Dodaj do ulubionych

USG stawu kolanowego, pytanie !!!

27.04.12, 09:07
Jestem po badaniu USG kolana prawego .
Niewielka ilość płynu w stawie kolanowym,obrzęku błony maziowej nie stwierdza się.
Ustawienie rzepki prawidłowe.Ciało Hoffy bez cech przerostu,bez zmian płynowych.
Ślad płynu w kaletce podrzepkowej powierzchniowej.Drobne zmiany entezopatyczne w przyczepie dalszym ścięgna m.czworogłowego uda.
Po za tym ścięgna i wiązadła w zakresie dostępnym w badaniu bez uchwytnych zmian.
Łąkotki nie jednorodne ,zwłaszcza przyśrodkowa w zakresie części środkowej-obraz sugeruje zmiany zwyrodnieniowe
(róg przedni łąkotki przyśrodkowej niemożliwy do oceny .
Chrząstka na kłykciach kości udowej bez widocznych cech chondromolacji 2-4 ST,
o nieznacznie nieostrych zarysach na kłykciu bocznym w rejonie rowka międzykłykciowego co sugeruje wczesne zmiany chondromalacyjne.Chrząstka na rzepce niemożliwa do oceny w USG. W dole podkolanowym zmian nie uwidoczniono.

Zaniepokoił mnie stan łąkotek w badaniu ,czy jest bardzo żle (czy potrzebny rezonans) ? czy moge jezdzić na rowerze, nartach i ogólnie obciążać kolana ?
Dodam że nie miałem nigdy urazu kolan .
Przyczyną usg był ból w kolanie przy całkowitym przysiadzie i wyproscie oraz podejrzenie torbieli bakera (uwypuklenia w dołach podkolanowych) .
Obserwuj wątek
      • mboma430 Re: USG stawu kolanowego, pytanie !!! 27.07.12, 17:09
        londoncia - co do torbieli bakera ,mam uwypuklenia wlasnie jak cysty ,jeden ortopeda stwierdził że to na pewno cysty po zbadaniu.
        Po usg , nic nie wyszło , inny lekarz przed pokazaniem opisu usg powiedział że to nie torbiele.
        Wniosek - nie każde zgrubienia w dole podkolanowym to cysty ,ale badanie musi to potwierdzić.
        Ja najprawdopodobnie mam jakieś zapalenie w stawie i przykurcz mięśnia, a uwypuklenia- cóż taki urok ; ) . Smaruje ibalgin sport i zażywam dicloduo, za jakiś czas sie odezwe czy lepiej.
        Pozdrawiam.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka