Dodaj do ulubionych

Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagenowa

10.09.10, 22:15
Szukam osoby, która miała rekonstrukcję chrząstki kolanowej z wykorzystaniem szpiku kostnego i membrany kolagenowej chondro-gide. 3 tygodnie temu miałam taką operację. Chciałabym wiedzieć, jak przechodziliście rehabilitacje. Czy przyjął się przeszczep.
Obserwuj wątek
  • darekocur Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 15.10.10, 17:46
   jedno małe pytanko z mojej strony: ile kosztowała ta operacja czy była refundowana częściowo lub całkowicie?
   Pewnie z początku powinnaś mieć fizykoterapie z wykorzystaniem laseru, pola magnetycznego a potem stopniowo łagodna terapia ruchowa bez obciążania.
   Ortopeda nie wprowadzał cie w szczegóły rehabilitacji?
   • netiza Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 12.11.10, 21:07
    Robiłam zabieg w Bielsku Białej w klinice św Łukasza. Jestem teraz 3 miesiące po operacji. przeszczep się trzyma, doktor zadowolony jest bo uszkodzenie miałam naprawdę spore. Ale nie chce chwalić dnia przed zachodem. dopiero po 6 miesiącach będzie można powiedzieć czy jest ok. Teraz chodzę z jedna kulą. Tzn. jak gdzieś idę, bo w domu chodzę bez kuli. Muszę chodzić z prosta nogą, takie mam zalecenie.
    Na inne pytania chetnie odpowiem.
    Pozdrawiam
    • miaand Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 03.02.18, 00:18
     Witam netiza. Mam podobny problem -chondromalacja III/IV kłykieć przyśrodkowy kości udowej i III/IV pod rzepką. Teraz operacja w Bielsko Białej to koszt 15-20 000 zł. Ogromny. Ale zdrowie jedno - a tam najlepsi lekarze. Tylko czy warto? Czy Twoja membrana się przyjęła? Jak teraz funkcjonujesz? Czy i na jak długo przedłużyło to tobie normalne życie? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.
  • bella1-2 Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 03.01.11, 19:13
   Witam.Mój syn miał taką operacje z wykorzystaniem własnych komórek macierzystych.Kawałek kości pobrano z biodra i wszczepiono w ubytek w kolanie i założono membranę kolagenową.Teraz od operacji minęło już 3 tygodnie.Kolano nadal jest opuchnięte i zbiera się w nim woda.Nie może obciążać kolana przez 6-8 tygodni.Nosi ortezę,non stop.Martwię się co dalej.Proszę o kontakt z osobami ,które przeszły taką operację oraz takie ,które miały ją wykonaną w Białymstoku w klinice na ul. M.C.Skłodowskiej.
   • kuternoga0 Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 24.10.11, 21:06
    Cierpię również na rozmiękanie chrząstki, mam mieć operację rekonstrukcji chrząstki rzepki techniką membranową, nic o tym zabiegu nie wiem intersuje mnie czy jest to robione artroskopowo czy otwierają całe kolano jak długo trzeba dochodzić do sprawności i czy w ogóle warto poddać się temu zabiegowi
    • wiem-1 Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 01.11.11, 09:45
     www.geistlich.com/upload/docs/pdf/AMIC_Knee_pl_lowres.pdf
     Pełna informacja o metodzie AMIC
     Czy warto? W tej chwili chyba jedna ze skuteczniejszych metod dających szanszę na odbudowę chrząstki o zbliżonej wartości do chrząstki szklistej.
     Operacja odbywa się przez artrotomię-otwarcie kolana.
     Nieraz komórki macierzyste pozyskiwane są ze szpiku pobranego z innego miejsca.
     Tak jak w przedstawionym na stronie schemacie rehabilitacji 6-8 tygodni w ortezie ze stopniowym obciążaniem i zwiększaniem kąta zgięcia. Potem kinezyterapa. Całkowity okres dochodzenia do sprawnosci zależy od stanu wyjsciowego stawu,zdolności odbudowy mięśni,końcowego efektu przyjęcia przeszczepu.
     O szczegóły odnośnie Twojego przypadku pytaj ortopedę.Trzeba być świadomym niezbędnych czasowych ograniczeń,tych etapów nie przeskoczysz.
     • skitolino Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 22.06.12, 01:11
      Również dziękuję za ten link do Chondro-Gide. Nie trafiłem na niego wcześniej.
      Ze swojej strony dorzucam link do materiału video na stronie rehasport z Poznania.
      Zabieg nagrany i wyjaśniony całkiem przystępnie przez dr Piontka.
      www.rehasport.pl/materialy-wideo
      Jestem trzy tygodnie po operacji. Opuchlizna jeszcze się utrzymuje, ale zgięcie już około 80 stopni.
      Na rehabilitacji dziś świecili mi kolano laserem i wstawili w pole magnetyczne. Od tego czasu strasznie boli i kłuje wewnątrz. Czy wie ktoś dlaczego? Czy są jakieś przeciwwskazania do takich zabiegów po AMIC-u?
      • wiem-1 Re: Po rekonstrukcji chrząstki - membrana kolagen 29.06.12, 09:34
       Z własnego doświadczenia-zakaz stosowania pola magnetycznego. Zgubny wpływ na komórki macierzyste,jeżeli miałeś podawane.
       Skontaktuj się z ortopedą w kwestii zasadności poszczególnych zabiegów fizykoterapii. Nie wszyscy rehabilitanci mają w tej kwestii odpowiednią wiedzę.
       Skitolino,czy Ty za zgodą ortopedy tak dziarsko sobie poczynasz z kątem zgięcia?
       U mnie było bardziej restrykcyjnie i na tym etapie byłoby 45

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka