Dodaj do ulubionych

Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny

21.02.15, 10:03
Witam. Może tutaj uzyskam pomoc. Zrobiłam RTG szyjnego odcinka kręgosłupa. W przychodni nie robią opisów, a lekarz u którego byłam z tym zdjęciem powiedział tylko że potrzebny jest rezonans kręgosłupa. Zmartwiłam się tym. Czy ktoś na forum zna się na tyle by mi coś powiedzieć o tym zdjęciu?
Oto link do zdjęcia: pl.tinypic.com/view.php?pic=23lip1l&s=8#.VOhIO_9ZobB
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • malapatrycja Re: Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny 23.02.15, 22:36
      Witaj, możesz napisać jakie masz objawy?
      Na zdjęciu widać, że Twój kręgosłup jest w bardzo kiepskim stanie. Obniżona wysokość krążków międzykręgowych, osteofity (dodatkowe wyrośla kostne) , zniesienie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa (lordozy ) od 1 do 4 kręgu ( od C1 do c4), skolioza z rotacyjnym przemieszczeniem kręgów. To tyle co widzę ja, ale nie jestem specjalistą.
      Nie martw się. Zawsze się diagnozuje pacjenta a nie rtg. Czasami jest tak, że rtg pokazuje, że pacjent już powinien nie móc ruszać głową a on nic nie odczuwa, a czasem rtg jest idealne a pacjent nie może spojrzeć w niebo.
      Daj znać co pokazała dalsza diagnostyka.
      Pozdrawiam
      • choraanka Re: Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny 27.02.15, 10:32
        Dziękuję za odpowiedź :)
        Objawy mam przeróżne, aczkolwiek nie wiem na ile są od kręgosłupa, bo choruję jeszcze na tarczycę, stawy i wypadanie płatka z zastawki mitlarnej, mam tez rozwalone stawy skroniowo żuchwowe, i sugestia zbadania szyjnego wyszła od chirurga szczękowego który diagnozował dysfunkcje stawów s-ż.
        Objawy: bóle pleców, nie jakies mocne, od czasu do czasu gdy jestem długo w jednej pozycji, drętwienia i mrowienia rąk i od niedawna palców, wyskakuje mi taka gęsia skórka na rękach bez powodu, przemijajace kołatania serca, duszności, drętwienia policzków, czoła, dgania mięśni twarzy (byc może to od stawów s-ż), bóle ramienia prawego zwłaszcza w nocy, sztywnośc i napięcie karku, czasem w nocy gdy się obudzę nie mogę ruszyć głową, bóle głowy, szumy w lewym uchu. No chyba tyle, czy na podstawie tych obajwów można cos więcej dodać? boję sie operacji :(
        • malapatrycja Re: Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny 02.03.15, 07:45
          Choraanka!
          Trudno mi tak doradzać na odległość, ale przy takim stanie kręgosłupa (moim zdaniem) wskazana byłaby poszerzona diagnostyka. Ze swojej strony mogę też powiedzieć, abyś przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultowała się co najmniej z trzema lekarzami. Myślę, ze lekarz bo zobaczeniu takiego kręgosłupa skieruje Cię na MRI. Jak będziesz miała już wynik to przejdź się po lekarzach. Jeżeli, którykolwiek stwierdzi, że możliwa jest rehabilitacja to się Jej podejmij. Możliwe jest, że w Twoim stanie będzie ona potrzebna do końca życia - ale z drugiej strony zawsze "zdążysz" się zoperować. Jak to mówię co jest zoperowane- nie da się już odoperować. Pośpiech w takich decyzjach nie jest wskazany.
          Na rehabilitację możesz udać się już teraz, znajdź fizjoterapeutę zajmującego się stawami skroniowo-żuchwowymi. Praca z ich dysfunkcją może Ci przynieść poprawę.
          Trzymam kciuki,
          pozdrawiam.
      • malapatrycja Re: Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny 08.03.15, 21:13
        Mała Genia :) a myślisz, ze choraanka podejmie decyzję co do leczenia na podstawie opinii byle kogo z forum?? :) Przecież to naturalne, ze pójdzie do lekarza. Ja tylko zaspokoiłam Jej ciekawość co widać na zdjęciu. I tak jak pisałam - takie rtg moze mieć człowiek bez żadnych dolegliwości a może też być to zdjęcie rtg kogoś kto nie może ruszyć głową. Lekarz nie jest w stanie podjąć decyzji co do leczenia jedynie na podstawie zdjęcia!! Pozdrawiam.
        • choraanka Re: Prośba o interpretację zdjęcia RTG - szyjny 11.03.15, 15:09
          hej dziewczyny :) mialam miec rezonans 6stego, no i bylam ale badanie sie nie udalo, znaczy ja je przerwalam, tam gdzie bylam nie daja sluchawek i nie wytrzymalam tych dzwiekow, strasznie glosno, poprzednio jak mialam rezonans glowy to dawali sluchawki i dzwieki byly bardzo wyciszone. Mam przelozony na 19stego i ide z zatyczkami do uszu bo inaczej nie dam rady.
          Co do zdjecia rtg jeszcze, od razu pobieglam z nim do ortopedy, tyle ze nic sie od niego nie dowiedzialam tylko tyle, ze musze zrobic rezonans wiec ciekawilo mnie co tam widac. dzikuje wam za rady i bede sie odzywac po rezonansie :)
          • choraanka Mam wynik rezonansu 23.03.15, 16:31
            Hej. Mam już wynik rezonansu kręgosłupa, z którego oczywiście nic nie wiem.
            " Lordoza zachowana. Wrodzony blok kostny C2-3 oraz C7-Th1. Niewielkie centralne uwypuklenia tarcz mk C4-5 i C5-6 spłycające przednią rezerwę płynową. Wys. kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy normosygnałowy.
            Proszę napiszcie dziewczyny jak to interpretować i jeśli się orientujecie to co dalej?
            Pozdrawiam i czekam na info :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka