Dodaj do ulubionych

Dla kogo zrobotyzowana rehabilitacja?

11.04.22, 10:51
Czy moglibyście coś więcej powiedzieć mi o rehabilitacji zrobotyzowanej z użyciem egzoszkieletu? Słyszałam, że jest bardzo skuteczna.
Obserwuj wątek
    • aleksandra_68z Re: Dla kogo zrobotyzowana rehabilitacja? 11.04.22, 10:53
      Zrobotyzowana rehabilitacja to rodzaj nowoczesnej rehabilitacji z wykorzystaniem egzoszkieletu, który dla wielu osób stanowi szansę na zdrowie i odzyskanie pełnej lub częściowej sprawności po przebytej chorobie czy urazie. Egzoszkielet mobilny pozwala skrócić czas rehabilitacji. Wykorzystanie egzoszkieletu umożliwia osobom chorym, nawet z całkowitym porażeniem lub niską sprawnością przedramion, skorzystanie z kompleksowej rehabilitacji robotycznej – samodzielne wstawanie i chodzenie. Pozwala pacjentom nauczyć się prawidłowych wzorów chodu, utraconych w wyniku wypadku lub choroby. Taka rehabilitacja pozwala ćwiczyć siłę mięśni oraz układ kostny po urazach. Pozytywnie wpływa na układ naczyniowy, trawienny i oddechowy oraz pracę gruczołów dokrewnych. Stymuluje układ nerwowy – pionizacja pacjenta poprawia ukrwienie mózgu i pracę układu nerwowego.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu:
      Adres: ul. Kolejowa 57/10
      40-602 Katowice
      E-mail: biuro@voxveritas.pl
      Tel.: +48 22 290 33 77
      Tel. kom.: +48 505 657 675
    • kasia.dabrowska90 Re: Dla kogo zrobotyzowana rehabilitacja? 22.06.22, 10:24
      Akurat o tym nie słyszałam, ale wiem że w enel sport mają nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i samo podejście lekarzy też jest takie, że dopóki cię nie postawią na nogi, to Cię nie wypuszczą. Mają też badanie biodex, chyba jako jedyni z kraju z tego co się orientuję. To taki specjalny sprzęt do pomiaru siły i mocy mięśni po leczeniu stosowany żeby sprawdzić czy np. kończyny są tak samo sprawne po urazie czy wypadku. Nic dziwnego że tam przygotowują się zawodowcy, Bargiel czy kadra Legii ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka