Dodaj do ulubionych

REHOME - dom dostosowany do os. niepełnosprawnej

16.08.22, 12:51
Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania ze środków PFRON do remontu domu/mieszkania w celu przystosowania go do aktualnych potrzeb niepełnosprawnego oraz do zakupu specjalistycznego wyposażenia domowego.

Bariery architektoniczne to wszelkie utrudnienia występujące w budynku osoby niepełnosprawnej i w najbliższej okolicy tego budynku. Są to różnego rodzaju przeszkody, które uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu i normalne funkcjonowanie na co dzień. Dzięki programowi PFRON związanemu z dofinansowaniem do likwidacji barier architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, możliwe jest całkowite lub częściowe zlikwidowanie tego typu przeszkód ograniczających codzienne życie.

Zajmiemy się wszystkim. Jakie dokumenty należy przygotować?
• Wniosek o dofinansowanie
• Kopia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności
• Zaświadczenie o wysokości dochodów wnioskodawcy i osób wspólnie z nim mieszkających (za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku)
• Udokumentowana podstawa prawna dotycząca zameldowania w lokalu, w którym ma nastąpić likwidacja barier architektonicznych (np. własność, umowa najmu)
• Zgoda właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego na likwidacje barier (jeśli w danym przypadku jest wymagana)

Przez bariery techniczne należy rozumieć przeszkody utrudniające lub uniemożliwiające osobie niepełnosprawnej funkcjonowanie w życiu społecznym. Likwidacja tych barier poprzez montaż lub zakup sprzętów technicznych umożliwia lub ułatwia osobom niepełnosprawnym wykonywanie podstawowych czynności. Polega to m.in. na zamontowaniu specjalistycznych urządzeń w domu, tj. schodołaz, podnośnik wannowy, podnośnik transportowy oraz na zakupie sprzętów ułatwiających codzienne życie, np. rower trójkołowy, mówiący ciśnieniomierz, itp.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka