Dodaj do ulubionych

Chrząstka stawowa w kolanie

31.01.07, 14:54
Serdecznie witam wszystkich. Mam pewnien problem. Może wielu osobą będzie się
wydawał jednym z wielu, ale dla mnie jest to problem życiowy. Mianowicie
kilka miesiecy temu podczas meczu piłki noznej doznałem kontuzji kolana.
Pojechałem na ostry dyżur bo wiem, że z kolanami nie ma żartów. Po obejrzeniu
zdjęcie itd...lekarz stwierdził, że nic mi nie jest. Zalecił tylko stosowanie
Fastum żel i odpuszczenie sobie piłki na dwa tygodnie. No i w ten oto sposób
minoł miesiąc, a kolano dalej nie było takie jak dawniej. Głównie chodziło o
to że nie potrafiłem utrzymać ciężaru ciała na zgiętym kolanie. Jednak do
lekarza ponownie nie poszedłem. Czasem było z nim lepiej czasem gorzej. Nawet
kilka razy wracałem na boisko, czym zresztą chyba tylko pogorszałem sprawe.
Wreszcie po kilku miesiącach udałem się do innego doktora, który stwierdził
przesuniecie się chrząstki stawowoej i zalecił serie zastrzyków do kolana za
łączną kwote 390zł. Niestety nie miałem tych pieniedzy w tym momencie, więc
przepisał mi Odnowit. Czyli zwykły lek w proszku bez recepty :(. Oczywiście
żadnej poprawy nie było. Kiedy miałem już kase na zastrzyki postanowiłem
jednak zasięgnąc jeszcze opini u prywatnego ortopedy. Specjalista od medycyny
sportowej. Więc za pierwszą wizyte zapłaciłem 50 zł i przepisał mi Nimesil
(bez poprawy). Przy drugiej wizycie podobnie jak jego kolega po fachu
stwierdził że coś jest nie tak z chrząstką. No i wtedy zafundował mi zastrzyk
do kolana za jedyne 20 zł. Niestety nie wytłumaczył mi w ludzki sposób co to
było. Ja osobiscie podejrzewam że jakaś zwykła blokada:(. Jestem dwa tygodnie
po zastrzyku i powiem że jest lepiej, ale wydaje mi się że jak przestanie
działać to problem wróci. Mam jeszcze poczekac trzy tygodnie i jak nie będzie
poprawy to zrobi mi laparoskopie (czy jakoś tak) i usunie część zniszczonej
chrząstki. Chciałbym was zapytać czy ktoś z was miał podobne problemy?. Czy
tez może ma obecnie?. Jakie mam ewentualne szanse na powrót na boisko? Czy
wie ktoś cos o laparoskopi? Czy też o blokadach i innych formach leczenia
chrząstki stawowej?....a może zna ktos jakiegoś naprawde dobrego ortopede?
Prosze pomóżcie!!!!!!!!!!

Obserwuj wątek
    • gierapka Re: Chrząstka stawowa w kolanie 04.02.07, 15:14
      Witam,

z kolanami nie jest prosto, a z chrzastka to powazna sprawa. Tez mam z tym
      problem. Juz mialam pare operacji i podany Synvisk w serji 3 zastrzykow.
      Polecam w Warszawie Carolina Medical center, sa swietni i mi bardzo pomogli.

Pozdr,
      G.
        • asku73 Re: Chrząstka stawowa w kolanie 05.02.07, 14:22
          Hej!Jestem 5 dni po artroskopi stawu kolanowego.Męczyłam-dosłownie-sie z
          kolanem ok.5lat.Ratowałam się tabletkami,zastrzykami-po których nie czułam bólu
          ok.3m-cy,maściami,które mi nie pomagały,chodziłam od lekarza,do lekarza,a każdy
          stawiał inną diagnoze.Żaden z lekarzy nie zlecil mi artroskopii,zdecydowałam
          sie na nią sama,po przeczytaniu kilku artykułów w internecie.Jutro jade do
          kontroli,ale już dziś moge powiedzieć ze boli mnie mniej niż przed
          zabiegiem.Ratując się zastrzykami,wydajesz kupe kasy zupełnie bez
          potrzeby,ponieważ chrząstka sie sama nie zregeneruje,wiem to po sobie,a bez
          potrzeby tyle lat cierpiałam
          • el_nemo Re: Chrząstka stawowa w kolanie 07.02.07, 13:39
            Elo ;). Troszke mnie zmartwiłaś :(. Jak byś mogła to napisz mi póżniej jak tam
            z twoim kolanem. W jakim stopniu pomogła operacja, na czym ona mniejwiecej
            polega i czy jest jakieś ryzyko pogorszenia sprawy ;).
            • asku73 Re: Chrząstka stawowa w kolanie 07.02.07, 20:56
              Witam!Jestem po wizycie kontrolnej,dopiero za tydzień na zdjęcie szwów,ale one
              i tak mi w niczym nie przeszkadzaja.Z ręką na sercu mogę powiedziec że tydzień
              po operacji boli mniej niż przed!naprawdę!Żałuję tylko że nie zdecydowałam się
              wcześniej,ale żałuję to nie jest dobre słowo,bo jak mogłam się zdecydować skoro
              nie mialam propozycji!a co do przebiegu artroskopii wpisz na onecie to słowo i
              dowiesz się dokładnie o co chodzi.CO do ryzyka to jest zawsze,ale mnie
              zapewniano że nie bedzie gorzej!Jestem naprawde bardzo zadowolona.Pozdrawiam!
                • asku73 Re: Chrząstka stawowa w kolanie 08.02.07, 10:33
                  Wiatam!100%pewności nikt ci nie da!No ,ale jak pisałam o moim przypadku to ja
                  już jestem zadowolona.NAPRAWDĘ!A co do rehabilitacji to bedziemy w kontakcie,bo
                  ten zestaw ćwiczeń które wykonuje obecnie są do nastepnej wizyty,a póżniej sie
                  okaże.Pozdrawiam
                  • el_nemo Re: Chrząstka stawowa w kolanie 09.02.07, 00:01
                    To dobrze, że będziemy w kontakcie;). W sumie dzisiaj rozmawiałem ze znajomą
                    pielegniarką i powiedziała mi, że na ogół ludzie są zadowoleni po tej
                    operacji ;). Jak narazie jednak się na nią nie pisze. Poczekam do końca
                    miesiąca, bo ostatnio odczuwam znaczne polepszenie sprawy (zresztą lekarz
                    zalecił mi tyle odczekać zanim przyjde do kontroli). A póki co to życze ci,
                    żeby z twoim kolanem było już wszystko w porządku ;)
                    • asku73 Re: Chrząstka stawowa w kolanie 09.02.07, 15:04
                      Witam!piszesz ze w ostantnim czasie mniej cie boli,ale przecież jesteś po
                      zastrzyku!Ja po zastrzyku miałam nawet 3-mce spokoju.Moje zastrzyki nazywały
                      sie Hyalgan-czy jakoś podobnie i niestety nie kosztowały 20zł.Ale że teraz cie
                      nie boli to dobrze,bo masz troche czasu na racjonalne myślenie i przemyślenie
                      wszystkiego w spokoju.Ja w poniedzialek zadzwonilam do lekarza a w środe już
                      miałam operacje,ale lekarz stwierdzil silny stan zapalny chrząstki i dlatego
                      tak bardzo mnie bolało kilka dni przed operacja.Bądzmy dobrej myśli w obu
                      przypadkach.Pozdrowionka
                          • asku73 Re: Chrząstka stawowa w kolanie 04.03.07, 12:23
                            Witam.Minął już m-c od mojej artroskopii,ćwicze w domu,jeżdze na rowerze.W
                            minioną środe odstawilam kule.W czwartek wieczorem tak mnie zaczeło bolec
                            kolano że pierwszy raz od operacji zadzwoniłam do lekarza co mam
                            robić.Powiedział że nic na siłe i żeby dalej chodzić o kulach.Jestem umówiona
                            na 7.03-tj.środa na wizyte.Ale chodząc nadal o kulach nie boli mnie.U mnie sie
                            okaże w środe co dalej i wtedy napisze.A jak tam po Twojej wizycie u lekarza?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka