Dodaj do ulubionych

Staw barkowy Interpretacja rezonansu magnetycznego

18.05.20, 15:48
USZKODZONY STAW BARKOWY - interpretacja MR
Witam serdecznie.
Opis mojego urazu: Od ok. 9 lat miewam bóle w prawym stawie barkowym, które pojawiają się na skutek wykonywanych różnego rodzaju ćwiczeń (pompki, podciągnie na drążku, a nawet pływanie czy gra w koszykówkę). Bólowi towarzyszy stan zapalny, który ujawnia się zazwyczaj dzień po wykonywanych ćwiczeniach. Stan zapalny powoduje ciepło oraz ból rozchodzący się po całej wewnętrznej stronie ręki aż do stawu łokciowego oraz karku i szyi. Źródło bólu znajduje się w środku stawu barkowego pomiędzy łopatką a kością ramieniową, trochę poniżej obojczyka. Często ból jest tak silny że nasila go nawet pisanie na klawiaturze. Po kliku dniach nieruszania barkiem oraz stosowania NLP ból ustępuje. Przez kolejny miesiąc nie wykonuję wtedy ćwiczeń bo uraz może łatwo powrócić.
Na przestrzeni kilku lat uraz zdecydowanie pogłębił się i obecnie wykonanie nawet 10 pompek może wywołać stan zapalny na następny dzień.
W 2010 roku miałem wykonywany RTG stawu barkowego, gdzie nie stwierdzono zmian w strukturach kostnych.
Również w 2010 roku wykonano USG w trakcie którego stwierdzono pogrubienie kaletki podbrakowo-podnaramieniowej.

Rok temu miałem również wykonane badanie MR, które można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/playlist?list=PLeplm2DK0jXJLzSX8QT821W0QXsTiyKYg

Bardzo proszę o interpretację rezonansu magnetycznego oraz mojego urazu.

Pozdrawiam serdecznie Tomasz.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka