Dodaj do ulubionych

Złamanie wyrostka łokciowego S52.0

04.04.20, 13:30
Cześć
Niefartownie wczoraj poślizgnęłam sie i upadłam na łokieć
Szpital, kilka rtg i diagnoza złamanie Wyrostka łokciowego bez przemieszczenia
Ułożyli rękę w Gips dali zalecenia leki, wysłali do domu ale powiedzieli w jakby bolało to mam brać apap
Od wczoraj boli w bezruchu cała ręka od palców aż do łokcia i na SORze przed założeniem gipsu było dokładnie tak samo ale lekarz powiedział że szybko przejdzie, nie przechodzi, wzięłam ketonal i cyclo3forte i nic
Czy przychodził ktoś z was takie złamanie też bez przemieszczenia bo bez przemieszczenia ponoć jest dość rzadkie, tak powiedział lekarz i że zazwyczaj ono się niestety kończy operacją a to nic się nie przemieściło więc wystarczy Gips, Jak długo będę się z tym męczyć i chodzi to jak ja mam Funkcjonować, Mieszkam sama bez rodziny
Dodam ze próba zginania palców czy prostowania Kończy się silnym bólem łokcia, lekarzowi tez o tym mówiłam
Przepraszam za brak przecinków i nie składne zdania ale używam funkcji dyktowania bo nie jestem w stanie pisać
Obserwuj wątek
    • przemekjureczko Re: Złamanie wyrostka łokciowego S52.0 10.05.20, 21:34
      Cześć niestety gojenie zachowawcze złamań wymaga czasu (czas zrostu to przynajmniej 6 tyg.) gdzie 2-3 pierwsze tygodnie mogą być bolesne. Ból może być także wywołany nieprawidłowym założeniem opatrunku gipsowego. Myślę, że kluczowa będzie wizyta kontrolna i ocena zrostu przez lekarza, a później intensywna rehabilitacja by uniknąć powikłań. O problemach łokcia po zdjęciu opatrunku gipsowego pisze na moim portalu o rehabilitacji, zerknij

Pozdrawiam Przemek

www.swiatrehabilitacji.pl/pourazowa-sztywnosc-lokcia-stawu-lokciowego-objawy,-leczenie,-rehabilitacja-a332.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka