Dodaj do ulubionych

Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę.

28.05.11, 01:00
Witam

Pracuję przed komputerem i postanowiłem kupić sobie ergonomiczny fotel. Wyselekcjonowałem sobie trzy modele:

1. fotel medyczny "Business" Kulik-system

www.kuliksystem.com/index.php?option=com_djcatalog2&view=item&id=12:bussines&cid=2:krzesla-rech
2. fotel "Ioo" Grospolu, będący identycznym fotelem co "Ergohuman 2" - to ta sama konstrukcja tylko pod inną nazwą

www.grospol.com.pl/krzesla-fotele/35/ioo-bs-kmd30
3. fotel "Veris" ProfiMu, który jest najprostszą konstrukcją z wybranych przeze mnie

www.profim.pl/produkt,97,veris.html
Fotel Kulika posiada atesty i jest wyrobem medycznym/rehabilitacyjnym. Mam jednak wątpliwość związaną z wyprofilowaniem pod odcinek piersiowy kręgosłupa. Przecież naturalny kształt kręgosłupa to litera S, więc wydaje mi się, że to wyprofilowanie, mające w zamierzeniu projektanta zapobiegać garbieniu się, (ma ono "wypychać" łopatki do tyłu) może znosić fizjologiczną kifozę kręgosłupa piersiowego. Wydaje mi się, że wyprofilowanie pod odcinek lędźwiowy, przechodzące jednolicie, praktycznie w linii prostej w wyprofilowanie pod odcinek piersiowy, to nie jest fizjologicznie prawidłowe wyprofilowanie, bo to nie jest przecież naturalny kształt kręgosłupa.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby zechcieli się na ten temat wypowiedzieć fachowcy od rehabilitacji i ortopedii.

Który z tych foteli będzie Państwa zdaniem najlepszy dla kręgosłupa, szczególnie dla odcinka lędźwiowego?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Krzysztof
Obserwuj wątek
  • pawpaz Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 31.05.11, 14:49
   Witam, ja proponuje sprawdzić również [url=http://www.dxracer.pl]ergonomiczne fotele biurowe i komputerowe DXRacer[/url].Pomijam ich wygląd,jednym się podoba innym nie , ale walory ergonomiczne i komfort przebijają wszystkie fotele dostępne na rynku.
   • crit001 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 15.02.18, 17:59
    Chiński badziew - odradzam. Mam i wiem co mówię :-(
    Dałem się zrobić i przypłaciłem to zdrowiem...
   • crit001 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 15.02.18, 18:01
    DXRACER - chiński badziew - odradzam. Mam i wiem co mówię :-(
    Dałem się zrobić i przypłaciłem to zdrowiem...
  • pawpaz Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 31.05.11, 14:52
   Witam, ja proponuje sprawdzić również [url=http://www.dxracer.pl] ergonomiczne fotele biurowe i komputerowe DXRacer [/url].Pomijam ich wygląd,jednym się podoba innym nie , ale walory ergonomiczne i komfort przebijają wszystkie fotele dostępne na rynku.
   • djcargo Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 05.01.13, 00:43
    Zapraszam do zapoznania się z testem fotela DXRacer. Fotela używam prywatnie na co dzień i bardzo sobie chwalę.
  • pawpaz Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 31.05.11, 14:52
   Witam, ja proponuje sprawdzić również ergonomiczne fotele biurowe i komputerowe DXRacer.Pomijam ich wygląd,jednym się podoba innym nie , ale walory ergonomiczne i komfort przebijają wszystkie fotele dostępne na rynku.
   • info-123 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 01.06.11, 06:31
    Heh... Chyba całkowicie odmiennie i nieprawidłowo rozumiesz pojecie ergonomii. Te fotele nie mają z nią zbyt wiele wspólnego. Przede wszystkim żaden z tych foteli nie posiada wyprofilowania pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co całkowicie dyskredytuje je jako fotele ergonomiczne. Siedzenie na tych fotelach to pewna droga do utraty zdrowia.
    • karinaxy80 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 02.06.11, 12:06
     ja również siedzę 7 godz. przy kompie i w końcu po zdiagnozowaniu dyskopatii i przepukliny jądra miażdżystego dziś zamówiła KLĘKOSIAD-to z polecenia mojego fizjoterapeuty.
     • info-123 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 02.06.11, 17:16
      Tak, ja też myślałem o klękosiadzie, ale z tego co wiem, jest opinia, że ma on dwie wady - odciąża kręgosłup, ale równocześnie obciąża kolana i mięśnie grzbietu. Na Twoim miejscu więc stosowałbym klękosiad i fotel ergonomiczny wymiennie - 3-4 godzinki dziennie na klękosiadzie i 2-3 godzinki na fotelu, szczególnie jeżeli masz jakiekolwiek problemy z kolanami.

      • karinaxy80 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 03.06.11, 09:05
       Na szczęście na razie nie mam problemów z kolanami...ale wiem, że nie dam rady siedzieć na tym klękosiadzie przez 7h nieustannie. I tak mam zalecone co 0,5 godziny wstawanie a co 1,5 ćwiczenia Mc Kenziego i inne...no i wiadomo, ze na tym klękosiadzie zaczyna się siedzieć od 0,5 godzinki i zwieksza każdego dnia...A teraz siedzę za zwykłym krześle z poduszką wypychającą moją lordozę:))) 30 lat na karku a kręgosłup 70 latki u mnie:(
       • info-123 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 04.06.11, 07:00
        Przykro mi z powodu Pani kręgosłupa. :( Ale ponoć ta metoda McKenziego potrafi zdziałać wiele dobrego, więc trzeba walczyć. :)

        Być może mylnie przypuszczam, że cierpi Pani przede wszystkim na dyskopatię. Ja mam początek. Mam w każdym razie małą prośbę. Byłbym wdzięczny jakby się Pani mogła zapytać swojego rehabilitanta o dwie sprawy, co jak sądzę dotyczy również Pani przypadku. Mianowicie są różne opinie na temat zwisania na drążku przy dyskopatiach. Jedni twierdzą, że to wpływa pozytywnie, a inni z kolei odradzają. A druga kwestia, to tzw. ławka inwersyjna, służąca do zwisania głową w dół, co ponoć znakomicie odciąża kręgosłup i go rozciąga. Ciekawy jestem co by Pani rehabilitant powiedział odnośnie zastosowania takiej ławki oraz odnośnie zwisania na drążku.

        www.kettler.pl/index.php?tab=sport&id=95
        Btw... Mieszkam w Krakowie - jeżeli Pani również, to moglibyśmy się wymienić namiarami na lekarzy i rehabilitantów. :)

        Podaję mój email, gdyby wolała Pani pisać poza forum: janks333@interia.pl

        Pozdrawiam

        Krzysiek
        • karinaxy80 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 06.06.11, 12:10
         Ja jestem z Wielkopolski. W resonansie stwierdzono u mnie przepuklinę jądra miażdżystego -to oczywiście na odcinku kręgosłupa lędźwiowego. Do tego dyskopatia:)) której nabawiłam się najpierw latami siedząc przy biurku ucząc się i studiując, a teraz kontynuacja w pracy:))) Ja lekarzy neurochirurgów omijam póki co szerokim łukiem, bo pewnie skierowali by mnie na operację. Mam dwóch rehabilitantów: pierwszy od typowo ćwiczeń Mc Kenziego a drugi to chiropraktyk. Oboje odradzają operację i robią wszystko bym jej uniknęła w przyszłości. Ostatnio miałam przypadek , że skleił mi się włóknem talerz biodrowy do kości krzyżowej ale mój chiropraktyk poradził sobie z tym w 40 min a ja byłam na etapie , że nie mogłam samodzielnie wstać z krzesła czy łóżka, bo tak bolało. Podobnie po porodzie miałam wielkie problemy z moim kregosłupem. Gdyby nie on...nie wiem jak bym sobie inaczej poradziła. On czyni cuda, szkoda że nie jesteś z Wielkopolski bo on naprawdę stawia na nogi bardzo ciężkie przypadki. Zajmuje się też terapią manualną, m.in wstawia wypadnięte dyski i kręgi. Ma zapisy w tym momencie już na wrzesień. Ostatnio właśnie (w miniony czwartek)bardzo doradzał mi zwis na drążku, ale za nic w świecie podciąganie się. To zakazane dla nas. O ławeczce nie wiem nic jednak.no i klękosiad to też jego zalecenie dla mnie...ponadto kilka prostych ćwiczeń i co pół godziny wstawanie z krzesła....od terapeuty Mc Kenziego też mam kilka zaleceń: zakaz schylania, zakaz mycia głowy pod kranem, siedzenie i jazda samochodem z poduszką wypychającą lordozę, zakaz dźwigania, zakaz mycia zębów będąc pochylonym. Wszystko z prostego krzyża....Nie jest łatwo ale muszę, by jakoś funkcjonować przy mojej ruchliwej 2,5 latce:))) Pozdrawiam!!! Jakbyś miał jakieś pytania to nie ma sprawy:)))
         • generalnyo2.pl Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 14.12.11, 20:22
          Witam serdecznie
          Właśnie czytam wasze wypowiedzi i mam wrażenie jakbyście nie zdawali sobie sprawy ze skutków i następstw chorobowych jakie was dopadną w wieku ok.50 lat jęsli nie będziecie sami dbali o siebie (profilaktyka) Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Badania tysięcy dzieci dowodzą,że to co się dzieje to nie Norma - to PATOLOGIA tak to widzę dlatego wskazuje prawidłowości by temu zapobiec.Zapraszam wszystkich cierpiących na strony FUNDACJI "Akademia Zdrowych Pleców" na portal polmedex.pl tam znajdziecie to czego szukacie i co może skutecznie zapobiec temu byście nie musieli ponosić. kosztów leczenia-rehabilitacji
  • jaroslawjawny Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 07.11.11, 16:50
   Witaj. Zajmuję się prawidłowym siedzeniem zawodowo od wielu lat. Na dzisiaj optymalnym rozwiązaniem jest zestaw profilaktyczno rehabilitacyjny. Wejdź na stronę fundacji Akademii Zdrowych Pleców, Polmedex, lub zdrowysiad.pl a będziesz znacznie mądrzejszy. Pozdrawiam
  • generalnyo2.pl Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 14.12.11, 20:09
   Panie Krzysztofie

   Problematyka zajmujemy się od lat co można stwierdzić na stronach Fundacji "Akademia Zdrowych Pleców" wiemy kto co robi i jakie są tego efekty. Proponuję wszystkim cierpiącym aby zapoznali się z nową ofertą Systemu na stronach polmedex.pl
  • mrwombat Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 08.02.12, 20:42
   Witam,

   Ja polecam fotel, który kupiłem parę tygodni temu:
   ergomax.pl/strona/3-1-ergomax-ergohuman
   Ma bardzo dobre rozwiązanie z siatką - siedzi się wygodnie i pewnie jeszcze łatwiej doczyścić (choć jeszcze go nie zabrudziłem ;)), a podpórka lędźwiowa wymusza prawidłową postawę (w porównaniu z modelem, na którym siedzę w pracy - Kinnarps Plus - podpórka jest bardziej wypukła). Zagłówek, oparcie i siedzisko mają chyba pełną regulację (nie wiem co jeszcze by tu można wymyślić), w przypadku podłokietników jest regulacja góra i dół, i obracanie na boki, za to nie ma wysuwania do przodu i do tyłu, ale to co jest, mi wystarcza. Jeden minus: krzesło jest dość ciężkie :) no ale to dlatego, że jest solidne (ma dużo metalowych części).
   No i drugi "minus" to chyba cena, ale jak spędzasz bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej, to nie ma co oszczędzać na własnym kręgosłupie.

   Pozdrawiam,
   mrwombat
  • alicjaergo Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 20.02.12, 13:46
   polecam fotele firmy ergomax (ergomax.pl)- od jakiegos czasu korzystam i jestem mega zadowolona! :)
  • spiffy Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 20.07.12, 09:43
   Witam

   U nas w firmie są dwie osoby, które kupiło ten fotel Kulik i są zadowolone. Fakt, że trzeba się przyzwyczaić do tych wypukłości. Jedna koleżanka ma dość poważne problemy z kręgosłupem obsługa w sklepie www odradziła Kulik (bo jest kilka dolegliwości dla których ten fotel się nie nadaje np skolioza, powiększona lordoza i inne poważne schorzenia), fotel ten działa bardziej profilaktycznie. I jak mamy dość zdrowy kręgosłup to naprawdę się sprawdza.

   Więc obie kupiłyśmy fotele Grospol IOO: www.ergonauta.pl/product-pol-754-Ergonomiczny-fotel-biurowy-Grospol-model-Ioo-BT-KMD31.html i w porównaniu do fotela który miałam jest rewelacyjny.

   W ogóle to jak się ma problemy z kręgosłupem to wiele fajnych gadżetów (fotele i krzesła też) jest w sklepie ergonauta.pl

   Kiedyś mieli tam konsultanta fizjoterapeutę i można się było wypytać wiele rzeczy ale nie wiem czy jeszcze jest bo nie widzę na stronie takiej informacji więc to pewnie była jednorazowa akcja..
  • 8marek81 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 25.07.12, 13:14
   Ergonomia fotela nic nie pomoże a tylko pogorszy stan kręgosłupa
   trzepa stosować urządzenia które zmuszają nas do prawidłowej postaw podczas siedzenia
   np. taki beret tupozdrowie.pl/30-sensomotoryczne
   a jeżeli jest już się zmęczonym i bul się nasila trzeba zastosować
   gorset ortopedyczny np. taki enefmed.pl/index.php/ortezy-tulowia-gorsety

   • 1946zeglarz1946 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 14.08.12, 21:27
    Sprawa wymiany fotela - nie śpieszyłem się, czytałem dużo na ten temat, zależało mi na przewiewności, ergonomii i niskim siedzisku. Znalazłem przy Trasie Toruńskiej [W-wa Targówek] pawilon wystawienniczy [centrum krzeseł], gdzie można umościć się, pozwolić by tyłek, plecy i głowa mogły wyrazić swój sprzeciw czy aprobatę. Niech raz jeden, dupa się wypowie sensownie.
    Byłem w salonie krzeseł. Niby niedaleko, ale trzeba znaleźć. Autobusem do Carrefoura. Potem pieszo przez wiadukt. Wszystko w przebudowie, żadnego zejścia na Trasę Toruńską, nie znalazłem. I prawie nic nie widać. Wszędzie ekrany tłumiące. Zdecydowałem się wracać. Byłem koło Castoramy [na przeciwko Carrefoura] jak zauważyłem reklamę Spektry [w tym budynku jest pawilon wystawienniczy]. Tak jak przypuszczałem, było to po drugiej stronie Trasy Toruńskiej, odległe o ponad kilometr. Jak dotarłem w pobliże wystąpił problem, z przejściem. Wiadukt dopiero w budowie. Ale dołem płynął kanałek. Wzdłuż brzegów niewygodnie i ciut niebezpiecznie ale przebrnąłem. I z kilometr przez chaszcze [niepotrzebnie, gdybym szedł drugim brzegiem].
    Ale było warto. Internet wszystkiego nie powie. Posiedziałem w różnych fotelach. Tylko dwa z nich, zostały uznane za super wygodne. Głównie przez problem z zagłówkami. Bez nich źle, ale większość z nich nadmiernie aktywna.
    Wybrałem futurę 4 chociaż pierwotnie mój wybór padał na Ioo. Dostarczono mi gratis, od razu złożony, gdyż o to prosiłem.
    Minęło dwa tygodnie. Na razie jestem bardzo zadowolony.
  • vauthuzzz Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 21.01.13, 09:33
   do komputera to raczej nie ale do pracy w laboraorium albo przy jakichś projektach czy modelarstwie to polecam fotel ergo Life Stool. Taki jak używają stomatolodzy. do takiej pracy jest swietny - zmusza do prawidłowego ustawienia kręgosłupa
  • anka7794 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 23.01.13, 20:05
   Ja osobiście mogę polecić fotele firmy Akracing. Zakupiłam bo mam problem z kręgosłupem głównie przez moją siedzącą pracę... no i wyszły potem różne choróbska :/ Świetne tworzywo no i można dopasować pod każdym katem do swojej figury. Cena też ok.
   • wojtekkrol Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 25.02.13, 12:25
    ja szukałem fotela ergonomicznego dla dziecka i dopiero porządny znalazłem na stronie Ergo Expert (zresztą tutaj jest link www.ergoexpert.pl/pl/zdrowie_i_rehabilitacja-k,3.html ) i tutaj mają bardzo dobry wybór - wiele modeli i wiele cen, więc można znaleźć też coś tańszego
  • dagmara.fronczynsky Re: kulik system 01.04.15, 09:35
   Ja z kolei, korzystam, i też proponuje fotel ergonomiczny Kulik System. Nieco tańszą opcją są fotele Unique z systemem synchrom, najlepiej zajrzeć na stronę ergopoint.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=fotel+ergonomiczny&submit_search= . Miłego przeglądania.
  • monik_a1988 Fotel ergonomiczny i rehabilitacyjny 16.09.15, 13:15
   Witam.
   Oboje z mężem cierpimy na bóle kręgodłupa. Ja mam ogromny problem z odcinkiem lędźwiowym a mąż piersiowym i oboje używamy fotela z linii kulik system. Kupiliśmy dwa fotele przez internet w sklepie mildis.pl/ Pracują tam ludzie mocno kompetentni. Ogromnie polecam Pana Macieja, który służy pomocą przed jak i po zakupie. To pracownik z ogromną wiedzą. Kupując dwa fotele uzyskaliśmy super rabat, którego nawet się nie spodziewaliśmy. Wszystkim serdecznie polecamy z podobnymi problemami a patrząc na swój przykład, jeśli ktoś może sobie pozwolić, zachęcam do profilaktyki, do dbania o zdrowie wcześniej, niż tylko wtedy jak coś nam zacznie na poważnie dolegać.
   Pozdrawiam.
   Monika.
  • majster456 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 21.01.17, 19:20
   Polecam fotele z Kulki System lub Profim. Kupiłem takie do siebie do biura na promocij ze sklepu mildis.pl/pl/fotele-ergonomiczne i jestem bardzo zadowolony. Proszę sobie zobaczyć, może nadal ają te promocje
  • kamyk445 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 24.10.17, 19:22
   My teraz kupowaliśmy fotele w sklepie mildis i rzuć sobie okiem jak czegoś takiego szukasz. mają faktycznie porządne fotele, to nie jest ta marketowa jakość. Od razu czuć różnicę i kręgosłup jest mniej odczuwalny niz wcześniej
  • gregor2021 Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 05.11.21, 10:22
   Ja korzystam z fotela ergonomicznego Kulik System Elegance kilka miesięcy i widzę poprawę jeśli chodzi o prawidłową postawę oraz zmniejszony ból w odcinku lędźwiowym . Wcześniej przy starym fotelu nie mogłem wysiedzieć kilku godzin teraz odczuwam ogromną różnicę, dlatego polecam ten fotel ergonomiczny zwłaszcza osobą z bólami kręgosłupa. Pomogło mi jeszcze zakup biurka regulowanego elektrycznie przez co szybko mogę zmienić pozycję z siedzącej na stojącą i podczas siedzenie mam plat na odpowiedniej wysokości. Biurko i fotel kupiłem tutaj: pokochajswojkregoslup.pl/
  • przemekjureczko Re: Fotel ergonomiczny - prośba o opinię i poradę 27.11.21, 11:43
   Cześć, zerknij na mój artykuł na temat siedzenia to zdobędziesz więcej informacji na temat prawidłowego siedzenia. W przypadku prawidłowego siadu ważne jest wypchnięcie lędźwi do przodu, co wpływa na ustawienie wyższych partii kręgosłupa i głowy. Żeby Ci doradzić musiałbym znać więcej szczegółów...jak coś to pisz na fb mojego portalu

   swiatrehabilitacji.pl/pozycja-siedzaca-dla-kregoslupa-ergonomia-w-pracy-i-domu-cz-1/

   swiatrehabilitacji.pl/

   Pozdrawiam
   Przemek - fizjoterapeuta
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka