Dodaj do ulubionych

Becikowe 1000 zlotych

09.11.05, 17:34
czyli kretynski pomysl Giertycha by urodzenie dziecka premiowac 1000 zlotych.
Sadze, ze pomysl glownie ucieszyl meneli - zawsze bedzie pare zet na gorzale
a ze kolejne mongolowate dziecko w chalupie ...
Obserwuj wątek
    • saviera Re: Becikowe 1000 zlotych 09.11.05, 19:55
      mister1 napisał:

> czyli kretynski pomysl Giertycha by urodzenie dziecka premiowac 1000 zlotych.
      > Sadze, ze pomysl glownie ucieszyl meneli - zawsze bedzie pare zet na gorzale
      > a ze kolejne mongolowate dziecko w chalupie ...

A co ma do tego mongolowate dziecko ?!...nie rozumiem ://
        • smeets Re: Becikowe 1000 zlotych 09.11.05, 20:08
          mister1 napisał:

Czy dziecko splodzone

> po wypiciu butelki denaturatu bedzie pelnosprawne umyslowo ?

Picie denaturatu nie warunkuje uposledzenia dziecka, ktore zostalo podczas, czy
          po wypiciu, splodzone. Bardziej prawdopodobne, ze urodzi sie z wrodzonym
          alkoholizmem.

Pomysl Giertychowych jest komiczny. 1000 PLN - zart chyba, a jesli tak to
          nieco okrutny.
          • rita78 Re: Becikowe 1000 zlotych 09.11.05, 22:29
            mongolizm - wszechwiedzacy Panie Mister jest niczym innym jak choroba
            GENETYCZNA!!! nazywana bardziej cywilizowanie Zespól Downa badz tez trisomia 21
            pary chromosomów...alkohol nie ma tu nic do rzeczy. A uposledzenie umyslowe
            wynikajaca z zespolu alkoholowego noworodka jest zupelnie czym innym. Pomysl
            zanim skrzywdzisz swoja niewiedza matki dzieci z Zespolem Downa...
            • mister1 Re: Becikowe 1000 zlotych 09.11.05, 23:01
              nikogo nie mam zamiaru krzywdzic. Krzywdzi pan Giertych wymyslajacy idiotyczna
              premie za dziecko. Nie sadze, ze dzieciom zrodzonych w rodzinach patologicznych
              bedzie jakas przyszlosc pisana.
              PS
              a mongolami w NL nazywa sie potocznie osoby uposledzone umyslowo.
              PS II
              napisz mi jeszcze, ze menelki czekajac na premie Giertycha beda biegaly na
              badania prenatalne
              • rita78 Re: Becikowe 1000 zlotych 09.11.05, 23:20
                wyobraz ze nie tylko menelki rodza dzieci i nie tylko menelki maja prawo do
                becikowego..nie tylko menelki sa tez w trudnej sytuacji zyciowej. wiele lat
                bylo wyplacane cos takiego co nazywalo sie dodatek za urodzenie dziecka i jakos
                bylo dobrze. teraz tez to funkcjonuje ale jako zasilek porodowy wyplacany
                rodzinom z niskimi dochodami...nie masz dzieci, nie mieszkasz w Polsce wiec
                prosze nie wypowiadaj. owszem taki dodatek moze sprawic ze beda z nigo takze
                korzystac jak ty to mowisz menele...a teraz uwazasz nie korzystaja ze
                wszystkich form pomocy jakie uzyskaja????
                nie wmawiaj mi tez ze ktokolwiek mowi na uposledzenie umyslowe mongolizm!!! W
                celu określenia upośledzenia umysłowego używa się zamiennie takich terminów,
                jak: upośledzenie umysłowe (mental retardation), obniżona sprawność umysłowa
                (mental subnormality), oligofrenia (gr. oligos – mało, phren – umysł) .
                Wiec jesli ktokolwiek nazywa niepelnosprawnosc intelektualna Mongolizmem to
                niechaj sie doszkoli i nie nazywaj go CALA holandia..ok?
                akurat w tym temacie jestem doskonale zorientowana z racji zawodu wiec nie
                wmawiaj mi ciemnoty. widzisz ty sie znasz na kompach i ja nie bede na ten temat
                z toba sie klocic bo uwazam ze wiesz na ten temat wiecej niz ja wiec ty takze
                prosze cie przyjmij moja uwage z pokora...
                a tak na marginesie nazywanie kogos chorego MONGOL to ten sam poziom kultury co
                np nazwanie osoby niepelnosprawnej kaleka , albo czarnoskorego
                asfaltem...naprawde polecam troche pokory
                • bebeka Re: Becikowe 1000 zlotych 10.11.05, 10:52
                  Brawo, Rita! Bardzo fachowo wyjasnilas terminologie zwiazana z uposledzeniem
                  umyslowym. Jest dokladnie tak, jak piszesz i jako psycholog (pokrewienstwo
                  zawodow) moge sie tylko podpisac pod tym, co napisalas.

Prawda jest jednak tez, ze w Holandii czesto spotyka sie w potocznej rozmowie
                  slowo "mongooltje" na okreslenie dziecka z zespolem Downa. Moze pokutuje tu
                  jeszcze przestarzala terminologia psychiatryczna z czasow tworzenia pierwszych
                  testow inteligencji... W Polsce tez jest w jezyku potocznym sporo obrazliwych
                  okreslen ludzi uposledzonych umyslowo czy chorych psychicznie. Uwazam, ze tak
                  byc nie powinno, ale jak wytlumaczyc to tym, ktorzy tych slow uzywaja?
                  • aretse11 Re: Becikowe 1000 zlotych 11.11.05, 19:53
                    ale mysle,ze sie troche doczepilyscie..sorry..moze zle to napisal..ale to bylo
                    tak potocznie napisane i nie zauwazylam w tym ani troche checi
                    "wyrzadzenia"jakiejkolwiek krzywdy matkom ,ktore maja dzieciz zespolem Downa..

PS: ja uczylam takie dzieci plywania i bylam sedzia na ich zawodach plywackich:)
              • bebeka Re: Becikowe 1000 zlotych 10.11.05, 11:02
                Nie uwazam pomyslu Giertycha za idiotyczny a wrecz przeciwnie! A dzieciom z
                rodzin patologicznych i ich rodzicom Mister nalezy sie przede wszystkim szeroko
                pojeta pomoc a nie odmawianie im zaraz na poczatku jakiejkolwiek szansy na
                lepsza przyszlosc! Znam pare osob, ktore wyszly wlasnie z takich rodzin i mimo
                wszystko sa wspanialymi ludzmi i wiele w zyciu osiagneli. Sa tez tacy, ktorym
                niczego w zyciu nigdy nie brakowalo i wyladowali w przyslowiowym rynsztoku...
                • rita78 Re: Becikowe 1000 zlotych 10.11.05, 15:21
                  owszem pojecie mongolizm jest uzywane w odniesieniu do osob z zespolem downa i
                  jest to prawidlowa i fachowa nazwa. cierpiec na mongolizm a byc mongolem to
                  dwie rozne rzeczy.to po pierwsze. po drugie pojecie to moze byc nawet potocznie
                  uzywane w odnniesieniu tylko i wylacznie do zespolu downa wlasnie gdyz jest
                  zwiazane z typowymi cechami fizycznymi osob cierpiacych na trisomie ( chodzi o
                  tzw rysy mongoidalne) ale nigdy w zyciu w odniesieniu do wszystkich osob z
                  uposledzeniem umyslowym. niechaj mi mister nie wmawia wiec ze holendrzy mowia
                  na wszystkich uposledzonych intelektualnie - mongoł... Prawda jest tez ze
                  osoby cierpiace3 na zespol downa sa niepelnosprawne umyslowo ( w roznym
                  stopniu -od lekkiego do glebokiego) ale nie wszystkie osoby niepelnosprawne
                  umyslowo maja zespol downa...to jest zasadnicza roznica.
                    • smeets Re: Becikowe 1000 zlotych - do Rity 10.11.05, 20:08
                      mister1 napisał:

> niechaj mi mister nie wmawia wiec ze holendrzy mowia
                      > na wszystkich uposledzonych intelektualnie - mongoł...
                      >
                      > wsadz haslo “ mongool achterlijk” w www.google - wynik bedzie z
                      > amiast mojej
                      > odpowiedzi
                      >

mister1; znam Cie od kilku lat(czas wielkoscia wzgledna) i postrzegalem Cie
                      jako czlowieka pelnego humoru, jowialnego na dodatek, na ktoren stac niewielu.
                      Tak sobie patrze na Twoje poczynania i sie zastanawiam, co sie do ciezkiej
                      cholery, z Toba stalo. Pamietam cie od zaraniua forum wprost, gdzie stanowiles
                      soba dusze tego towarzystwa ( tak wiem, teraz tam chlew i pomyje, ale to malo
                      istotne), a teraz stales sie zgorzknialym facetem, ktory za wszelka cene chce
                      udowodnic swoje racje. Ktos napisal do Ciebie powyzej; "Troche pokory" i
                      slusznie . Dlaczego nie potrafisz byc takim czlowiekiem, jakim byles kiedys ?
                      Dlaczego jako administrator tego forum "Holandia - Polska bez cenzury"nie
                      potrafisz sprostac jego tytulowi ? I w koncu dlaczego nie potrafisz
                      odpowiedziec takim zjawiskom, jak margo....cos tam w sposob, ktory bylby
                      odpowiedni i na ktory Cie stac np ... Przepraszam Pania, jeslim nadepnal na
                      odcisk, to niechcac. I raczy wybaczyc mki Pani, gdyz nigdym nie widzial tak
                      pieknej stopki odzianej w but koniuszego ..... ;)
                      • aretse11 no i wiedzialam 11.11.05, 19:56
                        problem nie polegal na nazwaniu kogos mongolem..tylko za misterem juz bedzie sie
                        ciagnal stary konflikt i cokolwiek powie bedzie odbierane z agresja...nie znam
                        was wszystkich..ale po co to???
                • aretse11 aha i jeszcze cos 11.11.05, 19:54
                  kto jak kto..ale ja sie moge na temat wypowiedziec..co do takich rodzin z
                  problemem alkoholowym..moja matka miala 5 corek..o zadna z nas nie zadbala z
                  wyzej wymienionego powodu..a jakby za urodzenie miala dostac 1000zl..to wierzcie
                  mi..naklepalaby sobie jeszcze z 5 dzieciakow by na alkohol bylo..takze ja
                  rozumiem co mial Mister na mysli to piszac..takie sa realia..
        • nastka72 Re: Becikowe 1000 zlotych 10.11.05, 14:11
          mister1 napisał:

> menelstwo jest pijace, bo inaczej menelstwem by nie bylo. Czy dziecko
          splodzone
          >
          > po wypiciu butelki denaturatu bedzie pelnosprawne umyslowo ?

dosc czesto mister zdarzalo ci sie wypowiadac na jakis temat z wyimaginowanym
          poczuciem posiadanej wiedzy :) ale z tak beznadziejna ignorancja w temacie
          chyba jeszcze nigdy !

a okreslanie ludzi mongolami ,mongolkami czy jak tam jeszcze jesy juz ponizej
          wszelakiej krytyki

nastka

sie zastanawiam jak dlugo ten temacik powisi na forum bez cenzury :) czy jak
          inne niewygodne dla admina zostanie skasowany :))

• a74-7 Re: Becikowe 1000 zlotych 10.11.05, 08:20
      Becikowe to nie tylko polski pomysl.W UK panstwo placi dodatek na kazde
      urodzone dziecko od zdaje sie2004 roku..Sumka blacha £ 500, ale jest w tym
      maly twist: pieniadze wyplacane sa na 18 urodziny dziecka......
      W Polsce podyktowane bylo chyba malym przyrostem naturalnym, sadzac po
      ogromnej liczbie mlodych ludzi przebywajacych za granica...od kiedy Polska
      weszla do Unii..
      • nesla Re: Becikowe 1000 zlotych 11.11.05, 08:52
        Boszzz, Mister jak zwykle sobie jaja robi specjalnie piszac bzdury i specjalnie
        jezykiem takim aby prowokowal, a te sie znowu podniecaja zamiast po prosu
        zignorowac, NIE WIDZICIE TEGO BABENCJE naprawde ????? Gosciu sie nudzi a juz
        kilkanascie lat na necie go zmanoerowalo, ze potrafi tylko tania sensacja
        zwracac na siebie uwage, a wy karma dla niego i boki zaciera z radosci.

Ale jak was to bawi to milej zabawy
        • mister1 do Nesli 11.11.05, 14:22
          a to dlaczego Neslo ? uwazam, ze rodzinowm z dziecmi lepiej mozna pomoc przez
          obnizenie podatku ( inna kategoria podatkowa ). W Luxemburgu majac dwoje dzieci
          podatku w ogole sie nie placi ( rzecz jasna Polska to nie Luxemburg), ale w ten
          sposob pomoc bylaby realna a nie jakis irracjonalny wymysl panow z LPR.
    • mister1 na innych forach o "becikowym" 11.11.05, 15:25
      Chcesz dać na becikowe ze swoich podatków, czy utrzymywać aparat władzy?"

Aparat władzy utrzymuje się rzeczywiście nieźle, jeśli pieniądze idą do
      centrali.

Podatki powinny być zatrzymywane w jak największym stopniu w miejscu stałego
      zamieszkania podatnika. To jest rozwiązanie, a nie jakieś beznadziejne
      alternatywy.

Platforma Obywatelska proponowała takie rozwiązania, aby jak najwięcej władzy i
      pieniędzy pozostawało w samorządach.

Jeśli pieniądze będą obracane w małych społecznościach, nic się nie zmarnuje,
      bo ludzie dopilnują, żeby fajfus, który pije wziął się za robotę, a nie leciał
      po zasiłek, a pomoc po urodzeniu dziecka otrzymała matka a nie "Aparat władzy"
      w Stolicy na swoje zbytki.

Nawet przekazanie pieniędzy fundacjom i organizacjom charytatywnym, jak to
      proponuje PiS nie jest pewne.

Podatki powinny być obniżone, a w wersji PO i tak starczyłoby na pomoc dla
      najbardziej potrzebujących. Bo to jest program oszczędny i rozwojowy.

... w dzieciach to Bog, nie partia, wynagradza ...

ja już nie żyję, i wszystko mi jedno biedna jestem i musze się pogodzić z tm,
      że będe jeszcze biedniejsza, bo muszę utrzymać innych biednych. Bo np. aby
      dostać zasiłek jakis tam... nieważne... to dochód brutto nie może przekraczać
      np 500 zł na osobę czyli netto znacznie mniej... U mnie dochód wynosi 510 zł na
      osobę i szarpię się strasznie, aby przeżyć miesiąc
      I teraz będę musiała ufundować ze swoich dochodów zasiłki dla tych co mają
      dochód 490 zł na osobę ?????

Zawsze są osoby, którym trzeba pomóc i takiej pomocy nikt nie odmówi, ale nie
      powinniśmy generować dodatkowych rzesz "potrzebujacych"..... .....którzy jak
      topielec nie dość, że zachłannie wezmą od nas wszystko, to na dodatek jeszcze
      wciągną nas pod powierzchnię wody, w krainę "wiecznych łowów"

menele i tak sie rozmnazaja bezmyslnie, ale moze za ten 1000 to ja sie
      zastanowie... akurat mi brakuje na szerokokatny obiektyw, a i pl na genach
      skorzysta...

...ale pozniej musisz bachora zywic przez lat kilkanascie...i sluchac jak warge
      daje...chyba ze sprzedasz "na organy"...

A tak wogole to proponuje zastapienie becikowego berecikowym. Bedzie to z
      wiekszym pozytkiem dla Narodu. (zauwazcie, ze pisze przez duze N, wcale nie
      jestem liberalem...)
      500 zl - za berecik zwykly
      700zl - za berecik z antenka
      1000zl - za berecik moherowy

Nas jest troje dzieci i się nie przelewa, co tu dużo mówić jest ciężko, bo
      wszyscy się uczymy. Nie jesteśmy najbiedniejsi, a i tak rodzice się bardzo
      szarpią, żeby jakoś nastarczyć. Aby kilkoro dzieci mogło się szczęśliwie
      wychowywać rodzina musi być naprawdę zasobna.
      Ja bym bardzo chciała mieć nowe kozaki, ale jak kupiliśmy podręczniki na ten
      rok do szkoły to wszyskie oszczędności się wyczerpały
      Rodzice chcą się zadłużyć na dodatkową naukę języków dla nas.
      Sama już nie wiem, czy wolę się więcej uczyć czy kupić nowe buty, w tych
      starych już się wstydzę chodzić
      Niech Ci co namawiają do urodzenia więcej dzieci, sami ich więcej urodzą i je
      wychowują, ale tak żeby dzieci się nie wstydziły chodzić do szkoły w starych
      ubraniach

Becikowe jest potrzebne.

Jak wszystkim pewnie wiadomo, dziecko nalezy oblac. Oblewanie dziecka laczy sie
      ze spozywaniem duzej ilosci alkoholu w gronie rodziny i przyjaciol. Wiadomo,
      alkohol jest drogi. Do alkoholu tzreba zapewnic zagryche. W przypadku oblewania
      dziecka, nie da sie wykpic ogorkirm kiszonym czy slonym sledziem. Tytaj
      potzrebana jest zagrycha luksusowa., a taka kosztuje. Oblewania dziecka w
      sensie towarzyskim czesto laczy sie z oblewaniem dziecka w sensie duchowym,
      rytualnym. Za chrzsciny tzreba zaplacic. Oczywiscie co laska. Laskawosc jednak
      wzrasta wraz z zasobami. Becikowe i w tym pomoze.

Jeśli w rodzinie jest dochód ok 500 zł na osobę, to żadne becikowe nic nie
      pomoże, a może nawet pogrążyć wielu naiwnych.
      Nie pomogą też dopłaty do posiłków, bo rodzina z tą średnią żyje tak skromnie,
      że jedne buty nosi się 4 lata.
      Ponadto, aby dostać te wszystkie ulgi, rodzina nie mogłaby się wzbogacić, bo
      wystarczyłoby, aby przekroczyła o 10 złotych średnią wymaganą do otrzymania
      zasiłku, a już by je straciła, w efekcie żyłaby jeszcze nędzniej, bo zyskując
      powiedzmy 20 złotych pensji, straciłaby około 100 złotych ulg.

dzieci rodziców, którzy podejmą decyzję o poczęciu kolejnego Polaka pod wpływem
      obietnic zasiłków, będą się wychowywały w nędzy, bez środków do prawidłowego
      rozwoju....

LIGA POLSKICH RODZIN i tak zagłosuje "ZA"
    • mister1 na Polsacie o "becikowym" 14.11.05, 12:41
      pani z fundacji zainteresowanej problemem:
      1000 zlotych becikowego stymulowac bedzie tylko "produkcje dzieci" w rodzinach
      patologicznych, bez sensu, gdyz wydatki na noworodka wynosza 1300 zl
      miesiecznie...
    • mister1 Re: Becikowe i Janusz Korwin-Mikke 22.11.05, 15:31
      Korwin-Mikke slusznie zauwazyl, ze tak te 1000 zl wplynie na ilosc urodzen jak
      4000 zasilku pogrzebowego na wieksza ilosc zgonow. Dodal tez, ze wplynie,
      owszem, na rozrodczosc matek przechowujacych trupy noworodkow w beczkach po
      kapuscie...
    • mister1 znalezione na forum 22.11.05, 16:41
      Sprawa świeża, bo z poprzedniej środy. Stałam na przystanku autobusowym, gdy
      przypętał się do mnie menel. Bardzo był rozmowny i upierdliwy, i nie dawał się
      zbyć. Żadne tam takie patrzenie jak przez szybę, udawanie, że czytam książkę,
      nic... Menel zszedł na tematy polityczne, zahaczył o becikowe: że dziecko to
      łatwo zrobić, więc on mi je zrobi, a ja dostanę becikowe, korzystne, prawda?
      Jakoś nie chciałam. W końcu menelek zrobił się natrętny, więc potraktowałam go
      słownictwem nabytym podczas pracy w sklepie monopolowym (dobrze, że żaden mój
      uczeń tego nie słyszał, uff...), gostek się poczuł urażony i poszedł sobie. Na
      odchodnym wykrzykiwał: "Za tydzień będziesz moja!", na co nadeszła moja
      uczennica... Ups, tydzień jutro mija ;-) a ja na tym samym przystanku, o tej
      samej porze...

• Re: mądrości menelskie IP: *.katowice.msk.pl / *.bielsko.msk.pl
      Gość: Ciotka

• mister1 "Becikowe" to chwyt propagandowy 23.11.05, 20:08
      Wprowadzenie "becikowego" nie ma na celu poprawy sytuacji demograficznej, ale
      jest tylko prostym chwytem propagandowym - uważa Sławomir Jan Piechota (PO).
      Poseł opowiedział się w środę Sejmie w imieniu swojego klubu za odrzuceniem
      projektu ustawy autorstwa LPR, który wprowadza 1 tys. zł jednorazowej zapomogi
      z tytułu urodzenia dziecka.

"Wnioskodawcy nie proponują w swoim projekcie nic poza rozdaniem kilkuset
      milionów zł" - ocenił Piechota. Jego zdaniem, autorów projektu nie interesuje
      też jakie efekty przyniesie ustawa, bowiem w uzasadnieniu do projektu nie
      zapisano żadnych prognoz: kiedy i o ile w wyniku "becikowego" miałby się w
      Polsce zwiększyć przyrost naturalny.
      • blue_ice1 Re: "Becikowe" -fragm.wywiadu 24.11.05, 13:06

Kamil Durczok: 800 złotych becikowego tylko dla kobiet, które dostają zasiłki.
        Takie są wyliczenia?

Marek Zuber: Na razie tak.

Kamil Durczok: I takie będą decyzje?

Marek Zuber: Wszystko na to wskazuje. Nie ja oczywiście podejmuję decyzje. Ja
        jestem od tego, żeby podpowiadać, ewentualnie policzyć. Ale nie ma co ukrywać,
        że jeśli jeszcze wyżej miałoby być, dla jeszcze większej liczby osób, to będzie
        problem z domknięciem budżetu. Już w tej chwili jest problem. Pamiętajmy, że
        deficyt budżetowy ma być mniejszy niż pierwotnie zakładano – ma to być 30
        miliardów złotych. W związku tym cały plan staje się bardziej napięty, jeżeli w
        stosunku do poprzedniego budżetu trzeba znaleźć sporo jednak pieniędzy, to
        oznacza że w tej chwili jest duża praca nad tym, żeby to domknąć.

Kamil Durczok: Czy to jest tak, że teraz rząd odkrywa nagle, że nie da się
        zrealizować wszystkich wyborczych obietnic?

Marek Zuber: Myślę że aż tak źle nie jest. Pytanie o jakich obietnicach mówimy.
        Z mojego punktu widzenia, wszystkie te ewentualnie zwiększone wydatki, które
        mają wiązać się z poprawą sytuacji przedsiębiorcy w Polsce to z całą pewnością
        trzeba próbować te pieniądze na siłę znaleźć…

Kamil Durczok: Pytanie czy jest takie przekonanie w rządzie, bo jednak te
        działania do których rząd przystąpił w pierwszej kolejności to są działania
        socjalne. Ile to jest? Półtora miliarda takie koszty?

Marek Zuber: Wszystko zależy od tego jak to będziemy liczyć i jakie decyzje
        zostaną podjęte. Nie 1000 złotych, tylko 800 becikowego; urlopy macierzyńskie
        pewnie też nie 26 tygodni, tylko co najwyżej 22 a może i krócej. Podobna
        sytuacja z minimum socjalnym, nie ma jeszcze decyzji co do wysokość tej pomocy.
        Myślę że to nie będzie więcej niż miliard 100 milionów złotych i oby to nie
        było więcej, bo jeżeli miałoby to być więcej to będzie problemem ze
        znalezieniem pieniędzy na takie działania, które właśnie mają odciążyć
        przedsiębiorców.

• blue_ice1 Re: "Becikowe" - 24.11.05, 13:12
          Dyskusja czasie drugiego czytania projektu LPR, przewidującego
          wprowadzenie "becikowego" wywołała takie emocje, że marszałek wielokrotnie
          upominał posłów, zarówno z prawej jak i z lewej strony sali.

"Równo nie znaczy sprawiedliwie. Nie widzę powodów, by podatnicy
          dofinansowywali (urodzenia dzieci) prezesów banków czy posłów" - mówiła Izabela
          Jaruga-Nowacka (SLD). "Poprzemy projekt, chcemy dać pieniądze, ale tym, dla
          których to jest ważna kwestia w budżecie domowym. Nie poprzemy >ideologicznego
          becikowego<" - oświadczyła.

Wtórował jej Sławomir Piechota (PO): "Także z ubolewaniem odbieramy, że
          dyskusja w fundamentalnej sprawie odbywa się w tak pośpiesznym trybie". Jak
          zaznaczył, rodziny potrzebują systemowego wsparcia, "trzeba zobaczyć jak
          >becikowe< wpisuje się w cały system pomocy rodzinie". Poseł PO ocenił, że
          projekt LPR "propagandowo jest niezwykle efektowny".

Szef Samoobrony Andrzej Lepper ripostował posłom PO i SLD. "To nie są polskie
          dzieci tego prezesa? A jeśli jest taki bogaty, pochodzi z Waszych formacji, to
          może się zrzec tego (becikowego)! Kto mu broni?" - mówił. "Aksamitni i
          błękitni, to wy jesteście winni temu wszystkiemu, że trzeba dzisiaj rodzinom
          pomagać" - podkreślił Lepper.

Nawoływał posłów PO i SLD, by siedzieli cicho i nie odzywali się. "Jazgoczecie
          w tej sali. Z >becikowego< na pewno nie musi być więcej dzieci, ale wczujcie
          się w sytuację matek w byłych PGR-ach" - apelował.

"To obśmiewanie bardzo skromnej pomocy. "(>Becikowe<) to skromny gest, znak,
          symbol, początek, chęć przełamania pewnego impasu. Dlaczego chcecie to
          obśmiewać?" - mówił Tadeusz Cymański (PiS) zwracając się do posłów Sojuszu.
          Tłumaczył, że "nikt przytomny nie mówi tu, że przyznając ten zasiłek do 1 tys.
          zł będzie od razu wielki wzrost demograficzny".

"Jeśli dziś nie rozpoczniemy programu budowy polskiej rodziny - za kilkanaście
          lat na jednego pracującego będzie przypadało dwóch emerytów" - mówił z kolei
          Roman Giertych (LPR). I on nie szczędził uwag pod adresem Sojuszu: "Stajecie
          się przedstawicielami lobby homoseksualnego, które nie jest zainteresowane
          >becikowym<. Wolicie organizować parady" - ocenił.

W trakcie dyskusji przedstawiciel PSL zaproponował podniesienie proponowanej
          kwoty do 2 tys. zł.

Ostatecznie projekt trafił po burzliwej debacie do komisji: Polityki Społecznej
          oraz Rodziny i Praw Kobiet.

• blue_ice1 Re: "Becikowe" - w Ostrowcu 25.11.05, 11:07
            Piątek, 25 listopada 2005,
            Ostrowiec "funduje" becikowe na dwa lata
            600 złotych miesięcznie w pierwszym roku życia dziecka i 450 w drugim – to
            pomysł na swoiste „becikowe”, na który wpadły władze Ostrowca Świętokrzyskiego.
            Tak będzie od stycznia przyszłego roku. Radni podjęli już odpowiednią uchwałę.
    • mister1 posel Piłka 29.11.05, 18:08
      Wyższa składka emerytalna dla bezdzietnych?
      "Osoby bezdzietne powinny płacić podatek, z którego w przyszłości byłyby
      wypłacane ich emerytury. Bo dlaczego miałyby być utrzymywane przez cudze
      dzieci?" - mówi w "Fakcie" poseł PiS Marian Piłka.

Posel Marian Pilka z Trabek kolo Pilawy to naprawde chluba Polski:

Im więcej Aleksander Kwaśniewski wypija szampana z prezydentem Ukrainy, tym
      gorsza jest sytuacja polskiej mniejszości i większe trudności z odbudową
      cmentarza Orląt Lwowskich"
      Marian Piłka,

"Jeżeli nie mamy do czynienia z dużym wzrostem przestępczości wśród nieletnich,
      to częściowo dlatego, że matki pracujące w niedzielę nie mają czasu na
      wychowywanie dzieci"
      Marian Piłka, W Sejmie,
    • mister1 cytacik z onetu 16.12.05, 15:11
      Ojciec Hejmo sprawia na mnie wrazenie mongola

~Studentka UJ, 2005-12-14 20:49

ktos zdaje sie powinien mnie przeprosic (jesli ma odwage, w co watpie)

• mister1 Stanislaw lem o becikowym 03.01.06, 15:31
      To, że wmawia mi się, że mam trzy nogi, podczas gdy mam dwie. Bo co nam na
      przykład dała wspólna ze Stanami Zjednoczonymi inwazja na Irak? Guzik. Po co
      mamy tam jeszcze trzymać nasze wojska? Albo becikowe. Podzielam pogląd, że
      jeśli jakaś kobieta zdecyduje się urodzić dziecko tylko dla pieniędzy, to
      powinno się jej odebrać prawa rodzicielskie, bo ona nie ma rozumu. Za tysiąc
      złotych mąż tej kobiety może co najwyżej pójść parę razy na wódkę, ale przecież
      za te pieniądze nie da się wychować dziecka.

• a74-7 Re: Becikowe 1000 zlotych 07.01.06, 08:30
        a74-7 napisał:

> Przed chalupa siedzi para, patrza na kotlujaca sie na podworzu czerede
        > brudnych dzieciakow. W koncu jedno westchnelo i pyta: to jak ? myjemy czy
        > robimy nastepne?
    • mister1 sonda onetu 19.01.06, 11:47
      Czy uważasz, że dzięki becikowemu dla każdej matki, w Polsce będzie rodzić się
      więcej dzieci?

Tak 12%

Nie 86%

Nie mam zdania 2%

Ogółem głosów: 48146

• smeets Re: Becikowe 1000 zlotych 27.01.06, 21:19
      -czesc
      - czesc
      - znamy sie?
      - no jeszcze nie, ale zagadalem do Ciebie celem stricte ekonomicznym
      - ??
      - znaczy chodzi o kase ...
      - no?
      - ustalmy fakty.... jestes pelnoletnia?
      - tak mam 21 lat
      - ok. to teraz tak...czy chcialabys w mily i przyjemny sposób zarobic 1000
      zlotych?
      - a jak?
      - slyszalas moze o tzw "Becikowym"? ;-]
    • mister1 Re: Becikowe 2000 zlotych 07.02.06, 07:59
      jeśli rodzice są zameldowani w różnych gminach, mogą złożyć wnioski o becikowe
      dwa razy. Najpierw do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie idzie ojciec.
      Przedstawia skrócony akt urodzenia dziecka, kopię dowodu osobistego i podpisuje
      oświadczenie, że nie stara się o becikowe w innym miejscu. Następnie podobną
      operację, ale już w swoim miejscu zameldowania, wykonuje matka. Tym sposobem,
      zamiast tysiąca złotych, rodzina dostaje dwa.

a ustawa od poczatku byla kretynska.
    • mister1 dobroczynne działanie becikowego 10.05.06, 16:15
      Mamy już pierwsze dobroczynne działanie becikowego! 21-letnia wejherowianka, w
      kilka tygodni po urodzeniu trzeciego dziecka i kilka dni po odebraniu 2000 zł
      becikowego, z radości z tak nieoczekiwa-nego szczęścia urządziła wraz z
      przyjaciółmi kilkudniową libację. W końcu konkubent szczęśliwej rodzicielki,
      jedyny nieco trzeźwiejszy z tego towarzystwa, zorientował się, że z dzieckiem
      jest coś nie bardzo... Zawiadomił straż miejską, a ta z kolei Miejski Ośrodek
      Pomocy Społecznej, gdyż nie było komu powierzyć opieki nad pięciotygodniowym
      maleństwem. Troskliwa mamuśka miała w sobie nieco ponad 2 promile alkoholu, a
      na dokładkę okazało się, że poprzednie dwoje dzieci, które wcześniej zdążyła
      urodzić, sądownie jej odebrano. Pięciotygodniowym maleństwem musieli zająć się
      lekarze pogotowia. Mamuśka nie zarzekła się, że za 9 miesięcy nie urodzi
      kolejnego dziecka i nie pójdzie po kolejne becikowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka