Dodaj do ulubionych

Ból stawu kB/pośladka/lędźwi

18.10.21, 15:52
Witam,
Od 5 lat borykam się z bólem zlokalizowanym powyżej prawego pośladka z boku kręgosłupa w okolicy stawu kB. Po spacerze lub czynnościach wymagających stania pojawia się także ból w odc lędźwiowym. Wszystko zaczęło się w pracy przy rozładunku palet w trakcie wielokrotnego schylania się i podnoszenia niezbyt ciężkich przedmiotów. Ból zastał mnie w pozycji skłonu i trzymał w niej przez następne kilka dni. Od tamtej pory objawy takie jak napisałem z ostrzejszymi nawrotami co jakiś czas lub po aktywności. Fizjoterapeutów przeszedłem wielu. Pierwszy stwierdził że jest to problem z powięzią lędźwiowo biodrową, terapia manualna, nastawianie, drenaż, prądy, masaże, ćwiczenia. Nic nie pomogło. Drugi stwierdził rotację miednicy, znowu nastawianie, masaże, ćwiczenia. Zero efektów. Po dziś dzień widzę różnicę w długości kończyn to jest 1cm lub trochę więcej, noga prawa po tej stronie, z której są dolegliwości jest krótsza. Trzeci nie stwierdził nic, po prostu orał niemiłosiernie wszystkie okoliczne mięśnie, bez rezultatu. Czwarty stwierdził hipermobilnosc. Znowu oranie mięśni plus ćwiczenia wzmacniająco mobilizacyjne często wywołujące ból.Ja hipermobilnosc nie widzę, wręcz odwrotnie i było tak od zawsze. Zero poprawy. Ostatni facet od PDTR szukał przyczyny w wielu urazach jakie miałem w przeszłości, była to prawa strona ciała, głównie kostka i piszczele. Przez krótki okres czasu było lepiej. Generalnie mam problem ze wzmożonym napięciem mięśni łydek, prostowników i wydaje mi się, że dwugłowych również. O ortopedach nie wspominam, farmakoterapia nie przynosi żadnych efektów, zastrzyki z diklofenaku również. Rezonans wykazał tylko zmiany hipertroficzne w stawach międzykręgowych odc lędźwiowego - zmiany przeciążeniowe. Podobnie w wypadku stawów kB, zmiany przeciążeniowe obu stawów, widocznie większe w stawie prawym, do tego coś w rodzaju zapalenia szpiku w stawie prawym. Zero ucisków na nerwy, przepuklin itp. Ból tępy, rozlany. Stojąc wykonując tylopoczylenie miednicy i skłon w przód ból idzie tak jakby z nad pośladka, tyłem uda do kolana. Innym ruchem,którym mogę wywołać ból jest rotacja wewnętrzna biodra w pozycji na placach. Ja już nie mam pomysłów co to może być i co może mi pomóc. Praca staje się niemożliwa i wszelkie inne czynności również. Może ktoś z państwa miał podobne dolegliwości i udało mu się z tego wyjść. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny. Pozdrawiam
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka