Dodaj do ulubionych

Ubezp. zdrow. w NL a leczenie w Polsce

15.12.13, 18:57
Witam gorąco forumowiczów, mój przypadek jest na pewno dość dobrze znany przez osoby, które mieszkają w Holandii, toteż liczę na duży oddźwięk pomocy :)
Otóż pracuję w Holandii od 2 lat, co się z tym wiążę jestem zobligowany do posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które rzecz jasna posiadam. Za dwa miesiące, chciałbym pojechać do Polski na ferie i przy okazji udać się do lekarzy(dermatolog, dentysta etc.)
Osoby, które mają ubezpieczenie zdrowotne w Holandii, a które chcą się leczyć w Polsce muszą wykazać w NFZ'cie druk E106 oraz kartę Ubezpieczenia w NL. Próbowałem zdobyć od mojej firmy ubezpieczeniowej ów druk, niemniej zostałem poinformowany, iż jest to niemożliwe, gdyż posiadam zameldowanie w Holandii. De facto w Polsce również mam meldunek. Nawet gdybym jakimś cudem otrzymał wyżej wymieniony druk, to i tak musiał bym płacić z własnej kieszeni za leczenie w Polsce, a dopiero później starać się o zwrot kosztów leczenia za granicą od ubezpieczyciela z Holandii. Czy nie lepiej dla mnie podczas pobytu w Polsce udać się do PUP'u i zarejestrować się jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku i uzyskać ubezpieczenie za darmo? Czy NFZ może zweryfikować, że pracuję za granicą???
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka