Dodaj do ulubionych

Szansa na 10.000 EUR odszkodowania za każdego tira

11.06.19, 15:47
Największy w Europie miliardowy pozew zbiorowy ws. zmowy cenowej producentów ciężarówek - ostatnia szansa na rekompensaty dla polskich firm

Producenci samochodów ciężarowych w latach 1997-2011 zawarli tajne porozumienie cenowe zawyżając ceny pojazdów od 5-20%, które naruszyło zasady nieuczciwej konkurencji, działając tym samym na niekorzyść przedsiębiorców znajdujących się na terenie Unii Europejskiej.
Wspomniani producenci zostali pociągnięci do odpowiedzialności w sprawie kontrowersyjnej zmowy cenowej, trwającej już ponad dekadę.

Zmowa producentów
Pozew skierowany jest przeciwko czołowym producentom samochodów ciężarowych takich, jak: MAN, Volvo, Renault, Daimler / Mercedes-Benz, Iveco, DAF oraz Scania. Producenci zmówili się, aby w sposób bezprawny nałożyć dodatkowe opłaty na każdy sprzedany lub wyleasingowy pojazd. Jest to jednocześnie niezgodne z ustaleniami Komisji Europejskiej dotyczącymi wspólnotowego prawa konkurencji. Po wykryciu kartelu, 16 lipca 2016 r. Komisja Europejska w swojej decyzji nałożyła karę finansową w wysokości 2,927 mld euro na wszystkie wyżej wymienione firmy. Ta decyzja otworzyła z kolei drogę do dochodzenia, a potem w konsekwencji odzyskania nieuczciwie nałożonych na przewoźników kosztów, które przez lata wpływały do kieszeni czołowych producentów w Europie.

Pozew dostarczony ciężarówką
W ostatnich dwóch latach do sądu w Monachium wpłynął 2-częściowy pozew zbiorowy, będący kluczowym dla branży transportowej. Pozew był tak obszerny, że do samego sądu dostarczono go ciężarówką pełną dokumentów. We wspomnianym pozwie bierze udział aż 26 krajów Unii oraz obejmuje on aż 150 tysięcy samochodów. W tym roku, składając trzecią i ostatnią już część tego pozwu szczególnie należy się skupić się na rynku polskim, zbierając wnioski od osób zainteresowanych na stronie: truck-damages.com/stf/pl.

Odszkodowania dla polskich firm
Straty poniesione przez klientów tych firm w samej tylko Polsce oszacowano na kwotę ponad 12 mld złotych. Polskie firmy oraz właściciele jednoosobowych działalności mogą starać się o zwroty w wysokości około 10 000 euro za samochód (około 43 000 zł). Do tej pory z tej szansy skorzystali właściciele zaledwie 8000 pojazdów z ponad 300.000 zarejestrowanych w tym okresie aut w naszym kraju. Pozostaje zatem ponad 90% polskich przedsiębiorców, którzy mają prawo do uzyskania należnych im odszkodowań.Jak zgłosić firmę do odszkodowania
Jeśli są Państwo dotknięci skutkami działania kartelu i pomiędzy latami 1997 a 2016, kupiliście Państwo, wzięliście w leasing lub wynajem z prawem kupna, średnio ciężkie (6-16 ton) lub ciężkie samochody ciężarowe (od 16 ton), mogą Państwo domagać się zapłaty odszkodowania.
Wspólnie przeciwko kartelowi, firma Financialright claims GmbH wraz z renomowaną amerykańską kancelarią Hausefeld, biorą udział w pozwie, jako strony działające w zakresie dochodzenia odszkodowań. Żeby otrzymać odszkodowanie, należy się zarejestrować do 30.06.2019r. na stronie internetowej truck-damages.com/stf/pl, gdzie znajdą Państwo węcej informacji na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka