Dodaj do ulubionych

jakie lubicie czytać książki?

17.07.06, 12:31
bo ja najbardziej lubię "Ono" Terakowskiej
mogłabym czytać codziennie a jak komuś pożyczę to tęsknię...
i niestety wszystkie książki porównuję do Onego i wychodzi na to że nic już
innego nie lubię a kiedyś uwielbiałam czytać
Obserwuj wątek
    • kabaste Re: jakie lubicie czytać książki? 17.07.06, 12:45
      Ja uwielbiam książki podróżnicze albo takie, których akcja toczy się w
      starożytnym Rzymie albo Egipcie - książki o faraonach, itp. zazwyczaj
      pochłaniam błyskawicznie - przy nich zapominam o całym świecie...A tak poza tym
      lubię od czasu do czasu coś lekkiego przeczytać - do łez rozśmiesza mnie Lesio -
      czyli dzikie biało" Chmielewskiej smile
    • kuriozalna Re: jakie lubicie czytać książki? 17.07.06, 14:14
      Mam ulubiona ksiazke z czasow dziecinstwa "Ten obcy", czytalam ja chyba z 10
      razy. Z ksiazek ktore czytalam ostatnio i bardzo mi sie podobaly to "Motyl na
      szpilce" Beaty Wawryniuk, "Kruchość porcelany" Moniki Sawickiej i "Osobowosc
      cmy" Katarzyny Grocholi.
      • a_pola Re: jakie lubicie czytać książki? 17.07.06, 14:37
        A ja wrecz uwielbiam sie zmeczyc intelektualnie przy czytaniu, uwielbiam klasyke
        brytyjską, rosyjską, zaczytuje sie Platonem i jego nastepcami, a z rzeczy
        lekkich i przyjemnych to Murakami/ /ostatnio pięć pod rząd / czy Auster, no i
        Ameryknaski postmodernizmsmile
        pozdrawiam
    • nosmoking1 Re: jakie lubicie czytać książki? 17.07.06, 23:09
      Marze o tym zeby miec chwile czasu i poczytac. Juz nie pamietam kiedy czytalam
      jakas dobra ksiazke. W tej sferze totalnie sie zaniedbalam. Kiedy mam troche
      wolnego czasu to spedzam go intensywnie z blizniakami a o czytaniu nawet nie ma
      mowy bo jestem zbyt zmeczona zeby sie skupic nad ksiazka.
    • izabela_741 Re: jakie lubicie czytać książki? 18.07.06, 15:10
      Ja podobnie jak Nonsmoking, niestety. Jak juz cos czytam, to zazwyczaj jest to
      cos zwiazanego z praca.
      A dla przyjemnosci udaje mi sie czasem poczytac ksiazki o podrozach,
      przewodniki po krajach, ksiazki o architekturze (i wyposazeniu wnetrz w sensie -
      obrazach, meblach, zegarach). Lubie biografie interesujacych mnie postaci.
      Dawniej czytalam sporo ksiazek sensacyjnych lub przygodowych a teraz mi
      przeszlo...
      Z tych bardziej literackich pomyslow lubie wspolczesna literature swiatowa
      eksperymentujaca z forma zdania (dlatego potem pisze tak malo skladnie wink)
      Chcialabym wczytac sie w ksiazke, ktora sprawi, ze wroce do niej jeszcze raz i
      jeszcze...
      Dawno takiej nie mialam w rece.
      sad
    • imme1981 naukowe 19.07.06, 10:19
      takie zboczenie po studiach, brakuje mi literatury przy czytaniu której się
      maksymalnie wysilam, zapamiętuję ile się da, zakreślam co ważniejsze fragmenty i
      wciąż do nich wracam, ale nie są to książki napisane w okropnie nudnym naukowym
      języku, polecam ostatnią przezabawną, mądrą i uczącą dystansu w tych trudnych
      czasach "Polskie złudzenia narodowe" Ludwika Stommy. Czytam wszystko z dziedziny
      socjologii, antropologii kulturowej, szerzej kulturoznawstwa
    • nicolettee Re: jakie lubicie czytać książki? 13.08.06, 20:01
      Lubie te oparte na faktach,szczegolnie oparte na tematyce z krajow arabskich,z
      tego kregu kulturowego o zyciu tamtejszych kobiet.
      "Ksiezniczka" o parwdziwym zyciu arabskiej ksiezniczki,o zyciu w koszmarze
      kobiet w Arabi Saudyjskiej.I podobne takie:
      "Sprzedane",
      "Kwiat pustyni"
      "Tylko razem z corka"
      "W niewoli algierskigo prawa"
      Teraz zakupilam tez o podobnej tematyze za 29zl 2ksiezki byly:
      "Miraze"
      "Migdal"
      Od jutro zaczynam czytac.Wszystkie powyzej sa ksiazki na faktach.Super!
    • oxygen100 Re: jakie lubicie czytać książki? 14.08.06, 09:36
      wylacznie lekkie ksiazki. Jako mega debil wedle mojej kochanej pani od
      polskiego w szkole i wychowawczyni od siedmiu bolesci zarazem nabralam wstretu
      do ambitniejszej literatury. Wystraczy ze intelektualnie musze wysilic sie w
      pracy wiec w czasie wolnym chce sie rozerwac. Probowalam prezgryzc sie przez
      jakies felietony Umberto Ecco. Moze kiedys do nich wroce. Poaz tym czytuje
      rozne modne aktualnie ksiazki

Siedziała przy basenie bez stanika a Latynos podawał jej drinki
      Coco:
      tiny.pl/g5v6
    • karolajna75 Re: jakie lubicie czytać książki? 15.08.06, 12:10
      Oparte na faktach, np. Kwiat pustyni, Biała Masajka..., podróżnicze, np.
      Cejrowskiego (zdziwiłam się, jak przeczytałam jego książkę), Pawlikowską...,
      horrory (nie muszą być ambitne, byleby straszyły), powieści (różne, muszą po
      prostu mnie wciągnąć). Nie lubię romansideł, s-f (ale lubię fantastykę np.
      Terakowskiej, nie pamiętam nazwy tego typu fantastyki).
      • to.ja.kas Re: jakie lubicie czytać książki? 18.08.06, 23:12
        Czytam bardzo duzo. Od Kołakowskiego, Świderkówny po Chmielewską, Łysiaka,
        Kinga, Knootza, oczywiscie Falacci.
        Zgadzam sie ze swietne pioro ma Cejrowski (wyszlo w koncu "Rio Anakonda") i
        Pawlikowska. Lubie niektore pozycje U.Eco i....a włascwie czytam wszystko smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka