Dodaj do ulubionych

Odradzam gimnazjum Domeyki

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.15, 15:50
Przeniesione z innego wątku:

Postanowiłam napisać co się dzieje w tej szkole ponieważ sporo osób o nią pyta, a jednocześnie gdybym kilka lat temu sama trafiła na taką opinie, nie wysłałabym tam dziecka, dodatkowo jeszcze mając poczucie że robie coś dla niego dobrego....
Zaczne od tego, że w szkole jest kilku naprawde wspanialych nauczycieli - niestety nie od matematyki ( na co liczą wszyscy rodzice) tylko np. od j.polskiego, biologii i niemieckiego. Ale są też tacy, że nie życze ich nikomu.... Jak tu napisac sprawiedliwą opinie o całej szkole?
Podstawą wszystkiego jest na pewno ogramna selekcja ( same świadectwa z paskiem, konkursy, olimpiady) zwlaszcza w gimnazjum, w liceum mniejsza (bo absolwenci gimnazjum raczej się ewakuują ;-) Naprawde trudno tam trafić na jakiekolwiek przeciętne dziecko.
Wydaje się, że wielu nauczycieli z tego powodu traci kontakt z rzecywistością .... Nawet w najlepszej klasie są osoby o zróżnicowanych wynikach w nauce - mimo to każda z nich bylaby zapewne prymusem w rejenowej szkole. Niestety w Domeyce niektorzy nauczyciele szybko przylepiają etykiety i sprawiają , ze dzieci przestają wierzyć w siebie. W tej szkole piwiedzenie komuś że jest przeciętny, to tak jakby powiedzieć że znalazł się tutaj przez pomyłke :-/ To jest paradoks ponieważ to placówka zrzeszona w stowarzyszeniu szkół twórczych...
Ale najbardziej nie moge wybaczyć pani od matematyki, tego że sprawiła że moje dziecko, które niegdyś mialo sporo sukcesów w konkursach i olimpiadach, obecnie matematyki poporostu nie lubi ..... A ja naiwnie miałam nadzieje, że wysyłając do renomowanej szkoły matematycznej umożliwie mu rozwój w tym kierunku.
Wydawałoby się, że szkoła zatrudnia doświadczonych i skutecznych matematyków a tutaj same rozczarowania...
Na przykład gdy nauczyciel wprowadza nowy materiał w sposób chaotyczny, niezrozumiały na lekcji jest szum bo dzieci zaglądaja sobie nawzajem do zeszytów, odwracają się i pytają sie czy ktoś nadąża, rozumie aktualny temat/ zadanie - jest to traktowane jako przeszkadzanie w lekcji oraz powód żeby zrobić z tego powodu kartkówke "za kare"- czyli z materialu, ktory został wprowadzony na tej samej lekcji, źle wytłumaczony i mało kto go rozumie. Pinadto uczniowie piszą kartkówki pod sam koniec lekcji, gdzie trudno zdążyć, a dodatkowo taki pośpiech powoduje błędy w prostym liczeniu. Skutkiem tej złośliwości jest oczywiście masa jedynek oraz systematycznie pogarszająca się atmosfera na lekcji. Bo dzieci są przytomne i widzą, że ktoś wykorzystuje swoją władze żeby sie na nich odegrać i przykryć swój brak kompetencji.
Wśród innych problemów jest zbyt mało czasu poświęcone na tłumaczenie tematów oraz ogromne tempo więc trudno jest nadążyć z pracą na lekcji.
Atmosfera na lekcji jest często taka, że dzieci boją się zadawać pytania, prosić o powtórne wytłumaczenie zagadnienia bo ich prośby sa albo zbywane, albo ignorowane.
Regułą jest, że sprawdziany są dużo trudniejsze niż zadania na lekcji, oparte o niestandardowe duże liczby wymagające poświęcenia ogromnej ilości czasu na obliczenia nie na rzeczywiste rozwiązanie problemu/zadania.
Zadania na sprawdzianach są często pisane odręcznie i kserowane, co dla niektórych dzieci jest nieczytelne i wprowadza w błąd;
Uczniowie nie są pewni kryteriów wg jakich są oceniani - często dobrze rozwiązane zadanie jest oceniane nisko, np. z powodu nie podania nazwy twierdzenia, czy prawa z jakiego uczeń skorzystał. Wątpliwości nie budzi sama zasada, nauczyciel ma prawo tego wymagać, ale uczniowie twierdzą, iż nie zostali o takich kryteriach wcześniej powiadomieni i dowiadują się o nich w momencie otrzymania (czesto złej) oceny.
Na koniec dodadam, że uczniowie tej pani masowo chodzą na korepetycje - no bo i rodzice i uczniowe potrzebują dobrych stopni na świadectwie żeby dalej iść w świat do innych dobrych szkół/uczelni.
O ironio, wyniki pracy korepetytorów oraz dzieci idą na konto tej pani, ponieważ dyrekcja wynosi, że to ona jako pedagog ma takie fantastyczne rezultaty....
Na dodatek ta pani do ostaniej chwili trzyma w niepewnosci jaki wystawi stopien, uczniowie maja sami sobie liczyć średnia ważoną, jednak rzadko im wychodzi taki wynik jak pani i okazuje się że w ostaniej chwili trzeba kilka sprawdzianów z poprzedniego semestru....
Pomijając matematykę zaskakuje fakt, że z tak ważnych przedmiotów jak np. fizyka i chemia przez caly semestr nauczyciele nie sprawdzają zeszytów ćwiczeń wiec dzieci zamiast robić je na bieżąco i czegoś się uczyć, spisywaly zadania z netu kiedy niespodziewanie pani prosila o przyniesienie ich pod koniec roku szkolnego...
Ponadto jest naprawdę mała troska o wszechstronny rozwój dzieci - jest bardzo mało wyjść do kina, teatru czy jakieś wystawy, co można łatwo zorganizować tak,jak w innych szkołach np. w soboty, kiedy szkoła musi odpracowywać jakieś dni wolne.
No i na koniec Informatyka, za którą dodatkowo płacimy, nue jest ani ciekawie prowadzona, ani też na wysokim poziomie. Dzieci w tym czasie głównie grają w internecie i zajmują się innymi sprawami.
Mam nadzieję, że te informacje będa dla kogoś przydatne, zanim zrobi ten sam błąd co ja 3 lata temu.


Obserwuj wątek
  • Gość: Nicki Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.15, 15:54
   oraz opinie innych "zadowolonych"
   forum.gazeta.pl/forum/w,427,50229738,151427752,Re_gim_Domeyki_ocenianie_w_gimnazjach.html

   forum.gazeta.pl/forum/w,296,136407251,,Liceum_Domeyki.html?v=2
  • domeykorulez2000pl Re: Odradzam gimnazjum Domeyki 20.03.16, 22:57
   Z żalem informuje, że teraz to na informatyce są baniki :((((
  • domeyko_lover Re: Odradzam gimnazjum Domeyki 20.03.16, 23:02
   TYSIĄC SERC JEDNO BICIE ZA DOMEYKO ODDAM ŻYCIE
  • godny123 Re: Odradzam gimnazjum Domeyki 20.03.16, 23:07
   Godni imienia tej szkoły
   Swej ziemi niesiemy skarb
   Zapał młodych serc i dłoni
   Wiedzę ze szkolnych ław
   • domeyko_lover Re: Odradzam gimnazjum Domeyki 20.03.16, 23:11
    AYE!!!
   • Gość: tonemath Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.play-internet.pl 20.06.23, 18:27
    Przed nami cały świat
    Przed nami wielkie dzieła
  • przedemna_wielkie_dziela Re: Odradzam gimnazjum Domeyki 20.03.16, 23:20
   Pani od histori jest bardzo dobrą nauczycielką, dzięki niej zostałem laureatem :)
  • Gość: domeyko4ever Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.centertel.pl 29.06.16, 10:17
   Domeyko najlepsze! Matematyki można spokojnie nauczyć się w szkole, bo nie ma tam tylko jednej nauczycielki. Nauczyciele rozumieją uczniów ale oczywiście to nie oznacza że zgadzają się na wszystko co zaproponuje uczeń. Nauczyciele wprowadzają do szkoły dyscyplinę co nie zmienia tego że w szkole panuje wspaniała atmosfera. Dyrekcja dba o uczniów. Wspaniała szkoła i większość uczniów bardz dobrze ją wspomina, a "ucieka z niej" nie dlatego że im sie tam nie podoba tylko nie ma tam profili które by im odpowiadały takich jak biol-chem czy chem-fiz.
  • Gość: Gość Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.16, 00:40
   Niestety zgadzam się z tą złą opinią. Moje dziecko też lubiło matematykę dopóki nie poznało tej pani. Teraz sami staramy się uczyć go matematyki, bo z lekcji nie wynosi zbyt wielu prócmz strachu. Zresztą nie tylko ten przedmiot jest taki fatalny. Niemiecki szczególnie z panią a.k. Jest nic nie wart. Jeżeli miałeś pecha i trafiłeś do niej to pewnie będziesz miał 5, ale po niemiecku nie nauczysz się nic. Na sprawdzianach można ściągać. Na lekcji pani pozwala robić co się chce, załatwia swoje sprawy.
   A wysoki poziom gimnazjum jest dzięki tym super dzieciakom, które nie tylko świetnie się uczyły w podstawówce , ale w większości dostały się dzięki olimpiadom i konkursom.
   • Gość: gość Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: 77.252.192.* 03.09.16, 10:22
    Jakie są inicjały tej pani?
    • Gość: Mm Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.centertel.pl 03.09.16, 10:43
     M.M. matematyczny koszmar tej szkoły
  • Gość: Ten co patrzy subi Re: Odradzam gimnazjum Domeyki IP: *.play-internet.pl 25.04.17, 19:09
   Tak naprawdę większość uczniów przyszło tam z wielka chęcią do nauki matematyki.Jednak część nauczycieli tego przedmiotu nie tłumaczy materiału tylko siedzi i patrzy jak uczniowie robią zadania na tablicy.To co wyróżnia ta szkołę pośród innych warszawskich zespołów szkół to rzeczy,które dzieją się z inincjatywy uczniów,jak np. Domeyko Dzieciom,Domeyko Cup czy akcję prowadzone niestety tylko przez liceum.Ale są też nauczyciele,którzy są naprawdę powołani don tego zawodu.Opiekuńczy,weseli,rozrywkowi,ludzie,których chciałoby się po prostu przytulić jak na przykład pani A.F.Chociaż ci rozrywkowi niekoniecznie potrafią uczyć.Różnie to z tymi przedmiotami jest.Są lepiej i gorzej prowadzącymi lekcje pedagogami.Bardzo duzo osób przychodzą do tej szkoły z polecenia rodzeństwa.Duzo jest też dzieci z podwarszawskiech Łomianek i Legionowa.Ta szkoła ma renomę.Ale pod względem matematyki ją odradzam.Jeśli rodzice chca posłać dzieci ze względu na rzeczy,które się tam dzieją to zdecydowanie polecam.Jeśli dziecko się zaangażuje to gwarantuje mu tom świetlaną przyszłosc w szkole.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka