Dodaj do ulubionych

USG stawu kolanowego do oceny

24.04.13, 13:25
Witam.
Bardzo proszę o ocenę co sądzicie o tym badaniu.
Usg lewego stawu kolanowego: prawidłowa ilość płynu w stawie.
Więzadła poboczne, więzadło rzepki, przyczep dalszy mięśnia czworogłowego uda bez cech uszkodzenia.
Lateralizacja rzepki w badaniu dynamicznym: 8,5 mm.
Łąkotka boczna_obszar o obniżonej echogeniczności nad rogiem przednim i częściowo - trzonem - torbielka rogu przedniego łąkotki bocznej - Łąkotka rozwarstwiona.
Łąkotka przyśrodkowa bez cech uszkodzenia.
Więzadło krzyżowe przednie, więzadło krzyżowe tylne bez cech uszkodzenia.
Chrząstka szklista o gładkich zarysach.
Dół podkolanowy bez zmian.

Ortopeda w poradni zinterpretował te badanie, iż łąkotka nie kwalifikuje się do wycięcia i skierował mnie na rehabilitację.
Nie dyskutowałbym z tym gdyby kolano mnie nie bolało. Niestety boli mnie codziennie, i nie wiem czy to jest dobra droga.
Poza tym, ten lekarz ma opinię raczej leniwego.
Ja też odniosłem takie wrażenie, ponieważ pod koniec lutego skręciłem i naderwałem staw skokowy (kod rozpoznania na ostrym dyżurze: S93.4).
Zwróciłem się do lekarza o konsultację ponieważ minęło już trochę czasu, a kostka jest cały czas znacząco powiększona i boli. To wystawił skierowanie na rehabilitację. Nie chciał obejrzeć stawu, ani dokumentu z ostrego dyżuru.
Rozpoznanie na skierowaniu od ortopedy: M22.2
Obserwuj wątek
    • beti756 Re: USG stawu kolanowego do oceny 25.04.13, 08:53
      Jeżeli chodzi o rehabilitację, to możesz się skontaktować ze specjalistą z dziedziny manualnej. Mi tego typu rahabilitacjia po urazie kolna pomogła w powrocie do normalnego funkcjonowania.
      Polecam www.terapia-manualna.com
      Oni robią tam cuda! Mnie uratowali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka