Dodaj do ulubionych

Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży?

07.02.21, 07:28
Dlaczego nie ma możliwości komentowania wekendowych reportaży? Czasami komentarze są najlepsze!
Wielka szkoda. Czy nie możnaby ich przywrócić?
Obserwuj wątek
    • dar61 Dczalego zniknęły komentarze zapiątkowe 11.02.21, 17:46
      Nadejszła wiekopomna chwila, w jakiej hordy trolli opanowały też i Zapiątkowy zakątek.
      Nie dziwi mnie reakcja Redakcji ku redukcji opluwania.
      Choć reaktywacja i mnie ucieszyłaby.
      Wielce chwalę ten zakątek - ślad dawnych lepszych czasów...
        • a_usher Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 21.03.21, 02:07
          To jest link do materiału promocyjnego. Ich komentowanie wyłączono wcześniej niż komentowanie całego działu Weekend.
          Żeby nie było wątpliwości - po zmianie systemu komentarzy na gazeta.pl w dziale Weekend nadal działał stary system, który się nie zatykał. Jak już napisałem, nowego systemu w tym dziale nie włączono, bo i bez tego się zatyka. Jeśli w jakimś innym dziale pozostał jeszcze stary system komentarzy, to stanie się tam pewnie tak samo - po wyłączeniu starego systemu nowy nie zostanie podłączony.
          • storima Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 21.03.21, 11:02
            a_usher napisał:

> To jest link do materiału promocyjnego. Ich komentowanie wyłączono wcześniej ni
            > ż komentowanie całego działu Weekend.

Każdy wylinkowany artykuł w tym dziale otwiera się ze serią podpiętych do niego kolejnych artykułów.

Kiedyś było podobnie.
            Ale istniała możliwość komentowania:

weekend.gazeta.pl/weekend/1,177333,25729808,wyrywa-nieslyszacych-ze-swiata-ciszy-profesor-henryk-skarzynski.html

Wyrywa niesłyszących ze świata ciszy. Profesor Henryk Skarżyński pamięta wszystkich swoich pacjentów

03.03.2020 22:17 Angelika Swoboda
            • a_usher Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 22.03.21, 21:01
              storima napisał:

> Każdy wylinkowany artykuł w tym dziale otwiera się ze serią podpiętych
              > do niego kolejnych artykułów.
              > Kiedyś było podobnie.

Ja to wiem. W tym przypadku to jest nieistotne.

> Ale istniała możliwość komentowania:

Powtarzasz się. Powtarzam po raz ostatni - nie umieli wdrożyć nowego systemu komentarzy, więc nie ma żadnych nowych komentarzy.
              • storima Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 22.03.21, 21:24
                a_usher napisał:

> storima napisał:
                >
                > > Każdy wylinkowany artykuł w tym dziale otwiera się ze serią podpiętych
                > > do niego kolejnych artykułów.
                > > Kiedyś było podobnie.
                >
                > Ja to wiem. W tym przypadku to jest nieistotne.

Podniosłeś ten temat pisząc, że podany przeze mnie wcześniej link odnosi się do materiału promocyjnego.

Wkleiłem link sprzed roku. Format prezentowanych artykułów jest identyczny.
                Za wyjątkiem brakującej możliwości komentowania.

>
                > > Ale istniała możliwość komentowania:
                >
                > Powtarzasz się. Powtarzam po raz ostatni - nie umieli wdrożyć nowego systemu ko
                > mentarzy, więc nie ma żadnych nowych komentarzy.

Prawda. Powtarzam się. Tak jak autor tego wątku pisze ponownie;
                kiedyś w podobnym formacie istniała możliwość komentowania.

• storima Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 22.03.21, 22:07
                      Podsumowanie:

Kiedyś identyczny jak dziś format podpiętych artykułów.

Ale z możliwością komentarzy.

Obecnie w tym samym formacie podpiętych artykułów do jednego linku,
                      nie ma jak kiedyś, w tym samym formacie możliwości komentowania:

weekend.gazeta.pl/weekend/1,177333,25729808,wyrywa-nieslyszacych-ze-swiata-ciszy-profesor-henryk-skarzynski.htm
                      • a_usher Re: Dkaczego zniknęły komentarze do reportaży? 31.03.21, 13:59
                        ZMIENIŁO SIĘ.
                        Zmieniono system komentarzy. W przypadku działu Weekend nowy system się nie sprawdził, więc go nie podłączono ale też nie podłączono starego systemu. W założeniu stare komentarze również miały trafić do nowego systemu, ale skoro ten nie działa, pozostawiono stare komentarze w starym systemie. Nawet nie przestawiono go w tryb read-only. Można tylko zgadywać, dlaczego tak się stało - może już nie pracują ci, co ten stary system robili i nie udało się w pełni powiązać nowego kodu ze starym.

W kwestii wyglądu zaś - jeśli coś wygląda tak samo, to wcale nie znaczy, że tak samo działa. Aby mieć o tym jakieś pojęcie, trzeba by porównać kod stron sprzed roku i obecny. Strony od dawna nie są statyczne, ich wygląd jest generowany na bieżąco.

Niektóre zmiany można zauważyć, jeśli nie korzysta się z najnowszej czy najpopularniejszej przeglądarki. W szczególności widać wtedy, że koderzy zaczęli ignorować Firefoxa i sprawdzają wygląd strony tylko w Chromie. Przykładowo stary system komentarzy działa w Firefoksie 52 pod Windows XP, ale nowy w ogóle się nie ładuje. Podobnie może być z opisem ilustracji czy z reklamami. Takich drobiazgów jest więcej – część różnic widać nawet w Firefoksie 68 – ale zwykle ludzie na to nie zwracają uwagi. Dlatego właściwym określeniem wyglądu jest PODOBNIE – podobnie, ale nie tak samo.

Jak widać, drążenie tematu nic nie zmieni. Trzeba było zadać inne pytanie:

Czy i kiedy wróci możliwość komentowania w dziale Weekend?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka