Dodaj do ulubionych

Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach

IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.11, 00:14
Witam,
poszukuję informacji o tym Gimnazjum.
Czy ktoś słyszał o poziomie nauczania?
Proszę też o informacji na temat kondycji finansowej szkoły, bo podobno jest ciekawie:(
Obserwuj wątek
  • yoda77xz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 09.06.11, 12:59
   Moje informacje są z trzeciej ręki,nie gwarantuję że są prawdziwe. Nie wiem o co chodzi z tą niby nieciekawą kondycją finansową szkoły(?) Nauki jest dużo,nauczyciele wymagający,słabsze dziecko może nie dać sobie rady.Podobnież cała kadra bardzo kompetentna.No niby jest bardzo dobrze
   • Gość: tommm Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.11, 20:06
    ludzie opamiętajcie się . ta szkoła ma takie długi że to tylko kwestja czasu jak kuratorium zamknie ją. panstwo G i M CH. pożyczaja kase od kogo tylko się da . popytajcie rodziców dzieci ktore tam chodzą . na wycieczkach pan G.CH. pożycza kase od uczniów . sam bybem świadkiem jak byliśmy w alpach i nie było za co wrócić do POLSKI. znajomi pożyczyli kase 10;miesiecy temu i do dzisiaj nie mogą odzyskac a takich ludzi jest chyba więcej. taszkoła to wielka porazka.    • Gość: SISSI Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.11, 20:47
     też słyszałam o kłopotach finansowych tego gimnazjum . dzieci moich znajomych uczęszczają do szkoły podstawowej ale tam jest wszystko OK . GORZEJ TO WYGLĄDA W GIMNAZJUM I LICEUM.
    • skykaja003 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 26.12.12, 10:39
     No łał...teraz żeś sie Pan kapnął. Przecież Gregory nikomu kasy nie oddaje. Mi wisi jeszcze 40 euro z ostatniego wyjazdu do Włoch....i wątpię czy mi tę kase odda -.- ale o szkole źle nie moge powiedziec, bo poziom jest naprawdę wysoki, a nauka w tej szkole jest super...owszem dlugi sa i tak jak juz mowilam dyro ich nie splaca, ale i tak jest juz lepije niz poprzednio ;p ja szkole badzo polecam
     Uczennica Arkony xd
  • Gość: Gregor Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.182.99.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.06.11, 11:28
   Zaskakujące, że w internecie praktycznie nie ma opinii na temat szkoły. Szukam od jakiegoś czasu i nic. Nawet o właścicielu szkoły - Grzegorz Chlebek brak informacji w internecie. Oczywiście moje dziecko uczęszcza do Arkony i coraz częściej docierają do mnie informacje, że coś się dzieje z gimnazjum. Mnie najbardziej interesuje czy i jaki wpływ ma to na szkołę podstawową Arkona? Może ktoś też tu dotrze i coś więcej napisze a ja szukam dalej.
   • yoda77xz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 12.06.11, 12:23
    Zastanawiam sie czy nie posłać dziecka do prywatnego gimnazjum,nie będzie to Arkona ze względu na lokalizację i jak by Pan mógł to proszę odpowiedzieć mi jak to jest z wycieczkami.obozami.Czy każde dziecko musi tam jechać,czy jakby nie pojechało to będzie w grupie wytykane. Czy poziom nauczanie rzeczywiście jest wysoki?
    Gimnazjum arkona działa już 11 lat,podstawówka trochę dłużej.są już na rynku jakiś czas,może nie ma tak źle. Niestety ja nie mam już kontaktu ze znajomymi znajomych,którzy tam już trzecie dziecko posłali
    • Gość: Tomek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.inet-siec.pl 14.12.12, 22:03
     Właściciel tej szkoły. Pan Grzegorz Ch. jest mi winny blisko 50 tyś PLN. Od 2 lat mam problem ze skontaktowaniem się. Więc drodzy rodzice zastanówcie się.
     • Gość: . Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.c195.msk.pl 16.12.12, 14:25
      Od dwóch lata ma Pan problem ze skontaktowaniem się z panem G. dziwna sprawa. Przecież Pan G. uczy w szkole i w godzinach lekcji jest w tej szkole obecny więc cóż to za problem podjechać do szkoły ? druga sprawa jeśli ma Pan stosowne umowy dotyczące pożyczki najprostszą sprawą jest oddanie sprawy do sądu . No chyba , że takich umów Pan nie posiada to już inna sprawa (( ale wydaje mi się że takich pieniędzy nikt nie pożyczył by po prostu na przysłowiową gębę . To , że ta szkoła nadal istnieje to wina rodziców , którzy mimo wszystko posyłają tam swoje dzieci bardzo często kierując się tylko i wyłącznie swoim wygodnictwem . Nikt rozsądny mający wiedzę na temat tego co się dzieje w szkole i jacy ludzie prowadzą tą placówkę nie zdecydował by się na to by jego dziecko edukowało się w takim miejscu. Ale jak ktoś lubi być robiony w ....to już jego sprawa.
   • Gość: Uczeń Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.12, 19:28
    Widzę, że najwięcej do powiedzenia na tym forum mają rodzice, co ciężko mi jest zrozumieć. Ja jestem uczniem tej szkoły i wydaję mi się że to daje mi główna prawo do wypowiadania się tutaj.
    W ciągu roku zmieniło się jedynie dwóch nauczycieli - językowych, z czego jestem bardzo zadowolony, gdyż jest to zmiana na lepsze. Już nie mówiąc o tym, że Pani Dyrektor szkoły zajęla się tym natychmiastowo i znalazła zastępstwo w ciągu tygodnia. Dlatego bardzo chciałabym wiedzieć od państwo, którzy jeszcze nauczycieli się zmienili ? Czyżbym tego nie zauważył, a państwo owszem ?

    Jeśli chodzi o matury, to niestety, ale nie każdego ucznia da się zmusić do nauki. Ja, chce się uczyć i chce się dobrze przygotować do matury, co szkoła mi jak najbardziej zapewnia.
    Jak można mówić, że w szkole nie odbywają sie dodatkowę lekcje? Kiedy ja co tygodniowo mam fakultaty z wybranych przedmiotów. Matematyka i Język Polski jest na rozszerzonym poziomie dla całej klasy. Z wychowawcą moge porozmawiać o wszystkim i faktycznie liczyć na jakąś zmiane, kiedy mamy problem. W II klasie liceum pisze próbne matury i każdą zdaje, podobnie jak reszta klasy.

    Mnie, jako ucznia nie obchodzą sprawy finansowe szkoły. Dla mnie liczy się to, że mam możliwości do nauki z nauczycielami, którzy są świetni, większość uczy mnie od kilku lat.
    Może następnym razem, to nas uczniów proszę poprosić o opinie. Proszę mi uwieżyć jeżeli coś jest nie tak, to potrafimy sie wypowiadać ( nie muszą robić tego za nas rodzice), a już na pewno jesteśmy w stanie powiedzieć co nam się podoba a co nie.
    • beoba-chter Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 09.08.12, 11:24
     Drogi "Uczniu",
     nie popadaj w euforię, sam dajesz powody wątpliwości co do Szkoły Arkona!
     Trudno bowiem oceniać Twą wypowiedź za wiarygodną w powyższym zakresie, skoro po próbnej maturze piszesz: "Proszę mi uwieżyć jeżeli ...".
     Skoro w II klasie liceum zdaje się próbną maturę z taką znajomością zasad języka polskiego, jak w Twoim przypadku, to wybacz, ale Twa euforia nie znajduje potwierdzenia.
     Zamiast pisywać na forum, polecam powótrkę z języka polskiego.
    • Gość: ola Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.12, 13:38
     Bardzo dobrze, że się wypowiedziałeś na forum. Po Twojej wypowiedzi doskonale widać jaki poziom nauczania jest w tej szkole - byk na byku byka pogania. W Twojej krótkiej wypowiedzi aż roi się od błędów!!!!! Poza tym masz problemy z ustaleniem swojej płci - raz piszesz o sobie "chciałabym" innym razem "czyżbym tego nie zauważył". Stylistyka Twojej wypowiedzi jak i ortografia jest na żenująco niskim poziomie. I Ty jesteś w liceum? Żenada!!!
  • Gość: Georg Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.146.253.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.06.11, 22:05
   Moje dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej i nie słyszałem o "fali" czy odrzuceniu. Wyjazdy są to fakt ale mogę mówić tylko o podstawówce a zmartwieniem moim jest gimnazjum.
   Dzieci w szkole generalnie nie są raczej poddawane fali czy prześladowane. Poziom nauki wysoki bo mam w domu dużo pracy z dzieckiem aby trzymać poziom:)
   Chyba coś jest nie tak z historią bo słyszałem dziwne opinie od rodziców starszych dzieci.
   Wyjazdy podstawówki na dobrym poziomie.
   Jak wszyscy wiemy największy problem w naszym kraju to jednak dobre gimnazjum więc zdecydowałem się na podpisanie "umowy promocyjnej" ale martwię się, że plotki o problemach finansowych są prawdziwe a to by oznaczało, że muszę szukać od nowa :(
   • Gość: Rodzic Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.11, 00:05
    Tyle uczniów a nikt z rodziców nic nie pisze, dziwne??? lęk o opinie na temat szkoły jest silniejszy niż zdrowy rozsądek
    • Gość: ;))) Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.11, 15:31
     no to chyba czas prawdy....Pseudonim YODA na forum to chyba Yedi , bo tak Chlebka nazywają uczniowie. Poziom zależy od dobrych nauczycieli , ale ich coraz mniej , bo bez pensji nikt nie będzie pracował i tak: niemiecki i hiszpański dno , angielski tragedia (chyba , że naucza M. Chl. - bo to wysoka półka , ale jej mąż też nie płaci... ) matma lepiej nie mówić , bo wice dyr. E.K. może co najwyżej w podstawówce uczyć , ale lepiej żeby nie uczyła wcale.....
     Wycieczki to szkoła życia , oczywiście procentowa ...... Dobrze , że C2H5OH kaloryczny , bo jeść nie ma co. A co do finansów , kto miał okazję zapłacić za trzy lata w promocji ,lub nie daj boże porzyczył mu kasę, a nie miał szczęścia , że dziecko skończyło szkołę , to o kasie niech zapomni i lepiej szuka szkoły , bo upadłość więcej jak pewna. Jest potężna kolejka wierzycieli , a chętnych do pożyczek brak. Co do podstawówki , to w końcu interes brata i zaplecze ojca , i coś musi być na rzeczy....
     • yoda77xz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 21.06.11, 20:08
      A może to odpowiada ktoś z konkurencyjnej szkoły? Ja Chlebkiem nie jestem.
      Dobrze by było jakby napisał tu ktoś kto rzeczywiście zna prawdę.P.wybaczy ale mu nie wierzę.
      Wydaje mi się jakby nauczyciele nie dostawali pensji to by nie przychodzili do pracy.
      Po co ta złośliwość,czyżby nie zatrudnili albo dziecka nie przyjęli?
      • Gość: ;))) Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.11, 00:28
       no, no forum na monitorowanym , bo w Arkonie wrze!!! Na zebraniu w szkole podstawowej ogłoszono , że przejmują nauczycieli z gimnazjum.... , a niby po co jak gimnazjum takie super?
       Dobrze , że w końcu rodzice anonimowo się tu zebrali , bo czuję , że tak jest , bo jazda po pochyłej zaczęła się dwa lata temu , ale przyznać się do złego wyboru strasznie trudno , bo kochamy nasze pociechy :))) Oceniamy na podstawie naszych dzieci , które będąc uczniami gimnazjum piją z kadrą na wycieczkach , co im bardzo imponuje i przez to kolorują wizerunek szkoły :(
       każdy z nas zapłacił za szołę z góry , a niektórzy mając jeszcze dzieci w s.p. w kwotach wręcz śmiesznych pozwalających na hulaszcze życie wlłaścicieli i teraz szukających usprawiedliwienia własnego kretynizmu. Poczucie dobrego wyboru , stwarza co niektórym poczucie bezpieczenstwa i usprewidliwienia własnej głupoty , bo prócz czesnego pożyczyli bagatela dwadzieści tys. zł. na super procent i wieczne nieoddanie :)) Powodzenia wszystkim naiwnym !!!
       • Gość: Oszukany Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.147.246.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.06.11, 14:37
        Tak, tak to niestety prawda, rodzice mówią ale nie ma jeszcze siły do działania (trzeba się zbroić). Z tym alkoholem to jakaś masakra jeżeli to też jest prawda.
        Arkona to jedna z nielicznych szkół gdzie rodzice płacą i mało wymagają w kwestiach organizacyjnych i etycznych. Mam nadzieję, że to się zmieni. Manipulacje Pana Dyrektora Gimnazjum niestety chyba odbiją się też na szkole podstawowej i może dobrze, bo mam wrażenie, że poziom arogancji i ignorancji problemów przez Dyrektora podstawówki przekracza granice tolerancji rodziców.
        Pozdrawiam wszystkich - oszukanych przez Dyrektora Gimnazjum Pana Grzegorz Ch. (może tak będzie się niedługo o nim pisać)
       • Gość: ddw Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.07.11, 23:10
        Witam, ale nie rozumiem o czym piszemy, jak ktoś pozyczyl to jego sprawa, jak ktos zaplacil za gimnazjum to tez jego sprawa, wszyscy sie godzą i maja to co chcieli więc o czym te posty ktos ma skrzywdzoną psychike i sie wyżywa na innych, ktoś nie lubi kogoś z dyrekcji??
      • Gość: wątpliwosć Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.12, 18:19
       znalazłam na stronie kuratorium ogłoszenie, że w arkonie zatrudnią nauczyciela matematyki. W pierwszym odruchu chciałam się zgłosić, ale poczytałam na innym forum opinie osób,które twierdzą, że tam pracowały i nie dostawały wypłaty.Coś chyba jednak jest na rzeczy. Ja w każdym razie swojej kandydatury jednak nie zgłoszę
     • Gość: ewa Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.altec.pl 30.06.11, 20:53
      Skoro twierdzisz ,że matma i inne przedmioty są tak źle nauczane ,to dlaczego nie przyjedziesz do szkoły i nie złoższ oficjalnej skargi, a moż będziesz na tyle odważny ,żeby powiedzieć mi to w oczy ,łatwo obmawiać za plecami. A tak właściwie wszystkie te wątki o szkole prowadzone na forum są niesmaczne.Dziwię się rodzicom , którzy maja tyle wątpliwości ,a mimo to ,posyłają dzieci do takiej ponoć "złej " szkoły, dlaczego nie przyjdziecie ,aby porozmawiać tylko szkalujecie szkołę .Ładnie to tak?Taki przykład dajecie swoim dzieciom?ewa
     • Gość: Igor Witek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 02:24
      Witam,

      Bardzo przykro mi czytac te wszystki negatywne opinie. Jestem absolwentem, ale zawsze wiedzialem co się w Arkonie dzieje, rownież z pierwszej ręki, gdyż jeździłem z nimi wycieczki.
      Pozwole sobię nie zgodzić sie z rodzicami, którzy wyrażali sie w tak negatywny sposób o nauczycielach! Kilku faktycznie pomyliło powołanie, ale proszę mi wierzyć w szkole panstowej wygląda to dużo gorzej. Co do osoby E.K. smiech na sali, kobieta niesamowicie cierpliwa, próbująca wytłumaczyć w rożnoraki sposób ten ciężki przedmiot, którym jest matematyka. I tak oto kończąc gimnazjum, mając czwóre na świadectwie napisałem egzamin gimnazjalny matematyczno-przyrodniczy na 47 pkt.
      To, ze Pańskie dziecko ma problemy (bo pozwoliłem sobie odebrać ten komentarz jako formę żalu) mimo wszystko doskonale rozumiem, ale oprócz pracy w szkole matematyka jest przedmiotem, którego trzeba niestety uczyć się w domu, a za to odpowiedzialny jest już Pan.

      Jeszcze jednym tematem, który z reką na sercu mogę poruszyć są wycieczki. I znowu się z Panem nie zgodzę! Owszem jest to szkoła życia, nie ma taryfy ulgowej dla NIKOGO (i nikt z dziadkiem złota raczką nie jest faworyzowany, jak w każdej szkole istnieją jednostki, które przeszkadzaj innym, ale nie wierzę w popieranie tych osób przez dyrekcję), nauczyłem się tam wielu przydatnych rzeczy, ale głównie cenię sobię naukę na błędach, które pozwalano mi popelaniac, a potem srogo egzekwowano karę.
      Dzięki temu nauczyłem sie rzeczy, ktore wierzę pomogą mi w życiu.
      Wlaśnie tak odebrałem Arkonę, zrozumialem to dopiero, gdy zderzyłem sie z ludźmi kończącymi inne gimnazja, również i te prywatne. Mimo, ze byłem dość bezczelny i arogancki jak na standardy Pana Chlebka, w Liceum widzialem dużą róznicę w odnoszeniu sie do nauczycieli, przejmowaniu obowiazków, organizacji błachych spraw klasowych, wycieczek. Nie tylko w mojej osobie, widzialem ja rownież w kilku Arkoniakach, chodzacych do tej szkoly. Były tak jakby bardziej, dojrzałe. Wolność jaką niesie liceum była dla nich znajoma, przez co mogli z dużo wiekszym dystansem podchodzic do wielu spraw.

      Mój znajomy kiedyś powiedział, ze najważniejszą rzeczą jaką wyniósł ze swojego gimnazjum jest wiedza w jakiej dzielnicy, jakie kluby pilkarskie się "faworyzuje".
      Cięzko nie odnieść wrażenia, że my absolwenci Arkony jesteśmy dużo bardziej "oświeceni"!

      Nie mam dostetecznie dużej wiedzy o finansach Grzegorza Chlebka, by polemizowac z Panem na ten temat, zreszta jak zauważyłem, ciężko mi będzie wygrać tą dysputę z tak niesamowicie wszechstronną osobą ( C2H5OH, rozwiniete słowotwórstwo, wnikliwa dedukcja: Jedi, a nie Yedi oraz znajomosc zdolności kredytowej Pana Grzegorza Ch. )

      P.S. anonimowe oskarżenia osob 30-paro letnich są lekko mówiąc śmieszne
      • 20052011d Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 14.09.11, 18:09
       Igor nie pamiętasz tego w Zakopanym tego że upiliście się i był wy patek że jedna dziewczyna upadła na sody i uderzyła się głowa o sody i zadzwonili na pogotowie i na każdej i wszystkich wycieczkach ubijają się uczniowie na umór i po kontach i kryją się z Alkoholem nie mów że tego że nie pija alkoholu przed lekcjami lub na wycieczkach różnych piją alkoholi i kiedy przyłapią Nauczyciele to zabielają ten alkohol i zabielają i dają kary to nic nie daje po dalej pija te Alkohole nic to nie daje i palą po kontach i nic nie dają te kary i co roku jest zmiana nauczyciela z języka Angielskiego a Pan Rafał Wolski jest nauczycielem Historii i na prawdę nie jest Nauczycielem jest to prawda to cała prawda o szkole Arkona .
       • Gość: wodzio Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.via.zamek.net.pl 15.09.11, 14:39
        No nieźle byłeś narąbany pisząc ten tekst...
       • skykaja003 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 26.12.12, 10:42
        taaaaa. a jest jeszcze gorzej...bo Pana Rafałka juz nie ma i Pan Grzegorz uczy historii.....a raczej jej braku. -.- bo lekce wygladaja tak ze pusci film i idzie zalatwiac swoje sprawy...;c
        Uczennica Arkony xd
      • Gość: ola Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.12, 14:19
       BŁAHY!!!!!! Nie błachy!!!!!!! Co to jest? Kończysz gimnazjum i pisać nie potrafisz? Szok!
    • Gość: ewka Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 17.08.11, 19:04
     Postaram się naświetlić i uświadomic tych, którzy słuchają plotek. Moja córka uczęszcza do tej szkoły od 4 lat ( 3 lata gimnazjum i 1 rok liceum). W porównaniu z gimnazjami publicznymi i liceami publicznymi - poziom bez porównania wyższy. Poziom kształcenia na pewno jest dobry. Córka posiada wiedzę przekraczającą programy szkolne. Atutem niezwykle ważnym jest ilość lekcji, małe osobowo klasy. Warunek bezwzględny - jak wszędzie uczeń musi się chcieć uczyć. Jak wszędzie jest też tzw "materiał oporny" -a jednak ma małe możliwości na leserowanie, gdyż mało uczni w klasie i każdy musi liczyć się z tym, że będzie przepytany na każdej lekcji - i tak jest.
     Wycieczki - tak jak obiecuje szkoła są regularnie organizowane ( oczywiście nie wypowiadam się nt. podstawówki - bo nie znam). Na początku roku,pod koniec roku szkolnego i wypady w góry. Niezależnie regularnie basen i nauka pływania, dodatkowe zajęcia. Uczeń sporo wiedzy wynosi z lekcji, ale niezależnie musi się uczyc w domu - bez tego to choćby najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel, poniesiecie Państwo wyłącznie stratę finansową z tytułu czesnego, tak więc jeśli boicie się ryzyka to lepiej do szkoły publicznej. Poziom gimnazjum w porównaniu z publicznym - nie ma absolutnie porównania i pisze to z pełną odpowiedzialnością. PUBLICZNE NIE DORASTA MU DO PIĘT W CAŁYCH KATOWICACH, GDZIE SZKOŁY SA NIESAMOWICIE PRZELUDNIONE, A NAUCZYCIEL POTRAKTUJE WAS ZA PETENTA I TRZEBA SIĘ USTAWIAĆ W KOLEJCE ABY Z NIM POROZMAWIAĆ . Mój syn skończył tez edukację w Arkonie i mogę trochę to ocenić.
     NAJLEPIEJ NIE CZYTAĆ NA FORUM, NIE SŁUCHAĆ PLOTEK I OPOWIADAŃ NA ZASADZIE BABA BABIE POWIEDZIAŁA TYLKO UDAĆ SIĘ DO SZKOŁY I SPRAWDZIĆ, UNIKAJĄC JEDNOCZEŚNIE OPOWIADAŃ BAJKOPISARZY.
     • Gość: ola Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.12, 14:25
      Mało uczniów w klasie!!!!!!! Wg Ciebie "mało uczni w klasie" :))))))) Ewo naucz się języka polskiego! Jak z taką wiedzą możesz oceniać poziom nauczania szkoły?
   • Gość: ANOWIW Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.airproducts.com 20.08.12, 10:18
    No to mnie Pani znartwiła tą 'pracą w domu'. Wiem od koleżanek pracujących w prywatnych i państwowych placówkach, że dobra szkoła to taka, w której małemu dziecku ( bo przecież 7, czy 9 latek to jeszcze dziecko) nie zadaje się pracy domowej na 3 godziny pracy z rodzicami. Nie na tym ma rzecz polegać.
    • rodzic26 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 25.08.12, 19:07
     Miałem wątpliwą przyjemność wglądu do protokołu pokontrolnego . Lektura bardzo ciekawa ,absorbująca i momentami co przykre niestety szokująca . Aż dziw bierze , że karuzela kręciła się tyle lat i nikt do tej pory nie zrobił z tym porządku. ( Dodam, że protokół dotyczy szkoły podstawowej ale są w nim również zamieszczone informacje o nauczycielach uczących w gimnazjum i liceum ) A może szanowna dyrekcja żeby uciąć wszelkie niedomówienia ,spekulacje i "plotki " na najbliższym zebraniu przekaże wszystkim rodzicom treść protokołu ? i wyjaśni dlaczego przez tak długi czas oszukiwała rodziców i uczniów .
  • Gość: * Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.centertel.pl 25.06.11, 12:03
   Na podstawówce już się niestety odbija...Pani właściciel , to tylko figurant , a upewniam sie w tym przekonaniu po każdorazowej rozmowie z nastepnymi rodzicami , którzy już zapłacili za gimnazjum (oczywiście w super promocji )mając dzieci w połowie podstawówki!!! prawie każdy dzwonił do K.CH. , a ona udawała , że nic o tym nie wie. Można zaprzeczać do jednego telefonu , ale po około dwudziestu , to już gierki. Dzieci są traktowane po zasobności portfela opiekunów , bo jeżeli np. dziadziuś jedngo parszywego bachora ufundował np elewację i gnojek ma tego świadomość to taki bachor rządzi i poniża inne dzieci , oczywiście bez konsekwencji , bo kadra traktuje takie coś jak świętą krowę !!! Co roku zastanawiało mnie dlaczego klasy w s.p. się kurczą , ale widocznie ci ludzie byli lepiej doinformowani , albo kwieciste słówka z zebrań dzielili przez pół...Trzęsie szkołą stary Ch. , ale po takim wyroku jaki na nim ciążył , a wiem to niestety od tygodnia , to sie dziwię , jak on może wozić nasze dzieci !!!!
   • Gość: kwiatek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.11, 13:43
    Za takie pomówienia to można na rozprawie wylądować.Jak tak źle w szkole to dlaczego nie weźmie pan dzieciaka stamtąd?
    Do założyciela wątku-Nic złego w szkole się nie dzieje.Planowane są inwestycje,zwiększona ilość kółek przedmiotowych. Słabsi ucznowie w szkole sobie nie radzą,wtedy dyrekcja prosi rodziców o przeniesienie dziecka.Jedyny minus to (a dla innych to jest motywacja)-tzw wyścig szczurów.Tam się nadają wybitnie uzdolnione jednostki.
    • Gość: Dziadek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 12:35
     Witam wszystkich i dziękuję za rozwój tego wątku.
     Podzielę się z Wami moimi wiadomościami.
     Sporo osób (nawet nie związanych ze szkołą) ma coś na jest temat do powiedzenia i są to skrajnie złe opinie na temat zarządzania szkołą i bardzo dobre opinie na temat poziomu nauczania i wyjazdów zagranicznych !!! To ważne !
     Nie tylko na forum już się mówi, że Dyrektor Gimnazjum "specyficznie" zarządza finansami i z roku na rok sięga po coraz mniej etyczne sposoby na pozyskanie środków - pytanie na jaki cel pozostaje bez odpowiedzi.
     Mówi się, że ważną osobą w szkole jest założyciel ale nie wiadomo jaki ma wpływ na Gimnazjum i czy ma wiedzę co się dzieje za plecami szkoły, co mówią rodzice, jakie dziwne opinie są np. na tym forum.
     Bardzo dużo osób ma już opłacone "z góry" Gimnazjum więc teraz szukam odpowiedzi jak za ok 370 pln (tyle miasto dopłaca do dziecka) można utrzymać wysoki poziom nauczania - nie można !!! Chyba, że nauczyciele nie będą pobierać wynagrodzenia.
     Jeżeli znajdzie się ktoś biegły w finansach oświaty to może jakoś rozjaśni o ten wątek.

     Na koniec kilka stwierdzeń jakie usłyszałem od rodziców będących w tzw "kręgu zaufania czy układzie"
     bardzo mi zależy na tak wybitnych uczniach
     tylko dla najlepszych
     takich dzieci szukamy
     to propozycja dla wybranych, najlepszych rodziców i najlepszych dzieci
     elita itp...

     Mój szok się pogłębia w związku z brakiem reakcji Dyrekcji, mają stronę www i skoro wiedzą o obawach rodziców to po co milczenie???
     • Gość: zwykły człowiek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.180.125.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.06.11, 13:53
      Wtajcie,

      Tak sobie śledziłem ten wątek, który pocztą pantoflową mnie dopadł i postanowiłem parę słów od siebie napisać, bo wyobraźnia ludzi jest niesamowita. Tworzą się takie plotki, ze „moda na sukces” to pikuś :

      Jestem absolwentem tej szkoły z pierwszych jej roczników, gdzie było tylko L.O. Czasy były troszkę inne. Po czasie pewne rzeczy oceniam jako dobre, inne jako troszkę gorsze.
      Widząc Wasze wypowiedzi nasuwa mi się tylko jedno pytanie dlaczego ani rodzice ani szkoła nic z tym problemem nie robią? Malkontentów za to nie brakuje. Zarzuty w jedną i kontry ze szkoły jak jest fajnie. Przecież tam chodzą Wasze dzieci… Brakuje Wam argumentów do merytorycznej dyskusji? Problem może pojawić się zawsze, lecz powinniście razem próbować rozwiązać przez dialog. A tutaj sami sędziowie się znaleźli. Kilka z nich:
      Gimnazjum pije z kadra – wg mnie słabe, bo to jest przecież kryminał. W dobie dzisiejszych gadżetów, kto by zaryzykował. A że piją osobno… no cóż. A w której szkole nie pija nauczyciele na wycieczkach?
      Że K.CH ukrywa , że nic nie wie. A co ma Wam powiedzieć? K. zawsze miała asekurancką postawę, a do tego nie jest to jej dorobek tylko H.Ch więc musi grać pod dyktando.
      Że ktoś jest lepiej traktowany, bo coś zasponsorował. A w państwowych szkołach rodzice nie malują klas? Nie naprawiają i nie remontują? Działa wtedy podstawowa zasada manipulacji” zasada wzajemności”, ale czy ktoś na tym, aż tyle traci?
      Czy to, że Grzegorz pożycza kasę jest dobre czy złe? Nie wiecie. Nie wiadomo czy to jego problem prywatny z kasą czy problem szkoły. Jak prywatny to jak go usunąć? Jak szkoły to czy problem jest z czymś związany. Z czym? Że budżet się nie spina i nie ma szans na wyjście na prostą? Czy brak jest chwilo płynności, bo np. rodzice nie płacą, lub są prowadzone inwestycje, czy to się przekłada na obie szkoły czy nie? Niby obaj synowie pracują osobno, ale to jednak Rodzina, wspólny biznes. Jasne jest, ze wszystkiego Wam nie powiedzą, no bo jak to sobie wyobrażacie? Jak powiedzą , ze nie ma problemu, to nie uwierzycie lub będziecie czuli się okłamani. Jak powie, że jest źle to jeszcze gorzej, zabierzecie dzieci ze szkoły i wbijecie w nią przysłowiowy gwóźdź.

      Nie jestem felietonista, więc może ów wypowiedź jest nieskładna za co przepraszam. Starałem się być w miarę obiektywny i nie oceniać, bo oskarżycieli jest wielu, obrońców żadnych. Mógłbym napisać kilka kartek dobrych rzeczy kilka złych.

      Ale, to co chcę obu czytającym stronom przekazać, to żeby się porozumieli. Mój szok pogłębia to , że jest XXI wiek, ale nie wszystko trzeba załatwiać elektronicznie i to pod anonimowymi loginami. Brakuje Wam empatii i ludzkiej rozmowy. Niech rodzice wybiorą reprezentantów ( nie wszyscy, bo widać po plotkach, ze wyglądałoby to bardziej na lincz i materiał do UWAGA TVN) do rozmowy głównie z H.Ch i resztą kadry i niech usiądą do rozmów. Są wśród Was ludzie sukcesu, biznesmeni, ludzie wykształceni, którzy na pewną będą w stanie coś uzgodnić. Jeśli da się pomóc to zróbcie to, jeśli nie ma ratunku to pomóżcie ja zamknąć z jak najmniejszą szkodą dla dzieci. Szkoła nie jest najlepsza, ale do najgorszych też nie należy, więc warto o nią zawalczyć i spróbować jej pomóc jeśli Dla Waszych dzieci i tych przyszłych. To jedyna szkoła prywatna w okolicy. Jak ta zniknie ( bez powodu) to długo już nowa nie powstanie.
      A jak już mam być stronniczy to dodam:
      Piłem na wycieczkach, uczyłem się dobrze. Maturę miałem z czerwonym paskiem. Dostałem się na dobre studia. Ale to nic…. Pomimo wad, atmosfery szkoły nie zapomnę do końc a życia.
      • Gość: keryou Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 21:55
       ja się zgadzam z poprzednikiem absolwentem, też chodziłem do arkony do gimnazjum i liceum mam 22lata. Uważam że arkona bardzo dobrze przygotowała mnie do życia obecnie pisze licencjat z finansów przedsiębiorstw, administracje europejską skończyłem i od października idę na politechnikę śląską więc czy ta szkoła zaszkodziła mi???? wręcz przeciwnie to, że jest to szkoła prywatna jeszcze w Siemianowicach to dlatego ma taką opinie a nie inną, bo ktoś komuś coś powiedział i poszło w świat, jak będę starszy i będę miał dzieci to z chęcią zapisze je do tej szkoły chyba że będę mieszkał gdzieś daleko... chociaż i tak do gimnazjum dojeżdżałem około 40km.
       • Gość: xxx Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.11, 22:16
        Moje informacje są z drugiej ręki.
        Jestem wujkiem jednego z uczniów i z tego co mi wiadomo, to poziom nauczania jest bardzo wysoki. Najlepsze w tej szkole jest to, że nawet jeżeli trafi się przysłowiowa "czarna owca" to nie jest ona wyrzucana ze szkoły, tak jak to czynią inne prywatne szkoły, tylko kadra stara się "wyprostować" danego ucznia. Co do problemów finansowych szkoły to podobno jakieś są, ale z tego co mój brataniec mówił, że to nic poważnego, a szkoła bardzo dobrze sobie radzi, a wyjazdy są na wysokim poziomie dydaktycznym i rozrywkowym.
        • Gość: And1 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.wieszowanet.pl 30.06.11, 01:11
         Witam, nie sposób nie zgodzić się z moimi przedmówcami tj. keryou, zwykly czlowiek.
         Ja również jestem absolwentem arkony, teraz studiuje na dwóch kierunkach. To jak szkoła przygotowała mnie po nie pozostawiało nic do życzenia, miło wspominam prowadzone w Arkonie laboratoria z fizyki i chemii, pozwalające w łatwiejszy, namacalny wręcz sposób nauczyć się obu przedmiotów. Nikt w tej szkole nie pozostawał bez szans. Resztę opisał 'zwykly czlowiek'.

         Cała dyskusja powinna wyraźniej oddzielać kwestie poziomu nauczania od opinii o sytuacji finansowej szkoły.
         • Gość: :) Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 20:58
          Bardzo fajnie , że tak licznie absolwenci zaczęli się na forum udzielać  Pewnie z nudów tak sobie wiadomości o arkonie poszukiwali ..... Gratulację dla panów dobrych wyników , fantastycznych kierunków i świetlanej przyszłości , ale dzieci z wiejskich szkół też dostają się na prestiżowe uczelnie i zawdzięczają to przede wszystkim sobie , a nie szkole . Jak zapewne zauważyliście , a przecież straszne z Was bystrzaki  ocenie na forum został poddany stan obecny , a nie przeszły (jednym słowem straszne szczęście mieliście )i po przeanalizowaniu pierwszych pytań i wypowiedzi przypuszczam , ze wszyscy dobrze się znamy (nawet „dziadek”) , a poruszamy rozmowy z niepokoju o dalszy los szkoły do której posłaliśmy dzieci i oczywiście o jakże cenne pieniążki… , bo w szkole udają, że jest ok. I niestety , nasuwa mi się drodzy Państwo jedno: SAMI JESTEŚMY SOBIE WINNI!!! Jeżeli gimnazjum miało nas kosztować około 18 tys. bez wycieczek , to czego oczekiwaliśmy za mniej więcej sześć tys. , ale z wycieczkami ????? Prowadzicie firmy , sprawujecie kierownicze stanowiska , a liczyć nie potraficie? Jak myśmy sobie to wyobrażali , że ta super propozycja tylko dla nas ??? Jeszcze tydzień temu wrzody ze złości mi pękały , a teraz śmiać mi się chce, jak gnojek posługując się czymś , co w życiu mamy najcenniejsze nabił nas wszystkich w butelkę. Może znajdą się jacyś frajerzy , co pożyczą , bo przecież wszyscy w gimnazjum i podstawówce mają zapłacone całe gimnazjum z wycieczkami z góry , a żeby było śmiesznie to podobno jakiś przedszkolak też ;) i już się nie namnoży niestety. Może jakoś te nasze dzieci przebiedują , ale tego chcieliśmy? Mamy trochę więcej niż inni i przekombinowaliśmy drodzy Państwo! Wszyscy chodziliśmy kiedyś do państwowych szkół , wyszliśmy na ludzi , mieliśmy liczne i urozmaicone grono znajomych , niektórzy należeliśmy do harcerstwa itp. organizacji i jeździliśmy na kolonie:)) , a co zgotowaliśmy naszym dzieciom? Ubogie grono znajomych z którymi się uczą i jeżdżą na wycieczki , a nie zawsze się lubią…Jednym słowem inkubator i to kiepskiej jakości ! Zabrakło nam wyobraźni i zdrowego rozsądku . Wszystkich serdecznie pozdrawiam .
          Ps. Z ostatniej chwili ! Na jedenastu maturzystów zdało ośmiu….chyba cudu zabrakło :((
          • Gość: Gość Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.11, 22:26
           Mogę się podpisać obiema rękoma pod powyższą opinią na temat szkoły. Naprawdę życzyłbym szkole jak najlepiej w wielu kwestiach. Natomiast to w jaki sposób zarządzane są finanse tego miejsca jest kompletnym absurdem. Oddawanie pieniędzy ( oczywiście już po ustalonym wcześniej terminie ) to norma. Uważam,że oddzielanie finansów szkoły od formy kształcenia jest niepotrzebne ponieważ obydwie kwestie są od siebie zależne i znacznie wpływają na atmosferę w szkole. Czy popełniliście Państwo błąd? Uważam,że wszyscy się o tym przekonamy i to dość szybko.
           • Gość: xxx Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.11, 22:45
            Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego wypowiadają się tutaj Rodzice, a nie Dzieci, które chodzą do tej szkoły? Z tego co mi wiadomo, to uczniowie nie narzekają na atmosferę i bardzo im się podoba szkoła, a finanse powinny obchodzić dyrekcję, a nie rodziców.
          • Gość: ewa Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.altec.pl 30.06.11, 22:42
           Z ostatniego wpisu wynika ,ze Pana lub pani dziecko uczęszcza do SP.Więc na jakiej podstawie ocenia Pan/Pani pracę nauczycieli gimnazjum. Ewa
           • soni-c11 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 06.07.11, 16:49
            Bardzo się niepokoję czytając wszystkie zamieszczone tutaj informacje.Moje dziecko chodzi do Arkony.Jest zadowolone.Lubi chodzić do szkoły.Lubi nauczycieli - wiadomo, nie wszystkich.Tak jak i my, rodzice też nie lubiliśmy wszystkich naszych,,mentorów".Ogromnie byłoby mi żal, gdyby podawane przez niektórych wizje nadchodzącego ,,bankructwa" okazały się prawdziwe.Skorzystałam również z tzw.promocji. Uważam, że trzeba ratować tę szkołę.Dlaczego żadnych działań nie podejmuje w tej sprawie dyrekcja ,,Arkony"? Z tego, co się czyta, to kryzys dotknął również oświatę, zwalnia się w szkołach państwowych nauczycieli.Sądzę więc, że ten sam kryzys przełożył się inaczej w Arkonie.Pani Ewa, nie powinna się tym postem denerwować.Powinna z nami , rodzicami porozmawiać.Bo to , czego mi najbardziej brak w tej szkole- to rozmowy, na ten czas właśnie o kondycji finansowej szkoły.Nie wyobrażam sobie, żeby tej szkoły miało nie być.Obecnie w szkołach państwowych w klasach będzie się uczyć ponad trzydzieścioro dzieci.Dla mojego dziecka ogromnym luksusem jest możliwość nauki w małym zespole.Mam również wiele innych uwag, ale nie mam możliwości przekazania ich dyrekcji szkoły.Proszę więc o taką możliwość, a nie o nękanie telefonami z ciekawymi ofertami. Takiej osobie, jak pan Chlebek to nie przystoi.

            • Gość: M Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.146.93.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.07.11, 23:41
             sonik, świetny wpis, podsumowanie
             wszyscy wiemy, że Dyrekcja czyta to forum i chyba milczeniem potwierdzają nadchodzący kryzys finansów szkoły. Tragiczne jest niestety to, że szkoły prywatnej nie da się ratować,bo nie ma rady rodziców więc nasze decyzje o wejściu w układ z Grzegorzem być może zabijają tą szkołę.
             • Gość: ewa Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.altec.pl 08.07.11, 13:04
              Owszem,Dyrekcja czyta Państwa spoty, ale czy forum ,to miejsce na dyskusję o finnasach szkoły? Napewno nie! Natomiast niektóre Państwa wpisy wprowadzaja niepokój i przynoszą szkodę szkole. Czy o to nam chodzi? Proponuję spotkajmy się we wrześniu i porozmawiajcie z kompetentynymi osobami, ale w szkole nie na forum. Życzę miłych urlopów.
              PS. Pani sonic- zawsze jestem w szkole od 7 rano do 16 i rodzice ,którzy chcieli rozmawiać ze mną zawsze mnie znaleźli w tym czasie w szkole , a z tymi kórym termin nie odpowiadał umawiamy się na dogodny dla obu stron. Zapraszam od września chętnie wysłucham Pani rad i obiekcji. Ewa.
              • Gość: matka Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.11, 17:33
               Witam. Bardzo współczuje Pani Ewo , ze musi Pani czytac takie rzeczy. powiem Pani , ze chodzac na zebrania odnosilam wrazenie iz rodzice uwazali sie za inteligentych a tak naprawde sa bardzo prymitywni. Piszac takie rzeczy na forum chyba nie zdaja sobie sprawy , ze sami sobie dzialaja na szkode bo nie wiem kto bedzie chcial zapisac dziecko do szkoly , ktora ma tak zla opinie . Sami podcinaja galaz na ktorej siedza. :( A tak naprawde to tzw ,, promocje sa od kilku lat wiec musieli Panstwo ostatnio mocno zajsc za skore osobie , ktora zaczeła pisac na tym forum. Pewnie dobrze wiecie kto to taki.
          • Gość: (; Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.wieszowanet.pl 09.08.11, 19:46
           Miło, że tak bystra osoba zauważyła poruszenie wśród absolwentów. Dziękuję za zwrócenie uwagi, a raczej przypomnienie, że chodzi o stan aktualny. Doprawdy cenna uwaga. Wielu z nas ma stały kontakt z Arkoną, jeśli nie poprzez dyrekcje to chociaż poprzez grono znajomych, którzy tam wciąż uczęszczają. Arkona nie jest i nie była inkubatorem, większa szkoła nie oznacza szerszego grona znajomych. Uczyła to mogę powiedzieć po sobie, dobrze. Uczy, co widać po moich znajomych nie zmiennie. Jeśli dzieciak/nastolatek nie będzie chciał się uczyć, to nie nauczą go niczego nawet w najbardziej renomowanej szkole (a brak mobilizacji do nauki to wina rodziców, nie szkoły). Zgadzam się z tym że sami byli sobie winni rodzice, ale kto jest teraz mądry (po szkodzie)?

           Mi osobiście sposób zarządzania finansami tej szkoły przypomina bezgłowe zarządzanie placówkami służby zdrowia.

           Historyk zajmujący się finansami szkolnymi, to może jedynie 'przejść do historii'...

           And1
        • Gość: niebo Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.11, 19:34
         Z wielkim niepokojem czytam informacje o tej szkole. Moje dziecko uczęszcza tam do podstawówki i mam nadziejże,że równiż będzie uczęszczać tam do gimnazjum. Czy są jakieś sprawdzone informacje o tych finansach? Ciężko by mi było w chwili obecnej zmienić szkołę dziecku (brak miejsc w innych prywatnych). W tej chwili jest wielki bum na szkołę prywatną Arkona, zapisy są już na 2015 rok i miejsc brakuje. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy funkcjonowałaby tylko podstawówka a gimnazjum już nie. Wtedy większość rodziców pewne by się wycofała po prostu z posyłania dzieci do podstawówki, która nie ma kontynuacji. Mam drugie dziecko i zastanawiam się, czy nie zpisać go do innej szkoły, póki jeszcze czas. Naprawdę to forum wprowadziło u nas duży niepokój.
   • Gość: Absolwentki Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 19:35
    To śmieszne, że obciąża się podstawówkę problemami gimnazjum, chociaż łączą je tylko rodzinne relacje właścicieli. To Pastwa własna głupota (korzystanie z "promocji" Pana Chlebka Grzegorza). Trzeba było nie płacić, jeżeli wydawało się to tak podejrzane... i zważając na plotki o problemach finansowych dyrektora gimnazjum. Dziwi mnie też fakt, że tak bardzo zaniepokojony rodzic dalej pozwala swojemu dziecku uczęszczać do szkoły, której ma tak wiele do zarzucenia (cytuję: ".Trzęsie szkołą stary Ch. , ale po takim wyroku jaki na nim ciążył , a wiem to niestety od tygodnia , to się dziwię , jak on może wozić nasze dzieci !!!!" ).
    Najgorszym pomówieniem jest to, że Pani Ewa Kiebel nie nadaje się do uczenia młodzieży. To jedyny nauczyciel, który nauczył nas matmy, któremu jeszcze na nas zależy, który utrzymuje wysoki poziom nauki i kultury w Arkonie.
   • Gość: nowy gość Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.11, 20:04
    Czy może Pan coś więcej powiedzieć o " starym Ch." , o co chodzi z tym wyrokiem?
  • internetowyhit_pl Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 10.08.11, 11:27
   A może wypowiedziałby się jakiś absolwent? Myślę, że byłaby to lepsza odpowiedź niż rodzica :)
   ---------------------------------
   Czy wiesz, że?
   Drukarnia Internetowa Warszawa
   akcesoria kuchenne
  • Gość: ciocia Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.11, 20:45
   Witam. Kondycja tego gimnazjum jest (! zaciekawa. mam znajomych których dzieci tam chodzą i zastanawiają się nad zmianą. najlepiej podjechać do szkoły , jako szkoła też nie zaciekawa!!!!!!!!!
  • Gość: kiss Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.11, 20:33
   radze panu poszukać innego gimnazjum.Szkoła ma poważne kłopoty finansowe. I nie wiadomo jak długo będzie jeszcze prowadzona przez państwo Ch.?
   • Gość: niebo Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.11, 19:37
    Z wielkim niepokojem czytam informacje o tej szkole. Moje dziecko uczęszcza tam do podstawówki i mam nadziejże,że równiż będzie uczęszczać tam do gimnazjum. Czy są jakieś sprawdzone informacje o tych finansach? Ciężko by mi było w chwili obecnej zmienić szkołę dziecku (brak miejsc w innych prywatnych). W tej chwili jest wielki bum na szkołę prywatną Arkona, zapisy są już na 2015 rok i miejsc brakuje. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy funkcjonowałaby tylko podstawówka a gimnazjum już nie. Wtedy większość rodziców pewne by się wycofała po prostu z posyłania dzieci do podstawówki, która nie ma kontynuacji. Mam drugie dziecko i zastanawiam się, czy nie zpisać go do innej szkoły, póki jeszcze czas. Naprawdę to forum wprowadziło u nas duży niepokój.
    • Gość: ktoś Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 23:44
     witam czy już coś wiadomo odnośnie kondycji finansowej szkoły.
     • Gość: Ja Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.sukcesnet.pl 17.01.12, 18:39
      Z tego co wiem( a wiem niewiele), prowadzenie(i konto) gimnazjum przejęła dyrka z podstawówki, co dobrze wróży, bo podstawówka nie ma żadnych kłopotów. Może wyprowadzi wszystko na prostą.
     • Gość: swiadomy Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.12, 12:25
      Witam wszystkich rozsadnych!!!!!
      TEż zastanawiałam sie nad posłaniem dziecka do 1 kl.gimnazjum.Na szczęście podjełam własciwą decyzję. NIE!!!!!Mój/moja znajomy/a nauczyciel/ka miała watpliwą przyjemnosć:)))pracy w tej niby-szkole.Niewypłacanie pensji nauczycielom, chodzenie i upominanie sie u młodego pana G. Ch o zaległe wypłaty to norma.Pan już ex-dyrektor potrafil kłamać w żywe oczy mówiąc, że pensje wysłał na konto. Oczywiście nic na nim nie było.''sprytnie'' przepisał szkołę na żonę, a sam wciaż pożycza pieniadze na prawo i lewo, biegając z telefonem przy uchu i prowadzac watpliwej jakości rozmowy ''biznesowe''. Konto jest zajete przez komornika. Były pan dyrektor wciaż myśli o wyjazdach,na nie zbiera kasę chyba.Nie zawsze dochodza one do skutku,a co się dzieje z pieniędzmi?
      Hm, jacyś panowie duzej postury wchodzą do kancelarii. Rozmawiaja z nim o pogodzie?:)))Nowa pani dyrektor tez podobno zwleka z wypłatami.Jej stosunek do nauczycieli też pozostawia wiele do życzenia.
      I jeszcze jedno-jeśli w ciągu roku odeszło chyba 5-6 nauczycieli, to nie przypadek? Gdyby było ok, nie odchodzili by. Zaległe wypłaty sciąga komornik o ile ma z czego...W szkole jest ciasno, myslą tylko ,zeby jak najwiecej dzieci mieć, w ogóle jest kiepsko.Czyli sytuacja finansowa jest chyba bardzo zła.
      ODRADZAM STANOWCZO!!!!!!

      na_szczęście_w_porę_zorientowana
      • Gość: xyz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.02.12, 19:03
       uważam, że przesadzacie.. 5-6 nauczycieli odeszło? kto? mówmy o faktach nie o domniemaniach.. faktem jest, że wszystkie wycieczki za które zapłaciłam doszły do skutku... faktem jest, że pan Ch. spytał o możliwości pozyczenia mu pieniędzy, odmówiłam , i co? relacje bez zmian... a dziecko jest jednym z najlepszych w klasie/ bez układów, zapewniam, jako, ze niezależne konkursy wiedzę dziecka potwierdzają...
       • Gość: nowy gość Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.12, 20:02
        owszem wycieczki dochodzą do skutku. Co do p.Chlebka powiem tylko, że natrętnie wydzwania za pieniędzmi mimo nie jednej odmowy. Cieszę się, że to końcówka gimnazjum mojego dziecka w przeciwnym wypadku przepisałabym je do innej szkoły
        • Gość: xyz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.02.12, 21:12


         (...) owszem wycieczki dochodzą do skutku (...) czyli chyba to jest prawidłowe? dodatkowo wycieczki nie są przymusowe, kto nie chce nie jedzie.. dziwnym trafem prawie zawsze jest 100% obłożenie ...
         jeśli pan Ch. wydzwania, to proponuję powiedzieć stanowczo, że sobie Pani/Pan telefonów w tej sprawie nie życzy i myślę, że podziała.. u nas podziałało...

         włączyłam się do dyskusji nie żeby bronić Arkony, nie w tym rzecz, ale tylko po to, aby napisać o faktach, nie o zasłyszeniach. W mojej opinii , wciąż, Arkona ma więcej plusów niż minusów, bo nie jest idealnie :) i dziś mogę potwierdzić, że w 100% drugie dziecko też będzie chodziło do Arkony, zacznie od podstawówki..
      • Gość: ww Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.03.12, 21:36
       Ciekawa opinia od jakiejs lub jakiegos kolegi po fachu co zostal z Arkony wywalony bo byl kiepskim nauczycielem!
     • Gość: swiadomy Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.181.172.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.02.12, 09:43
      Jeszcze raz witam rozsadnych!!!!
      Nie rozumiem tu czegoś-to pan G. Chlebek bierze czesne i jeszcze wydzwania do rodziców po pieniądze? To chyba nie jest etyczne.
      Jeszcze mam pytanie do pani xyz-w jakich konkursach dzieci tam biorą udziały?bo szukam na stronie szkoły i nic, kompletnie. podstawówka to samo, tez nie ma sukcesów?Gdyby były, to by o tym pisali, bo to jest najlepsza reklama. To u mojego dziecka w szkole panstwowej dzieci mają sukcesy. Ktoś tam pisał, ze na 11 maturzystów zdało 8, to ma być dobry poziom?????????????Mam zdolne dziecko i zależy mi na dobrych wynikach.
      Ja już cakowicie się przekonałam-dziękuję bardzo. Mam płacić za szkołe i ktoś ma do mnie jeszcze dzwonic?natretnie?
      Pozdrawiam rozsadnych raz jeszcze.
      w_porę_zorientowana
      • Gość: rodzic Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.12, 10:45
       Witam

       Myslę , Panie " swiadomy " , iz juz najwyzszy czas przestac wypisywac tu te brednie i zajać sie szkolą , do ktorej uczęszcza Pana dziecko. Uważam , ze osoby z zewnatrz mają tu najwięcej do powiedzenia a tak naprawde to nie maja pojęcia o czym piszą.
      • Gość: ww Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.03.12, 21:55
       Prosz eszybko napisac jekie pana dziecko osiagnolo sukcesy w szole wrzucimy to na strone!
  • Gość: do pani xyz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 31.42.5.* 21.02.12, 19:06
   Witam, moje dziecko uczy się w szkole państwowej w klasie 6,22-osobowej. Dzieci sa przygotowane do konkursów, dobrze piszą egzaminy, szkoła ma certyfikaty, dzieci jeżdżą na wycieczki, chodzą do teatru, kina, wystawy, lekcje filmowe. Jest bezpiecznie, czysto, ciepło, sala gimnastyczna jest duża, jest jeszcze salka na gimn.korekcyjną. Nie mam powodów, by sie zajmować szkołą mojego dziecka. Chcę jedynie przestrzec, jako rodzic innych, by sie zastanowili, bo
   -konkursów nie ma
   -wyniki matur slabe
   -ciasnota
   -ogromne długi dyrekcji
   -komornik
   -wycieczki są przekładane
   -pan G. Chlebek wydzwania do rodziców żebrzac o poieniądze
   -nauczyciele odchodzą
   -pan były dyr, G. Chlebek zebrał od uczniów na wyjazd w góry i wciaż go przekłada-czyli nie dochodzi do skutku.
   Nie posłabym tu dziecka ryzykując , że ta szkoła może przestać istnieć.

   pewny.swych.informacji.
   • Gość: xyz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.02.12, 19:24
    kończąc temat: wybór ma każdy z nas...
    • Gość: justa Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.mmj.pl 21.02.12, 20:50
     Jeśli chodzi o poziom szkoły to słyszałam różne opinie, najczęściej te pozytywne, czy rodzice uczniów tej szkoły zauważają, że w tym zakresie szkoła wyróżnia się na tle publicznych? Chcę zapisać moje dziecko do tej szkoły, ale teraz mam wątpliwości...Zależy mi na dobrej edukacji i mam nadzieję na taką w Arkonie. Proszę rodziców uczniów i absolwentów o wyrażenie opinii.
     • Gość: Absolwent Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.silesiamultimedia.com.pl 23.02.12, 23:13
      Witam, jestem Absolwentem szkoły ,,Arkona", jako były uczeń mogę polecić tą szkołę dla każdego rodzica, który chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Po pierwsze, domniemane pogłoski o jakimiś zadłużeniach szkoły nie są dobrym tematem do rozważań z tego prostego powodu, że nie ma w Polsce placówek publicznych i niepublicznych nie bez zadłużeń. Po drugie jeżeli pan ,, Świadomy" chce posłać dziecko do szkoły publicznej, droga wolna tylko niech pan nie szkaluje dobrego imienia szkoły która tak dużo mi dała. Dzieci w podstawówce, są przywożone i odtworzone do domu, w zimę organizowane są wypady na łyży, narty itp. dzieci, posiadają na terenie szkoły plac zabaw, boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, basen oraz ogród do dyspozycji. W lato można zjeść śniadanie na wolnym powietrzu a nie w zatłoczonej publicznej szkole z wrzaskiem i chamstwem, które niezmiernie opanowuje nasze społeczeństwo. W klasach jeżeli je tak można nazwać, bardziej bym powiedział w pokojach gdzie są prowadzone lekcje, są wygodne krzesła i każdy posiada własne biurko!!! A jeżeli ktokolwiek myśli ze jego dziecku będzie lepiej w szkole publicznej TO JEST NAJWIĘKSZYM PAJACEM I SKĄPCEM i żal mi takie osoby. Proszę państwa mnie też urodziło się dziecko niecałe 8 miesięcy temu i nie wyobrażam sobie, że posłałbym mojego syna gdziekolwiek indzie, ponieważ dzięki tej Arkonie zwiedziłem pół europy, spędziłem najlepsze szkole lata i zawarłem przyjaźnie które trwają do dziś. Po trzecie, jeśli ktokolwiek myśli, że napisała to dyrekcja dla wypromowania szkoły to niech się wali i sprawdzi mnie Bartosz B. Klasa Wilki. Tyle miałem do powiedzenia i nic więcej nie dodam.
   • Gość: ww Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.03.12, 20:53
    o co chodzi jekie cieplo, fajnie i to wszystko a panstwa dziecko w konkursach jest pewnie nr 1. co to ma wspolnego za arkoną ta wypowiedz?
  • Gość: Rodzic Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 217.97.182.* 05.03.12, 13:27
   Co do poziomu szkoły to można by dyskutować. Kiedyś może i szkoła prezentowała wysoki poziom teraz już nie. Jak może być wysoki skoro co semestr zmieniają się nauczyciele. Wystarczy śledzić na bieżąco zakładkę nasza kadra na stronie szkoły. Nie ma semestru żeby tam nie było masy zmian. Polecam tam zaglądać to wtedy nie będzie, że coś jest "domniemane" bo tam jest jak w lotto raz taka raz taka nauczycielka.

   Konkursy, wyróżnienia, certyfikaty itp. dla Arkony? Chyba kpina jakaś. Moja koleżanka tam pracuje i z tego co słyszałam to nauczyciele mają z nimi podpisane "śmieciowe umowy " o dzieło. Powinni tego zakazać w szkołach. Nauczyciele na pewno nie traktują takiej pseudo pracy jako pracy i nie starają się. Dopóki dyrekcja nie będzie traktować pracowników poważnie to o wysokim poziomie można pomarzyć.
   Inna sprawa to to że w szkołach Państwowych jest bardzo dużo dodatkowych zajęć wyrównawcze i zajęcia językowe. Wiem bo syn mojej koleżanki ma zajęcia w szkole czasem do godziny 16-17. Tutaj nie ma żadnych dodatkowych a o konkursach czy olimpiadach matematycznych lub językowych to można sobie co jedynie porozmawiać. A bardzo dziwne bo na tak małą szkołę mają aż 4 nauczycieli angielskiego i nikt nie może się tym zająć?? Dyrekcja w ogóle się nie stara. Dziwne że w szkole publicznej dyrekcja potrafi załatwić różne projekty, konkursy a tutaj nic. Co do dobrej edukacji po tej szkole to nie robię sobie już wielkich nadziei dla mojej pociechy, skoro nagminnie zajęcia są odwoływane, nauczyciele się zmieniają lub nie przychodzą w ogóle do pracy. Niestety, ale po czasie przyznaję, iż wybór tej szkoły to błąd.
   Powiem tak: Arkona to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu mowa tutaj o wycieczkach, które są dużą zaletą szkoły i dobrą szkołą życia dla uczniów. Nie zmienia to faktu że w szkole jest kiepsko . Pytam się syna co ostatnio robił w szkole na co słyszę, że nic bo tego nauczyciela nie było, to było odwołane i siedzieli na korytarzu sami bez opieki!!

   I jak już wyciągamy różne rzeczy to przestrzegam innych rodziców, że lepiej zrobić dziecku drugie śniadanie w domu niż dawać pieniądze. W szkolnym sklepiku same świństwa a te frytki to jest tragedia. Jak się wchodzi do szkoły to zastanawiam się gdzie ja jestem na dworcu czy w szkole. I prawda w szkole publicznej sklepiki sprzedają podobne świństwa, ale w szkole prywatnej chyba dyrekcja ma na to jakiś wpływ a to zobowiązuje do tego aby było lepiej a nie tak jak w szkole publicznej.
   • Gość: gość Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.12, 18:27
    Dlaczego państwa syn dalej chodzi do tej szkoły?Jakby było aż tak tragicznie to chyba każdy rodzic zabrał by dziecko z takiej placówki
   • Gość: :) Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.12, 14:19
    Tak czytam i sie pogubiłam To w końcu Pani ma te wszytskie informacje od koleżanki która tam pracuje czy od syna który tam chodzi czy syna koleżanki ze szkoły publicznej??? :) Trochę to śmieszne i niestety żenujące!!!
  • Gość: Rodzic Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 217.97.182.* 09.03.12, 16:11
   Każdy rodzic wie najlepiej, że braki w nauce i edukacji dziecka można zawsze nadrobić i tutaj nic się nie stanie a stresu związanego ze zmianą szkoły i otoczenia cofnąć się nie da. I tylko dlatego syn dalej chodzi do tej szkoły. Nie chcę aby jako nowe dziecko, w nowej szkole miał spotkać się z nieprzyjemnościami i jako matka chcę mu tego oszczędzić.
  • Gość: ojciec Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.12, 23:41
   W szkole z dnia na dzień przestano wydawać obiady, czemu? Nikt nie wie. Nawet nie chcę myśleć, dlaczego. Nikt nawet nie udzielił na ten temat informacji.
   A atmosfera w tej chwili jest zaiste dziwna. Już mamy powoli tego dosyć. Nikt nic nie wie, same domysły. W szkole ostatnio w gazetce wystosowano co najmniej niepokojący list w bardzo ostrym tonie pod kątem rodziców i nauczycieli(!) "rozpuszczających plotki na temat zamknięcia szkoły".List nie wygłuszył naszych wątpliwości a jedynie je zaostrzył.
   Nic nie wiemy. Czy rodzice nie powinni mieć możliwości wglądu w sytuację finansową szkoły? Może celowe byłoby jakiekolwiek spotkanie z dyrekcją i rodzicami??
   • Gość: Mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.mmj.pl 11.04.12, 18:11
    Trochę dziwią mnie te wszystkie wpisy Moja córka chodzi do podstawówki i nie mam żadnego problemu Zajęcia się odbywają, dziecko uczy się dobrze nie mam uwag do nauczycielki i to jest chyba najważniejsze. I przepraszam bardzo nie interesuje mnie sytuacja finansowa właścicieli szkoły ponieważ mnie też nikt nie zagląda do portfela. A co do listu w informatorze to wcale się nie dziwie. Pewnie ich też dochodzą słuchy o tych plotkach i pewnie też chcą być na bieżąco z opiniami o szkole więc co mieli zrobić?? Przemilczeć?? Źle bo wtedy piszecie że nie komentują, napisali to też źle. Więc ludzie zdecydujcie sie sami czego chcecie. Szkoły zamknąć się proszę Państwa z dnia na dzień nie da więc może warto się zastanowić nad wypisywaniem tych wszytskich bzdur i nie psuć opinii o szkole bo to szkodzi tylko i wyłącznie naszym dzieciom i nam.
    • Gość: Uczeń Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.12, 19:29
     Widzę, że najwięcej do powiedzenia na tym forum mają rodzice, co ciężko mi jest zrozumieć. Ja jestem uczniem tej szkoły i wydaję mi się że to daje mi główna prawo do wypowiadania się tutaj.
     W ciągu roku zmieniło się jedynie dwóch nauczycieli - językowych, z czego jestem bardzo zadowolony, gdyż jest to zmiana na lepsze. Już nie mówiąc o tym, że Pani Dyrektor szkoły zajęla się tym natychmiastowo i znalazła zastępstwo w ciągu tygodnia. Dlatego bardzo chciałabym wiedzieć od państwo, którzy jeszcze nauczycieli się zmienili ? Czyżbym tego nie zauważył, a państwo owszem ?

     Jeśli chodzi o matury, to niestety, ale nie każdego ucznia da się zmusić do nauki. Ja, chce się uczyć i chce się dobrze przygotować do matury, co szkoła mi jak najbardziej zapewnia.
     Jak można mówić, że w szkole nie odbywają sie dodatkowę lekcje? Kiedy ja co tygodniowo mam fakultaty z wybranych przedmiotów. Matematyka i Język Polski jest na rozszerzonym poziomie dla całej klasy. Z wychowawcą moge porozmawiać o wszystkim i faktycznie liczyć na jakąś zmiane, kiedy mamy problem. W II klasie liceum pisze próbne matury i każdą zdaje, podobnie jak reszta klasy.

     Mnie, jako ucznia nie obchodzą sprawy finansowe szkoły. Dla mnie liczy się to, że mam możliwości do nauki z nauczycielami, którzy są świetni, większość uczy mnie od kilku lat.
     Może następnym razem, to nas uczniów proszę poprosić o opinie. Proszę mi uwieżyć jeżeli coś jest nie tak, to potrafimy sie wypowiadać ( nie muszą robić tego za nas rodzice), a już na pewno jesteśmy w stanie powiedzieć co nam się podoba a co nie.
    • Gość: rodzice Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.12, 19:35
     Ależ oczywiście, że szkołę DA się zamknąć, jak nie z dnia na dzień, to choćy w ciągu kilku miesięcy. To żadna różnica właściwie, ale oznacza, że rodzic będzie musiał szukać dziecku nowej szkoły, co nie jest wcale takie łatwe a właściwie jedyną alternatywą pozostanie placówka publiczna.
     My też jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu nauki, z zajęć, z nauczycieli, budynku, lokalizacji i możnaby wymienić jeszcze długo. Są tam drobne niedociągnięcia, głównie organizacyjne, ale większość placówek tego pewnie nie uniknie - wszak nie ma szkoły idealnej. Dlatego niepokoi nas fakt, że ta komfortowa dla nas i dla dzieci sytuacja mogłoby się zakończyć, bo jest to idealna forma szkolenia, nieporównywalna choćby ze szkoła publiczną.
     I rodzica jak najbardziej powinna interesować sytuacja finansowa (tym bardziej, że za szkołę płacimy), przynajmniej nas absorbuje to bardzo, przeraża nas fakt szukania na gwałt innej szkoły i bardzo byśmy tego nie chcieli, bo szkoła nam się nieustannie podoba.
     List cztaliśmy. I owszem, odzew szkoły powienien być, ale raczej nie powienien on wyglądać w ten sposób. Szkoła zamiast konstruktywnych informacji, które właściwie powinny być przedstawione na wywiadówce (swoją drogą hasło do informatora zna już chyba całe województwo), wystosowała dość agresywną notatkę, z której nic nie wynika, ale większość rodziców była zbulwersowana formą wpisu. Szkoła nie powinna być oburzona tym, że szerzą się plotki, skoro sama nie udziela informacji.
     Niedługo będą wywiadówki i myślimy, że te tematy powinny też być poruszone. Niestety pewnych pytań nie da się uniknąć a szkoła powinna na nie umieć odpowiedzieć.
     Co do poziomu nauki, to nie mamy wątpliwości, że jest on dużo wyższy niż gdziej indziej, jak pisali tu inni, dziecka nie da się zmusić do nauki - jak się nie będzie chciało uczyć, to nawet idealne warunki mu nie pomogą, ale w tej szkole SĄ super warunki do nauki. I do wychowania dziecka również, bo to tez jest bardzo ważne. Mundurki też są świetne. Naprawdę pod tym względem same superlatywy.
     My akurta mamy nadzieję, że wszystko się dobrze skończy, bo dzieci są zadowolone.
     • Gość: Mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.12, 11:09
      Teoretycznie zgadzam się z tym co zostało powyżej napisane. Oczywiście, że my płacimy za szkołę ale czy to daje nam tak do końca prawo żądać od kogoś żeby wyjaśniał nam sytuację swoich finansów? Bo na jakiej postawie mamy do tego prawo? Przeczytanych na necie plotek? Skoro wszystko odbywa się tak jak powinno, są wyjścia do kina, ostatnio było wyjście do skansenu i nie było z tym problemu, nikt nie powiedział że nie może ono dojść do skutku bo szkoła nie ma na to pieniędzy. Ja proponuję w ogóle grubą krechą oddzielić szkołę podstawową od gimnazjum i liceum!!! I może nie mieszać tych dwóch szkół razem bo faktycznie problemy p.Grzegorza wpływają na obraz całej Arkony i rodzice sami chyba do końca nie wiedzą co i o czym czytają. I oczywiście nie mamy wpływu na osoby postronne, które tutaj wypisują dziwne rzeczy ale może weźmy wszyscy my rodzice na wstrzymanie bo naprawdę szkodzimy sami sobie. I jeszcze apropos rodziców którzy mają "układ" z p.Grzegorzem - jesteście Państwo dorośli nikt was do niczego nie zmuszał i załatwiajcie swoje sprawy odpowiedzialnie we własnym zakresie a nie na poziomie piaskownicy!!!
      • Gość: do mamy Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 31.42.5.* 15.04.12, 18:54
       Tak, ma pani rację-to jest poziom piaskownicy. To, w jaki sposób pan G.Ch ,, pożycza'' pieniądze od niczego nieświadomych rodziców.Dlaczego mieliby nie mieć zaufania do osoby, która jest czy była właścicielem szkoły? W końcu ci rodzice będą chcieli odzyskać pieniądze i na pewno nie będą tego załatwiać na poziomie piaskownicy, ale na drodze oficjalnej. Niestety, nie da sie oddzielić grubą kreską tych szkół.Co się stało z dwoma busami pana G? W Alpy pojechały busy podstawówki(widać je na zdjęciach), choć nikt z uczniów(nawet gimnazjum i liceum) tam nie jechał, ale na stronę dano fotki z wyjazdu, by zamydlić oczy, ale komu?Swoją drogą ciekawe, jak dzieci z podstawówki jeździły wtedy do domów? Ze szkoły ,,znika" tv, rzutnik-czyli podstawówka tez na tym traci. Nie wiem, jak tam wyglądają finanse, ale chyba dobrze, sadząc z wycieczek, które sie odbywają. Kadra też jest stała, nie ma takich zmian jak w gimnazjum. Zresztą jeśli wszystko jest w porządku, to nie będzie problemem ani dla dyr. gimnazjum, ani podst.zdementować w końcu te plotki oficjalnie.I nie mam na myśli prywatnych finansów(bo wiadomo, ze u pana G.są takie a nie inne), ale szkolne. To rozwieje w końcu niepokój rodziców.
     • Gość: uanbator Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.ip.netia.com.pl 30.04.12, 13:55
      a jakie to hasło, chętnie poczytałbym
  • zetaa1 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 09.05.12, 14:03
   O tym jaki jest poziom decydują wyniki egzaminów - na stronie szkoły dyrekcja dokonuje porównania wyników do średnich w poszczególnych miastach i kraju, nie podając wyników konkretnych szkół. Bo okazuje się, że niektóre publiczne gimnazja (np. na osiedlu Bańgów) od jakiegoś czasu mają wyniki lepsze niż Arkona.
  • Gość: Zniesmaczony Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.12, 17:04
   Jeśli mogę wtrącić kilka słów.
   Przykro, ze szkoła, która KIEDYŚ miała dobrą opinię tak nisko upadła. Problemy szkoły znane są w całych Siemianowicach. To trzeba nabór prowadzić do tak rzekomo dobrej placówki?Wyniki gimnazjum coraz gorsze, bo coraz słabsi uczniowie do niej trafiają. Szkoła nie prowadzi żadnej selekcji w doborze uczniów, bo po prostu nie ma z kogo wybierać. Główny powód? Tragiczna sytuacja finansowa szkoły. Właściciele już dawno stracili swoje auta, zabrał je bank, bo nie płacili. Wycieczki ? Z wielkim bólem zebrano ekipę na wyjazd, bo wiekszosć rodziców wie, że dzieci znowu zostaną zawiezione do supermarketu, by sobie kupiły coś do jedzenia. Albo bedą razem z kadrą raczyć sie.... A ktoś pisał o 100% obłożeniu?Dyrektor trzyma fason tylko na wyjazdach z podstawówką, by nie stracić klientów. Poczekajmy do kolejnego wyjazdu, na który pieniadze już dawno zebrano, by spłacić choć cześć dłuzników albo mieć na ten wyjazd do Włoch. Już kilka z zaplanowanych nie doszło do skutku!Poczekajmy na to, kiedy panstwo Ch przepiszą szkołę na kolejną osobę! Bo dłużnicy dobijają się nie tylko z Siemianowic, ale i okolicy, bo tu pan Ch już nie może znalezć naiwnych, którzy mu pożyczą na wieczne nieoddanie!! Aż dziwota, że jeszcze nie trafił na jakąś czarną listę. Chyba ze któryś z uczących trzymanych tu jedynie po znajomosci, bo uprawnień do uczenia tylu przedmiotów to pan X nie ma.
   Przykro, ze ta dobra kiedyś szkoła z powodu rzadow pana G. Ch i jego kosmicznych długów skonczy tak nieciekawie.
   • Gość: Podstawowka Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.12, 08:20
    Ale oczywiście to co Pan pisze dotyczy gimnazjum. Bo z tego co widzę pod szkołą busy z podstawowki stoją i nikt nikomu nic nie zabral :) Chyba podstawowka powinna zmienic nazwe szkoły żeby nie było takich nieporozumień bo piszac o gimnazjum wszyscy odnosza to do dzialalnosci calej szkoly lacznie z podstawowka a to tak nie powinno wygladac. Mnie pozostaje trzymac kciuki ze p.Grzegorza zamkną a reszta zacznie w koncu normalnie funkcjonowac bo szkoda mi tej szkoly i nie chce dzieci przenosic do innej. Na etapie podstawowki moim zdaniem nie jest dobre takie zmienianie srodowiska bo jednak jest to jakis stres dla dzieci. Ale juz wiem dzis na 100% ze do gimnazjum dzieci tam nie poslę :) Podstawowka jest jak najbardziej OK co do gimnazjum macie wszyscy niestety racje.
    • Gość: Zniesmaczony Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.centertel.pl 20.06.12, 10:19
     Gwoli wyjaśnienia-pisałem o gimnazjum, w podstawówce podobno lepiej, ale tylko trochę.Owszem,busy podstawówka posiada, długów aż tak dużych nie ma. Co nie znaczy,że placówka nie boryka się z problemami.Ale forum dotyczy gimnazjum-tu wszyscy wiedzą,że jest fatalnie.Wszyscy wiedzą,że aut już nie ma. Wszyscy wiedzą, że uczniowie za plecami pana G. Ch śmieją się z jego nieudolnych prób pożyczania pieniędzy (niestety nawet od rodziców podstawówki). Wszyscy wiedzą, dlaczego tak mało uczniów pojechało na wyjazd-nie wiadomo, czy państwo Ch maja pieniądze na pobyt i powrót.Wszyscy wiedzą, że jest ogromny problem z naborem. Wyniki matur i egzaminów gorsze niż szkół państwowych w miescie, pan G. Ch mija się z prawdą rysując przed rodzicami świetlane wizje szkoły oraz poziom nauczania i rzekomą liczbę chętnych do gimnazjum.Zresztą czas i tak pokaze, że szkoła ta nie utrzyma się już długo na rynku. I naprawdę szkoda, ze kilkuletnie rzady pana G. Ch doprowadziły do bankructwa dobrą KIEDYŚ placówkę.
     • war127 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 22.06.12, 09:34
      Czy informacja ,że ze szkoły podstawowej odchodzą kolejni uczniowie nie
      przemawia nikomu do rozumu!!!!! z obecnej klasy drugiej odchodzi siedmioro
      uczniów w tej klasie zostanie szóstka uczniów przy początkowej ilości
      15 dzieci. Jeśli ktoś mówi że podstawówka jest super to albo nie jest
      świadomy sytuacji jaka tam jest albo celowo wprowadza w błąd
      pozostałych rodziców . Dyrekcja nie potrafi przyjmować uwag i skarg
      rodziców i prowadzić konstruktywnej rozmowy liczy się tylko biznes ,a
      dziecko traktowane jest jak klient z którego się "żyje" bo oprócz
      czesnego które płaci rodzic szkoła otrzymuje również subwencje z
      dotacji publicznych . Bylejakość tej szkoły aż razi w oczy . Nauczycieli z powołania można policzyć na palcach jednej ręki nie wspomnę już o odpowiednich kwalifikacjach niektórych nauczycieli do nauczania danych przedmiotów.Rodzice podpisują ze szkołą umowy i nie domagają się realizacji tychże umów co jest dyrekcji na rękę ,a wiele zapisów umowy można sobie wsadzić między bajki . A Państwo M i G. Chlebek to zupełnie inna bajka robią dobrą minę do złej gry ,opowiadają bajki w które sami chyba zaczynają już wierzyć i nie kwapią się do spłacania zaciągniętych długów . Szkoła ma co raz słabsze wyniki egzaminów , dzieci nie biorą udziału w żadnych konkursach ,olimpiadach itp. na terenie szkoły jak i po za nią .Nie prawdą jest , że nowi uczniowie pchają się drzwiami i oknami ,a przy naborze dyrekcja robi selekcje . Żeby edukować młodych ludzi i zarządzać tego typu placówkami trzeba najpierw samemu nauczyć się podstawowych norm i zachowań wobec innych i kierować się jasnymi i uczciwymi zasadami takimi jak prawda ,honor , uczciwość , ambicja i szacunek dla drugiego człowieka.
      • Gość: ja Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.12, 10:19
       Mam pytanie czy jest liceum przy Arkonie?
       • Gość: ja Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.12, 09:13
        Jest.
      • Gość: zefirek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.e-siemianowice.pl 22.06.12, 12:47
       Od jakiegoś czasu śledzę to forum i coś mi tu nie pasuje. Moje dziecko uczęszcza do podstawówki i my osobiście nie mamy ze szkołą żadnego problemu. Dziecko jest zadowolone, wszystkie zajęcia odbywają się tak jak powinny. Uważam, że jest dużo wyższy poziom nauczania niż w innych szkołach, choćby ze względu na liczbę godzin i zakres przerabianego materiału(mamy porównanie z dziećmi znajomych). Nawet teraz w czerwcu, kiedy w innych szkołach dzieci już nic nie robią, w szkole nadal trwa intensywna nauka z dużą liczbą zadań domowych włącznie. Z dyrekcją da się porozmawiać , i owszem, tylko TRZEBA CHCIEĆ, udziela ona konkretnych informacji na temat szkoły i ewentualnych problemów. Dzieci są zadowolone, jest dobra opieka. Co do konkursów, to ostatnio nawet były podawane wyniki niektórych uczniów w zewnętrznych konkursach. Test szóstoklasisty wypadł bardzo dobrze na tle kraju, więc?
       • Gość: Mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.12, 14:32
        Dokładnie się zgadzam z tym co zostało powyżej napisane i zresztą sama już wczesniej pisalam o tym ze w podstawowce jest w porzadku!!! Nie wiem o co chodzi niektorym z tutaj piszacych Tzn rozumiem ze możecie Państwo wieszac psy na gimnazjum bo tam rzeczywiście jest źle, ale skończcie wypisywac bzdury o szkole podstawowej w której część dzieci dopiero zaczyna swoja edukacje, bo robicie tylko im krzywdę. I faktem jest ze dzieci mają jeszcze zadania i realizują materiał a nie "obijają" sie jak to jest w innych szkołach. Jeżeli jest prawdą że dzieci z drugiej klasy zmieniaja szkoły to jedno mnie tylko zostanawia dlaczego tylko i wyłacznie w tej klasie taki "pogrom"??? Bo trochę to dziwne że akurat ta jedna klasa sie tak wykruszyla a jak wiadomo podstawówka ma klas 6 :) Najgorszą karą dla dzieci są zawzięci i obrażeni rodzice. Zmiana szkoły po drugiej klasie to nie jest chyba dobry pomysł i oby tylko te dzieciaki w razie czego nie miały kłopotu z aklimatyzacją w nowym środowisku. Powodzenia
        • Gość: Gość Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.net.stream.pl 22.06.12, 17:40
         Dyrekcja udziela konkretnych informacji? Fałszywych, proszę państwa!Wiekszosć z uczacych nie ma uprawnień do uczenia pewnych przedmiotów,. Nie mówiąc o tym, że niektórzy z kadry nie posiadaja tytułu mgr, albo mają go od niedawna lub nie skonczyli studiów , którymi sie tak chwalą(wiemy, kim jest pan X). Ciekawe, jak wygląda realizacja materiału z tych przedmiotów, skoro osoby niemajace pojęcia o nauczaniu ,tylko i wyłącznie po znajomości tam są zatrudniane?Ta sytuacja dotyczy i podstawówki, i gimnazjum.Co najciekawsze-ci, którzy są przedstawiani jako najlepsza kadra, wcale nie maja najlepszych wyników.

         Proszę dzielić przez pól albo i wiecej zapewnienia dyrekcji.

         I jeszcze jedno-z 3 klasy tez odeszly dzieci, widocznie ci rodzice jak i z 2 klasy mają dostęp do prawdziwych informacji. Ale proszę pamietać, że prawda prędzej czy póxniej i tak wyjdzie na jaw. I to , kto miałą rację-osoby zabierające dzieci czy dyrekcja mająca usta pełne kwiecistych, ale niestety nieprawdziwych słowek.
         • Gość: zefirek Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.e-siemianowice.pl 22.06.12, 20:34
          No ja myślę, że również co najmniej przez jedną czwartą należy dzielić, to co Pan/Pani wypisuje. To, czy ktoś ma uprawnienia, jest łatwe do sprawdzenia przecież. Wystarczy informacja z kuratorium - przecież szkoła funkcjonuje na zasadach szkoły państwowej i pewnych rzeczy nie przeskoczy - wymogi to wymogi. Jesli ktoś ma wątpliwości, to to sprawdza. Zastanawia mnie, dlaczego nikt - szczególnie prezentujący powyżej typ postawy, do tej pory tego nie sprawdził. Kim pan/pani jest?? byłym nauczycielem? niezadowolonym rodzicem? Jeśli to drugie, dlaczego pan/pani nie potwierdza formalnie owych informacji? Internet daje super anonimowość i można bezkarnie ( do czasu) rozwinąć wodze fantazji. A co z oficjalnym działaniem? Czy ktoś z niezadowolonych rodziców prosił w tej sprawie o wspólne spotkanie z dyrekcją? Rozmawiał?Zgłaszał sprawę do kuratorium? Jeśli nie, to jest bardzo podejrzane działanie i do tego absolutnie niewiarygodne. Z tego, co wiem, w szkole było ostatnio kilka kontroli i nikt nie miała zastrzeżeń. Więc o co chodzi? Skoro pan.pani jest taki zorientowany, prosimy o konkrety.
          • Gość: xxx Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 213.227.111.* 23.06.12, 00:26
           Zgadzam się. Czytając posty odnoszę wrażenie, że ktoś przelewa tu swojje frustracje. Proszę bardzo, nie ma przymusu nauki w tej szkole. Wystarczy zabrać dziecko. Ale wydaje mi się, że niektórzy autorzy(autor?) żałują, że nie udało im się przekonać wszystkich rodziców i wszytkiego zniszczyć. Ja jestem bardzo zadowolona ze szkoły i komunikacji z dyrekcją(czego nie można powiedzieć o niektórych nauczycielach), niedociągnięcia są, ale można o tym porozmawiać z dyrekcją i razem próbować coś zmienić. Program jest realizowany, kontrole niczego nie znalazły - poza "skasowaniem" tenisa - bo któryś z niezadowolonych poskarżył się w kuratorium że nie jest to zgodne z programem, teraz ucierpią dzieci, które w szkole zostaną. A co do klasy drugiej - może lepiej, że dzieci będzie mało, ale atmosfera bardziej klarowna. "Zniesmaczeni" nastawiają swoje dzieci, a te przynoszą te rewelacje do szkoły. Moje przynosi do domu informacje na temat szkoły - że oszukuje finansowo rodziców, nie dba o naukę, a niektórzy nauczyciele niewiele umieją - naprawdę wychowawcze...
           I jeszcze do niezadowolonych - jeśli krytykuje się kompetencje nauczycieli i poziom nauczania - nie wypada robić błędów.
           • Gość: ja Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.12, 09:24
            otóż to. Wiemy doskonale,że jest jeden rodzic, który ustawicznie szkaluje dobre imię szkoły, nasyła kontrole ale ....dziecka ze szkoły nie zabiera. Dziwne, prawda? O czym to świadczy? Łatwo sobie dopowiedzieć.
           • war127 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 23.06.12, 11:55
            Umowę może wypowiedzieć każda ze stron jeśli JEDEN rodzic jak to określono notorycznie szkaluje szkołę jej dobre imię i nasyła kontrolę to z jakiego powodu nie została mu jeszcze wypowiedziana umowa ? Bo z tego co czytam wnioskuję , że jego dziecko nadal uczy się w tej szkole co za problem pozbyć się natrętnego rodzica ? wystarczy nie przedłużyć z nim wcześniej podpisanej umowy i po sprawie. Czy wszyscy którzy twierdzą , że kontrole kuratorium niczego nie wykazały są pewni tego co mówią ? czy ktoś z państwa widział na własne oczy wyniki tych kontroli ? czy to tylko informacje od dyrekcji ? bo jeśli tak to gratuluję takich pokładów zaufania w stosunku do osób zarządzających tą placówką . Nikt nikogo nie zmusza ani do pozostania w szkole ani do zabierania z niej dzieci. Tyle, że każdy rodzic ma inne priorytety i inne plany w stosunku do własnej pociechy i tyle w temacie .
            • Gość: mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.12, 13:12
             oho, a pan ( czy pani) kim jest? kogo prezentuje? i czego pan jest pewien?prosimy w takim razie o sprawdzone informacje, oficjalne i o ujawnienie się. Skoro było coś nie tak, to trzeba to nagłośnić, ale nie w tak naiwny i dziecinny sposób, tylko tak, jak na dorosłego i odpowiedzialnego człowieka przystało ( a raczej wątpię w tym przypadku). Jak się podważa cudze zdanie, należy podawać sprawdzone informacje.
             Szkoła nie chce wypowiadać umowy, bo szkoda im dziecka, ale zapewne to zrobi, bo tak sugeruje reszta rodziców. To z tym rodzicem jest coś nie tak raczej, z tego co wiemy, to w poprzedniej szkole tez miało poważne kłopoty, więc coś jest na rzeczy.
             Ja mam wrażenie, że te posty na "nie" pisze stale jedna osoba, bo są ciągle w jednym rozgoryczonym tonie i tak naprawdę do końca nie wiadomo, o co tej osobie konkretnie chodzi.
             • Gość: rurka05 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.12, 19:04
              Ja myślę, że nie ma co oczekiwać odpowiedzi na takie pytania od tym podobnych osób. Znowu się pewnie odezwie po jakimś czasie z kolejnym zarzutem niczym nie popartym.
              A odnośnie naboru, bo to gimnazjum nabór zamknięty, na kolejne trzy lata do podstawówki zamknięty. Myślę, że na te miejsca po drugiej klasie zaraz znajdą się chętni, więc nie wiem, o co chodzi z tym, że robią łapankę itd. Raczej to tak nie jest.
             • skykaja003 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 26.12.12, 10:46
              Jestem uczennicą Arkony i złego słowa o tej szkole nie powiem..... jasne, że czasami problemy są, jak w każdej szkole....przecież szkołę tez prowadzą ludzie, a ludzie maja prawo popelniac błędy. Ta szkoła uczy samodzielności i wytrwałości. Teraz jak dzieciaka sie do gimnazjum wysle to wychodzi taka ciepla klucha jak to sie mowi. Ryczy o byle co i na tacy mu ludzie maja wszystko przynosic. Sama wiem, bo na kilku obozach z Arkoną już bylam. Pod namiotami. Prawie ze nad samym brzegiem morza. i Było cudownie. Wspomnienia naprawde fajne. Ja szkole polecam.
              Uczennica Arkony xd
           • ojciec55 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 24.06.12, 11:01
            Czy uważa Pan/Pani? że "skasowanie"tenisa jak Pan/Pani to ujął/ujęła było by przesłanką to wszczęcia przez kuratorium kontroli ,która w szkole trwała dwa dni ? brak zajęć z tenisa nie jest nie zgodne z podstawą programową bo są to zajęcia nieobowiązkowe i kuratorium nic do tego ,brak takich zajęć jest natomiast niezgodne z umową i jej warunkami, które akceptuje rodzic podpisując tą umowę ,a dyrekcja zobowiązuje się do przestrzegania jej warunków bo jak to bywa w szkole prywatnej za takie zajęcia płacą rodzice . Więc jeśli dzieci mają mieć zajęcia za ,które szkoła pobiera opłaty w czesnym to proszę się nie dziwić , że rodzice są niezadowoleni z faktu , że większość zapisów umowy nie jest realizowana ( i nie chodzi tutaj tylko o zajęcia z tenisa bo to jest tzw mały pikuś ).
            • Gość: xxx Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.mmj.pl 24.06.12, 19:46
             Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem - na teście pewnie by były kłopoty. Napisałam, że klasyczne zajęcia WF zamiast tenisa to skutek, a nie przyczyna kontroli. Dodam że żałuję, bo moje dziecko tenis bardzo lubiło, a przede wszystkim w szkole nauczyło się grać. Co do umowy, o ile pamiętam, nie było tam konkretnego zapisu o zajęciach tenisowych..
            • Gość: rurka05 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.12, 20:06
             Swoja drogą zaintrygowana jestem tym tenisem. Koniecznie trzeba to wyjaśnić od strony formalnej. Telefon do kuratorium będzie jak najbardziej na miejscu. A może chodziło o to, że zamiast tenisa powinny być inne zajęcia objęte programem? W umowie nie ma nic o tenisie. Jeśli to rzeczywiście zajęcia nadobowiązkowe, to autentycznie dziwna sprawa.
         • Gość: xxx Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 213.227.111.* 23.06.12, 00:29
          Proszę o informację - moje dziecko uczy się w tej szkole, ale nie wiem, kto to pan X.
          Pozdr
          • Gość: haha Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.kg.net.pl 18.04.13, 19:32
           WTF ?! no chyba ze Gregorus Dyrektorus , boze co za jebane niewyplay w tym kraju siedza
          • Gość: tomasz Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.inet-siec.pl 25.07.13, 22:19
           czy ktoś może mi podpowiedzieć jak skontaktować się z Panem "Chlebkiem" byłym lub aktualnym właścicielem szkoły? Gdyż jest mi winny pieniądze i unika kontaktu.
        • Gość: mefisto Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.12, 20:08
         brawo , brawo jakież piekne słowa , jaki piękny język, złośliwość aż kipi ale tak to już jest .......cdn pozdrawiam
         • Gość: zdziwiony Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 31.42.5.* 24.06.12, 13:13
          Nie rozumiem, to kuratorium zabroniło prowadzić zajecia z tenisa w szkole prywatnej?Trudno mi w to uwierzyć.A może tak pokazać rodzicom to na piśmie, zresztą łatwo to można sprawdzić. Zadzwonię tam, by sie zapytać, dlaczego kuratorium zabrania tego dzieciom w szkole prywatnej. I odpowiedź zamieszczę na tym forum.
          • ojciec55 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach 24.06.12, 14:23
           A gdzie na forum jest taka wiadomość , że kuratorium zabroniło prowadzić w tej szkole zajęcia z tenisa ? proszę czytać ze zrozumieniem.
          • Gość: rurka05 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.12, 20:08
           Bardzo prosimy. Idealne rozwiązanie.
           • Gość: N. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.12, 11:23
            Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich byłoby w końcu zamknięcie tej dyskusji , która nie jest konstruktywna i nie prowadzi do niczego. Rodzice mają prawo do zobaczenia protokołu pokontrolnego, gdyż jest to pismo publiczne .Wystarczy wystąpić z pisemną prośbą do dyrekcji, która ma obowiązek przedstawić je do wglądu.Nie można jedynie podawać nazwisk. Tam jest wszystko czarno na białym-i wtedy całą sytuacja się wyjaśni.Tam są właśnie te fakty, których tak się Państwo dopominacie. Macie do tego prawo....
            • Gość: N. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.12, 22:11
             Proszę, jak ucichło na forum:))Wystarczy tylko podać idealne
             rozwiązanie. Pisaliście Państwo broniący szkoły o sprawdzeniu przez
             kuratorium, nagłośnieniu, podaniu konkretów, zachowaniu się jak
             dorosły człowiek. Otóż ten dorosły człowiek ma prawo nie wierzyc w
             rzeczy wypisywane anonomowo w internecie. Ale w fakty i konkrety sprawdzone
             przez kompetentne osoby uwierzy, prawda?:))czyli protokół z kuratorium
             będzie wiarygodnym źródłem informacji, a nie domniemań?Panie rurka 05
             i xxx znają chyba nie od wczoraj zawartosć tego pisma-z konkretami, o
             które się tak dopominały. Czy naprawdę Panie chcecie, by tu, na forum,
             napisać, kim jest Pan X? Milczenie wyraza zgodę;))

             • Gość: mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.12, 23:18
              A ten znowu swoje...no może wreszcie by napisać?a nie tylko wygrażać. Prosimy.Prosimy tez o konkrety z tego protokołu. Skoro pan/pani taki pewny, to będziemy wdzięczni o podanie wszystkiego. Jak pan/pani jest pewien, to czego się boi?
              Ale tym razem to po stronie N. będzie milczenie, długie zapewne.
              • Gość: N. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 09:25
               I nie ma milczenia:))Nie boję się,ale podanie wszystkiego, zajęłoby wiele miejsca i czasu. Zapraszam do dyrekcji, dlaczego Pani taka pewna ich pod kazdym względem nie poprosi o wgląd do protokołu?
               • Gość: mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.e-siemianowice.pl 27.06.12, 10:25
                Czyli nic pan nie wie i podpuszcza. Co za odpowiedź nic nie znacząca. Znaczy tyle co milczenie.Wystarczy kilka zdań - śmiało.
                • Gość: N. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 16:00
                 Sprawy nie da się streścić w kilku zdaniach.....Zapewniam, że będzie załatwiona drogą oficjalną, urzędową, zgodnie z wymogami prawa.Jeśli jest Pani tak spragniona tych informacji, proszę wystapić do dyrekcji o wgląd do protokołu. I tyle, za dużo byłoby tutaj pisania:))) Kończąc dyskusję-życzę wszystkim forumowiczom miłych wakacji:))))
            • Gość: T. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.182.74.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.06.12, 23:48
             A mnie jest totalnie wszystko jedno,kto to jest pan X,Y czy Z. Szczerze mowiac w ogole nie wiem, co nabroil i nie wiem,o co chodzi.?nie wiem tez, po co mialbym czytac jakies protokoly, skoro nie wynikaja z nich zadne konsekwencje dla naszych dzieci(co zarazem sugeruje,ze nic w nich istotnego nie ma).Ja nie widze nic niepokojacego,dzieci sie ucza,wszystko jest ok.gdyby nie pan N.pod roznymi nickami,ktory wylewa tu swoje frustracje,do glowy by mi nie przyszlo,ze cos jest nie tak. Po co tak sztucznie i w jakim celu podburzac rodzicow?
             • Gość: N, Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 09:30
              Jesli jest Panu wszystko jedno, to po co Pan tu pisze?:))))jedna rzecz wyklucza drugą. Nie wystepuję pod różnymi nickami, w dyskusji biorę udział od niedawna. Ale ma Pan rację, Panie T.-jak na razie nie wynikły zadne konsekwencje. Co bardzo dziwi, zdziwi też pewno i kuiratorium.
              • Gość: Mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.12, 10:53
               Proponuję wszystkim Państwu zrobić sobie zasłużone wakacje :) Dzieci kończą w dniu jutrzejszym cały rok nauki Moje dziecko i ja jesteśmy zadowolone. Zobaczymy co i jak bedzie wygladało dalej. I jeszcze jedna moja propozycja dla wszystkich rodziców zanim zacznie się kolejny rok szkolny, proszę iść do dyrekcji i wyjaśnijcie swoje wątpliwości aby nie zaczynać kolejnego roku od takiej niepotrzebnej i niesmacznej dyskucji jak ta powyżej. Pozdrawiam
               • Gość: Ja Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.e-siemianowice.pl 27.06.12, 11:00
                No właśnie(!). Podpisuję się obiema rękami. Ale co będzie robił pan N. i mu podobni ze swoim jadem? Może wyjedzie na wakacje i tam da ujście swojej frustracji, czego mu życzymy. Spokojnych wakacji!
                • Gość: ojciec55 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.adsl.inetia.pl 27.06.12, 12:04
                 Drodzy Państwo jesteśmy wszyscy dorosłymi ludźmi sądzę , że dla każdego z nas kto zabrał głos tutaj na forum dobro własnego dziecka jest najważniejsze . Większość z nas myśli przyszłościowo zastanawiamy się co nasze dzieci będą robiły w przyszłości i kim będą . Wszyscy chcemy aby zdobyły konkretne wykształcenie ,a co za tym idzie w przyszłości miały łatwiej w znalezieniu pracy bądź w prowadzeniu własnej działalności. Nie od dzisiaj wiadomo , że dobra edukacja to klucz do spełnienia planów i marzeń zawodowych. Każdy z nas ma inne priorytety i inne oczekiwania wobec szkoły w ,której uczy się jego dziecko. Dla jednych nauczyciel bez odpowiednich kwalifikacji czy przygotowania pedagogicznego będzie nauczycielem spełniającym owe oczekiwania dla innych jest to rzecz zupełnie nie do przyjęcia i nie chodzi tylko o kompetencje ale o zwykłą ludzką uczciwość bo przecież zawód nauczyciela do czegoś zobowiązuje . Ja jestem za tym żeby moje dziecko było kształcone przez nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami i przygotowaniem pedagogicznym. Nauczycieli, którzy nie łamią prawa i są przykładem i wzorem pod każdym względem dla młodego człowieka .Rodzic musi mieć zaufanie do osób ,które sprawują opiekę nad jego dzieckiem jeśli to zaufanie zostaje podważone to proszę się nie dziwić ( kieruję te słowa do wszystkich zadowolonych rodziców), że na tym forum nie wszystkie wypowiedzi są pochlebne .
                 Jak ktoś tutaj wcześniej powiedział każdy z nas ma inne priorytety i plany wobec własnych dzieci .Wszystko zależy od tego jakimi zasadami moralnymi kierujemy się my rodzice i czego uczymy własne dzieci bo uczciwości i prawdy nie można kupić za żadne pieniądze.
                • Gość: N. Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 16:06
                 Odpowiadam-Pan N. oprócz wyjazdu na wakacje zajmie się sprawami, które wynikły w trakcie kontroli.Jest kilka insytucji, do których można( albo i należy!!!!) się udać. Spokojnych wakacji:))i spokojnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego:))
                 • Gość: mefisto Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.12, 17:55
                  tak czytam i czytam i zastanawiam się kto ma czas pisać tak ciekawe informajce w ciągu dnia przypuszczam , że osoby które mają za dużo czasu wolnego ale racja komuś się naprawdę nudzi do miłego .....cdn
                  • Gość: ojciec55 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.c197.msk.pl 29.06.12, 11:05
                   Niby nikogo nie obchodzi kto pisze na forum, niby nikogo nie interesuje o czym się pisze ,a jednak ciekawość silniejsza bo przecież pani "Mama" pani "Rurka05" czy pan Mefisto regularnie zabierają głos w dyskusji udzielając wszystkim dobrych rad stając na czele komitetu działającego w obronie dyrekcji. Jeśli mają Państwo głęboko w poważaniu opinie pozostałych rodziców to zamiast notorycznie udzielać się tu na forum proponuję założyć stowarzyszenie wzajemnej adoracji . I trzeba być naprawdę albo zaślepionym albo kompletnie nie rozgarniętym żeby nie widzieć , że przez tych których dzisiaj najchętniej wszyscy obrzucili byście pomyjami, dyrekcja szkoły zaczyna chyba wreszcie po tylu latach rozumieć , że prowadzenie takiego biznesu to nie budka z warzywami na bazarku ale poważna odpowiedzialność za dzieci ,które do tej szkoły uczęszczają ,a rodzice to nie tylko dojne krowy , których zdanie i opinie (jeśli tylko nie jest po myśli dyrekcji ) się nie liczy ,a każdy rodzic który śmie wyrazić własną opinię i powiedzieć o swoich wątpliwościach ,spostrzeżeniach i uwagach staje się zaraz wrogiem dyrekcji i pozostałych wielbicieli szkoły. Pierwszy raz odkąd istnieje szkoła wyjazd z dziećmi został zgłoszony do kuratorium i została sporządzona pełna dokumentacja , szkoła została oznakowana zgodnie z obowiązującymi przepisami , dzieci nie są już przewożone przeładowanymi busami nawet pies od czasu do czasu bywa zamykany co jeszcze nie dawno było nie do pomyślenia podawać dalsze przykłady ? I wierzyć mi się nie chce ,że rodzica może nie obchodzić bezpieczeństwo własnego dziecka.Bo wszystko zawsze się kręci do momentu kiedy nie dojdzie nie daj Boże do jakiejś tragedii . Zapewne łatwiej teraz wieszać psy na rodzicach ,którzy nie bali się odezwać niż rozejrzeć się dookoła i zobaczyć jak naprawdę funkcjonuje ta placówka. I teraz droga mamo czekam na mądrą jak zawsze ripostę z Twojej strony.
                   • Gość: Mama Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: 217.97.182.* 30.06.12, 14:22
                    W 100% zgadam się z Panem. Bo każdy się boi odezwać bo Państwo Ch. sprawę łatwo załatwiają: jak się komuś coś nie podoba to papiery w zęby i do publicznej. A to właśnie wszyscy rodzice powinniśmy wymuszać na dyrekcji aby było tak jak należy. Płacimy a oni jak na bazarku będą robili co im się podoba bez żadnych konsekwencji? No chyba wszystko ma swoje granice. Bo rzeczy tam się dzieją nie do pomyślenia i jak się solidarnie nie weźmiemy za to, to będzie tak jak przedmówca pisał dopiero nieszczęście poruszy rodzicami.
                    P.S
                    Riposta od mamy pewnie będzie.;) Bo z tego co poczytałam to jest to stały gość na forum.:)
                    Ja Pana popiera.
                    • Gość: ojciec55 Re: Prywatne Gimnazjum Arkona w Siemianowicach IP: *.c197.msk.pl 30.06.12, 18:43
                     Szanowna Pani śmiem twierdzić ,że Państwo Ch. wreszcie zaczynają rozumieć powagę całej sytuacji jak to mówią lepiej późno niż wcale .Cieszy mnie fakt , że na tej burzy ,która została wywołana skorzystają dzieci ,smuci jednak fakt ,że niektórzy dorośli ludzie mają tak ograniczone pole myślenia i całkowity brak choćby odrobiny wyobraźni . Nauczkę mamy my rodzice , że nauczyciele ,pedagodzy czy dyrekcja szkoły to nie koniecznie muszą być ludzie kryształowi , prawi i moralnie bez skazy i niestety ale należy być czujnym, i nie ufać bezgranicznie i wierzyć w zapewnienia dyrekcji bo jak pokazało życie można bardzo się rozczarować , a dyrekcja być może kilka razy zastanowi się następnym razem zanim postraszy kogoś wypowiedzeniem umowy i zanim świadomie zacznie łamać obowiązujące prawo i równie świadomie mijać się z prawdą w rozmowach z rodzicami uczęszczających do szkoły dzieci. Cieszmy się wakacjami odpoczynkiem i czasem spędzonym z naszymi pociechami .
              • Gość: Mama Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.12, 12:43
               Do podstawówki : Proponuję Państwu zrobić już sobie wakacje. Nasze dzieci kończą w dniu jutrzejszym rok nauki z którego i ja i moje dziecko jesteśmy zadowolone. Jeżeli część z Państwa nie była, to mam nadzieję że jesteście w tej grupie rodziców którzy zabrali swoje dzieci ze szkoły i skończycie w końcu tą nieprzyjemną dyskusję. Proponuję w czasie wakacji przemyśleć swoje ewentualne obawy i na początku września wyjaśnić niejasności dotyczące szkoły, aby uniknąć kolejnych słownych przepychanek. Lepiej zająć się sukcesami naszych dzieci bo jakby nie było testy wypadły pomyślnie  . Uprzedzając malkontentów którzy zaraz dowalą mi co to niby za sukcesy  od razu mówię to nie nauczyciele są motorem napędzającym nasze dzieci tylko my rodzice. Nikt nam nie broni tego, aby zachęcać nasze dzieci do tego aby brały udział w międzyszkolnych konkursach (np. kangurek) czy tego żeby się lepiej uczyły, trzeba im tylko poświęcić czas i np. porozmawiać na zebraniach z wychowawcami jakie mamy oczekiwania w tym kierunku. Więc zamiast warczenia na siebie na forum, wymyślaniem coraz to ciekawszych „niusów” i oceną wypłacalności dyrektorstwa (ciekawe że jeszcze nikt nie zażądał gwarancji finansowej od właścicieli wraz ze stanem kont ;)) zajmijmy się dziećmi i ich nauką. Faktycznie jest to szkoła prywatna za którą płacimy, ale to nie znaczy że w szkole odwalą za nas robotę. Jak nie będzie motywacji z naszej strony tylko nasze narzekanie, że szkoła jest do dupy to jakie mają mieć one nastawienie? Po co mają się starać? Może pomyślcie Państwo o tym w czasie wakacji. Pozdrawiam 
               • Gość: Oszukani Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.12, 18:12
                Szukamy osób oszukanych finansowo i nie tylko (rodziców uczniów, nauczycieli i wierzycieli) przez dyrekcję szkół Arkona, prosimy o kontakt na maila oszukaniarkona@gmail.com
                Zaznaczamy że nie jest to żadna prowokacja, też zostaliśmy oszukani.
                • war127 Re: Arkona w Siemianowicach 02.07.12, 19:25
                 Czy zamierzają Państwo wystosować pozew zbiorowy ? jeśli chodzi o Pana Ch. raczej wątpliwe by cokolwiek udało się odzyskać (chodzi o finanse) Pan Ch. nie posiada nic ani samochodów ani hipoteki ani dochodu z którego można by ewentualnie przez komornika ściągać długi ,które zaciągnął. Z żoną posiadają odrębność majątkową . A chętnych na pożyczki niestety co raz mniej i nie ma już od kogo pożyczać. Nauczyciele nie otrzymali pensji , a dotacje w tym miesiącu zostały zajęte bodajże przez komornika z ZUS-u ,wyjazd wakacyjny został przełożony bo kasy brak. Wiem od innych osób , że Pan Ch. nadal szuka "jeleni" ,którzy zechcą mu pożyczyć pieniądze.
                 Żona pana Ch. również nie kwapi się do oddawania pieniędzy i udaje, że temat kompletnie jej nie dotyczy pomimo ,że pożyczki poświadczała własnoręcznym podpisem i zobowiązywała się do ich spłat. Tą szkołę powinno zamknąć kuratorium rzeczą niedopuszczalną jest aby takie osoby kierowały takimi placówkami i utrzymywały się z dotacji publicznych . Moim zdaniem należy sprawę skierować do wydziału edukacji i bardziej naświetlić im temat jeśli Państwo Ch. chcą prowadzić sobie szkołę na swoich zasadach i oszukiwać ludzi to niech nie wyciągają ręki po publiczne pieniądze. Jeśli zostaną im zabrane dotacje szkołę czeka rychłe bankructwo ponieważ wszyscy uczniowie mają już zapłacone gimnazjum z góry za przynajmniej najbliższy rok nauki.
                 • Gość: Oszukani Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.12, 19:52
                  Nam przede wszystkim zależy na sprawiedliwości i tym aby tacy ludzie jak p Ch. nie bawili się w prowadzenie szkoły, bo ewidentnie się do tego nie nadają! Na tych ciemnych interesach tylko tracą dzieci i młodzież, a przecież ich rodzice zaufali p Ch.
                  • war127 Re: Arkona w Siemianowicach 02.07.12, 20:43
                   Można zgłosić całą sprawę do kuratorium, do wydziału edukacji bądź do prokuratury ( bo takie przesłanki też są ) nie sądzę żeby ktoś napisał do Państwa na podanego e-maila zważywszy na fakt ,że chodzi o dzieci ludzie się boją podejmować takie kroki nie mając pewności co do anonimowych osób na tym forum.
                   • Gość: Oszukani Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.12, 21:23
                    My gwarantujemy anonimowość... proszę nie zapominać że sami jesteśmy pokrzywdzeni.
                    • Gość: hmmmm Re: Arkona w Siemianowicach IP: 31.42.13.* 02.07.12, 22:09
                     Tak, nauczyciele moralnie bez skazy....Jeśli pan X mówi uczniom, że skończył AWF, studiował też informatykę oraz fizykę a także trochę chemii, a tak naprawdę jest absolwentem wyłącznie wychowania technicznego(i żadnego z wymienianych uczniom kierunków:)), to przestępstwa nie popełnia. Jedynie jego prawdomówność jest bardzo wątpliwa.I można się zastanawiać, po co te kłamstwa? By stworzyć swój lepszy wizerunek? Ale jeśli inny nauczyciel nie ma tytułu mgr, a tak podpisuje świadectwa, tak jest wymieniony na stronie szkoły, tak się podpisuje w dzienniku, to już świadomie łamie prawo...
                • Gość: ja Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.e-siemianowice.pl 05.07.12, 11:15
                 no nareszcie ktoś zaczyna coś brać tu na poważnie i oficjalnie, ale pogłoski, oskarżenia nic nie wnoszące itd.
                 • Gość: współczujący Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.12, 18:32
                  Szanowni Państwo!Pewne biuro podrózy wyciagnęło od ludzi pieniądze na wycieczki, które nie doszły do skutku. Oszukano ludzi anonimowych, ale jeżeli ktoś bierze kasę od znajomych dzieci, a potem odwołuje wyjazd, bo nie ma pieniędzy (poszły na spłatę najpilniejszych długów), to....
                  Jak można teraz spojrzeć w oczy tym dzieciom, które tak bardzo cieszyły się na wyjazd? A ich rodzicom? przecież klientom tej szkoły.I ciekawe, jakie argumenty przedstawia pan Grzegorz Złotousty ? trzeba załatwiać jakieś formalności?termin nie pasuje komuś?Powód prawdziwy jest jeden-brak całkowity finansów. Ciekawe, jak ta szkoła ruszy od września, przy tak wielkich długach i zajęciach komorniczych.Znowu rodzice dowiedzą się, że jest nowy właściciel? Pozostaje tylko mieć nadzieję, że dzieci wyjadą na zasłużone wakacje(ale nie z panem Ch). Wspólczuję oszukanym dzieciom i ich rodzicom. Tak się nie robi, panie Ch!
                  • Gość: Rezia Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.12, 13:54
                   Pogłoski pogłoskami, ale jak się okazuje fakty są faktami. Mam dziecko w podstawówce i do tej pory byłam spokojna o jego przyszłość. Nie wciągałam w takie tematy swoich dzieci, ale dziś zaczęłam wypytywać o jej pomysły na przyszły rok szkolny w Arkonie (pytania typu"co byś chciała,żeby zmieniono w twojej szkole?) O zgrozo! Z tych luźnych pogaduszek dowiedziałam się, że zimą dziecko siedziało w kurtce, bo nie było ogrzewania. Kiedy nie było pani X , klasy łączono, albo dzieci miały czas wolny z panem biblioteki. Gdy wcześniej rozmawiałam ze swoim dzieckiem, zrozumiałam, że to były sporadyczne sytuacje, gdy nie było możliwości żeby zastąpił ich panią inny nauczyciel To podobno stała praktyka.
                   Przeczytałam cały wątek dokładnie i odniosę się do tego co wiem od córki, z moich wizyt w szkole i rozmów z rodzicami a także z zaciągniętych dzisiaj telefonicznych opinii w środowisku nauczycielskim.
                   Rzeczywiście dzieci nie biorą udziału w żadnych konkursach miejskich, ani szkoła ich tez nie organizuje!
                   Nauczyciele nie szkolą się na kursach metodycznych, nie uczestniczą w spotkaniach tzw.liderów
                   Pensje wypłacane są na umowy o dzieło, o ile w ogóle są regularnie płacone.
                   Pracujący obecnie nauczyciele to najczęściej emeryci, którzy traktują pracę jako dodatkowe źródło dochodu. Wszelkie opóźnienia w płatnościach są w stanie przeżyć, bo mają emeryturę za która mogą przeżyć do końca miesiąca. Wiem, że część nauczycieli zatrudniona na innych warunkach, to znajomi Państwa Ch,ale i oni w sądzie dopominają się nieopłacanych składek, źle wypłaconych należności itp.
                   Zapisy do roku 2015 niech tez nikogo nie dziwią, bo klasy liczą około 10 osób, to tylu naiwniaków szybko się znajdzie, którzy są w stanie zapłacić wpisowe natychmiast i blokować miejsce. Często są to dzieci absolwentów tej szkoły, którzy pamiętają Arkonę za czasów świetności.
                   Uczniowie gimnazjum na wycieczkę nie pojadą, bo za co?
                   Podsumowując. Nie sądzę, żeby sytuacja finansowa nie miała wpływu na osiągnięcia uczniów i motywację nauczycieli. Skoro nie ma pieniędzy na opłacenie rachunków za prąd i gaz to jak szkoła może dalej funkcjonować, skoro to jeden budynek? Przy takiej opinii krążącej w mieście i okolicach trzeba by być szaleńcem, żeby zapisać do niej dziecko.Ja już decyzję podjęłam. Zabieram dziecko z tej szkoły! Nie będę mu fundować stresu w środku roku, albo na szybko szukać szkoły we wrześniu, Ten interes długo nie pociągnie! Wielu było na tym forum którzy w 2011 wyśmiewali się i pukali w czoło tym , którzy otwarcie mówili o tym co w szkole się dzieje. Żałuję , że wtedy nie dotarłam do tego forum, bo pewnie decyzję podjęłabym wcześniej. Współczuję rodzicom, których dzieci mają rok do skończenia szkoły. To bardzo trudna decyzja... Powodzenia Państwu i sobie życzę.
                   • Gość: mama Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.mmj.pl 12.07.12, 14:12
                    Szanowni Państwo, czytam wszystko o czym tu piszecie i zaczynam się martwić, wybraliśmy szkołę dla naszego dziecka dawno temu, w sumie niedługo po urodzeniu, chcieliśmy żeby nasz maluch, a potem młody człowiek miał dobrą edukacje, rozwinął swoje możliwości. Uznaliśmy, że Arkona to wszystko zapewni każdemu dziecku, oczywiście braliśmy pod uwagę, że samo to nie przyjdzie, wymaga to także od nas pracy. I my i nasze dziecko kochamy naukę, jeśli to co tutaj wszyscy piszecie ma miejsce, to raczej nikt nie ma szans na rozwinięcie swoich potencjalnych zdolności, zainteresowań. Czy sytuacja naprawdę tak nieciekawie wygląda?
                    • Gość: Oszukani Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.12, 15:16
                     To co tutaj jest opisane to jest tylko wierzchołek góry lodowej... w rzeczywistości wszystko jest jeszcze w gorszych barwach!
                    • Gość: ojciec55 Re: Arkona w Siemianowicach IP: *.c197.msk.pl 12.07.12, 20:58
                     Proszę Państwa to co się dzieje w tej szkole to jawna kpina z rodziców, dzieci ale również i z instytucji ,które sprawują nadzór nad tego typu placówkami. Nie boję się tego powiedzieć i mówię to z całą odpowiedzialnością za słowa , osoby prowadzące tą szkołę są oszustami. Śmiem twierdzić , że perfidnie i świadomie nas oszukano nas jako rodziców ,którzy zaufali wydawało by się dorosłym, odpowiedzialnym ludziom, nauczycielom, pedagogom bo któż by z nas pomyślał , że dyrektor szkoły będzie pożyczał od rodziców pieniądze kłamiąc w żywe oczy , któż by pomyślał , że dorosły człowiek oszuka dzieci ,które miały wyjechać na wakacje i od których pozbierał pieniądze, a teraz nie raczy nawet odebrać telefonu nie mają Państwo nawet pojęcia jakiej skali są to długi . Sprawa nadaje się do prokuratury ponieważ zachodzi tutaj wysokie prawdopodobieństwo świadomego oszukania ludzi na pokaźne sumy pieniędzy. Pożyczanie pieniędzy nie spłacanie długów, a potem zamknięcie działalności. Pan G. nie ma nic ani samochodów ani hipoteki nic co jest w budynku szkoły również nie należy do niego jak to mówią jest goły i wesoły i śmieje się nam wszystkim w twarz . Jego żona również nie kwapi się do spłacania długów jak i wypłacaniu pensji swoim pracownikom z informacji jakie posiadam na dzień dzisiejszy działalność jest zawieszona więc nie wiadomo jak szkoła będzie funkcjonować od września może okazać się , że jej po prostu nie ma chyba że znajdą jakiegoś "jelenia" który stanie się nowym właścicielem szkoły .Pani Monika pomimo tego ,że jest dyrektorem i właścicielem szkoły nie posiada od kilku dni telefonu tak więc skontaktowanie się z nią jest niemożliwe .Pytanie czy osoba szanująca swoich pracowników ,uczniów i ich rodziców robi wszystko by uniknąć z nimi kontaktu no chyba , że jest w tym jakiś konkretny cel a jaki ? na to pytanie można sobie łatwo odpowiedzieć . Oczywiście to wszystko dotyczy gimnazjum ale w podstawówce wcale nie jest lepiej . Temat rzeka ale kończąc już uważam , że dobrym pomysłem było by zainteresować całą sprawą TV i lokalną prasę . Pokazanie jak i czyim kosztem żyje się za publiczne pieniądze . Jak przez tak długi okres czasu można bezkarnie oszukiwać nie tylko ludzi dorosłych ale co gorsza dzieci. I fakt jest taki ,że jeśli komuś zależy na dobrej edukacji swojego dziecka ,na rozwijaniu jego pasji ,zainteresowań i talentów to zapisując swoje dziecko do tej szkoły bardzo się rozczaruje. .Przykładów i argumentów mogę podawać bez liku . Państwo Ch. założyli sobie rodzinny biznes miało być łatwo,miło i przyjemnie , a przy tym kasa miała płynąć na konto żyć nie umierać. Skończy się całkowitą klapą i kompromitacją, nie wspomnę już o wstydzie i prawnych skutkach działań jakie przez te lata podejmowali.