Dodaj do ulubionych

VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa

17.02.19, 16:26

Szukam dla syna VII klasy z rozszerzoną matematyką, myślałam o Ogrodowej,ale tam mamy niestety bardzo zły dojazd (mieszkamy na Pradze), czy są jakieś szkoły bardziej w Centrum Warszawy albo po prawej stronie Wisły, niestety szkoła do której chodzi syn jest bardzo słaba i zniechęca do matematyki, a syn jest bardzo uzdolniony w tym kierunku

Obserwuj wątek
    • ankar_a Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 16:52
      Na Jagiellońskiej 7 masz taką szkołę
    • jan.nowak.7 Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 16:57
      Ja radzę rozważyć jednak Ogrodową. Patrząc na wyniki konkursów – kuratoryjnego i OMJ nie ma ona w tej chwili żadnej konkurencji wśród szkół publicznych w Warszawie. Z doświadczenia wiem, że dobra szkoła warta jest nawet karkołomnego dojazdu, a dzieci dość dobrze przystosowują do takich sytuacji. Moje własne dziecko po VI klasie dojeżdżało ponad godzinę w jedną stronę, ale z perspektywy lat wiem, że to była najlepsza decyzja, bo gimnazjum z wybitną nauczycielką kolegami pasjonatami dzieliły od rejonowej podstawówki lata świetlne.
      • asiunia73 Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 17:37
        Dziękuję za szybkie odpowiedzi, syn niestety ma straszne problemy ze wstawaniem, spóźnia się do szkoły gdzie ma 5 minut drogi.., ale będę go próbować przekonać,
        • strzemiennego Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 19:10
          Na Ogrodowej lekcje dla wszystkich klas matematycznych zaczynają się o 9:00. To specjalne zarządzenie p. dyrektor tej szkoły z uwagi na uczniów dojeżdżających z całej Warszawy i okolic (m.in Ursynów, Wawer, Podkowa Leśna).
          • jan.nowak.7 Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 19:15
            Na dodatek wstawanie rano do szkoły, w której nauka jest pasjonującą przygodą to zupełnie co innego niż pobudka po to, żeby się znowu nudzić.
            • neutron Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 17.02.19, 22:15
              Przy okazji zapytam jak wyglada rekrutacja do tych klas? Nadsyla sie zgloszenia i szkola sobie wybiera kandydatów? Sa jakieś jasne kryteria ?
              I drugie pytanie dlaczego jest tylko jedna szkola w Warszawie z klasami matematycznymi a szkół z klasami sportowymi jest cała masa? Czy n a prawdę łatwiej jest zrobić klasę sportowa niż matematyczna???
              • strzygiel Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 02:57
                Do tej pory było tak, że w okolicach kwietnia SP 221 organizowała dla wszystkich chętnych konkurs matematyczny "Fermat" i jego zwycięzcy mieli pierwszeństwo w przyjęciu do klas matematycznych, podobnie jak i laureaci/finaliści matematycznego kuratora i miniLogii. Jednak dotychczas rodzice potencjalnych kandydatów byli bardzo ostrożni i niezbyt entuzjastycznie nastawieni do szkoły z dolnych rejonów stołecznych rankingów. W poprzednim roku powstała jedna taka siódma klasa licząca niespełna 20 uczniów, obecnie są dwie z 14-15 uczniami w każdej. Podejrzewam, że już teraz wszelkie wątpliwości rozwiały się całkowicie, ponieważ z miejsca pojawiły się ogromne sukcesy - w ubiegłym roku szkoła miała aż 7 laureatów kuratora mat. i 3 laureatów minilogii oraz 1 laureata OIG, a w tym roku ma już 11 finalistów w ogólnopolskiej OMJ - to trzecia "siła" w kraju! Do finału kuratora awansowało chyba coś około 15 zawodników.

To raczej oczywiste, że zawsze łatwiej było o dobrego wuefistę niż o dobrego matematyka. A przede wszystkim - czy statystyczny warszawski trzynastolatek chętniej pobiega za piłką czy posiedzi nad zadankami?
                • justyna_be Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 08:03
                  Ja jeszcze tylko dodam, że kolejnych kilkoro uczniów znalazło się tuż pod linią odcięcia finału OMJ- zabrakło im jednego, dwóch, trzech punktów... Ale to na pewno nie jest klasa dla każdego. Zadania z OMJ są normą na sprawdzianach...
                • neutron Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 09:45
                  W sumie nie wiem czy takie oczywiste bo klas sportowych jest w Warszawie chyba ponad 60 a matematycznych 1-2 co oznacza że potrzeba 2-3 nauczycieli raptem. Uważam że to świetnie że ktoś wpadł na taki pomysł ale chodzi mi raczej o zjawisko że klasa sportowa to norma ale klasa matematyczna w szkole podstawowej to ewenement na skalę kraju
                  • jan.nowak.7 Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 10:07
                    Zubożenie oferty to cena jaką płacimy za "sukcesy" Anny Zalewskiej. Przecież jeszcze chwilę temu znakomitych klas matematycznych dla 12-14 latków było w Warszawie co najmniej kilkanaście – żeby wyliczyć tylko najważniejsze: Władysław IV, Twarda, Staszic, Domeyko, Reytan, Kopernik, oba Przymierza Rodzin. Z tego zostają tylko niepubliczne Przymierza Rodzin na Ursynowie i Bielanach i nowa Ogrodowa, która musi zastąpić wszystko inne. Oczywiście klas matematycznych z nazwy jest nieco więcej w wydłużonych podstawówkach publicznych, ale raczej nie pracują one na podobnym poziomie. Główny problem polega na tym, że ciągnący ten wózek w gimnazjach wybitni nauczyciele niemal co do jednego przeszli do szkół średnich, lub w ogóle się wycofali. Młodsi przerzucają się na naukę w trybie korepetycji dla wybitnych uczniów, na co jest wielki popyt i z czego są duże pieniądze.
    • dziewczyna_kolegi Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 09:14
      Nie wiem z której Pragi jesteś, ale przy Parku Skaryszewskim jest SP 373 w dawnym likwidowanym gimnazjum (ul. Angorska), będzie tam nabór do 7 klas do dwujęzycznych i zwykłych. Moja córka chodzi do dwujęzycznej, poziom ze wszystkich przedmiotów bdb, myślę że z matematyki też, tym bardziej że nauczycie uczyli wcześniej gimnazjalistów. Ja swoje dzieci (młodszego też) przeniosłam właśnie ze słabej rejonówki na Grochowie.
      • grocholica Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 09:49
        Próbuję usilnie przekonać mojego syna do tej szkoły, ale chyba bezskutecznie. boi się braku kolegów. Syn jest świetny z matmy, ale niestety szkoła to wielka rejonówka. Swego czasu podpuściłam go i zeszłoroczny fermat zrobił dobrze i z wielkim zapałek. Zastanawiam się nad drobną podpuchą i zapisaniem go w tym roku na konkurs i może jak mu dobrze pójdzie to coś da mu to do myślenia, ale to typ mega uparty...
        Odkryłam jednak w Warszawie zajęcia w pracowni z oknem... przygotowujace do konkursów. Czy to ma sens?? Czy to tylko zajęcia dla dzieci nadambitnych rodziców?
        • justyna_be Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 11:37
          Brak kolegów to nie jest problem, bo większość idzie do klasy bez kolegów. Na początku roku szkolnego jest organizowany wyjazd integracyjny, lekcje też są prowadzone tak, żeby się poznać. Dzieciaki (przynajmniej w obecnej ósmej klasie) są świetne i naprawdę dużo łatwiej znaleźć przyjaciela w grupie o podobnych zainteresowaniach, o rozwoju już nie wspomnę. Dla mojego dziecka ta klasa jest dużo atrakcyjniejsza niż wcześniejsza w rejonie...
          Spróbujcie iść na dni otwarte- na pewno będą organizowane i wtedy można też porozmawiać z obecnymi uczniami. U nas właśnie dni otwarte zadecydowały, chociaż my decydowaliśmy się na zupełny eksperyment i nikt nie wiedział, co z tego wyjdzie, ale Ogrodowa ma cudowną i bardzo charyzmatyczną dyrektorkę. Na pewno -gdyby nam przyszło wybierać jeszcze raz- wybralibyśmy tak samo.
          • strzygiel Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 18.02.19, 15:13
            Mały przykład jak może wyglądać integrowanie się uczniów na Ogrodowej: gdy któryś z siodmoklasistów pomyślał, że fajnie byłoby wystartować w drużynowym konkursie OIG, wyszedł z tym pomysłem do innych i w ciągu dwóch dni stworzyli czteroosobowy zespół międzyklasowy 7a + 7b + 2× 8m. Zorganizowali się zupełnie sami bez udziału a nawet wiedzy nauczycieli, choć wcześniej znali się tylko z widzenia na przerwach. Dla formalności dodam, że pierwszy etap olimpiady zakończyli w krajowej czołówce.
          • ogrodnik_2000 Re: VII klasa z rozszerzoną matematyką Warszawa 22.01.22, 17:48
            Witam!! Znalazłam informacje o klasach matematycznych w szkole na ulicy Żelaznej i bardzo zainteresował mnie ich oferta. A czy atmosfera w szkole jest ok? Chodzi mi o to czy dzieciaki z klas matematycznych nie są traktowane w sposób mało przyjazny przez innych uczniow szkoły? Mój syn bardzo zainteresował się tą szkołą a ja mam wątpliwości czy taka zmiana nie będzie generować problemów towarzyskich i społecznych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka