Dodaj do ulubionych

Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa?

04.07.21, 13:57
Dzień dobry,
w tym roku ukończyłam 8 klasę i stanęłam przed wyborem liceum. Jako, że myślę o studiach na kierunku biochemia lub biotechnologia, mój wybór padł na profil biol-chem-mat. Myślałam o Czackim i Hoffmanowej. O obu tych szkołach szkołach słyszałam pozytywne opinie. Dojazd mam nieznacznie lepszy do Czackiego (10 min), natomiast spotkałam się z opiniami, że to liceum dla osób o zdolnościach humanistycznych, a jeśli wybieram się na biol-chem-mat, to najlepszym wyborem jest Hoffmanowa. Zmiany na liście preferencji można wprowadzać do 14 lipca, więc stanęłam przed trudnym wyborem. Dlatego proszę Was o radę. Gdzie jest lepszy biol-chem-mat? Którą szkołę warto wziąć na pierwszy wybór?
Obserwuj wątek
  • jan.nowak.7 Re: Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa? 10.07.21, 10:20
   Pod względem wyników matur w klasach biol-chem-mat najwyżej stoi stoi Staszic, który może mieć progi przyjęć nawet minimalnie niższe niż Hoff i Czacki. Warto sobie obejrzeć zestawienie maturalne szkół na OKE Warszawa.
   • anika27 Re: Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa? 11.07.21, 02:07
    Czytając zapytanie, też w pierwszej kolejności pomyślałam o Staszicu i jego fantastycznych wynikach matur z biologii i chemii :-) Fajna szkoła, syn zadowolony... tylko on jest na mat-infie, więc strikte o biol-chem-mat nie opowiem.
    • jan.nowak.7 Re: Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa? 11.07.21, 08:50
     Biol-chem-maty też są fajne. Zmotywowani uczniowie. Większość wybiera się na medycynę, ale nie tylko. Świetne wyjazdy turystyczne latem i zimą o programie przyrodniczym (niestety pandemia je zamroziła). Niesamowite postępy, które uczniowie robią z matematyki, szczególnie jeśli dobrze trafią na nauczyciela.
     • moadek Re: Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa? 05.06.23, 07:31
      Czy w Staszicu na biolchemmacie odnajdzie się uczeń, któremu obca jest rywalizacja
  • atanazja0 Re: Biol-chem-mat - Czacki czy Hoffmanowa? 09.07.23, 14:04
   Czacki- świetna atmosfera, masę działań podejmowanych przez uczniów ( festiwale), jednak uczniowie uczą się raczej sami. Nauczyciele im nie przeszkadzają... W Hoff typowa szkółka z b. dużymi wymaganiami

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka