Dodaj do ulubionych

Jerozlima czy Tel Aviv?

26.11.13, 08:31
A pytanie dokładniej tak brzmi - mając 6 pełnych dni na Izrael (8 z przelotami), który podział czasu będzie lepszy: 2 dni Jerozolima, 2 dni Morze Martwe, 2 dni Tel Aviv czy może 3 dni Jerozolima, 2 dni Morze Martwe i tylko jeden ostatni dzień na Tel Aviv? Co do Jerozolimy to jest jasne, że nawet te trzy dni mogą okazać się niewystarczające ale Tel Aviv - warty jest dwóch ostatnich dni czy lepiej ograniczyć pobyt tam do minimum?
Obserwuj wątek
  • maadzik3 Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 27.11.13, 10:20
   Zdecydowanie lepiej więcej w Jerozolimie, na Tel Aviv jeden dzień wystarczy
  • akslazor Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 30.11.13, 10:50
   zależy jeszcze jak godzinowo te przeloty, bo może uda się coś zobaczyć w pierwszy i ostatni dzień.
   jeśli nie jedziesz na północ, to na Jerozolimę dałabym 3 dni. 1 morze martwe i później tel awiw. albo nawet 4 w jerozolimie
   • 3.ndd Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 30.11.13, 21:32
    akslazor napisała:

    > zależy jeszcze jak godzinowo te przeloty, bo może uda się coś zobaczyć w pierws
    > zy i ostatni dzień.
    > jeśli nie jedziesz na północ, to na Jerozolimę dałabym 3 dni. 1 morze martwe i
    > później tel awiw. albo nawet 4 w jerozolimie


    Dokładnie :-)
    • pola260 Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 01.12.13, 21:28
     Przylatujemy w sobotę rano więc pomyślałam, że skoro jest szabat i i tak nic nie jeździ weźmiemy od razu dzieloną taksówkę do Jerozolimy i będziemy tam na 8.00 - 9.00 (przylot mamy o 5.30) wrzucimy plecaki i cała sobota i niedziela w Jerozolimie, potem spora część poniedziałku i wieczorem autobusem do Ein Gedi - tam wieczorem jeszcze jakiś spacer, rano Masada, rezerwat (podobno niewielki i nie trzeba na niego dużo czasu) i Morze Martwe a wieczorem podróż autobusem do Tel Avivu. No i tam środa i czwartek, wylot w piątek rano (wcześnie bo o 6.00). O tej porze chyba tylko taksówka wchodzi w grę aby dojechać na lotnisko na 4.00 prawda? Lub ostatni autobus dzień wcześniej.
     Mam nadzieję, że to fajny plan :-) Podróż ostatnie dwa dni marca i początek kwietnia.
  • stepowy.82 Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 05.06.14, 10:08
   Ja bym na Twoim miejscu przeznaczył jak najwięcej dni na Jerozolimę, później Morze Martwe a na europejska stolicę Izraela w zupełności wystarczy jeden dzień. W Jerozolimie jest naprawdę wiele miejsc, rzeczy, zabytków do obejrzenia oraz zdecydowanie polecam zwiedzenie Jerozolimy nocą. Nad Morzem Martwy warto sobie odpocząć i skorzystać z cudownych właściwości błota z Morza Martwego :)
  • izraelodkuchni Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 15.12.14, 19:45
   Zdecydowanie Tel Awiw! Więcej na blogu izraelodkuchni.blogspot.co.il/
   • pola260 Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 02.03.15, 11:28
    Już po wyjeździe, było cudnie. Podsumuję tylko, że moim zdaniem Jerozolima 3 dni to bardzo fajna opcja, morze Martwe - to już zależy od upodobań bo można się tam polenić i tydzień, nam wystarczyły dwa dni - Masada i Ein Gedi, za to Tel Aviv dwa dni to max. Piękne plaże i puste w marcu więc było naprawdę świetnie.
  • przedreptacswiat Re: Jerozlima czy Tel Aviv? 10.11.15, 13:58
   Zdecydowanie Jerozolima, morze martwe, a na końcu Tel Awiw. Jak chcesz więcej informacji praktycznych o podróżowaniu po Izraelu i Palestynie to zapraszam na naszego bloga:
   www.wakacjeipodroze.com/?s=izrael
   Pozdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka