Dodaj do ulubionych

Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-)

30.10.14, 11:29
Wybieram się w listopadzie na zorganizowany objazd Izraela. Odnośnie pogody już posprawdzałam i wiem, że mogę spodziewać się i ciepła i deszczu i chłodu. Sprawdziłam kwestię wtyczek, przepisy celne ... ale zostało kilka głupio-naiwnych wątpliwości. Proszę nie wyśmiewajcie i nie krzyczcie ... a może ktoś poratuje informacją :-)
1. czy w listopadzie brać jakieś spraye na komary, czy też stwory te już nie dokuczają?
2. w informacji celnej, i tu na forum, znalazłam info, że żywności nie wolno wwozić. Planowałam wziąć ze sobą kilka batonów i orzechy do przegryzienia w drodze, gdybym nie była w stanie niczego sobie do jedzenia kupić. Czy ktoś się do tego na lotnisku w Tel Aviv może przyczepić?
3. słyszałam, że walizki muszą mieć specjalną kłódkę, albo zamknięcie szyfrujące, które służby celne w razie konieczności sobie otworzą. Mam zwykłą kłódkę do bagaży na klucz - nada się, czy faktycznie wpaść do sklepu po tą "specjalną"?

Za każdą radę i wskazówkę będę bardzo wdzięczna.
Obserwuj wątek
    • iwwo2 Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 30.10.14, 14:24
      Nie znam przepisu o zakazie wwozu żywności, sam jej nie miałem, ale podczas odprawy nawet nikt się o to nie zapytał. Oczywiście sprawa dotyczy żywności w bagażu rejestrowanym, a nie podręcznym. Również nie zauważyłem , żeby walizki miały jakieś specjalne kłódki. Mój plecak nie miał i nikt się czepiał
      • maat7 Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 30.10.14, 15:11
        No to pakuję batony i nie drżę, że mi je odbiorą ;-)
    • akslazor Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 30.10.14, 15:16
      batony, kabanosy, ciatka etc można zabrać w bagażu głównym.
      orzechy, suszone owoce kupi się na miejscu.
      zresztą listopad to pora na granaty. na każdym roku sprzedają też świeżo wyciskany sok z owoców. czy bajgle. z głodu się tam nie umrze.

jakiś czas temu zmieniły się przepisy i nie powinno się zamykać walizki przy wylocie z Izraela.
      bo skanują ja poza naszą obecnością i mogą otworzyć.

Komarów w Izraelu nei ma :)
    • maadzik3 Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 02.11.14, 16:41
      1. Spray sobie odpusc, w Izraelu komary w ogole sie tepi (zadanie samorzadu) a w listopadzie ich nie ma
      2. Zywnosci swiezej nie wolno wwozic, z orzechami i batonami nie bedzie problemu (choc tu i tu te same), kanapek, owocow i wedlin nie bierz :)
      3. Nigdy w zyciu nie zamykalam plecaka na klodke - nie wiem :)
      • maat7 Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 04.11.14, 08:37
        Dzięki za wszystkie rady. Spakowałam tylko batony na wypadek głodowego szału. Kłódkę kupiłam z opcją tsa, czyli możliwością otwierania przez służby celne bez konieczności jej utylizacji.
        To teraz wystarczy już ruszyć w trasę i cieszyć się życiem ... :-)
    • izraelodkuchni Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 15.12.14, 19:45
      Tel Awiw, Izrael praktyczne wskazówki izraelodkuchni.blogspot.co.il/

• izraelodkuchni Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 10.04.15, 09:40
      O Izraelu turystycznie, praktycznie i kulinarnie na blogu izraelodkuchni.blogspot.co.il/
    • przedreptacswiat Re: Izrael - praktyczne pytania (naiwne ;-) 10.11.15, 14:00
      Kłódkę możesz sobie założyć - jak służby będą chciały zajrzeć to ją po prostu przetną ;-)

Komarów nie stwierdziliśmy chyba nigdzie - byliśmy też w listopadzie, a o Izraelu i Palestynie możesz poczytać też na blogu:
      www.wakacjeipodroze.com/?s=izrael

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka