Dodaj do ulubionych

Bruno Nieszporek, historyk RAŚ.

08.09.06, 10:13
Akurat znajduję się w podróży i zabijam sobie czas zapoznając sie z
tfu...rczością aktywisty RAŚ niejakiego Bruno "Wątpliwego" Nieszporka:
www.republikasilesia.com/Bruno/GSOS i postanowiłem się podzielić tą radością z
forumowiczami:
"Z tego rezultowało, że wspomniany już Heinrich II (Henryk II),..."
"... przemocą usiłowali zmienić niedogodne wyniki demokratycznego plebiscytu
śląskiego, próbując 'ogniem i mieczem' dokonać fakty dokonane"
"W marcu 1995 roku agencje prasowe meldowały, że Estonia nie będzie więcej
obchodzić 9 maja za dzień wyzwolenia."
To na razie tyle, bo mi się bateria rozładowuje, ale ciąg dalszy nasnąpi :-)

Nie ma sensu chyba wklejać tu więcej błędów stylistycznych i gramatycznych
Bruna, ale ciekawostką jest stwierdzenie Bruna, że Hakata to reakcja
prześladowanej ludności niemieckiej na brutalną akcję polonizacyjna prowadzną
na ziemiech odwiecznie niemieckich przez polskich nacjonalistów.
Obserwuj wątek
      • tbb1 Wypierasz się Bruna? 08.09.06, 15:51
        Wrzuć sobie w wyszukiwarkę hasło "Bruno Nieszporek RAŚ". Oto jeden z pierwszych
        linków które się ukazują:
        www.raslaska.aremedia.net/pol/organizacja/03/UhonorowanieZasluzonych.html
        czyli Bruno jest nie tylko aktywistą, ale i do tego zasłużonym.
        Mam wrażenie, że ten Bruno Wątpliwy to postać z Monty Pythona i cały RAŚ chyba
        też wymyśliła ta grupa.
      • tbb1 Re: A kiedy Nieszporek napisał historię RAŚ? 08.09.06, 16:54
        Bruno jest historykiem RAŚ w tym sensie, że amatorsko para się historią, należy
        do RAŚ i za swoją tfu...rczość jest przez RAŚ honorowany.
        "Wstrząs, zbulwersowanie i zażenowanie - takie uczucia ogarnęły mnie po
        przeczytaniu" jego artykułów, żeby posłużyć się cytatem z innego wielkiego
        RAŚ-aka - Bogusława Czechowicza z Wrocłwia.
        • slezan Oooo, polski Goebbelsik 08.09.06, 18:13
          tbb1 napisał:

> Bruno jest historykiem RAŚ w tym sensie, że amatorsko para się historią,
          należy
          > do RAŚ i za swoją tfu...rczość jest przez RAŚ honorowany.

Tym zdaniem udowodniłeś, że jesteś miernym naśladowcą Kurskiego. Powyżej
          podałeś link. Można przeczytać za co został uhonorowany.

> "Wstrząs, zbulwersowanie i zażenowanie - takie uczucia ogarnęły mnie po
          > przeczytaniu" jego artykułów, żeby posłużyć się cytatem z innego wielkiego
          > RAŚ-aka - Bogusława Czechowicza z Wrocłwia.

Proponuję poszukać w necie i sprawdzić ile publikacji naukowych ma na koncie dr
          Czechowicz. Pogłębi to pewnie Twoje kompleksy. Twój poziom to prof. Bender.
            • soso3 za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 19:52
              Ja znalażłem informnację o tym, że niejakiemu Nieszporkowi wyrażono wdzięczność
              za prowadzenie serwisu internetowego RAŚ. O publicystyce historycznej ani słowa:

>>Panu dr Bruno Nieszporkowi, za stworzenie i prowadzenie serwisu internetowego
              www.RASlaska.org, który jest bezcennym środkiem propagowania informacji o Ruchu
              Autonomii Śląska szczególnie wśród młodszego pokolenia, co umożliwiło pozyskanie
              wielu nowych członków i dynamiczny rozwój struktur Ruchu. Jednocześnie
              zobowiązuje się Zarząd Ruchu do wystąpienia z prośbą do pana dr Bruno Nieszporka
              o przekazanie praw własności domeny RASlaska.org Ruchowi Autonomii Śląska.<<

Czyli Nieszzporek staje się taką naszą forumową Eriką Steinbach - nieważne co
              się dzieje, trzeba przywalić
              • tbb1 Re: za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 22:21
                soso3 napisał:

> Ja znalażłem informnację o tym, że niejakiemu Nieszporkowi wyrażono wdzięczność
                > za prowadzenie serwisu internetowego RAŚ. O publicystyce historycznej ani słowa

Ale przecież właśnie w tym serwisie publikuje Bruno swoje pseudohistoryczne
                pogadanki, więc chyba nie jest nadużyciem stwierdzenie, że RAŚ utożsamia się z
                treściami tam zawartymi. Poza tym z innych źródeł wiem, że Bruno był
                wielokrotnie delegatem na zjazdy RAŚ, więc kto tu ściemnia?
                Z Waszych wypowiedzi nie rozumiem również, jaki jest Wasz stosunek do Bruna,
                obrażacie się, że imputuje RAŚ związki z Brunem, czy że uważam Brunowe
                publikacje za bzdury?

ps.
                wcale nie obrażam się za porównanie do Kurskiego i do Ryśka Bendera też nic nie mam.
                • slezan Re: za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 22:29
                  tbb1 napisał:

> soso3 napisał:
                  >
                  > > Ja znalażłem informnację o tym, że niejakiemu Nieszporkowi wyrażono wdzię
                  > czność
                  > > za prowadzenie serwisu internetowego RAŚ. O publicystyce historycznej ani
                  > słowa
                  >
                  > Ale przecież właśnie w tym serwisie publikuje Bruno swoje pseudohistoryczne
                  > pogadanki, więc chyba nie jest nadużyciem stwierdzenie, że RAŚ utożsamia się z
                  > treściami tam zawartymi.

Jest. Nie tylko nadużyciem, ale i kłamstwem. Publicystyka historycna na
                  stronach RAŚ prezentuje różne punkty widzenia i twierdzenie, że z jednym z nich
                  RAŚ się utożsamia jest albo insynuacją, albo przejawem głupoty.

>Poza tym z innych źródeł wiem, że Bruno był
                  > wielokrotnie delegatem na zjazdy RAŚ, więc kto tu ściemnia?

Ciekawe dlaczego ktoś, kto sam założył pierwszy serwis internetowy RAŚ był
                  delegatem na zjazdy stowarzyszenia?

> Z Waszych wypowiedzi nie rozumiem również, jaki jest Wasz stosunek do Bruna,
                  > obrażacie się, że imputuje RAŚ związki z Brunem, czy że uważam Brunowe
                  > publikacje za bzdury?

Nikt tu się nie obraża. Po prostu demaskujemy Twoje łgarstwa.

> ps.
                  > wcale nie obrażam się za porównanie do Kurskiego i do Ryśka Bendera też nic
                  nie
                  > mam.

Domyślam się.
                  • tbb1 Re: za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 22:54
                    slezan napisał:

> Jest. Nie tylko nadużyciem, ale i kłamstwem. Publicystyka historycna na
                    > stronach RAŚ prezentuje różne punkty widzenia i twierdzenie, że z jednym z nich
                    >
                    > RAŚ się utożsamia jest albo insynuacją, albo przejawem głupoty.
                    >

Ale skoro RAŚ w specjalny sposób wyróżnia Buruna to chyba utożsamia się z jego
                    twórczością. Jeżeli RAŚ na swoich stronach publikuje autorów prezentujących
                    bardziej obiektywny punkt widzenie to podaj linki, zamiast niepotrzebnie sie
                    emocjonować.

>
                    > Ciekawe dlaczego ktoś, kto sam założył pierwszy serwis internetowy RAŚ był
                    > delegatem na zjazdy stowarzyszenia?
                    >

I w tym serwisie prezentuje wersję historii, której autorem mógłby być sam
                    Joseph Goebbels.

> > Z Waszych wypowiedzi nie rozumiem również, jaki jest Wasz stosunek do Bru
                    > na,
                    > > obrażacie się, że imputuje RAŚ związki z Brunem, czy że uważam Brunowe
                    > > publikacje za bzdury?
                    >
                    > Nikt tu się nie obraża. Po prostu demaskujemy Twoje łgarstwa.
                    >
                    Ale jaki w końcu jest Wasz stosunek do wersji historii prezentowanej przez Bruna
                    , zgadzacie się z nim czy nie, bo 3 raz zadaje to pytanie i nie wiem?
                    • soso3 Re: za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 23:02
                      tbb1 napisał:

> Ale skoro RAŚ w specjalny sposób wyróżnia Buruna to chyba utożsamia się z jego
                      > twórczością. Jeżeli RAŚ na swoich stronach publikuje autorów prezentujących
                      > bardziej obiektywny punkt widzenie to podaj linki, zamiast niepotrzebnie sie
                      > emocjonować.
                      >
                      Buuu, a ja w uzasadnieniu uhonorowania Nieszporka, przeczytałem tylko o
                      prowadzeniu serwisu internetowego. Rozumiem, że chodzi o serwis stowarzyszenia?
                      Domysły tbb są ciekawsze od pewnosci o homoseksualnej orientacji premiera ;-)))
                      • tbb1 Re: za co uhonorowano Nieszporka 08.09.06, 23:15
                        soso3 napisał:

> Buuu, a ja w uzasadnieniu uhonorowania Nieszporka, przeczytałem tylko o
                        > prowadzeniu serwisu internetowego. Rozumiem, że chodzi o serwis stowarzyszenia?
                        > Domysły tbb są ciekawsze od pewnosci o homoseksualnej orientacji premiera ;-)))

No cóż, chyba jednak nie uda mi sie wydobyć od Ciebie stanowiska w sprawie
                        pseudohistorycznych publikacji Bruna. Dobrze chociaż, że wstydzisz się wyrazić
                        publicznie swoją opinię, jak ktoś kiedyś słusznie powiedział: "Obłuda jest
                        hołdem złożonym przez występek cnocie".
                    • slezan Re: za co uhonorowano Nieszporka 09.09.06, 00:03
                      tbb1 napisał:

> slezan napisał:
                      >
                      > > Jest. Nie tylko nadużyciem, ale i kłamstwem. Publicystyka historycna na
                      > > stronach RAŚ prezentuje różne punkty widzenia i twierdzenie, że z jednym
                      > z nich
                      > >
                      > > RAŚ się utożsamia jest albo insynuacją, albo przejawem głupoty.
                      > >
                      >
                      > Ale skoro RAŚ w specjalny sposób wyróżnia Buruna to chyba utożsamia się z jego
                      > twórczością.

Taaak? Skoro Akademia Noblowska dała nagrodę Kissingerowi, to pewnie utożsamia
                      się z treściami zawartymi w jego wspomnieniach?

> Jeżeli RAŚ na swoich stronach publikuje autorów prezentujących
                      > bardziej obiektywny punkt widzenie to podaj linki, zamiast niepotrzebnie sie
                      > emocjonować.

Napisałem inny punkt widzenia. Obiektywizm i publicystyka historyczna nie mają
                      ze sobą wiele wspólnego. A pojęć takich jak "prawda historyczna"
                      i "obiektywizm" nadużywają z reguły Ci, którzy najbardziej kłamią.

> > Ciekawe dlaczego ktoś, kto sam założył pierwszy serwis internetowy RAŚ by
                      > ł
                      > > delegatem na zjazdy stowarzyszenia?
                      > >
                      >
                      > I w tym serwisie prezentuje wersję historii, której autorem mógłby być sam
                      > Joseph Goebbels.

Ciekawe. Jeżeli jego teksty naruszają prawo, to zgłoś to do prokuratora.

> > > Z Waszych wypowiedzi nie rozumiem również, jaki jest Wasz stosunek
                      > do Bru
                      > > na,
                      > > > obrażacie się, że imputuje RAŚ związki z Brunem, czy że uważam Brun
                      > owe
                      > > > publikacje za bzdury?
                      > >
                      > > Nikt tu się nie obraża. Po prostu demaskujemy Twoje łgarstwa.
                      > >
                      > Ale jaki w końcu jest Wasz stosunek do wersji historii prezentowanej przez
                      Brun
                      > a
                      > , zgadzacie się z nim czy nie, bo 3 raz zadaje to pytanie i nie wiem?

Cóz chcesz wiedzieć? Czy zgadzam sie z opinią, że litera W w herbie Wrocławia
                      pochodzi od Wratislav? Tak, zgadzam się.
                      • soso3 Re: za co uhonorowano Nieszporka 09.09.06, 09:12
                        Jeśli o mnie chodzi, to nie wypowiem się na temat twórczości Nieszporka, bo jest
                        mi obca. Cos tam poczytałem, coś przejrzałem i mogę stwierdzić, że to nie jest
                        publicystyka na najwyższym poziomie.
                        Natomiast przekłamanie w poście tbb trochę mi się nie podoba - chyba nie do
                        końca jest to zgodne z ideą coomonwealthu ;-)
                  • sss9 Re: za co uhonorowano Nieszporka 09.09.06, 14:59
                    ciekawie się plecie. :)
                    przypomina mi się lektura rasiowego forum, którego opiekun pryncypialnie
                    interweniował w sprawie użycia w zdaniu "wielce obraźliwego" określenia, bodaj
                    "szczekać".
                    to tak w kwestii tego za co bierze odpowiedzialność RAŚ publikując na swoich
                    stronach "treści wynikłe z boleści". :)
                      • tbb1 Brunatny Bruno. 10.09.06, 21:49
                        slezan napisał:

> Jakieś konkretne zastrzeżenia do konkretnych tekstów Nieszporka ze stron RAŚ,
                        > czy jak zwykle skończy się na mieleniu ozorem?

W tym tekście:
                        www.republikasilesia.com/Bruno/GSOS/KonferencjaWersalska.htm
                        Bruno jako argumenty mające pokazać "krzywdę" wyrządzoną Niemcom przez traktat
                        wersalski wykorzystuje liczne cytaty z "Main Kampf" Adolfa. Bruno twierdzi, że
                        gdyby alianci nie podyktowali Niemcom tak "krzywdzących" warunków pokoju Niemcy
                        nie musieliby wywoływać II WŚ. Ciekawy sposób myślenie.
                        • stefan_ems Re: Brunatny Bruno. 10.09.06, 22:02
                          tbb1 napisał:

> slezan napisał:
                          >
                          > > Jakieś konkretne zastrzeżenia do konkretnych tekstów Nieszporka ze stron
                          > RAŚ,
                          > > czy jak zwykle skończy się na mieleniu ozorem?
                          >
                          > W tym tekście:
                          > www.republikasilesia.com/Bruno/GSOS/KonferencjaWersalska.htm
                          > Bruno ...

Zanim palnę jakiś komentarz to chciałbym się upewnić w jednej kwestii:
                          Czy Ruch Autonomii Śląska jest odpowiedzialny za teksty znajdujące się pod
                          domeną www.republikasilesia.com?
                          • tbb1 Re: Brunatny Bruno. 10.09.06, 22:12
                            stefan_ems napisał:

> tbb1 napisał:
                            >
                            > > slezan napisał:
                            > >
                            > > > Jakieś konkretne zastrzeżenia do konkretnych tekstów Nieszporka ze
                            > stron
                            > > RAŚ,
                            > > > czy jak zwykle skończy się na mieleniu ozorem?
                            > >
                            > > W tym tekście:
                            > > <a
                            href="www.republikasilesia.com/Bruno/GSOS/KonferencjaWersalska.htm"
                            target="_blank">www.republikasilesia.com/Bruno/GSOS/KonferencjaWersalska.htm</a>
                            > > Bruno ...
                            >
                            > Zanim palnę jakiś komentarz to chciałbym się upewnić w jednej kwestii:
                            > Czy Ruch Autonomii Śląska jest odpowiedzialny za teksty znajdujące się pod
                            > domeną www.republikasilesia.com?
                            >
                            Brunatny Bruno jest członkiem RAŚ, wielokrotnym delegatem na zjazdy tej
                            organizacji. Np. w tym tekście:
                            www.raslaska.aremedia.net/pol/organizacja/03/UhonorowanieZasluzonych.html
                            V kongres RAŚ, dziękuje Brunowi za prowadzenie serwisu internetowego w, którym
                            publikuje swoje elaboraty oraz cytaty z Adolfa.
                            • slezan Ciul...ęty tbb1? 12.09.06, 19:39
                              A gdzie na stronach RAŚ znajduje sią artykuł Nieszporka o treściach
                              nazistowskich? Twierdzenie, że upatrywanie w traktacie wersalskim jednej z
                              przyczyn II wojny jest przejawem nazistowskich sympatii, świadczy o
                              nieprzebranych pokładach Twojej ignorancji.
                              • tbb1 kolego trochę kultury. 12.09.06, 21:12
                                Jeżeli obszerne fragnenty "Main Kampf" cytowane na stronie z wyraźną aprobatą
                                nie świadczą o nazistowskich sympatiach autora, to ja nie wiem co trzeba jeszcze
                                zrobić, żeby udowodnić swój nazizm, skopać Polaka wykrzykująć "Hail Hitler",
                                podpalić dom jakiegoś emigranta?
                                A skoro sympatie Bruna nie są tajemnicą dla nikogo kto ma dostęp do internetu i
                                umie korzystać z wyszukiwarki, można przyjąć, że kierownictwo RAŚ zapraszając
                                Bruna na swój kongres i wyrażając mu podziękowanie za prowadzenie serwisu
                                internetowego też o tym wiedziało. A nawet gdyby przyjąć, że nie wiedziało to
                                trzebaby uznać, że jest bardzo, bardzo głupie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka