Dodaj do ulubionych

Trwa pisemna matura z matematyki

09.05.05, 10:28
Podajcie wreszcie te zadania!
Obserwuj wątek
    • m4r3ck1 Po maturze pisemnej z Matmy 09.05.05, 12:34
      Jerrryyyy.... co za MASAKRA :/ co jak co ale probna byla latwiejsza.... A te
      wypowiedzi w radiu co slyszalem ze tylko wystarczylo troche umiec mamtme to
      ...hehe...chyba wzieli mozgi tam do tych wywiadow !!!...Ja pozwiem tak TO BYLO
      TRUDNE...Pozdro ludziska
      • twins1986 Po maturze pisemnej z Matmy 09.05.05, 13:11
        hej Wam:( niestety chyba równiez nie zdam matury z mateamtyki:( Mimo że robiłam
        mnóstwo zadań to chyba nie zdam.A miałam zamiar na studia iśc a teraz to chyba
        mi pozostało uczyć sie do poprawki w styczniu.Jeśli juz zdam to pewnie na 30%
        ale z takim wynikim to też nigdzie mnie nie przyjmą:(Najtrudniejsze zdanie dla
        mnie to było z ta serwetką,ostrosłup(tam wogole danych nie było.Gdyby
        prynajmniej kąt był podany to bym mogła skorzystać z sinusów a tak nic).Zadanie
        z ciągiem geometrycznym też było do bani.To z tymi półkami:( Totalna klapaaaaa::
        ((((:(:(:(:(:(
        • brawo_gerl Re: Po maturze pisemnej z Matmy 09.05.05, 14:50
          Hej Twinsie, przecież był podany kąt - alfa!Stykło napisać, że sin alfa =
          (1/2a)/h (zakładając, że a to krawędź podstawy) i z tego wychodziło, że a = 2
          sin Alfa x h, i tak samo H = cos alfa x h. I wychodziło, że V = 4/3 x (h do
          trzeciej)x (sin do kwadratu)alfa x cosinus alfa.
          To zadanie przyszło mi łatwiej rozwiązać niż pierwsze, które zapewne będzie źle
          zrobione. Nie, no, zadania nie były niemożliwe, poprostu trzeba było zrobić to
          czego prawie nikt z nas nie robił - uczyć się. Bez bicia się przyznam, że od 14
          kwietnia nie zaglądłam do książki...
          • mp79 Re: Po maturze pisemnej z Matmy 09.05.05, 15:32
            brawo_gerl napisała:
            > ciach <
            > zrobione. Nie, no, zadania nie były niemożliwe, poprostu trzeba było zrobić
            to
            > czego prawie nikt z nas nie robił - uczyć się. Bez bicia się przyznam, że od
            14
            >
            > kwietnia nie zaglądłam do książki...

No wlasnie przynajmniej jeden sie przyznal... Ja uwazam ze gdyby sie ktos
            faktycznie uczyl solidnie przez cale 3 lata to na pewno by mature zdal. Nie
            mowie ze wszyscy na 100%, ale by zdal, jedni lepiej inni slabiej. Tak z reke na
            sercu ile zadan takich "maturalnych" robiliscie dziennie uczac sie do matury?
            Moze taki watek rozpoczniemy???
    • bieniasek Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 12:38
      Jestem wlasnie po cześci podstawowej i mysle ze to była przesada, pytania byly
      za trudne. Chodze do 6LO w Legnicy i mysle ze albo ta szkola nie potrafi uczyc
      albo matura byla zbyt wysoko postawioną poprzeczką dla tegorocznych
      maturzystów. Czuje sie strasznie bo nie spodziewalem sie takiego obrotu
      sytuacji, kazdy kto wychodził z sali nawet sie nie usmiechał. Wszyscy zdołowani
      i przerazeni. W spokoju czekamy na wyniki chodz kazdy z nas wie jak to sie
      skończy :( Pozdrawiam maturzystów:)
      • mp79 Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 15:36
        bieniasek napisał:

> Jestem wlasnie po cześci podstawowej i mysle ze to była przesada, pytania
        byly
        > za trudne. Chodze do 6LO w Legnicy i mysle ze albo ta szkola nie potrafi
        uczyc
        > albo matura byla zbyt wysoko postawioną poprzeczką dla tegorocznych
        > maturzystów. Czuje sie strasznie bo nie spodziewalem sie takiego obrotu
        > sytuacji, kazdy kto wychodził z sali nawet sie nie usmiechał. Wszyscy
        zdołowani
        >
        > i przerazeni. W spokoju czekamy na wyniki chodz kazdy z nas wie jak to sie
        > skończy :( Pozdrawiam maturzystów:)

A dlaczego szukasz winnych w innych? Ze swojej strony masz czyste sumienie ze
        zroboiles/as wszystko zeby sie jka najlepiej przygotowac? Oczywiscie najlatwiej
        zwalic wine na innych...
        • panigosc Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 19:29
          mp79 napisał:
          > A dlaczego szukasz winnych w innych? Ze swojej strony masz czyste sumienie ze
          > zroboiles/as wszystko zeby sie jka najlepiej przygotowac? Oczywiscie
          najlatwiej
          >
          > zwalic wine na innych...

obrzydliwie belferski ton słyszę w twoich wypowiedziach
          flaki mi się przewracają
          daj dzieciakom spokój bo są w stresie
          o tym jak uczą nauczyciele i jakimi są debilami pogadamy na innym forum
          p.s. maturę zdawałam 20 lat temu i Bogu dziękuję
      • pysiekkk Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 13:56
        taaa matura z matmy trudna. nigdy z matma nie mialam problemu, same piatki. a
        na maturze zrobilam tylko 8 zadan. wydaje mi sie z ktos kto konstruowal arkusz
        poukladal tak zadania aby tylko ci co wszytsko wiedza i nie maja zadnych
        watpliwsci zdarzyli zmiescic sie w czasie. ja watpliwosci mialam kilka musialam
        sie troszke po zastanawiac, no i dwa osatnie zadnia naczelam tylko wypisuja
        dane... zastanawia mnie fakt, czy ktos wzial pod uwage to, ze w stresie mysli
        sie troche innym tempem, zastanawia kilka razy. nie wspomne juz o mozliwosci
        ponownego sprawdzenia i przeanalizowania, czy aby na pewno dobrze zrobilam
        zadania. Fakt zadania nie byly proste, ale trzeba to zrozumiec, bo to byla
        MATURA, wiec powazny egzamin i powazne zadania. uwazam ze wszyscy byliby
        bardziej zadowolenie, gdyby egzamin trwal dluzej o godzine. wtedy nie tylko
        zdazylibysmy ze wszystkim ale mozna byloby co wykombinowac na podstawie karty
        wzorow ( bo przeciez matura miala uczyc nas myslenia). w tym wypadku jednak
        mysle, ze galop przez wszystkie dzialy matematyki nie wypalil, wg mnie ta
        matura nie zostala do konca przemyslana... pozdrawiam maturzystow, trzymajcie
        sie cieplo i miejcie nadzieje, punkt do punkta za dane czy rysunki i dokulamy
        sie do 30% :) pozdro
    • agulek_86 Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 13:48
      ...A miało byc takie pieknie!30% i zdales!!Ogolnie uwazam,ze było srednio i
      jesli ktos choc troche pomysli to zda bez problemu.Niektore zadanka byly na
      poziomie rozszerzonym(np to ostatnie).Pisałam tez rozszerzona i stwierdzam,ze
      rozssaszerzone była łatwoieszja od podsatwy!!!
    • gregorio6 Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 14:39
      Maturę z matmy zdawałem równo 20 lat temu. I to w klasie matematyczno-fizycznej.
      Przyznaję, że skończyłem studia humanistyczne i przez całe dwie dekady matmy
      (tej w znaczeniu "filozoficznym") nie używałem. Przeczytałem zestaw zadań.
      Masakra! I do tego to tempo! Tyle rzeczy rozwiązać w 120 minut! Tragedia. Poza
      tym zadanie o spadku trochę dziwne. Trzeba się wykazać nie tylko wiedzą
      matematyczną, lecz także pamiętać o przepisach fiskalnych: 19-procentowy podatek
      od oszczędności! Wszak matematyka to nie tylko same rachunki, ale i logiczne
      myślenie. Współczuję wszystkim zdającym...
      • jackmarsh Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 14:46
        a ja tam uważam że nie było takie trudne... wkażdym razie do zrobienia, bo ja
        sie nie uczyłem praktycznie wcale a zrobiłem całe 6 zadań :) ambitny to ja nie
        jestem ale myśle że uciułam z tego 30%...a o to przecież chodzi :) nie??
    • qszykowa Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 14:50
      Niecałe dwie godziny temu wyszłam z pisemnej matury z matematyki.
      PrzogotowywaŁam się do niej kilka ładnych miesiecy i wydaje mi sie że moje
      przygotowania do niczego mi sie nie przydały. Jestem poprostu załamana...
      Wydawało mi sie, że umiem nieźle... a teraz modlę się o 30%.... :(((((
    • madaleen Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 14:53
      Matura z matmy była beznadziejna, obawiam się że moge nie zdać. Co to wogule
      były za zadania!!!!!!!!!!Skoro jesteśmy pierwsym rocznikiem, który zdaje tą
      mature to zadania powinny być łatwiejsze!!!Ten kto je wymyślał musial mieć
      straszne kompleksy!!!!!!!!!!
    • ssierota Za malo czasu! 09.05.05, 14:57
      Niby sie powoli zblizam do doktoratu z fizyki :)
      ale musze przyznac, ze bylo _za_ _malo_ _czasu_.
      Wiekszosc zadan w gruncie rzeczy da sie rozwiazac
      w 3-5 linijkach ale biorac pod uwage, ze trzeba wiedziec
      w _jakich_, to jednak troche ciezko...
      Wolalem moja wersje matury - 5 "trudnych" zadan
      i 5 godzin.

Zycze Szczescia Wszystkim Zdajacym
      • wrubbel Re: Za malo czasu! 09.05.05, 15:05
        JEstem z malej 18 tysiecznego miasteczka w mazowieckim... Przyznaje, że matury
        próbnej nie zdalem, ale wtedy wogole nic nie umialem i sie nie uczylem. Od
        tamtej pory zrobilem duzo zestawow, ale 3 zadan wogole nie umialem ruszyc :/
        Zastanawiam sie czy zdam... Pozdrawiam wszyskich ktorzy maja wątpliwości, a tym
        którzy są zajebiście dobrzy chce powiedziec tylko, ze nie kazdego powinno sie
        mierzyć swoja miara...
      • Gość: gosc Re: Za malo czasu! IP: *.acn.waw.pl 10.05.05, 00:03
        nie rozmiem dlaczego ludzie ktorym te zadnaia sprawiaja jakakolwiek trdnosc w
        ogole zdecydowali sie na ten egzamin. ale SLABO mi sie robi jesli ktokolwiek na
        studiach DOKTORANCKICH z FIZYKI mowi ze bylo za malo czasu czy ze zadania sa
        trudne. gdzie ja jestem w ogole?
    • poziomka27 Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 15:05
      Że tak powiem troche przeliczyłam swoje możliwości. Myślałam ze jestem jedyna
      ale widze ze sie myliłam po raz kolejny. wiem co czuja ci którzy są zawiedzeni,
      mimo że przez dobre 3 lata w liceum rozwiązywali full zadań, myślałam ze nic
      nie bedzie dla mnie zaskoczeniem a tu taka niespodzianka. ktos dobrze sie
      postarał zeby uprzykrzyć nam życie. dziekujemy wszystkim pomysłodawcom nowej
      matury, jesli zależało wam na tym zeby młodzi ludzie po 3 latach ostrej nauki
      zdołowali sie po zrobieniu tego testu, i z obawą czekali na wyniki to
      gratulacje wasze załozenia i pragnienia zostały pomyślnie spełnione brawa
      • to_moj_mail Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 15:16
        Debile!!!!!! ta matura powinna trwac 30 minut i to jeszcze z 10 minutowa przerwa
        na kawe i papierosa!!!!! Te zadania byly na poziomie 4 klasy szkoly podstawowej
        i rozwiazanie ich nie zajmuje dluzej niz 2 minuty kazde. Chyba jestescie
        ograniczeni ze piszecie ze matura z matematyki byla trudna i jeszcze na dodatek
        30% zalicza...
        mam nadzieje ze zadne z was ktore jakims fuksem zda ta mature nie dostanie sie
        na zadne studia... no ewentualnie na Uniwersytet Skretynialych Debili kierunek
        hodowla trzody chlewnej w Uzbekistanie...
        • abc1abc2abc3 Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 16:16
          Masz rację. Trywialne zadania. Treść wydumana, nijak nie mająca się do
          rzeczywistości, np. abstrakcyjny problem ciągu geometrycznego "ubarwiono"
          bredząc coś o płytach CD - po co to komu? W zadaniu, w którym trzeba było
          liczyć wariancję, matematycy popisali się nieznajomością przyjętych w Polsce
          norm ISO.
    • robertbenybanek Re: Trwa pisemna matura z matematyki 09.05.05, 15:15
      Trudno się wypowiedzieć o poziomie, maturę mam dawno za sobą.
      Bez problemu dziś bym wszystkie zadania rozwiązał - ale mam wątpliwości czy
      zdążyłbym rozwiązać wszystkie w ciągu 120 minut będąc maturzystą.
      Zdobyć 30% wymaganych punktów to każdy z nich powinien sobie poradzić, ale 100%
      chyba tylko nieliczni.
      • erwin_kce cos ty 09.05.05, 16:10
        te z podstawowego to niektore na 2 minuty roboty dla osoby po maturze. mialem podobne na egzaminie wstepnym jak te co sa na podstawowym. 120 minut to i tak o 20 za duzo.
        • robertbenybanek Re: cos ty 09.05.05, 16:32
          > te z podstawowego to niektore na 2 minuty roboty dla osoby po maturze. mialem p
          > odobne na egzaminie wstepnym jak te co sa na podstawowym. 120 minut to i tak o
          > 20 za duzo.

Racja lecz nie zapominaj, że większość ludzi nie lubi - delikatnie mówiąc -
          matematyki.
          Do tego: stres, zdenerwowanie, braki w wiedzy...
          To co dla ciebie czy dla mnie jest na 1-2 minuty dla niejednego jest na 10-15
          minut (o ile potrafi to rozwiązać).
          • erwin_kce dlatego matematyka nie jest obowiazkowym przedmiot 09.05.05, 16:43
            a jak ktos juz ja nawet bierze jako jeden z trzech obowiazkowych (bo inne sa "dla niego jeszcze gorsze" ;) ) to ma do wyboru podstawowy i rozszerzony poziom.

Podstawowy byl przyzwoity, zadania w sam raz.
            Rozszerzony ocenie jak sciagne i rozwiaze, ale przypuszczam, ze tez bedzie w sam raz dla ambitnych.

Trzeba pamietac, ze to ma zalatwic problem wstepnych egzaminow na studia, wiec taki rozszerzony poziom, to musi byc juz wyzszy poziom skomplikowania.

Btw w krajach zachodnich przewaznie na studia idzie 10-15% rocznika, u nas ponoć nawet 50%. to bynajmniej nie swiadczy o genialnosci kraju :)
            • robertbenybanek Re: dlatego matematyka nie jest obowiazkowym prze 10.05.05, 07:48
              Nie wiem czy matematyka jest obowiązkowa czy do wyboru, aż tak nie interesuję
              się maturą.

Jak ktoś słusznie wyżej zauważył - matura ma sprawdzać wiedzę i wykorzystanie
              tej wiedzy.
              A zadania z poziomu podstawowego były tak zrobione, że nie dano czasu do namysłu.
              Zrobić 100% procent może osoba która od razu wie jak się do tego zabrać - fakt,
              ja ileś lat po maturze, nie korzystając z matematyki na codzień wiem jak te
              zadania rozwiązać - ale gdzie czas na wykorzystanie wiedzy czyli zastanowienie
              się, sprawdzenie.
              Czy uwzględniono, że maturzysta w stresie się pomyli? I musi jakieś zadanie
              jeszcze raz zacząć?
              Przecież dla "orłów z matematyki" powinien być chyba ten drugi poziom, a nie
              pierwszy?
              Bo mi się wydawało, że podstawowy ma odrzucić tych co nie potrafią, a wyższy
              wyselekcjonować najlepszych...
          • kkasssiiuunkaa Re: cos ty 09.05.05, 17:30
            Racja lecz nie zapominaj, że większość ludzi nie lubi - delikatnie mówiąc -
            > matematyki

i wlasnie Ci, którzy jej nie lubią, lub nie potrafią :P wybierają inny
            przedmiot na maturze:) pozdrawiam
    • gregman77 u mnie był POTOP na matematyce, a to nie lektura o 09.05.05, 15:33
      bylo: ile glow scial zagloba, jesli czyngis chan mial 72 lata, azja nie lezal w
      europie, a pan wolodyjowski mial 143cm wzrostu? a skad ja mam to wiedziec jesli
      potop nie byl na liscie lektur obowiazkowych??? dlaczego nie bylo o wadze
      libera, ustach donia albo wlosach tedego? to nie jest nudne!!!
    • bliziu Rosrzeżony nie dla idiotów ?? 09.05.05, 15:47
      Wydaje mi się że poziom był za wysoki.Zadanie z niewymiernościa trzeba było
      wcześniej rozwiązać żeby je zrobic ( pewnie było w książce autora zestawu....)a
      jak nie miałeś tej książki to mnoż, dziel, szukaj wzorów skróconego mnożenia
      jedym słowem chulaj duszo..
      • moniasnk Co z odp ?!?! 09.05.05, 16:11
        Oj czyżby zadania były za trudne ze ejszcze nie ma przykładowych odpowiedzi??
        O ile wiem to z polskiego były bardoz szybko...a na rozwiązania zadań trzeba
        długo czekac.Jednak chyba matyrka z matematyki nie jest najłatwiejsza :/
    • moniasnk Co z opd ?? !! 09.05.05, 16:09
      Oj czyżby zadania były za trudne ze ejszcze nie ma przykładowych odpowiedzi??
      O ile wiem to z polskiego były bardoz szybko...a na rozwiązania zadań trzeba
      długo czekac.Jednak chyba matyrka z matematyki nie jest najłatwiejsza :/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka