Dodaj do ulubionych

Van Koppen en Van Eijk lub Firma BEETSMA opinie

23.08.09, 20:02
Proszę o opinie n.t. agencji pośrednictwa pracy w Holandii Van Koppen en Van
Eijk oraz Firmy BEETSMA. Biuro ww agencji w Polsce mieści się we Wrocławiu.
Obserwuj wątek
  • wwkkss2 Re: Van Koppen en Van Eijk lub Firma BEETSMA opi 05.01.10, 22:49
   nie byłem z tym biurem w Holandii, ale jeśli chodzi o biuro we
   Wrocławiu... lipa składałem cv przez email, osobiście, już miałem
   wyjeżdżać, a tu telefon że coś tam coś tam,,, ale próbuj dalej, ja mam
   fajną robotę na Biskupinie, i kasę mam prawie taką samą jak w Holandii,
   po tych ich karach, za mieszkanie kosztów itp.
  • nenkableiswijk Re: Van Koppen en Van Eijk lub Firma BEETSMA opi 08.07.10, 16:10
   witam ja pracuje przez to biuro juz 2 lata i jestem zadowolona a co do
   komentarzy negatywnych na temat van koppena to w wiekszosci wystawiane sa one
   przez niezadowolonych pracownikow , ktorzy w wiekszosci z wlasnej winy zostali
   wyrzuceni z firmy! wiadomo ze jak w kazdym biurze sa niekiedy problemy roznego
   typu , ale napewno nie wieksze niz w innych biurach
    • sweet_sensi Re: Van Koppen en Van Eijk lub Firma BEETSMA opi 15.01.18, 22:26
     Pracowałem półtora roku przez VKVE w Zwaag więc mogę powiedzieć co nieco o nich. Wiele negatywnych opinii z forum gowork zostało usuniętych a nowe są sukcesywnie usuwane.
     Przyjeżdżając do pracy do vkve trzeba być nastawionym dosłownie na wszystko. Już pierwszego dnia po przyjeździe może spotkać was niespodzianka; nie ma dla was wolnego pokoju a pierwszą noc spędzacie śpiąc na kanapie w salonie. Warunki mieszkaniowe są różne, od przyzwoitych domów lecz jest ich jak na lekarstwo aż do miejsc gdzie mieszkanie nie należy do najprzyjemniejszych. Kiedy w domu wystąpi jakaś usterka to z duża dozą prawdopodobieństwa należy przyjąć, że nie zostanie szybko usunięta. Wysokość opłaty za mieszkanie jest uzależniona od ilości przepracowanych godzin. Czyli im więcej pracujesz tym więcej płacisz za mieszkanie. Jak dla mnie jest to opłata za każdą godzinę pracy jaką otrzymuje pracownik (maksymalnie wynosi coś około 400 e), tym oto pięknym sposobem goleni z kasy są pracownicy i pracodawcy.
     Kolejną sprawą są ludzie z którymi przyjdzie nam mieszkać, vkve ściąga do Nl dosłownie wszystkich, dla nich nie istnieje pojęcie jakości a tylko i wyłącznie ilości. Co skutkuje tym, że normalne, zwyczajne osoby, których jest niewiele zmuszone są często do mieszkania np; z osobami aspołecznymi, dla których coś takiego jak sprzątanie jest czystą abstrakcją, ludźmi mającymi problem z alkoholem tudzież z prawem. Vkve ściąga do Holandii zbyt wiele osób, co tydzień przyjeżdżają nowe osoby a te będące już na miejscu często pracują po kilka dni w tygodniu lub też mają kilkanaście dni wolnego - brak w tym logiki a przede wszystkim szacunku dla ludzi, którzy w większości nie wyjeżdżają za granicę aby pracować dwa do trzech dni w tyg.
     Nepotyzm i kolesiostwo to kolejne co do nich doskonale pasuje, mając znajomości w biurze, przyjeżdżając pierwszy raz do NL trafisz do najfajniejszej pracy i równie dobrego mieszkania.
     Transport do pracy działa, jeśli korzystasz z samochodu firmowego czy też roweru w miarę ok, z powrotami z pracy bywa różnie, czasem zajmują one bardzo długo gdyż; albo ktoś zapomni cię odebrać lub po prostu koordynator będzie miał gdzieś aby odebrać telefon. Jeśli mowa o samochodach firmowych to nigdy pod żadnym pozorem nie gódźcie się na bycie kierowcą gdyż może dojść do takiej sytuacji, że kończycie współpracę z vkve a po kilku miesiącach dostajecie na maila fakturę z informacją, że musicie pokryć koszty naprawy samochodu, który zwróciliście nieuszkodzony (jeden z usuniętych komentarzy opisywał podobną sytuację - dlatego też pewnie został usunięty). Nie wiedzieć czemu, żaden z pracowników vkve nie kontaktuje się osobiście w tej sprawie a jedynie za pośrednictwem wiadomości email - mało to profesjonalne, czyżby brak odwagi?
     Wypłaty - co miesiąc coś nie gra. Nawet może dojść do tak kuriozalnej sytuacji gdzie tygodniowa liczba przepracowanych godzin zgadza się lecz w końcowym, miesięcznym rozliczeniu części godzin brak. Trudno stwierdzić czym jest to spowodowane; niekompetencją pracowników czy też nieudolną próbą oszustwa? W jednej z usuniętych opinii była opisana sytuacją gdzie pewna osoba nie otrzymała pieniędzy za trzy przepracowane dni pomimo, że zwrócono jej za koszty dojazdu do pracy.
     Opieka koordynatorów w zasadzie nie istnieje, często w godzinach pracy nie nie odbierają telefonów od pracowników. Jeśli się nie mylę należy to do ich obowiązków. Jeśli nie znacie żadnego języka oprócz polskiego a jesteście zmuszeni udać się do lekarza to jesteście zdani wyłącznie na siebie.
     Co do samej pracy to jeśli macie odrobinę szczęścia to traficie do jakiejś normalnej pracy choć takich jest bardzo mało. Najczęściej prace jakie oferuje vkve to prace nisko płatne, na które Holendrzy nawet nie chcieliby spojrzeć, nietrudno też w nich o uszczerbek na zdrowiu. Do tego trzeba mieć świadomość, że jeśli pracujesz sumiennie to możesz liczyć na coraz to gorsze prace, natomiast osoby które z różnych powodów nie chodzą do pracy (alkohol etc.) będą w nagrodę wysyłane do coraz to przyjemniejszych prac.
     Reasumując szkoda czasu oraz nerwów na tę zbieraninę indolentnych i niekompetentnych osób, którzy mają za nic pracowników, lepiej szukać pracy w innym miejscu!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka