Dodaj do ulubionych

Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p.pods

• Gość: Mariusz_pl Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 14:00
      Hej z jakiego województwa jesteś?? bo podobno każde woj. ma swoje zestawy!!!
      Wawa.
      • Gość: Gosia_sied Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 14:05
        Hej aaa z jakiego województwa jesteś??
        • Gość: Motyl :) Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.04.05, 14:22
          1.piszesz prace o ochronie srodowiska, idziesz do biblioteki i pytasz
          -czy maja cos na temat ochrony srodowiska
          -czy rozmowca moze pomoc Ci w wyboze materialow
          -jakie sa inne zrodla informacji na potrzebny Ci temat?

2. Relacja z wycieczki do USA
          -dlaczego tam pojechales
          -co nieoczekiwanego Cie spotkalo
          -jakie miejsce najbardziej zapadlo Ci w pamiec

3. Negocjacja z kolezanko, ktora chce isc do galerii, a Ty nie chcesz

Obrazek:
          Targowisko owocow, jakas kobieta sprzedaje facetowi ziemniaki. Oboje sa
          szczesliwi
          Pytania:
          -dlaczego mezczyzna na obrazku jest szczesliwy
          -czy robienie zakupow sprawia Ci przyjemnosc?
      • Gość: aleksandra pomorskie IP: *.elblag.dialog.net.pl 20.04.05, 14:11
        na obrazku było full ludzi w biurze , kazdy przy komputerze swoim i w ogole
        hardkor , nie lubie techniki na obrazkach . pytanie do obrazka : co ciezkiego
        jest w pracy biurowej , 2. nie pamietam , rozumiecie , wylatuje

rozmowki: 1. jestes u rodziny w Anglii , zapytaj gdzie jest najblizsza apteka ,
        jak tam trafic , czy moge dostac lek na przeziebienie bez recepty , czy , w
        raie potrzeby moge skontaktowac sie z lekarzem , w jaki sposob

2. jak spedziolam ostatnie boze narodzenie , jakie byly potrawy , jaki prezent
        dostalam
        3. tu chodzilo o zanieczyszczenia w lesie , odeprzyj atak , ze polacy smieca ,
        jak karani sa ludzie za smiecenie w kraju.....

cwiczcie sobie , dzieci drogie :-)
      • Gość: mariuszek_pl PYTANE DO aaa !! PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 14:31
        Z jakiego województwa jesteś?? Odpisz prosze :)
        • Gość: Paweł Re: PYTANE ! ! ! ? ? ? IP: *.int.pl 22.04.05, 14:14
          czy słyszał ktos o takiej scence ?????? Przekonaj Hindusa ze warto segregowac
          smieci ?! :D , bo moj kumpel miał ale nie powiedział o co dokładnie chodziło.
        • meeve Re: PYTANE DO aaa !! PILNE 22.04.05, 20:18
          LUDZIE POSLUCHAJCIE!!! W CALEJ POLSCE TEMATY SA IDENTYCZNE NIEZALEZNIE OD
          OKREGU TAK JAK W PISEMNEJ. MUSI TAK BYC BO TAKI SA PRZEPISY.WIEC BEZ PANIKI I
          POWODZENIA .JA ZDAJE W PONIEDZIAŁEK...ROZPACZ...
    • Gość: zalamana Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 14:20
      ja nie zdam tego angl jutro :(:(:(:(:(:(:(:(:(
      • Gość: ARTY Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 10:11
        zestaw 20

rozmowa 1:
        wybierasz sie na wycieczke samochodowa ze znajomych. dzownisz do niego zeby
        zapytac go:
        a) czy zabral wszystkie potrzebne dokkumenty
        b) czy spakowal juz wszystkie niezbedne przedmioty
        c) przypmonij mu o miejscu spotkania

rozmowa 2 :
        jestes na dyskotece i nagle zgaslo swiatlo
        a)gdzie wtedy byles
        b) co zrobiles
        c) co sie stalo na koncu

rozmowa 3
        rodzina u ktorej mieszkasz chce cie zaporsic na kolacje
        a) niezgodz sie pdajac powod
        b)zaproponuj inne rozwiazanie
        c) przystan na kompromis (czy cos takiego)

obrazek:
        5ro dzieci w przedszkolu bawaicych sie w jakas gre (ooglnie latwy do opisania)

pytania do obrazka
        1. czy dzieci na obazku sie ciesza, czy sa zdowolone
        2. dlaczego nauka jezyka obcego od najmlodszych lat jest wazna.
        • Gość: dominikaaaaa Re: Kto ma juz wszystkie tematy poukladane? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 10:23
          Mam jutro angola prosze o przeslanie..dzieki wielkie.

nostos@wp.pl
    • Gość: Błajo Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 14:59
      === ZESTAW NR 29 ==== WOJ. ŚLĄSKIE ===

OBRAZEK
      Nastolatek siedzi na losku i trzyma gitare, na scianach plakaty, z tylu wierza,
      bazel w pokoju, on mo dredy

PYTANIA DO OBRAZKA:
      Czy mlodziez powinna miec swoj pokoj?
      Po co mlodym ludziom swoj pokoj?

UZYSKIWANIE INFORMACJI:
      jestes w londynie i szukasz swojego msc zakwaterowania:
      - powiedz, ze szukasz miejsca zakwaterowania
      - zapytaj, gdzie jest najblizsza stacja metro
      - ile czasu zajmie Ci dojscie do metro

RELACJONOWANIE:
      Jestes w centrum handlowym, powiedz:
      - po co tam poszedles
      - co sie wydarzylo
      - co Ci sie podobalo

NEGOCJOWANIE
      Ty i kolega chcecie zrobic przyjecie urodzinowe
      - powiedz mu, zeby to zrobic w PUBie
      - odrzuc jego propozycje zrobienia tego w domu
      - zaproponuj kompromis
      • Gość: kasia Re: tematy ustnej matury z angielskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 15:05
        heya! Błagam jeżeli ktoś to ma poukładane mniech mi wyśle na maila !!!! misiek563@wp.pl
        z góry dziękuję ;o))))
    • Gość: dede Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.krak.tke.pl 20.04.05, 15:24
      1) Udzielanie informacji

Chcesz wynająć mieszkanie:
      - powiedz na jak długo
      - zapytaj o wyposażenie kuchni
      - zapytaj ile będzie kosztował czynsz

2) Relacjonowanie wydarzeń

Opowiedz o śmiesznej sytuacji, która przytrafiła Ci się w ostatnich dniach
      szkoły:
      - co się wydarzyło
      - jak zachowywali się znajomi
      - jak uniknąłeś niemiłych konsekwencji

3) Negocjonowanie

Wybierasz się z koleżanką z Holandii na wycieczkę:
      - zaproponuj wyjazd nad morze i uzasadnij
      - nie zgódź sie z propozycją wyjazdu w góry i uzasadnij
      - zaproponuj kompromisowe rozwiązanie

Obrazek:

Matka czyta synowi książkę w szpitalu, który ma złamaną ręke i leży w łóżku.

- o czym syn teraz myśli
      - czy warto utrzymywać formę i dlaczego

generalnie zestaw troche dziwny
    • Gość: maturzystka Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.systemx.com.pl 20.04.05, 15:55
      Hej jezeli ma ktos poukładane w jedna całość wszystkie te zestwy. Prosze o
      wysłanie ich na mój adres e-mail: klaudiak89@o2.pl
    • Gość: kyssy Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.my / *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 16:07
      mA KTOS WSZYSTKIE ZESTAWY POUKŁADANE????

prosze wyslijcie mi: kyssy@interia.pl

z góry dziekuje
    • Gość: Sidney Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 16:30
      jakie jest najbardziej interesujace dla mlodziezy miejsce w twoim miescie,gdzie
      ono jest,dlaczego mlodziez je lubi,jak tam sie dostac;
      zgubiles bagaz,powiedz w jakich okolicznosciach,gdzie sie udales z tym
      problemem,jak go znalazles;
      jestes w restauracji,klener podal ci niedobra zupe,zareklamuj ja,nie zgodz sie
      na propozycje kelnera,powiedz ze zgdzisz sie zby kelner przyniosl nowa zupe pod
      warunkiem ze nie bedziesz musial placic;
      obrazek:stragan na ulicy z owocami i ludzie robiacy tam zakupy,czy uwazasz ze
      tam sprzedaja cos interesujacego i dlaczego,gdzie ty i twoi rodzice najchetniej
      robicie zakupy
      • Gość: Alienka Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 17:17
        ZESTAW 41, województwo łódzkie

1. Masz przygotować projekt dotyczący ochrony środowiska. Rozmowa z bibliotekarzem:
        a)powiedz jakich materiałów potrzebujesz
        b)poproś o pomoc w doborze materiałów
        c)spytaj sie czy jest jeszcze jakaś inna możliwość aby uzyskać potrzebne materiały

2. Opowiadasz o podróży do USA
        a)po co tam byleś
        b)coś nieoczekiwanego Ci się zdarzyło
        c)co zrobiło na Tobie największe wrażenie

3. Jesteś u rodziny w Wielkiej Brytanii, chcą Cie zabrać do Muzeum Sztuki
        a)grzecznie odmów, podając powód
        b)zaproponuj inna wycieczkę
        c)zgódź sie na kompromis i pochwal walory tego kompromisu(głupie, ale tak kazali...)

OBRAZEK: Sklep Warzywny. Ekspedientka trzyma koszyk z pączkami. Jakiś uśmiechnięty klient zaciera rączki i ma wyraźnie ochotę na tego pączka. Ona go częstuje. Dookoła warzywa i owoce.

PYTANIE KOMISJI: Czy lubisz chodzić na zakupy? - uzasadnij.

Dostałam 85%, życzę wszystkim powodzenia. Czytajcie zestawy z tego forum, one naprawdę powtarzają sie w całej Polsce.
        • Gość: Andromeda BŁAGAMMMMMM!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 22:51
          błagam przeslijcie mi ...poukładane te tematyyy...plisssss

andromeda1986@tlen.pl
      • Gość: Herme$ Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 18:11
        1. Chcesz iść do muzeum
        -powiedz do jakiego
        -zapytaj jak tam dotrzeć
        -zapytaj o godziny otwarcia
        2.Opowiedz o przyjęciu
        -powiedz, z jakiej okazji je zorganizowałeś
        -przedstaw jego przebieg
        -co szczególnie utkwiło ci w pamięci
        3.Rozmawisz ze swoim współlokatorem
        -powiedz, że przeszkadza ci bałagan i chciałbyś, żeby posprzątał
        -przedstaw swoje argumenty
        -zaproponuj kompromis
        4.Na obrazku były targi książki lub jakaś promocja nowego tomu o Harrym
        Potterze. Kobieta chciała kupić tą książkę, a za nią był spora kolejka złożona
        zarówno z dorosłych jak i dzieci
        Pytania:
        -dlaczego jest tam tak dużo dzieci
        -czy czytanie jest ważne dla dzieci we współczesnym świecie
      • Gość: Paulina miał ktos motyw rodziny na maturze z polskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:56
        piszcie jakie mieliście pytania do motywu rodziny !
    • Gość: Aneczka Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.75.59.221.brzesko59.ptc.pl 20.04.05, 17:46
      Juz jestem po!! Alez sie ciesze, zdobylam 18 punktow. Mialam:
      1.Chce zostawic bagaz w przechowalni bagazu.
      -Powiedz jaki bagaz chcesz przechowac
      -Ile to bedzie kosztowalo
      -Czy moge odebrac wieczorem
      2.Bylam na koncercie
      -Co zdarzylo sie w drodze na koncert
      -Jak bylo na koncercie
      -Czemu wrocilam tak późno
      3.Chcecie zrobic ze znajomymi przyjecie urodzinowe.
      -Przekonaj ich zeby zrobic zakupy w supermarkecie
      -Odrzuc propozycje przyjaciela
      -Nie zgódź sie i zaproponuj rozwiazanie
      Obrazek byl bardzo glupi, szczegolowy. Jakis murzyn stal na drabinie, obok byl
      maly chlopiec, przygotowywali podworko do malowania (chyba) bo nie bylo za
      bardzo widac co oni robia.
      Pytania:Dlaczego oni pracuja razem? Czy chcialabym miec swoj wlasny dom?
      Zycze wszystkim powodzenia. Bedzie dobrze!
    • Gość: Kamilka Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.kwidzyn.mm.pl 20.04.05, 17:55
      z relacji wydarzen mialam opowiedziec ze bylam swiadkiem kradziezy w sklepie
      w co byli oni ubrani i gdzie uciekli

potem mialam ze chce kupic cos do ubrania - jaki rozmiar, kolor i ile
      kosztuje

a z negocjacji to ze szef chcial mnie wezwac w niedziele do pracy i musialam
      odmowic bo tam mam cos waznego

odrzucic propozycje podwojnej zaplaty

i isc na kompromis ze pojde na kilka godzin

no a obrazek to zur na lace pelnej smieci stare budynki supermarket i dwa
      samochody
    • Gość: DOrotkaaaaa Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 17:56
      1) Pomoc w wyborze kierunku studiow, pytanie z czego kolezanka miala najlepsze
      oceny i jakie jej sie zawody podobaja

2) Jakie były trudnosci w zdobyciu biletow na jakas tam impreze sportowa, opis
      imprezy i jak zachowywali sie kibice

3) Mam isc z kolega na slub, ale on chce isc w dzinsach i swetrze, a ja mam mu
      powiedziec ze to zly pomysl, nie zgodzic sie, i cos tam jeszce WYNEGCJOWAC..

4) Obrazek to facet w warzywniaku i szprzedawczyni mu daje koszyk z chlebem,
      pyt: a) Czy sie cieszy ze jest w sklepie ( czy cos w tym stylu..)
      b) Gdzie lubisz chodzic na zakupy:):)

Pzdr z Wrocka:)
      • Gość: PROSZACA!!!!!!!!!! LUDZIE BŁAGAM!!! PISZCIE JAKI JESTEŚCIE REJON!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 18:49
        MISIE ZLOTE PROSZE WAS!!! PODDPISUJCIE SIE Z JAKIEGO JESTESCIE OKREGU!!! ALBO
        CHOCIAŻ MIASTA BADZ WOJEWODZTWA!!! BEDZIE LATWIEJ!!!! PLISSSSSSSSSSSSSS!!!!
        • Gość: sconfussowany. to jak to w końcu jest podzielone-dla wszystkich IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 18:51
          to samo(dla całej POlski) czy dla woj. czy okręgów? Bo juz nie wiem. I feel
          confussed.
    • Gość: gosc Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: 80.51.228.* 20.04.05, 19:13
      1. chcesz wyjechac do anglii
      - powiedz w jakim celu dzwonisz
      - skad dzwonisz
      - czy chcesz by wyslano Ci oferte
      2. gosposia poprosila Ci bys zaopiekował sie dzieckiem
      - gdzie byliscie
      - jak sie sprawaowal
      - czemu wrociliscie tak pozno
      3. jakis tam koles :) chce wysc w upalny dzien do miasta,
      - zaproponuj wyjscie nad rzeke
      - nie zgodz sie z jego argumentami
      - ostatecznei zadecyduj

OBRAZEK
      inwalida na wózku(ale uśmiechniety) z jaką babką z tylu
      • Gość: ziom LUDZIE NIE PANIKUJCIE Z TYMI OKRĘGAMI !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 19:28
        SIEJECIE TYLKO FERMENT CIOŁY!
        serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,2663492.html

p.s. Ci, ktorym szkoda czasu, zeby zrobic sobie zestawienie i poukladanie
        tematow radze ruszyc cztery litery i samemu zrobic - co na latwizne sie chce
        isc ? normalnie, niech inni siedza i sie mecza, a ja bede blagac i mi wysla...
        nie ma mowy ! ja sobie ladnie w wordzie poukladalem podpuktami etc - mam ok. 20
        stron i poswiecilem na to gora 0,5 h., wiec do roboty lewusy!

• Gość: leń Re: LUDZIE NIE PANIKUJCIE Z TYMI OKRĘGAMI !!!! IP: 80.51.99.* 20.04.05, 19:40
          zgadzam się.. inni się meczą.. a wy jeczycie i błagacie..
          ziom ale moglbys wyslac swoja kopie:p sprawdze ze swoja :)) nie ziewaj tylko..
        • Gość: leń Re: LUDZIE NIE PANIKUJCIE Z TYMI OKRĘGAMI !!!! IP: 80.51.99.* 20.04.05, 19:40
          zgadzam się.. inni się meczą.. a wy jeczycie i błagacie..
          ziom ale moglbys wyslac swoja kopie:p sprawdze ze swoja :)) nie ziewaj tylko..
        • Gość: a masz wszystkie Re: LUDZIE NIE PANIKUJCIE Z TYMI OKRĘGAMI !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 19:54
          a masz wszystkie 50 bo mi dwóch brakuje a przy dwóch mam tylko jednoo pytanie
          do obrazka czy Ty tez tak masz??

jesli nie móglbys mi przeslac kopie

jesli napiszesz ze mozesz podam adres
          • Gość: gosciu Re: LUDZIE NIE PANIKUJCIE Z TYMI OKRĘGAMI !!!! IP: *.glubczyce.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 20:06
            nie wiem czy to bylo ale przypomnialo mi sie ze kolezanka miala
            1) ze byla na koncercie i byla awaria swiatla
            jak zareagowala
            jakie byly skutki tego
            2) ktos chce ja zaprosic do restauracji
            ma odmowic i podac dlaczego
            • Gość: maigdałek ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę innym IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 20:08
              skopiowałem wszystko co jest tutaj ale i tak strszanie to niepoukładane,jakby
              ktoś mógł mi przesłac to w jakies w miarę czytliwej formie to się
              zobowiązuje ,ze prześlę je innym maturzystom.
              • Gość: sloneczko Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: 82.160.42.* 20.04.05, 20:14
                jakbys mogla to przrslij mi to co skopiowalas stad bo mi wlasnie wylaczyl sie
                word i mi sie wszystko - no prawie wszystko- skasowalo. prosze:)

sloneczko198666@op.pl
                • Gość: migdałek słoneczko wysłałem ci już. IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 20:21
                  • Gość: sloneczko Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: 82.160.42.* 20.04.05, 20:38
                    dziękuję Ci bardzo:)

nie wiem jak Ci dziękować:)
                    • Gość: a mi?? Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 20:40
                      a mi tez mozecie wyslac??? beznadziejn@o2.pl
                      • Gość: ania Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 07:38
                        jejku prześlijcie mi poukładane zestawy maturalne będe bardzo wdzięczna i pół podkarpacia też:)
                  • Gość: inez5 Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 20:45
                    mozesz mi tez wyslac inez5@op.pl
                    • Gość: gosciu Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.glubczyce.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 21:27
                      a ja bym mogla tez prosic?? macie wszystkie 50? jak tak to bylabym wdzieczna
                      jakby ktos przeslal na alex54@interia.pl
                    • Gość: ziemowy Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 22:23
                      prosze prześli mi ziemowy@plusnet.pl
                      • Gość: guest Re: Potrzebny pomocny gest IP: *.mpm.net.pl / *.mpm.net.pl 22.04.05, 00:45
                        i prześlijcie mi jak może ktoś zestawy bo w poniedziałek mam angola
                        <samsung1117wp.pl> dozgonnie wdzięczny i chetnie służący pomocą innym
                  • Gość: oxx Re: słoneczko wysłałem ci już. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:15
                    mozesz mi tez wyslac sumo@op.pl
                    • aska1001 Re: słoneczko wysłałem ci już. 22.04.05, 19:43
                      Prosze przeslijcie mi też, odwdzięcze się jak tylko będę mogła. 24maj@wp.pl
                  • aska1001 Re: słoneczko wysłałem ci już. 22.04.05, 19:44
                    please prześlijcie mi te zestawy.
                • Gość: katy____20 Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.06, 20:43
                  hej. masz poukladane te tematy z ang.. mozesz mie je przeslac..
                  katrina18@poczta.fm z gory dziekuje
              • Gość: inez Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 20:48
                mozesz mi tez przeslac bardzo Cie prosze!!:-) inez5@op.pl
                • Gość: godc Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.04.05, 21:03
                  no to ja tez poprosze fanslaska@interia.pl :)
                  • Gość: kaktusss@interia.p Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.altec.pl / *.altec.pl 20.04.05, 21:16
                    z góry dziekuje za pomoc i zycze powodzenia;)
                  • Gość: w potrzebie Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.pelplin / *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:17
                    ja tez bardzo bym prosiła. uratujecie mi życie!!!!
                    PROSZE!!!
                    akosiorek11@wp.pl
                    • Gość: maturzystka Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.systemx.com.pl 20.04.05, 21:25
                      Ja tez proszę o przesłanie mi poukładadych materiałów. Równiez prześlę innym
                      • Gość: maturzystka Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.systemx.com.pl 20.04.05, 21:26
                        Ja tez proszę o przysłanie mi poukładanych zestawów. Równiez prześlę innym a
                        mój e-mail to: klaudiak89@o2.pl
                        • Gość: leniu Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: 80.51.99.* 20.04.05, 21:52
                          wyslij jak mozesz :)) maciekg@tlen.pl
                          • Gość: adrian adrianf0@o2.pl IP: 80.48.149.* 21.04.05, 23:33
                            Ja również prześlę innym jeżeli dostanę !!
                    • Gość: załamany Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.tivnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.05, 19:42
                      ktos ma moze zestawy do ustnej z anglika z woj slaskiego!!???? prosze was
                      bardzo!! korkus7@o2.pl
                • Gość: leniu Re: inez wyslij jak mozesz.. IP: 80.51.99.* 20.04.05, 21:56
                  maciekg@tlen.pl
                • Gość: ziemowy Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 22:17
                  Prosze prześlijcie poukładane zestawy ziemowy@plusnet.pl
                  • Gość: bla Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 21:50
                    jeśli ktoś chce zestawy to pisać na strange_beautiful_m@poczta.pl
              • Gość: Andromeda Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 22:49
                Błagam cię pomóż mi...chciałąbym abtś mi przesłąm...naprawde bardzo
                pilneee...proszeeee...z góry dziękujeee:):):)

andromeda1986@tlen.pl
              • skwarciu Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny 21.04.05, 01:48
                wielka próśba prześlij też mi bo kurna sie juz zgubiłem w tym wszystkim
                • skwarciu Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny 21.04.05, 01:49
                  mój email to skwarciu@tlen.pl
              • Gość: aniako86@wp.pl Re: ja tez chciałbym miec poukładane-prześlę inny IP: *.telkab.pl 22.04.05, 18:51
                slicznie prosze dobrego czlowieka o te zestawy i z gory serdecznie dziekuje
                aniako86@wp.pl
    • Gość: w potrzebie Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.pelplin / *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:32
      przeslijcie mi prosze jeszcze nie dostałam , ale wiecie co wydaje mi sie ze w
      kazdym wojewódstwie sa inne pytania.
      pomocy potrzebuje plisss!!!
      • Gość: Anka Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:36
        yoona@poczta.onet.pl

baaardzo prosze!
    • Gość: akosiorek11@wp.pl LUDZIE POMOCY!!!! Prosze o przesłanie IP: *.pelplin / *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 21:44
      prosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mi to jest naprawde potrzebne
    • Gość: Dorota Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 20.04.05, 21:56
      RYSUNEK:fotografia nowowybranej miss,w tle widzowie i reporterzy,1.pytanie -
      dlaczego twoim zdaniem ta kobieta przyciaga uwage
      tłumu,2.czy twoim zdaniem wyglad zewnetrzny pomaga w zyciu

zdjęcie z bezdomnymi, żebrającymi ludzmi,
      dialog o ostatecznym terminie oddania projrktu (deathline)
      byłeś na meczu wrażenia, chcesz wynająć mieszkanie

Obrazek – pałac mloda dziewczyna
      - jak walczysz ze stresem?

obrazek- chłopczyk lezy w szpitalu, a mamusia czyta mu książkę (co moglo sie
      stac)
      -organizacja zjadu rodzinnego (ile osob liczy twoja rodzina, zainteresowania
      jej)

obrazek Pan na budowie z wiertarkš w ręku, dlaczego ma maskę na twarzy.
      obrazek; panie z nartami w reku

dzieci wrzucaja smieci do kontenera
      - po co je tam przyniosly ?
      - czy warto sortowac smieci ?

Obrazke jakas dzielnica japonska
      kobieta jedzie na rowerze facet na motorze. Pytania : Dlaczego rower jest
      lepszym srodkiem transportu? W jakim kraju
      chcialabys mieszkac?

obrazek:wypadek samochodowy
      -co jest przyczyna wypadków

Obrazek:
      rodzinka sprzątająca plaże

obrazek:
      Jakis turysta trzyma mape w łapiskach i luka na nią , prawdopodobnie szuka
      jakiegos miejsca, ma czarną koszula w białe
      paski i bryle, w tle widać stare miasto i innych turystów przygladających sie
      zabytkom

Obrazek- pada sobie deszczyk na ulicy facet sprzedaje owoce i schowal sie pzred
      deszczem pod tym stolem Pytania. Czy myslisz ze temu kolesiowi sie podoba ta
      robota ( ewidentnie nie byl zadowolny : ) pyt 2 jak bedzie wygladala twoja
      przyszlosc

ludzie w garniakach oddajacy telefon (wkladajacy go do pudelka)pytania
      - jak wygladaja egzaminy w naszym kraju

Obrazek: Dwóch facetów w garniturach siedzących na przeciw siebie w jakimś
      biurze. Jeden pokazuje drugiemu kartkę.
      (Prawdopodobnie chodzi o ofertę pracy)

Obrazek - Starszy facet z 4 dziećmi grający na plaży w piłkę z nimi.
      Pytanie do obrazka - Czy sport jest ważny w życiu człowieka.

Obrazek: 2 policjantówe i 2 walizki (prawdopodobnie je ktoś zgubił)
      - powiedz co z nimi zrobią
      -czy twoja okolica jest bezpieczna??

Na obrazku jakiś kucharz pokazujący na talerzu jakieś danie ludziom
      zgromadzionym na placu. ludzie robią zdjęcia.
      - Jak myslisz dlaczego ludzie robia zdjęcia temu daniu
      - Czy lubisz gotować i dlaczego ?

obrazek : stary zamek po prawej kolejka do zwiedzania, kilka drzew , lato, na
      laweczce siedzi babka ....
      pytania do obrazka
      1.dlaczego ta babka siedzi sama na lawce
      2.jakie sa plusy i minusy bycia turysta

obrazek : panks obdarte ubrania

obrazek . ojciec z dzieckiem jednego trzyma na kolanach a drugi obok
      w kuchni

obrazek: plaza i statek

obrazek- sala od informatyki, uczniowie cos tam robia pszy kompach, stoja obok
      innych uczniow

innych uczniow

2 kobiety na rowerach w jakims biednym miescie (powiedziec cos o zyciu w miesci
      czy tam na wsi)

- ktos zmywajacy naczynia (wymienic przedstawione na rysunku naczynia)

- 3 dziewczyny: 1 przeglada sie w lustrze, 2 maluje paznokcie, a 3 nie wiem, w
      pokoju panuje straszny balagan i pytania: czemu jest tam taki balagan i czy
      chcialbys mieszkac z takimi osobami

- 2 kobiety opalajace sie na plazy a nad nimi leci samolot. Pytanie: jak
      myslisz, czemu ten samolot tam leci ))

obrazek: klientka siedzi na tarasie ( w ogrodzie ?) leza jakies gazety, wino
      itp
      pytania :
      -Czy ona jest zrelaksowana
      -Jak ty sie relaksujesz

obrazek 2 panny bija sie na judo
      b jakies tam ze sasiedzi sa chalasliwi

na jednym był obrazek basenu i były tam starsze kobitki, <jakies emerytki> i
      trzeba bylo odpowiedziec, dlaczego starsi ludzie powinni bardziej dbac o zdrowie

• Gość: ziom LUDZIE, JACY WY JESTEŚCIE NIEKUMACI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 22:29
        JESZCZE RAZ PROSZĘ, ŻEBY NIE SIAĆ FERMENTU, ZANIM NIE PRZECZYTACIE TEGO
        ARTYKUŁU!
        serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,2663492.html
        I poza tym okazalo sie ze jestescie lewusami do granic mozliwosci! Pisalem juz,
        poukladanie w WORDzie zajelo mi 0,5 h. A wy tu piszecie, zeby wam nawet
        niepoukladane wysylac na mail - skoro chcecie niepoukladane to czemu sobie sami
        nie skopiujecie z wczesniejszych postow w tym temacie ??? Znalezli sie juz
        uczynni ludzie, ktorzy zebrali wszystko do kupy. A poza tym wygrywaja dla mnie
        osoby, ktore blagaja o poukladane wszystko... Normalnie macie ludzie tupet.
        Moze jeszcze wam zaznaczyc nr zestawu takie jak sa naprawde i obrazki
        dolaczac ??? Ludzie! Opamietajcie sie! Ruszcie cztery litery i do roboty!
        • Gość: leń Re: LUDZIE, JACY WY JESTEŚCIE NIEKUMACI !!! IP: 80.51.99.* 20.04.05, 23:24
          ale Ty sie podniecasz.. nie chcesz to nikomu nie wysyłaj, a nie sie
          bulwersujesz..
          • Gość: slonce__ Re: LUDZIE, JACY WY JESTEŚCIE NIEKUMACI !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.06, 20:55
            mozesz mi wyslac tematy z angielskiego.... bardzo Cie prosze.... byla bym
            strasznie wdzieczna... blagammmm.z gory dziekuje.. katrina18@poczta.fm
        • Gość: kacha____20 Re: LUDZIE, JACY WY JESTEŚCIE NIEKUMACI !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.06, 20:53
          mozesz mi wyslac tematy z angielskiego... bardzooooo prooooosze..... byla bym
          strasznie wdzieczna..... BLAGAMMMMM..... z gory dziekuje.
    • samik3 Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p 20.04.05, 22:49
      znasz juz jakies tematy??
      • Gość: Andromeda PLISSSS... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 22:53
        nich ktoś mi przesle ...BŁAGAMMMM....andromeda1986@tlen.pl
        • Gość: maaaa Re: PLISSSS... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 23:26
          mi tez... martaw1986@interia.pl
      • smoku125 Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p 20.04.05, 23:45
        jestem pod sciana
        `Prosze niech ktos sie odezwie na gg
        6368632 jeszcze raz blagam
        chcialbym pogadac o tej z........... maturze
    • Gość: //// Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.cyberlex.pl / 213.199.198.* 20.04.05, 23:39
      obrazek: gosciu na wózku inwalidzkim; pytanie do tego: <pierwszego nie pamietam>
      w jaki sposób sąsiedzi mogą pomóc ludziom niepełnosprawnym
      negocjowanie: kumpel chce isc zwiedzic miasto< do muzeum itp.>, a ty nad
      jezioro<dlaczego>, rozwiazanie kompromisowe
      relacjonowanie: zajmowałaś się kogos dzieckiem, gdzie byliscie, co robiliście,
      jak zachowywał sie mały, dlaczego tak późno wróciliście
      uzyskiwanie informacji: <to było głupie nie bardzo pamiętam> chodziło o tanią
      wycieczke do włoch
      z obrazków inni mieli: jakąś pergole, pełno liści i jakiegoś gościa;
      ognisko i 3 ludzi;
      jakiś gościu siedzący w samolocie POWODZENIA!!!!!
      • smoku125 Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p 20.04.05, 23:41
        Ludzie kto ma wszystkie te zestawy
        • Gość: sumo@op.pl Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 07:52
          sumo@op.pl - prosze o zestawy :)
      • Gość: misiek563@wp.pl nie wiem czy dobrze poukładane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 09:43
        jesteś na kursie językowym 1.masz opowiedzieć swój plan zajec,2 - nawyki zywieniowe,3.co lubisz robić w wolnym czasie
        II opowiadasz o przeprowadzce, 1.dlaczego zmieniłeś mieszkanie,2.jak długo trwała przeprowadzka i czy cos się wtedy ciekawego wydarzylo,3.kto ci w niej pomagał
        III w czasie wakacji zachorowałeś, rozmawiasz z lekarzem, on ci zaleca pozostanie w łóżku,1.nakłoń go abyś mógł wychodzić na dwór,2.obiecujesz mu ze spełnisz wszystkie jego zalecenia,3.zgadzasz się na kompromis
        RYSUNEK:fotografia nowowybranej miss,w tle widzowie i reporterzy,1 - dlaczego twoim zdaniem ta kobieta przyciaga uwage tłumu,2.czy twoim zdaniem wyglad zewnetrzny pomaga w zyciu
        1.znajomy anglik chce chodzic do polskiej szkoły
        -kiedy rozpoczyna się rok szkolny -co wolno u nas w szkole a czego nie wolno
        -zapytać sie czego nie wolno u nich w szkole
        2.spotkałem sie z ulubionym aktorem -gdzie i kiedy -co o nim wiem i o co pytali go inni ludzie na spotkaniu -co robilem po spotkaniu
        3.mam powiedzieć ze wole mieszkać na wsi niż w dużym mieście -dlaczego?
        2) scenka: zapytaj z jakich rodzajów programów komputerowych używasz? jak często korzystasz z poczty elektronicznej? Po co korzystasz z Internetu? Druga scenka: opisz swoja wizytę na wystawie malarskiej, powiedz co ci sie najbardziej podobało? Trzecia: jesteś w hotelu planowane śniadanie jest na godzinę 8, powiedz ze to dla ciebie za wcześnie i ze
        chcesz zjeść o 9. Przejedz na kompromis i powiedz ze nie zjesz śniadania ale za to zapłacisz mniej za pobyt w hotelu.
        Opis obrazka:
        siedzi gosciu w kuchni i je a przed nim stół cały zastawiony jakimiś potrawami, jest bałagan, powiedz dlaczego w kuchni jest tylepotraw, i powiedz co lubisz jeść.
        3) zdjęcie z bezdomnymi, żebrającymi ludzmi, dialog o ostatecznym terminie oddania projrktu (deathline) byłeś na meczu wrażenia, chcesz wynająć mieszkanie

4) 1. W biurze podróży
        - jesteś zainteresowany wycieczka do stolicy -najbardziej interesuje Cie zwiedzanie muzeów
        - jaki jest koszt takiej wycieczki
        2 Jesteś na meczu NBA - jak dostałeś sie na mecz - jaka byla atmosfera na meczu- jak świętowaliście wygrana
        3. jesteś u wujka
        - poproś go o zgodę na wyjście na koncert - upewnij go ze bodziesz bezpieczny - powiedz ze jeśli będziesz sie spóźniał to zadzwonisz
        Obrazek - jesteś w kawiarni
        - czy ludzie w środku sa szczęśliwi i czemu - jaki sa Twoje zawodowe na przyszłość
        5) kolezanka wybiera sie w góry - powiedz jak powinna sie ubrać - co powinna jeszcze ze sobą zabrać - gdzie może spędzić noc
        a)przeniosłeś sie z jednej szkoły do drugiej - jakie przedmioty miałeś - jakie miałeś kontakty z rówieśnikami - dlaczego zmieniłeś szkołę
        b)wynajmujesz pokój z kolegą - kiedy umawiacie sie na sprzątanie - kto gotuje - nie zgadzasz sie z tym ze ona pali
        Obrazek - paląca mloda dziewczyna - jak walczysz ze stresem?
        6) W restauracji - zapytaj sie gdzie jest najbliższa restauracja - jaka to restauracja - jak tam dojść
        W kinie z grupa przedszkolaków
        - na jakim filmie byłeś - gdzie to było - jaka była Twoja reakcja i czemu dzieciom sie nie podobało
        Dzwonisz do biura podroży
        - chcesz zmienić termin wyjazdu - nie zgadzasz sie na podwyższenie ceny - zgadzasz sie z ich opinia
        obrazek 2 babcie na imprezie urodzinowej - czemu ludzie starsi sa samotni
        7) -zgubiłem portfel i ktoś mi pomógł
        -opisz koledze z anglii jak wygląda twoje miasto, rodzina jak spędzasz wolny czas
        -negocjowanie: przekonaj kolege żeby jechał z tobą do Hiszpanii czy coś takiego
        8) umowić sie na wizyte u lekarza
        -opowiedziec swoj dzień na kursie w Anglii
        -i dowiedzieć sie jakie pamiątki chce twój ziomek kupić i powiedzieć mu gdzie moze je dostać
        Obrazek
        siedzi rodzinka i imrezke jakąś robią

9) koleś sie pyta o drogę ale nie wiem gdzie to jest i mówię zeby sam poszukał 2 drugei to musialem wskazac droge do centrum informatycznego a 3 mialem sie zapytac czy zrozumial moje wskazowki...
        10) obrazek wie młode blondynki przed blokiem trzymające prezenty :jakie prezenty lubisz dostawać i gdzie te kobiety mogą iść
        Relacjonowanie:widziales ostatnio fajny film. opowiedz go, kto grał w nim, i twoje odczucia po oglądnięciu

wymiana uczni.opowiedz o swojej rodzinie,spytaj kiedy przyjeżdza i o to co lubi jeść.
        negocjacje:kolezanka chce isc do kina.zgódz sie, powiedz że nie lubisz horrorów i uzasadnij
        11) 1. zamawiasz bilet na wyceiczke z Paryza do Edynburga
        -ile trwa podroz? -ile kosztuje bilet? -mozliwosc wyjazdu na 2 dni?
        2.zlapala cie policja -dlaczego? -co ci powiedziala? -jakie konsekwencje poniosłeś?
        3.szef prosi cie o przyjście w niedziele do pracy -zglos sprzeciw i uzasadnij -znajdz zastępstwo -kompromis
        12) Jaznam tą zwoni koleżanka opowiedz jej o swojej rodzinie ,zapytaj kiedy przyjedzie co lubi jesc. 2Opisz film ktogral gł role i czy ci się podobał 3Sasiadka idzie z toba do kina powiedz ze nie na horror tylko inny, kompromis
        Obrazek dwie babki daja sobie prezenty
        13) Rola ojca w rodzinie
        dlaczego dzieci nie lubią jeść
        wizyta u dentysty- rozmowa telefoniczna, trzeba sie umówić
        ochrona środowiska-opowiedz co sie dowiedziałeś na wykładzie na którym byłeś
        droga ze stacji do domu
        wynajmij mieszkanie-dowiedz się o warunki
        kupujesz kostium na bal-opisz jak ma wyglądać

14) restauracja (co zamawiam, jak długo czekac.)
        -praca (kto polecil prace za granica, co musial załatwić,)
        -przewodnik wycieczki (przekonac wycieczke aby zwiedzic stare miasto, oni chcieli na zakupy)
        obrazek facet gra na gitarze przy wejściu do metra w Londynie
        2
        obrazek- chłopczyk lezy w szpitalu, a mamusia czyta mu książkę (co moglo sie stac)
        -organizacja zjadu rodzinnego (ile osob liczy twoja rodzina, zainteresowania jej)

15) pozyczka w banku, zadzwonić po pomoc drogowa i opisać swój samochód

16) zestaw 7 i pierwsza scenka opowiedz o najciekwszysm miejscu dla mlodziezy w Twoim miescie, powiedz dlaczego mlodziez lubi tam
        chodzic i za pomoca jakiego srodka transportu mozna tam dotrzec... druga scenka jestes w restauracji i nie smakuje Ci jedzenie powiedz o tym kelnerowi, nie zgodz sie na podanie drugi raz tej samej potrawy, w koncu zgodz sie na jego propozycje, ale pod warunkiem ze nie zmieni to ceny. Trzecia scenka został Ci skardziony bagaż, powiedz a w jakich okolicznosciach to sie stalo, do kogo zwrocilas sie o pomoc i czy udalo Ci sie go odzyskac.....

18) 1 byles na manifestacji, gdzie się odbyla, w jakim celu, kiedy,
        2 jak wyglada twoj dom, gdzie mieszkasz w jakich gorach położone jest twoje miasto, ile ma mieszkancow, pytac o te rzeczy rozmowce.
        3 jestes za tym aby rzucic palenie, nie zgadzasz sie ze nie mozna tego zrobic, zaneguj argument ze jak rzucisz palenie to przytyjesz
        obrazek Pan na budowie z wiertarkę w ręku, dlaczego ma maskę na twarzy.

19)
        1. jaki sport lubisz najbardziej i dlaczego,
        2. ulegles wypadkowi, chcesz pojechac do ludzi.
        3. zycie w miescie jest lepsze niz na wsi
        obrazek; panie z nartami w reku.

1)zgubiłeś się
        -poproś kogoś żeby powiedział ci gdzie dokładnie się znajdujesz -jak dojść do stacji metra -ile to ci zajmie
        2) byłeś na zakupach na ulicy w Londynie) -po co tam byłeś -co się zdarzyło podczas zakupów -dlaczego lubisz robić zakupy w tym miejscu
        3)-chcecie zrobić imprezę -zaproponuj że w pubie -nie zgadzaj sie że w domu u kolegi -nie zagadzaj sie i podaj inne rozwiązanie
        Młody w swoim pokoju łóżku w rękach ma gitare . Na ścianach plakty jakiś sławnych ludzi.
        -czy wygląda na szczęśliwego -czy młodzi ludzie powinny mieć swój pokój i dlaczego?
        22) miała przekonać koleżankę do wyjścia na mecz a nie do kina, obrazek z jakims
        pociągiem na stacji kolejowej
        23) Np obrazki byly :dziewczynka na wozku glaszczaca konia; facet z
        wiertarka, dzieci czy to prawda ze box jest popularnym spotrem,
        dlaczego i czy sie z tym zgadzasz; Opiekowałeś sie nie pelnosprawnna dziewczynka, opisz to; Byles w zoo napisz jakie zwierzeta
        widziales, co robily; Ktos zgubil sie w gorach, powiedz gdzie jest najblizsze schronisko, pokaz droge i ile mu zajmie dojscie tam.
        2
    • Gość: Thor Re: SORTOWANIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 00:54
      Właśnie ściagnąłem wszystkie tematy z tego forum. Jutro je poukładam.
      Narazie czy ktoś może mi przesłać to co zostało ułożone. Chciałbym porównać to
      co zrobił ktoś i to co wyjdzie mi.

thor086@poczta.onet.pl
      • Gość: KASKA BŁAGAM PRZEŚLIJCIE MI ZESTAWY!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 07:48
        PLISSSSS PRZESLIJCIE MI ZESTAWY Z MAZOWIECKIEGO!!!!! gosia.1986@.pl Z GÓRY
        DZIĘKI I WIELKA BUZKA!!!!!!!!
        • Gość: migdałek UWAGA!Postaram się je poukładać i prześlę,ale załó IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 21.04.05, 08:07
          żcie osobny topik,bo teraz 50 wpisów to prośba o przesłanie,a nie zadania.
    • Gość: migdałek UWAGA!Wysłałem zestawy.-apel do wszyskich IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 21.04.05, 09:30
      jeżeli nie macie zadań to nie piszcie w tym topiku,bo nie o tym on jest.
      • Gość: (zestawy) Re: UWAGA!Wysłałem zestawy.-apel do wszyskich IP: *.246.jawnet.pl 21.04.05, 10:52
        (nr.50) – jestes w schronisku zapytaj o jedzienie
        Zapytaj Gdzie można zjesc cos taniego
        Zapytaj czy można i gdzie skorzystac z Internetu
        Zapytaj Gdzie jest interesujące miejsce (np. gory)

- reportaż, jaki był kataklizm?
        Jak ludzie pomagali
        Czy organizacja narodowa pomagala jak tak to jaka?

- chcesz zabrac koledze na koncert
        On się nie zgadza, podaj kompromis

-obrazek: w szpitalu, dziecko trzyma misia i pani doktor pokazuje na misiu jak
        się bada
        1pyt. Co pani doktor robi?
        2pyt. Czy chciałbyś być lekarzem?

(nr48) – koles zaprasza cie na mecz, nie zgadasz się i mowisz dlaczego
        Podajesz inna propozycje
        Co będziecie tam robic

- jestes na sejmiku, opisz jego przebieg
        Co było innego

- przyjezdza do ciebie kolega z USA, wytłumacz jak trafi do twojego domu
        Ile mu to zajmie czasu

-obrazek: kucharz w kuchni cos pichci, z jednej strony jakas dziewczyna z
        drugiej strony dzieci

(nr47) – mieszkasz u kogos w Angli, wybierasz się do kina, pytasz gdzie jest
        najbliższe
        Ile kosztuje bilet
        Poinformuj kiedy wybierasz się na film

- pracowałeś w restauracji, opowiedz co robiłeś
        Czy podobala ci się praca
        Dlaczego zrezygnowałeś

- twój współlokator pali faje, powiedz ze nie podoba ci się to
        Zaproponuj miejsce gdzie może palic
        Uzasadnij dlaczego tam

- obrazek: na lotnisku ludzie stoja w kolejce, lezy duzo bagazy, jedna kobieta
        spi na walizce
        1pyt. Dlaczego ta kobieta spi na walizce?
        2pyt. Dlaczego wedlug ciebie podróżowanie jest popularne?

(nr.46) – na lotnisku, zapytaj czy możesz zostawic swój bagaż?
        Ile to będzie kosztowalo
        Czy możesz odebrac bagaż wieczorem

- co się wydarzylo po drodze na koncert?
        Przebieg koncertu
        Dlaczego wróciliście pozno

- musisz kupic prezent na urodziny, zaproponuj koledze aby poszedł z toba do
        supermarketu
        On chce isc do innego sklepu, nie zgadasz się z nim, dlaczego nie ??
        Podaj kompromis

(nr.40) – jestes w biurze informacji turystycznych, powiedz jakie chcesz
        zwiedzic muzeum?
        Jak można tam dotrzec?
        W jakich godzinach jest otwarte?

- byles na imprezie, opowiedz z jakiej okazji
        Przebieg
        Co szczególnego się wydarzylo

- w pokoju współlokatora jest balagan, poinformuj o sytuacji
        Nie zgodz się z jego argumentami
        Podaj kompromis

- obrazek: w księgarni, duza kolejka, ludzie czekaja po ksiazki Harego Poterra
        1pyt. Czemu oni czekaja?
        2pyt. Dlaczego uwazasz ze czytanie książek jest wazne dla dzieci?

(nr.36) – powiedz jaka chciałbyś prace
        Zapytaj co musisz robic?
        Zapytaj ile placa?

- powiedz jakie masz objawy choroby
        Powiedz co ci powiedział doktor
        I co zalecil

- odwiedza cie kolega naklon go żeby u ciebie zamieszkal
        Odradz mu hotel
        Zaproponuj kompromis

- obrazek: studenci na uniwersytecie w togach, w tle matki i ojcowie
        1 pyt. Dlaczego SA w tych togach?
        2pyt.co może dac dobre wykształcenie?

(nr34) – zgubiłem plecak
        Opisz wyglad
        Jak się można z toba skontaktowac

- ide na koncert, gdzie kupilem bilety
        Jak się ten koncert podobal
        Gdzie poszedłem po koncercie

- powinniśmy zostac w schronisku
        Nie zgodz się i dlaczego
        Podaj kompromis

- obrazek: dziewczyna siedzi na fotelu w pokoju, na uszach ma słuchawki,
        wpatruje się w obraz
        1pyt. Czy jest jej wygodnie?

(nr.33) - jestes na wycieczce zaproponuj koledze ze zamieszkacie hotelu
        On chce mieszkac w kempingu ale ty uwazasz ze jest gorszy, dlaczego?
        Podaj kompromis

- pracujesz i opowiedz gdzie znalazłeś ta prace
        Co robiłeś
        Co zrobiłeś z pieniędzmi

- chcesz wypożyczyć stroj na bal, jaki chcesz stroj?
        Na jak dlugo?
        Cena ?

- obrazek: dziewczyna uczy się w pokoju obok niej siedzi kot i lezy duzo notatek
        1pyt. Czy uwazasz ze dziewczyna latwiej się uczyc
        2pyt. Czy lubisz się uczyc do egzaminu

(nr32) – zaproponuj koledze wyjazd nad morze
        On che w gory ale ty się nie zgadasz, dlaczego nie ?
        Podaj kompromis

- w twojej szkole odbywa się konkurs piosenki, kto go zorganizowal?
        Jakie były nagrody?
        Od kiedy do kiedy się odbywal?

- jestes w Londynie chcesz isc na kurs, zapytaj jakie kursy organizuje szkola?
        Kiedy się odbywa?
        Czy szkola organizuje dodatkowe kursy

- obrazek: w biurze dwoch kolesi rozmawia przed kompan na temat pracy
        1.pyt o czym rozmawiaja? (o pracy)
        2pyt. Jaka prace chciałbyś w przyszłości ?

NR 29

OBRAZEK

PYTANIA DO OBRAZKA:

UZYSKIWANIE INFORMACJI:

To tylko część ale są poukładane, proszę o inne zestawy z nr. jak macie
        PRZEŚLIJCIE MI TEŻ COŚ gwdz3@interia.pl
        • Gość: she 43 zestawy....tylko wymiana IP: *.localdomain / 80.51.227.* 21.04.05, 11:02
          Mam trochę poukładanych zestawów (43) jakby kogos to interesowało...i chciałabym
          jeszcze te 7 zdobyć, może ma ktoś więcej ode mnie i byłby tak miły? ja chętnie
          prześle(wymienie sie) :P
          kamila.latus@wp.pl
          • Gość: Kaśka Re: 43 zestawy....tylko wymiana IP: *.bartoszyce.com.pl / 212.244.202.* 21.04.05, 11:07
            Kamila ja mam 36 tylko ze nie na kompie,wiec proponuje tak,Ty mi przeslesz te
            swooje ,ja je przejrze i napisze Tobie te ktorych nie masz a ja mam.Jeśli
            chcesz możemy tak zrobić,a jeśli nie to trudno...
            • Gość: darka_1986@o2.pl Re: 43 zestawy....tylko wymiana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 13:09
              BOG KAZAL POMAGAC!!!!POMOZCIE WIEC.PROSZE O ZESTAWY....DZIEKUJE.I ZYCZE
              POWODZENIA WSZYSTKIM
          • Gość: nostos@wp.pl prosze przeslijcie mi zestawy na ang MAM JUTRO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 11:13
            nostos@wp.pl
          • meeve Re: 43 zestawy....tylko wymiana 22.04.05, 20:23
            MAM MASE TYCH PYTAN ale niepoukladana,nie wiem tylko czy tu rozszerzone tez sie
            przewijaja byloby fajnioe bo ja wlasnie rozszerzony zdaje:D
          • Gość: maturzysto Re: 43 zestawy....tylko wymiana IP: *.tivnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.05, 19:47
            no to skoro na wqymiane no to ja miałem takie cos-
            1 znalazłem nowe mieszkanie
            -co sie w nim znajduje
            -gdzie sie znajduje
            -zaprosic starych znajomych
            2 niepamietam zabardzo tam cos było o szkole ze wybrałem kilka przedmiotów!a
            znajomy sie pyta dlaczego akutat to!

na obrazku miałek prkiestre deta w parku a obok stał jakis gosciu z dzieckiem!

tylke pamietam moze to twoj brakujacy zestaw!!! a jak bys mogła to przysłała
            bys mi te 43 na maila!! korkus7@o2.pl chciałem siobie zerknac co było w
            innych!!prosze!! i z góry dzieki
    • Gość: nie bojcie sie:) Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.net-serwis.pl 21.04.05, 10:57
      1.Anglik pyta cie jak sie dostać gdzieśtam
      -odpowiedz mu ze nie wiesz
      -powiedz jak sie dostac do centrum informacyjnego
      -spytaj czy cie zrozumial

2.kilka dni temu brałeś udział w akcji Czyste Miasto
      -jak sie przygotowales
      -jak przebiegała akcja
      -co się przytrafiło ciekawego

3.twoj kolega chce iść do teatru a ty na koncert jazzowy
      -nie zgodz sie na propozycje kolegi i podaj argumenty
      -podaj swoja propozycję
      -wykombinuj kompromis

obrazek: sala egzaminacyjna (how nice...), chłopak oddaje komórkę do jakiegos
      pudła
      -dlaczego na egzaminie nie mozna miec telefonów
      -dlaczego telefony są takie popularne wsrod mlodziezy

zestaw nr 30, dosc sympatyczny, nie bojcie sie, bedzie dobrze:)
    • Gość: Jaworzno OKE Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.246.jawnet.pl 21.04.05, 11:07

Jak ludzie pomagali

się bada

Podajesz inna propozycje
      Co będziecie tam robic

Co było innego

Ile mu to zajmie czasu

drugiej strony dzieci

najbliższe
      Ile kosztuje bilet

Dlaczego zrezygnowałeś

Uzasadnij dlaczego tam

spi na walizce

Ile to będzie kosztowalo

Przebieg koncertu

supermarketu
      Podaj kompromis

zwiedzic muzeum?
      Jak można tam dotrzec?

Przebieg

Podaj kompromis

1pyt. Czemu oni czekaja?

Zapytaj co musisz robic?
      Zapytaj ile placa?

I co zalecil

Odradz mu hotel
      Zaproponuj kompromis

(nr34) – zgubiłem plecak
      Opisz wyglad

Nie zgodz się i dlaczego
      Podaj kompromis

wpatruje się w obraz

Podaj kompromis

Co robiłeś
      Co zrobiłeś z pieniędzmi

Na jak dlugo?
      Cena ?

- obrazek: dziewczyna uczy się w pokoju obok niej siedzi kot i lezy duzo notatek

Podaj kompromis

Jakie były nagrody?

Kiedy się odbywa?

NR 29

OBRAZEK

PYTANIA DO OBRAZKA:

UZYSKIWANIE INFORMACJI:

RELACJONOWANIE:
      - po co tam poszedles
      - co sie wydarzylo
      - co Ci sie podobalo

NEGOCJOWANIE
      - zaproponuj kompromis

nr 24
      1. chcesz pojechać do Szkocji na parę dni. Zapytaj w informacji, czym tam
      najlepiej dojechać, jak długo trwa podróż. (rozpoczyna egz)
      2. opisz pierwszy dzień w pracy. Jak wyglądał, powiedz ze w czasie lunchu
      rozmawiałeś z pracownikiem, powiedz co ci zaproponował (rozp. Egz)
      3. planujesz spedzic wieczor z przyjacielem , zaproponuj pójście do kina, nie
      zgódź siê na pójście do pubu, podaj powody, zaproponuj coś innego. (rozp.
      Zdajacy)
      4. OBRAZEK: (dziewczyna w bibliotece, uczy się, dużo książek, itd.) Pytanie 1)
      czy ta dziewczyna ma dużo materiału do nauki i dlaczego? 2) co wolisz: naukę w
      grupie czy samemu.
      • Gość: Marta Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.unicom / *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 12:31
        Dzieki za te Jaworzno, własnie tego potrzebiwałam, bo juz sama zgłupiałam, czy
        jest 50 zestawów na Pl czy 50 na woj. ale zawsze sie przydadza, jak dostane od
        ludzi z województwa śląskiego to też przesle, nie zaszkodzi :) Pozdrawiam
      • Gość: Marta Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: *.unicom / *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 12:38
        Ok nie wiem czy to cos da bo pewnie juz sie te zestawy z woj. slaskiego
        pojawiły no ale:20) slaskie, zestaw był nawet spoko
        dialogi o: pracy, podrózy autostopem i zakupie pamiatek. A na obrazku dwoje
        dzieci sortujacych smieci przed koszami pytania do obrazka nawet nawet
        pierwszego juz nie pamietam ale w durgim trzeba było powiedzieć czy wazne jest
        sortowanie smieci i dlaczego?
        21)
        1)zgubiłeś się
        -poproś kogoś żeby powiedział ci gdzie dokładnie się znajdujesz
        -jak dojść do stacji metra
        -ilo to ci zajmie
        2) byłeś na zakupach na (jakieś znanej ulicy w Londynie)
        -po co tam byłeś
        -co się zdarzyło podczas zakupów
        -dlaczego lubisz robić zakupy w tym miejscu
        3)negocjacje
        -chcecie zrobic imprezę
        -zaproponuj że w pabie
        -nie zgadzaj sie że w domu u kolegi
        -nie zagadzaj sie i podaj inne rozwiązanie
        3 rysunek
        Młody w swoim pokoju łóżku w rękach ma gitare . Na ścianach plakty jakiś
        sławnych ludzi.
        -czy wygląda na szczęśliwego
        -czy młodzi ludzie powinny mieć swój pokój i dlaczego?
        22) miala przekonac kolezanke do wyjscia na mecz a nie do kina, obrazek z jakims
        pociagiem na stacji kolejowej(wiecej sie nie dowiedzialam bo byla zbyt przejeta)
        23) Wiem mniej wiecej co bylo, ale nie mam calych zastawow. Np obrazki
        byly :dziewczynka na wozku glaszczaca konia; facet z
        wiertarka, dzieci zbierajace smieci, wysypisko smieci. Co do rozmow to bylo
        m.in: czy to prawda ze box jest popularnym spotrem,
        dlaczego i cz sie z tym zgadzasz; Opiekowales sie nie[pelnosprawnna
        dziewczynka, opisz to; Byles w zoo napisz jakie zwierzeta
        widziales, co robily; Ktos zgubil sie w gorach, powiedz gdzie jest najblizsze
        schronisko, pokaz droge i ile mu zajmie dojscie tam.
        24) 1. Jesteś chory, idziesz do lekarza - opisz objawy, powiedz jak długo to
        trwa
        i gdzie mozesz kupic przepisane lekarstwa
        2. Zorganizowaliście w szkole dyskotekę. Opowiedz o tym koledze, powiedz
        gdzie i jak zorganizowaliście, kim byli uczestnicy i jak przebiegala zabawa.
        3. Byleś w Szkocji na wycieczce. Rozmawiasz z organizatorem. Powiedz, ze
        warunki byly okropne i wyjasnij czemu, co ci się nie podobało, zaproponuj
        rekompensatę.
        A obrazek: Panna chyba w ZOO, głaszcze żółwie. Ciężko cokolwiek było
        powiedziec poza tym co napisałam. A pytania:
        Czy dziewczyna jest zadowolona, czemu tak sadzisz?
        Czy uwazasz, ze powinno się/można dotykać zwierzeta w ZOO? (powiedzialam, ze
        tak, o ile one to lubią - i mi zaliczyli:P)
        25) 11 Gdzie byłas na sylwestra jak bylas ubrana jakie bylo twoje towarzystwo,
        Wynajm mieszkanie zapytaj czy mozesz je waynajac w
        odp ci terminie zapytaj o standardy tego mieszkania i ile zaplacisz, mieszkasz
        z koleznka w akademiku podziel sie co do
        obowiazkow, ona chce zwierzeta a ty nie i jak sie ustosunkujesz do odwiedzin .
        Obrazke jakas dzielnica japonska kobieta jedzie na
        rowerze facet na motorze. Pytania : Dlaczego rower jest lepszym srodkiem
        transportu? W jakim kraju chcialabys mieszkac?
        26) 1.jestes u lekarza:
        -co cie boli i od kiedy
        -cos z tabletkami,pewnie recepta
        2.pierwszy dzien w szkole:
        -kogo poznałes
        -wrazenia
        3.nie moge zyc bez komorki,dyskusja z egzaminatorem
        27) 1. muszisz zamowic jedzenie do domu przez telefon
        -menu
        -czas oczekiwania
        -ile bedzie kosztowac i czy za dowóz tez sie placi

miałam udzielanie inf to było zapytać sie co Anglicy lubią jeść najbardziej,
        czy odzywiają sie regularnie i jaką ja lubie kuchnie. Relacjonowanie to było o
        tym,ze sie zgubiłam gdzies w Dublinie, i co zrobiłam jak zauwazyłam,ze sie
        zgubiłam,drugiej kropki nie pamietam i ospiać spotkanie z policjantem.A
        trzecie to miałam o tym,zeby zaproponowac gre w tenisa,później odrzucić pomysł
        pójścia na basen i uzasadnić dlaczego,no i trzecie pójśc na kompromis. A
        obrazek to imałam taką babke w biurze która trzymała dwie słuchawki.No i
        pytanie do tego,jak ona sie moze czuć i jaki zawód chciałabym wykonywac w
        przyszłości.
    • Gość: gocha proszę o zestawy,ja mam to już jutro !! IP: *.bartoszyce.com.pl / 212.244.202.* 21.04.05, 12:26
      gocha_cze@poczta.fm
      • Gość: Nyah Binghi Re: proszę o zestawy,ja mam to już jutro !! IP: *.pl / *.covernet.pl 21.04.05, 21:41
        Ja też proszę o pomoc. Jak ktoś ma poukładane jak najwięcej zestawów.
        Odwdzięcze się sprawdzjąc z moimi jezeli ktoś mi wyśle i nie bedziemiał tego co
        ja mam wyśle mu :) pzdr
        Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pwodzenia wszyskim :)
        czarnobrody@poczta.onet.pl
      • Gość: ziemowy Re: proszę o zestawy,ja mam to już jutro !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.05, 22:08
        prosze prześlijcie mi poukładane tematy ziemowy@plusnet.pl Dzięki
        • Gość: Paweł Re: proszę o zestawy,ja mam to już jutro !! IP: *.int.pl 22.04.05, 11:38
          czy ktos był by tak miły i mogł mi wysłac w miare poukładane tematy... bede
          ogromnie wdzieczny :)moj mail pa_w_el_18@o2.pl z gory dzieki
    • Gość: magda DUZO ZESTAWOW KTORE UDALO MI SIE SKOMPLETOWAC IP: *.internet.radom.pl 22.04.05, 21:48
      Zestaw 1

1.zamawiasz bilet na wycieczke z Paryza do Edynburga
      -ile trwa podroz?
      -ile kosztuje bilet?
      -mozliwosc wyjazdu na 2 dni?
      2.zlapala cie policja
      -dlaczego?
      -co ci powiedziala?
      -jakie konsekwencje poniosles?
      3.szef prosi cie o przyjscie w niedziele do pracy
      -zglos sprzeciw i uzasadnij
      -znajdz zastepstwo
      -kompromis

Obrazek: kobieta gra w tenisa

Zestaw 2

1.Dzwoni kolezanka
      - opowiedzjej o swojej rodzinie ,
      - zapytaj kiedy przyjedzie co lubi jesc.
      2.- Opisz film
      - kto gral gł role
      - czy ci się podobal
      3. Sasiadka idzie z toba do kina
      - powiedz ze nie na horror tylko inny,
      - kompromis

Obrazek dwie babki daja sobie prezenty

Zestaw 3

1.wizyta u lekarza
      - jakie objawy
      - jak długo
      - jakie leki
      2.- powrót z koncertu,
      - czemu przerwano,
      - jaka zabawna sytuacja,
      3.zakup pamiątek
      - dlaczego nie w centrum handlowym tylko w sklepie małym,
      - kompromis,

Obrazek: 2 samochody,
      dlaczego polskie ulice są bezpieczne,

Zestaw 4

1.Rola ojca w rodzinie
      - dlaczego dzieci nie lubią jeść
      2.wizyta u dentysty
      - rozmowa telefoniczna, trzeba sie umuwić
      3.ochrona środowiska
      -opowiedz co sie dowiedziales na wykładzie na którym byłeś

Zestaw 5

1.droga ze stacji do domu
      2.wynajmij mieszkanie
      -dowiedz się o warunki
      3.kupujesz kostium na bal
      -opisz jak ma wyglądać

Zestaw 6

1.iśc do banku i poprosić o pożyczke,
      2.zadzwonić po pomoc drogową i opisać swój samochód.

Zestaw 7

1.- restauracja (co zamawiam, jak długo czekac.)
      2.- praca (kto polecil prace za granica, co musial załatwić,)
      3.- przewodnik wycieczki (przekonac wycieczke aby zwiedzic stare miasto, oni
      chcieli na zakupy)

Obrazek: facet gra na gitarze przy wejściu do metra w Londynie
      obrazek: chłopczyk lezy w szpitalu, a mamusia czyta mu książkę (co moglo sie
      stac)
      -organizacja zjadu rodzinnego (ile osob liczy twoja rodzina, zainteresowania
      jej)

Zestaw 8

1. byles na manifestacji,
      - gdzie się odbyla,
      - w jakim celu,
      - kiedy,
      2.jak wyglada twoj dom,
      - gdzie mieszkasz w jakich gorach polozone jest twoje miasto,
      - ile ma mieszkancow, pytac o te rzeczy rozmowce.
      3.jestes za tym aby rzucic palenie,
      - nie zgadzasz sie ze nie mozna tego zrobic,
      - zaneguj argument ze jak rzucisz palenie to przytyjesz

Obrazek: Pan na budowie z wiertarkš w ręku, dlaczego ma maskę na twarzy.

Zestaw 9

1.jaki sport lubisz najbardziej i dlaczego,
      2.ulegles wypadkowi, chcesz pojechac do ludzi.
      3.zycie w miescie jest lepsze niz na wsi
      obrazek; panie z nartami w reku.

Zestaw 10

1.opowiedz o najciekawszym miejscu dla mlodziezy w Twoim miescie,
      - powiedz dlaczego mlodziez lubi tam chodzic i za pomoca jakiego srodka
      transportu mozna tam dotrzec...
      2.jestes w restauracji i nie smakuje Ci jedzenie
      - powiedz o tym kelnerowi,
      - nie zgodz sie na podanie drugi raz tej samej potrawy,
      - w koncu zgodz sie na jego propozycje, ale pod warunkiem ze nie zmieni to
      ceny.
      3.został Ci skardziony bagaż, powiedz
      - w jakich okolicznosciach to sie stalo,
      - do kogo zwrocilas sie o pomoc
      - czy udalo Ci sie go odzyskac

Obrazki: dziewczynka na wozku glaszczaca konia;
      facet z wiertarka,
      dzieci zbierajace smieci,
      wysypisko smieci.

Zestaw 11

1.czy to prawda ze box jest popularnym spotrem,
      - dlaczego i czy sie z tym zgadzasz;
      2.Opiekowales sie niepelnosprawna dziewczynka, opisz to;
      - Byles w zoo napisz jakie zwierzeta widziales,
      - co robily;
      3.Ktos zgubil sie w gorach,
      - powiedz gdzie jest najblizsze schronisko,
      - pokaz droge i ile mu zajmie dojscie tam.

Zestaw 12

1.Gdzie byłaś na sylwestra
      - jak byłaś ubrana
      - jakie było twoje towarzystwo,
      2.Wynajmij mieszkanie zapytaj
      - czy możesz je wynająć w odpowiadającym ci terminie
      - zapytaj o standardy tego mieszkania
      - i ile zaplacisz,
      3.mieszkasz z koleżanką w akademiku
      - podziel sie co do obowiazkow,
      - ona chce zwierzeta a ty nie
      - i jak sie ustosunkujesz do odwiedzin.

Obrazke jakas dzielnica japonska kobieta jedzie na rowerze facet na motorze.

Pytania : Dlaczego rower jest lepszym srodkiem transportu? W jakim kraju
      chcialabys mieszkac?

Zestaw 13

1.muszisz zamowic jedzenie do domu przez telefon
      -menu
      -czas oczekiwania
      -ile bedzie kosztowac i czy za dowóz tez sie placi
      2.byłes swiadkiem przestepstwa
      -co widziales
      -gdzie to bylo
      -opisz sprawce
      3.musisz przekonac kolezanke do muzyki rozrywkowej
      -atrybuty muzyki rozrywkowej
      -umowic sie na posluchanie muzyki
      -dlaczego warto ja sluchac

Obrazek: rodzinka sprzątająca plaże

Zestaw 14

1.jestes u lekarza:
      -co cie boli i od kiedy
      -cos z tabletkami,pewnie recepta
      2.pierwszy dzien w szkole:
      -kogo poznałes
      -wrazenia
      3.nie moge zyc bez komorki,dyskusja z egzaminatorem

Zestaw 15

1.poznalas chlopaka z danii
      - opisz wygląd,
      - spytaj czy ktos komu opisujesz nie chcialby poznac go
      2.bylles swiatkiem demonstracji
      -opisz co widziales, jaka byla twoja reakcja,
      - jaka byla reakcja innych
      3.przekonaj ze wolisz jechac do londdynu zamiast do walii

obrazek: chłopak w bibliotece czyta gazete

Zestaw 16

1.biuro posrednictwa pracy:
      -chcesz sie zatrudnic
      -jakie masz doswiadczenie
      -jaka pensja
      2.byłas chora:
      -jak długo
      -co ci kazał robic lekarz
      -jak spędziłas ten czas
      3.zepsuła ci sie lodówka:
      -włascicielka nie chce zapłacic za naprawe...
      obrazek:gość na rowerze,ktory odpoczywa
      -najpopularniejszy sport w polsce

Zestaw 17

1.chcesz kupic prezenty dla rodziny
      - zapytaj o sklep
      - jak tam dotrzec
      - godziny otwarcia
      2.Jakie święto lubisz najbardziej
      - dla czego
      - tradycyjne potrawy
      3.Jestes z ochrony przyrody
      - proponujesz ziomkowi segregacje odpadów
      - nie zgadzasz sie z jego zdaniem
      - proponujesz mu miesieczną próbę

obrazek: jakis turysta trzyma mape w łapiskach i luka na nią , prawdopodobnie
      szuka jakiegos miejsca, ma czarną koszula w białe paski i bryle, w tle widać
      stare miasto i innych turystów przygladających sie zabytkom

Pytania do obrazka
      Wolisz odwiedzac zabytkowie miejsca sam czy z ziomkiem i dla czego (chyba)

Zestaw 18

1.praca za granica mlodych ludzie
      - ilu ich tam pracuje ?
      - zapytac co tam ludzie robia w wolnym czasie
      - czym sie zajmuja mlodzi ludzie w polsce ( powiedzialem ze pracauja w
      supermarkecie)
      2.szukasz po londynie pamiatek
      - jak spedziles dzien szukajac pamiatki
      - co sie stalo w jednym z sklepow ( ktos chcial mnie okrasc)
      - czy cos zrobil sprzedawca ( ja dalem za zadzwonil na policje)
      3.podrozowanie na stopa
      - powiedz ze to zlu pomysl
      - nie zgodz sie z argumentami i podaj inne
      - podaj inne rozwiazanie

OBRAZEK: dzieci wrzucaja smieci do kontenera

Zestaw 19

1.Kupujesz wspólnie z kolegą prezent na urodziny dla kolezanki.
      - Zaproponuj swój prezent
      - Nie zgódz sie z propozycją kolezanki
      - Wymyśl kompromis
      2.Jesteś w angli i pytasz się przypadkowego przechodnia:
      - Jak dotrzeć do dworca
      - Jakim środkiem lokomocji
      - Gdzie mozesz kupić bilet
      3.Byłeś w operze
      - Podaj twoje przygotowania do koncertu
      - Podaj przebieg koncertu
      - Twoje wrażenia

Czy sport jest ważny w życiu człowieka?

Zestaw 20

1.chesz wynajac pokoj w schronisku mlodziezowym:
      -jaki
      -ile dni
      -jaki koszt
      2.byles w restauracji w londynie ze znajomymi:
      -jak dotarles
      -co wybrales i dlaczego
      -jaka niespodzianke mial ktorys z twoich znajomych
      3.chcesz kupic prezent
      -nie zgodz sie zeby isc do supermarketu
      -powiedz ze wolisz maly sklep w centrum
      -znajdz rozwiazanie
      (niedokladnie pamietam jak to lecialo:P)

obrazek: babka w kuchni, dookoła pełno wiader, trzyma w ręce miotle, pralka,
      jakas kuchenka do gotowania, plyn do mycia naczyc.

Pytania:
      1cos o kobietach sprzatajacych, czy sa w tym doibre, czy powinny? nie
      pamietam dokladnie:P
      2czy uwazasz ze mlodzi ludzie wpoinni pomagdadc starszym

Zestaw 21

1.Zgubiłam sie w miescie
      - i musze sie
      • Gość: migdałek OTO MOJE ZESTAWY SKOMPLETOWANE Z NETU IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:24
        Arkusz 1
        I jesteś na kursie językowym
        1.masz opowiedzieć swój plan zajęć,
        2. nawyki żywieniowe,
        3.co lubisz robić w wolnym czasie
        II opowiadasz o przeprowadzce,
        1.dlaczego zmieniłeś mieszkanie,
        2.jak długo trwała przeprowadzka i czy cos się wtedy ciekawego
        wydarzyło,
        3.kto ci w niej pomagał
        III w czasie wakacji zachorowałeś, rozmawiasz z lekarzem on ci zaleca
        pozostanie w łóżku,
        1.nakłoń go abyś mógł wychodzić na
        dwór,
        2.obiecujesz mu ze spełnisz wszystkie jego zalecenia,
        3.zgadzasz się na kompromis
        RYSUNEK:
        fotografia nowowybranej miss, w tle widzowie i reporterzy,
        1.pytanie - dlaczego twoim zdaniem ta kobieta przyciąga uwagę
        tłumu,
        2.czy twoim zdaniem wygląd zewnętrzny pomaga w życiu
        Arkusz 2
        1.znajomy Anglik chce chodzić do polskiej szkoły
        -kiedy rozpoczyna się rok szkolny
        -co wolno u nas w szkole a czego nie wolno
        -zapytać się czego nie wolno u nich w szkole
        2.spotkałem się z ulubionym aktorem
        -gdzie i kiedy
        -co o nim wiem i o co pytali go inni ludzie na spotkaniu
        -co robiłem po spotkaniu
        3.mam powiedzieć ze wole mieszkać na wsi niz. w dużymi mieście
        -dlaczego?
        Arkusz 3
        1)- zapytaj z jakich rodzajów programów komputerowych korzysta?
        -jak często korzystasz z poczty
        elektronicznej?
        -Po co korzystasz z Internetu?
        2)opisz swoja wizytę na wystawie malarskiej, powiedz co ci się
        najbardziej podobało?
        3 jesteś w hotelu planowane śniadanie jest na godzinę 8,
        -powiedz ze to dla ciebie za wcześnie i ze chcesz zjeść o 9.
        -Pójdź na kompromis i powiedz ze nie zjesz śniadania ale za to zapłacisz mniej
        za pobyt w hotelu.
        -siedzi gościu w kuchni i je a przed nim stół cały zastawiony jakimiś
        potrawami, jest bałagan, powiedz dlaczego w kuchni jest tyle potraw, i powiedz
        co lubisz jeść.(nie jestem pewna czy to scenka, czy rysunek)
        RYSUNEK:
        zdjęcie z bezdomnymi, żebrającymi ludźmi,
        Arkusz 4
        1)jakie jest typowe brytyjskie sniadanie, gdzie anglicy jedza obiady, cos tam
        o moich posilkach
        2) poszlam sama na zakupy do sklepu w londynie wracam do domu i mowie osobie
        ktora sie mna opiekuje
        o klopotach w trakcie dojscia do sklepu,
        o trudnosciach w znalezieniu artykulu w sklepie
        ze spotkalam znajomego jak wyszlam ze sklepu
        3) przyjechala do mnie znajoma z Anglii planujemy weekend ja chce wyjechać za
        miasto a ona chce zostac w miescie i
        -mam podac swoja propozycje i argumenty
        -nie zgodzic sie z jej argumentami podac znowu swoje
        - zaproponowac kompromis
        Rys. Bush wsrod zolnierzy z wielka taca z ogromnym kurczakiem dookola winogrona
        pyt.: czy prezydenci powinni chodzic w takie miejsca i dlaczego
        Arkusz 5
        Udzielanie informacji:
        Twoja koleżanka znalazła prace na wakacje:
        - zapytaj ja gdzie jak znalazla prace
        - powiedz ze Ty tez szukasz podobnej pracy
        - zapytaj sie jej czy nie moglaby Ci pomóc
        Relacjonowanie:
        Wrociles z kursu jezykowego:
        - opowiedz jak Was przywitano
        - opisz jak wygladal Twoj pierwszy dzien
        - jakich znajomych tam poznales
        Negocjacje:
        Twoj kolega chce isc do kina, natomiast Ty chcesz isc na spacer
        - grzecznie mu odmow i powiedz dlaczego Ty chcesz isc na spacer
        - uzasadnij swoja propozycje podajac powydy plynace ze spaceru
        - nie pamietam co tu bylo
        Obrazek
        Widac lotnisko lub stacje kolejowa:
        - opisz obrazek
        - jak myslisz czemu ta kobieta spi na swojej torbie
        - jaki według Ciebie jest najlepszy srodek transportu i dlaczego
        Arkusz 6
        1. poznalas chlopaka z danii - opisz wygląd, spytaj czy ktos komu opisujesz nie
        chcialby poznac go
        2.bylles swiatkiem demonstracjii-opisz co widziales, jaka byla twoja
        reakcja,jaka byla reakcja innych
        3.przekonaj ze wolisz jechać do Londynu zamiast do Walii
        4.obrazek-chłopak w bibliotece czyta gazetę
        Arkusz 7
        1.biuro posrednictwa pracy:
        -chcesz sie zatrudnic
        -jakie masz doswiadczenie
        -jaka pensja
        2.byłas chora:
        -jak długo
        -co ci kazał robic lekarz
        -jak spędziłas ten czas
        3.zepsuła ci sie lodówka:
        -włascicielka nie chce zapłacic za naprawe...
        obrazek:
        gość na rowerze,ktory odpoczywa
        -najpopularniejszy sport w polsce
        Arkusz 8
        1 chcesz kupic prezenty dla rodziny
        a zapytaj o sklep
        b jak tam dotrzec
        c godziny otwarcia
        2 Jakie swieto lubisz najbardziej
        a dla czego
        b tradycyjne poteawy
        c juz nie pamietam :)
        3 Jeztes z ochrony przyrody
        a proponujesz ziomkowi segregacje odpadów
        b nie zgadzasz sie z jego zdaniem
        c proponujesz mu miesieczną próbę
        obrazek:
        Jakis turysta trzyma mape w łapiskach i luka na nią , prawdopodobnie szuka
        jakiegos miejsca, ma czarną koszula w białe paski i
        bryle, w tle widać stare miasto i innych turystów przygladających sie zabytkom
        Arkusz 9
        1. praca za granica mlodych ludzie
        - ilu ich tam pracuje ?
        - zapytac co tam ludzie robia w wolnym czasie
        - czym sie zajmuja mlodzi ludzie w polsce ( powiedzialem ze pracauja w
        supermarkecie)
        2. szukasz po londynie pamiatek
        - jak spedziles dzien szukajac pamiatki
        - co sie stalo w jednym z sklepow ( ktos chcial mnie okrasc)
        - czy cos zrobil sprzedawca ( ja dalem za zadzwonil na policje)
        3.podrozowanie na stopa
        - powiedz ze to zlu pomysl
        - nie zgodz sie z argumentami i podaj inne
        - podaj inne rozwiazanie
        OBRAZEK
        dzieci wrzucaja smieci do kontenera
        Arkusz 10
        1) Jestes u cioci i sie zgubilas,
        - spytaj sie kogos gdzie sie znajdujesz
        - popros zeby Ci wtlumaczyl jak mozesz dojsc do miejsca zamieszkania cioci
        - popros zeby pokazal Ci to na mapie
        2)Na dzien Matki zrobilas jej niepsodzianke,
        - powiedz jaka
        - co w zwiazku z tym robilas
        - jaka byla reakcja Twojej mamy
        3)Caly zdien sprzatalas pokoj z kolega. on chce wieczorek jeszce isc do
        restauracji
        - odrzuc stanowczo jego propozycje i podaj powod
        - zgodz sie na zamowienie jedzenia przez telefon
        - ustalcie jak placicie za to
        Obrazek:
        uczniowie siedza w klasie i cos pisza w zeszytach, obok stoi nauczycielka
        trzyma jakas ksiazke. Pytania: 1)Dlaczego uczniowie cos pisza, czy cus takeigo.
        2)Czy nauka jest wazna w zyciu i dlaczego?
      • Gość: M OTO MOJE ZESTAWY SKOMPLETOWANE Z NETU IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:24
        Arkusz11
        1.Rozmawiasz z cudzoziemcem w jego kraju
        - zapytaj sie jaki jest klimat w jego kraju
        -zapytaj się jakim posługuja sie tam językiem
        -zapytaj się co poleca ci do zwiedzenia
        2.Wyjechałaś pod namiot
        -powiedz gdzie
        -co tam robiłaś i jak spędziłas czas
        - nie pamietam :D ale był łatwe
        3. Twój współlokator chce kupić na urodziny waszej gospodyni biżuterię
        - nie zgódż sie z nim
        -zaproponuj inny prezent
        - powiedz dlaczego według ciebie jest to dobry pomysł
        OBRAZEK.Kucharz(ojciec) w kuchni.Po bokach widac dwójkę dzieci. Ojciec smaży
        mięso(a może to placki kartoflane:)) Na stole jest taklerz z owocami i dwie
        szklanki soku. W tle widać szafki i lodówke
        Arkusz 12
        (Zestaw 27: nr jaki jest na maturze)
        A)Wyjście do kina
        -zaproponuj wyjscie do kina
        -zapytaj o termin wyjscie do kina
        -zaproponuje kino do ktorego pojdziecie
        B)Kilka dni temu zgubiłeś psa-opowiedz o tym
        -Kiedy zgubiłeś psa
        -Jak wyglądały poszukiwania
        -Jak się odnalazł pies
        C)Mieszkasz z kolezanką oczywiście z Anglii i probujesz przekonać ją do zmiany
        mieszkania
        -proponujesz zmiane mieszkania i uzasadniasz
        -nie zgadzasz sie z jej argumentami(bo ona nie chce zmieniać mieszkania)
        -podajesz kompromisowe rozwiązanie
        Rysunek:
        Rodzinka (mama, tata i dzieco) sa na wycieczce po gorach. na obrazku widac gory
        i jezioro. Rodzina trzyma w rękach mape.
        Pytania: Dlaczego trzymają w rekach mapę? Dlaczedo ludzie lubią chodzić po
        górach??
        Arkusz 13
        1.Jestes u rodziny na kursie jezykowym. powiedz o
        -twoich zwyczajach zywieniowych
        -jak spedzasz wolny czas
        -jak wygladaja zajecia w szkole
        2.masz nowe mieszkanie:
        -opowiedz o przeprowadzce
        -kto ci pomógl w niej
        -czemu sie przeprowadziles
        3. Jestes na wakacjach i zachorowales, idziesz do lekarza:
        -powiedz ze nie mozesz zostac w hotelu
        -podaj propozycje rozwiazania i obiecaj ze bedziesz dbal o siebie
        -przystan na propozycje lekarza
        Obrazek: Miss- opisz ja
        -czy jak sie jest ladnym to jest latwiej w zyciu czy trudniej
        Arkusz 14
        1. Samolot na lotnisku jest opóźniony
        -zapytaj o godzine odlotu
        -czy mogę leciec inna linia lotnicza
        -czy mogę przenocowac w hotelu na lotnisku
        2.jestem w gorach i pogada się załamała:
        -co się zmienilo w pogodzie
        -co zrobiłem
        -jak wyszedłem z opresji
        Rysunku brak!
        Arkusz 15
        1.Twoja kolezanka z Anglii jest w Polsce
        -pytasz kiedy wraca
        -jak jej sie podoba
        -rekomendujesz jej miejsca do zwiedzenia
        2.Jestes w pracy masz problem z komputerem
        -powiedz po co i co masz zrobic na komputerze
        -powiedz co sie zepsulo
        -kto i jak ci pomogl
        3.Chcesz isc z kolezanka na zawody sportowe. Ona sie nie zgadza i proponuje
        inne zawody. Ty masz sie z nia nie zgodzic i zaproponowac kompromis
        Obrazek: policjant i policjantka ida sobie i policjantka zauwaza pozostawiony
        bagaz
        pyt: co ona zrobi z tym bagazem?
        pyt: czy twoja okolica jest bezpieczna
        Arkusz 16
        1. W biurze podróży
        - jesteś zainteresowany wycieczka do stolicy
        -najbardziej interesuje Cię zwiedzanie muzeów
        - jaki jest koszt takiej wycieczki
        2 Jesteś na meczu NBA
        - jak dostałeś się na mecz
        - jaka była atmosfera na meczu
        - jak świętowaliście wygrana
        3. jesteś u wujka
        - poproś go o zgodę na wyjście na koncert
        - upewnij go ze będziesz bezpieczny
        - powiedz ze jeśli będziesz się spóźniał to zadzwonisz
        Obrazek - jesteś w kawiarni
        - czy ludzie w środku są szczęśliwi i czemu
        - jaki są Twoje zawodowe na przyszłość
        Arkusz 17
        1 koleżanka wybiera się w góry
        - powiedz jak powinna się ubrać
        - co powinna jeszcze ze sobą zabrać
        - gdzie może spędzić noc
        2 przeniosłeś się z jednej szkoły do drugiej
        - jakie przedmioty miałeś
        - jakie miałeś kontakty z rówieśnikami
        - dlaczego zmieniłeś szkole
        3 wynajmujesz pokój z kolega
        - kiedy umawiacie się na sprzątanie
        - kto gotuje
        - nie zgadzasz się z tym ze ona pali
        Obrazek - paląca młoda dziewczyna
        - jak walczysz ze stresem?
        Arkusz 18
        1 W restauracji
        - zapytaj się gdzie jest najbliższa restauracja
        - jaka to restauracja
        - jak tam dojść
        2 W kinie z grupa przedszkolaków
        - na jakim filmie byłeś
        - gdzie to było
        - jaka była Twoja reakcja i czemu dzieciom się nie podobało
        3 Dzwonisz do biura podroży
        - chcesz zmienić termin wyjazdu
        - nie zgadzasz się na podwyższenie ceny
        - zgadzasz się z ich opinia
        obrazek 2 babcie na imprezie urodzinowej
        - czemu ludzie starsi sa samotni
        -umówić się na wizytę u lekarza
        Arkusz 19
        Pytanie do obrazka - Czy sport jest ważny w życiu człowieka.
        2. Kupujesz wspólnie z kolegą prezent na urodziny dla kolezanki.
        - Zaproponuj swój prezent
        - Nie zgódz sie z propozycją kolezanki
        - Wymyśl kompromis
        3. Jesteś w angli i pytasz się przypadkowego przechodnia:
        - Jak dotrzeć do dworca
        - Jakim środkiem lokomocji
        - Gdzie mozesz kupić bilet
        4. Byłeś w operze
        - Podaj twoje przygotowania do koncertu
        - Podaj przebieg koncertu
        - Twoje wrażenia
      • Gość: M OTO MOJE ZESTAWY SKOMPLETOWANE Z NETU IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:25
        Arkusz 20
        1. Obrazek: Dwóch facetów w garniturach siedzących na przeciw siebie w jakimś
        biurze. Jeden pokazuje drugiemu kartkę.
        (Prawdopodobnie chodzi o ofertę pracy)
        2.Twoja koleżanka z angli ma dziś do Ciebie przyjechać i telefonuje
        - Powiedz jej jak dostać się z dworca do twojego domu (wskaż drogę)
        - Umów się z nią na konkretną godzinę kiedy wyjdziesz po nią przed dom
        3. Kumpel chce cię zabrać na mecz koszykówki a Ty chcesz iśc do opery
        - Nie zgódź sie z jego propozycją
        - Zaproponuj wyjście do opery
        - Uzyskaj kompromis
        Arkusz 21
        1. Obrazek: 2 policjantówe i 2 walizki (prawdopodobnie je ktoś zgubił)
        - powiedz co z nimi zrobią
        -czy twoja okolica jest bezpieczna??
        2.Twoja Koleżanka przyjechała do Ciebie z Angli. Oprowadź ją po Krakowie i pokaż
        najładniejsze miejsca.
        3. Zespsuła Ci sie drukarka. Powiedz co zamierzasz zrobić
        4. Chciałeś iść na zawody pływackie lecz Twoja koleżanka wolali iśc na mecz.
        Przekonaj ją do swoich racji.
        Arkusz 22
        Jesteś w recepcji u lekarza
        - powiedz co ci jest, ze cie boli ząb
        - zapytaj kiedy będizesz mógł zamówić wizytę
        - zapytaj ile będzie to kosztowało
        2. Byłes na wycieczce w Angli
        - opowiedz o dniu w którym zwiedziłeś coś ciekawego
        - powiedz o tym że początkowo miałeś problemy z porozumiewaniem się, ale potem
        było to łatwiejsze (dlaczego)
        - powiedz co wydarzylo sie podczas drogi powrotnej
        3. Rozmawiasz ze swoim kolega
        - zaproponuj mu wyjście do opery
        - nie zgódź się z jego propozycją i uzasadnij
        - zaproponuj kompromis
        4. Na obrazku jakiś kucharz pokazujący na talerzu jakieś danie ludziom
        zgromadzionym na placu. ludzie robią zdjęcia.Jak myslisz dlaczego ludzie robia
        zdjęcia temu daniu Czy lubisz gotować.
        Arkusz 23
        1) jak dojść do centrum
        jakim środkiem transportu tam dojechac
        gdzie mozna kupic bilet
        2)gdzie poznalam sympatie
        jak wyglodalo nasze pierwsze spotkanie
        co mi sie w nim podoba
        3) zaproponowac prezent dla kolegi
        odrzucic propozycje osoby z ktora rozmawiam
        zaproponowac kompromis
        4) obrazek: 4 dzieci i facet trenujacy pilke nozna na plazy
        Arkusz24
        1) Chcesz zapisać się do klubu spotowego. Powiedz:
        - jakie dyscypliny chesz trenować
        - kiedy możesz przychodzić
        - zapytaj ile będziesz płacic za miesiąc
        2) Pomagałeś koledze w przeprowadzce do nowego mieszkania. Rozbiłeś jakąś ważną
        rzecz. Powiedz:
        - jak to się stało
        - dlaczego ta rzecz była ważna dla twojego przyjaciela
        - jak twój przyjaciel zareagował
        3) Starasz się o pracę w restauracji. Powiedz:
        - dlaczego uważasz, że jesteś dobrym kandydatem
        - nie zgódz się na pracę od czerwca i podaj powód
        - powiedz jakie termin by ci odpowiadał
        4) Obrazek:
        Ludzie na pikniku. W środku dwie starsze kobiety, po bokach młody chłopak i
        młoda dziewczyna czytajaca książkę. Jedzą sobie i piją. Mają tam także grila.
        Pytania:
        - dlaczego ci młodzi ludzie nie są zadowoleni?
        - czy lubisz spędzać wakacje ze swoją rodziną? Odpowiedź uzasadnij.
        Arkusz 25
        Kolezanka cierpi na bezsennosc.
        - zapytaj sie dlaczego
        - doradz jej cos
        - co ma zrobic jak nic nie pomoze
        Odwiedzasz muzeum hisoryczne w londynie
        - jak tam dojechales
        - co widziales
        -co ci sie najbardziej podobalo
        Rocznica slubu rodzicow kolezanki
        - nie zgodz sie na miejsce przyjecia
        - zgodz sie na podzial obowiazkow
        - i cos jeszcze bylo nie pamietam
        Obrazek- pada sobie deszczyk na ulicy facet sprzedaje owoce i schowal sie pzred
        deszczem pod tym stolem Pytania. Czy myslisz ze temu kolesiowi sie podoba ta
        robota ( ewidentnie nie byl zadowolny : ) pyt 2 jak bedzie wygladala twoja
        przyszlosc
        Arkusz26
        opisz siwta wielkanocne
        - zwyczaje z nimi zwiazane
        -jak wygladaly przygotowania
        -kogo odwiedziles
        Szukasz pracy na wakacje
        Co cie interesuje
        Ile chcesz zarobic
        Zapytaj sie kol czy pomoze ci znalezc prace
        Jestem z kol jedziemy na wycieczke
        Zgodz sie na srodek transportu
        Nie zgodz sie na hotel
        Wyraz podziekowanie za wycieczke
        Obrazek 3 pakujace sie laski, balagan dlaczego maja balagan
        Czy chcialbys dzielic z kims pokoj?
        Arkusz27

1 gadasz z osoba z zagranicy i masz jej powiedziec
        - jakie macie glowne przedmioty w szkole - polsce
        - jakie macie egaminy
        - jakie oni maja egzaminy w swoim kraju
        2. Demonstracja w miescie
        - jaki jest to rodzaj demonstracji, jak wyglada
        - co robia demonstranci
        - jak zachowuja sie przechdni
        3. Ty chcesz do kina a ona nie ;]
        - zaproponuj wyjscie do kina i podaj powody
        - odmow jej propozycji wyjscia na dyskoteke
        - kompromis
        Akusz 28
        1.Spotykasz w Polsce swojego angielskiego znajomego.
        a) Dowiedz się, gdzie się zatrzymał na czas pobytu.
        b) Zapytaj, kiedy wraca do domu.
        c) Poleć mu miejsca godne zobaczenia.
        2. Opowiadasz duńskiemu koledze o swoich ostatnich problemach z drukarką.
        a) Zdradź, w jakim celu chciałeś użyć urządzenia.
        b) Powiedz, czemu nie mogłeś tego zrobić.
        c) Jak sobie poradziłeś?
        3. Twój znajomy z Anglii namawia Cię do obejrzenia meczu piłkarskiego.
        a) Odmów, bo nie jesteś tym zainteresowany.
        b) Odeprzyj jego argumenty.
        c) Wymyśl rozwiązanie.
        Obrazek przedstawiał kobietę i mężczyznę w policyjnych mundurach, chyba na
        lotnisku.
        Arkusz29
        1. Jesteś chory, idziesz do lekarza - opisz objawy, powiedz jak długo to trwa
        i gdzie mozesz kupic przepisane lekarstwa
        2. Zorganizowaliście w szkole dyskotekę. Opowiedz o tym koledze, powiedz
        gdzie i jak zorganizowaliście, kim byli uczestnicy i jak przebiegala zabawa.
        3. Byleś w Szkocji na wycieczce. Rozmawiasz z organizatorem. Powiedz, ze
        warunki byly okropne i wyjasnij czemu, co ci się nie podobało, zaproponuj
        rekompensatę.
        obrazek: Panna chyba w ZOO, głaszcze żółwie. Ciężko cokolwiek było
        powiedziec poza tym co napisałam. A pytania:
        Czy dziewczyna jest zadowolona, czemu tak sadzisz?
        Czy uwazasz, ze powinno się/można dotykać zwierzeta w ZOO?
      • Gość: M Oto moja prezentacja-język reklam IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:25
        Arkusz30
        chesz wynajac pokoj w schronisku mlodziezowym:
        -jaki
        -ile dni
        -jaki koszt
        byles w restauracji w londynie ze znajomymi:
        -jak dotarles
        -co wybrales i dlaczego
        -jaka niespodzianke mial ktorys z twoich znajomych
        chcesz kupic prezent
        -nie zgodz sie zeby isc do supermarketu
        -powierdz ze wolisz maly sklep w centrum
        -znajdz rozwiazanie
        rysunek cholernie dziwny:/ babka w kuchni, dookola pelno wiader, trzyma w rece
        miotle, pralka, jakas kuchenka do gotowania, plyn
        do mycia naczyc
        Pytania:
        1cos o kobietach sprzatajacych, czy sa w tym doibre, czy powinny? nie pamietam
        dokladnie:P
        2czy uwazasz ze mlodzi ludzie wpoinni pomagdadc starszym
        Arkusz 31
        obrazek stragan i kupujący
        pytanie czy uważasz że produkty co tam sprzedają są dobrej jakości i dlaczego
        i jak twoja rodzina robi zakupy
        opowiadasz koleżance z angli jakie jaest ulubone miejsce spotkań młodzieży w
        twojej miejscowości
        dlaczego jest popularne
        i jak tam dojechać
        relacjonowanie : zgubiony bagaż
        kiedy gdzie i co zrobiłaś
        negocjacje: restauracja mówisz kelnerowi że to co jesz jest niedobre chcesz
        inne i pytasz czy to inne danie jest w tej samej cenie
        Arkusz32
        obrazek - facet po 60 siedzi na tle jeziora i gada przez mobile phone. Pytania-
        dlaczego wydaje sie zadowolony i dlaczego ludzie
        lubia spedzac weekend poza miastem
        zad1- chcesz kupic album o londynie, spytaj sie czym sie roznia od siebie,
        zapytaj o cene jednego
        zad2- przezyles sztorm, powiedz gdzie sie schowales, jakie byly straty
        spowodowal i co zrobiles jak sie skonczyl
        zad3 poje..e - ktos ci zajal miejscowke kola okna w pociagu. powiedz o tym,
        przepros za zamieszanie i podaj powod czemu ty chcesz
        siedziec kolo okna.
        Arkusz33
        Obrazek- klientka siedzi i maluje obraz pyt: czy myslisze ze to jest jej zawod
        czy hobby, Jaka role spelnia hobby w zyciu
        człowieka
        Zad 1 jakie masz zainteresowania sportem, zapytac się o zainteresowanie
        sportowe rozmowcy, powiedziesz gdzie w Polsce można
        uprawiac te sporty(te które ona wymienila)
        Zad 2 pierwszy dzien w pracy jako kelner; masz opowiedziec co się ciekawego
        przydazylo, jak poradziłeś sobie z reszta obowiązkow,
        co sadzisz o swoim szefie
        Zad 3 zaproponuj pojscie do teatru na spektakl Szekspira , odzrzuc propozycje
        pojscia do kina, kompromis
        Arkusz 34
        Obrazek ludzie w tesco (supermarket stoja w kolejce i sa zmeczeni i maja w
        koszykach telewizory pyt; wady i zalety supermarkety,
        i dlaczego myslisz ze w koszykach SA telewizory czym było to spowodowane
        Zad 1 cos o hotelu :/
        Zad 2 rok temu znalazłem psa, powiedz w jakich okolicznościach, w jakim pies
        był w stanie, jakie z nim miałeś problemy
        Zad 3 mieszkasz z klientka przekonac ja ze chce pracowac w pubie, ona się
        niezgadza, i przekonac ja ze ta praca jest lamnie wazna
        Arkusz35
        obrazek :
        biuro a tam 5 osób : jeden kloeś na pierwszym planie siedzi przed monitorem i
        gapi sie na jakiś wykres w monitorze i wydaje się zadowolony ze swojej pracy (w
        ręce tzyma okulary i to co sie na ucho zakłada trzyma w zębach )
        na drugim planie : koleś siedzi na krześle przy biurku i opiera głowe na blacie
        a klientka za nim coś jakby masaż mu robi czy coś w tym stylu (koleś wydaje się
        zadowolony że nic nie rob i i sie obija)
        gdzieś w tle koleś rozmawia z klientką
        udzielanie informacji :
        opisz swoje ulubione danie
        jak je przyrządzasz
        kiedy to danie jesz (ja mówiłem ze raz w tygodniu w weekendy)
        relacjonowanie :
        byłem świadkiem potrącenia pieszego przez samochód
        skąd obserwowałem to zdarzenie
        co szczególnie utkwiło mi w pamieci
        negocjowanie :
        chcesz wyjechać z współlokatorem (chyba ze współlokatorem ) na weekend
        on nie chce bo wolałby zobaczyć jakiś zamek
        masz odrzucić jego argumenty i zaproponowac kompromis
        Arkusz36
        obrazek był o ludziach na ulicy stojacych obok autobusu , to był Londyn pyt;
        plusy zycia w duzym miescie, i czy ludzie na zdjeciu
        sa szczesliwi
        no rozmowki były o zmiana lotu na inny dzien
        relacja z kradziezy na policji
        i rozmowa na temat wyjazdu na narty z kolega, ale były swieta, i trzeba było
        sie nei zgodzic
        . widzisz manego który nie umie sobie poradzic z automate
        -spytaj sie co sie dzieje/ co chce sie napic
        -powiedz mu jak sie urzywa automat(czyli ze trzeba kase dac )
        -spytaj czy zrozumial
        2. Byles chory i twoj kumpel dzwoni
        -powiedz na co i jak dlugo
        -co powiedzial doktor
        -co robiles w ten czas w domu
        3. Ty chcesz isc w gory twoj kumpel nad jezior
        - zaproponuj swoja propozycje
        - odrzuc propozycje kumpla - poprzyj to argkumentami
        - kompromis
        Arkusz 37
        1 jak znazlem psa
        jak pomogelme psu
        jak odnalzzlem wlascicila
        2pytaj sie studnetow
        jaich jezykow sie ucza
        jakie egzaminy zdaja
        jakie ty masz jezyki w szkole
        3 idziesz do kina
        ktos chce taxi ,ty nie
        obrazek 2 ludzi ,przewodnik mowi do nich
        dlaczego sadze ze przewodnik mowi do nich
        co lubidz zwiedzac
        Arkusz38
        1.zaproponuj pojscie do kina
        jaki fim libi, kiedy jej pasuje isc
        2.zgubiłes psa, kiedy to było, co zrobiła zeby go znlaezc i kiedy, jak sie
        znalazł
        3.ktos chce zamieniec mieszkanie zaproponuj inne rozwiazanie, ajkies kompromisy
        obrazek: rodzina w gorach. pyatnie laczego patrza na mape, co ludziom podoba
        sie w wyjazdach w gory?)
        Arkusz39
        1. jestes studnetem, i jakie spytanie o przedmioty
        2.był jakis mecz, jak reagowała publicznosc,jaka atmosfera panowala
        3. jedna osoba chce jechac samochodem a ty autobusem, jakies k0ompromisy
        obrazek:warzywniak, dlaczego facet na ob\razku sie usmiecha? jakie najczesciej
        robisz zakupy?Ola (12:06)
        obrazek: konieta siedzi w lezaku na werandzie cos pije, jak ona spedza czas?
        jak ty lubisz spedzac wolny czas?
        Arkusz 40
        1 wymiana panstwowa
        lepij sie zapoznac
        gidze mieszka
        zainteresowania
        rodzenstwo
        2podrozuja do kanady jaka podrozwydarzenia w autobusiejak sie podobal wyjazd
        3w restauracji chcesz zamowic cos adruga osoba tego nie chce
        obrazek grupa ludzi jakis mecz na przodzie policjant po co tu policjant
      • Gość: M OTO MOJE ZESTAWY SKOMPLETOWANE Z NETU IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:26
        Arkusz41
        1boli zab
        umow sie na wizyte
        dlaczego boli
        ile kosztuje kiedy masz przyjsc
        2 bylem w nagli najwaznejsze wydarzenia jaki powrot i trudnosci w
        porozumiewaniiu sie z z anglikami
        3kolge cceh isc na disco a ja na koncert argumenty kompromis
        obrazaek kucharz pokazuje danie na talerzu dziennikarze robia zjecia pytania do
        obrazka lubisz gotowac
        po co dziennikarze robia zdjecia
        Arkusz42
        > 1) jak dojść do centrum
        > jakim środkiem transportu tam dojechac
        gdzie mozna kupic bilet
        2)gdzie poznalam sympatie
        jak wyglodalo nasze pierwsze spotkanie
        co mi sie w nim podoba
        3) zaproponowac prezent dla kolegi
        odrzucic propozycje osoby z ktora rozmawiam
        zaproponowac kompromis
        4) obrazek: 4 dzieci i facet trenujacy pilke nozna na plazy
        Arkusz 43
        1 w kinie: -reperura jaki_ jaka cena biletu
        2. ktos ukradł ci pieniadze, kto vi po,mogl je znalezc i coi jeszce straciałes
        podczas kradziezuy
        3.ktos gdzies paliłw pokoju w ktorym i ty przebywałes, popros aby przestał,
        jakies kompromisy ...
        obrazek: dwoje zakochanych z balonem, pytanie: czy dzien walentynek jest
        dobrtym pomysłełm?
        Arkusz44
        .jestem z kolezanka, zaproponuj kino, gdzie jest najblizsze ile kosztuje
        bilet,m i jakis termin
        2.w pracy rozmawiasz z szefem, chcesz zrezygnowac z pracy, dlaczego, co ci sie
        nie podobało, jakie miałas obowiazki
        3.cos o tym ze palenie Ci przeszkadza
        obrazek: lotnisko wszyscy spia, dlaczego latanie ejst niebezpieczne? jakie
        katastrofy zwaizane z lataniem samolotem ?
        1)rozmowa w hotelu zeby wynajac pokoj powiedziec ile zostaje i spytac sie ile
        to bedzie kosztowalo w 2 bylo zebym powiedzial ze bylem w czoraj w restauracji
        jak tam dotarlem i co zjadlem i dlaczego i mialem powiedziec dlaczego moj
        kolega mial problem z jedzeniem 3 scenka to ze mam sie nie zgodzic na zakupy w
        centrum handlowym i zaproponowac zebysmy poszli do mniejszych sklepow w centrum
        miasta a rysunek dostalem dwoch kolesi maluje graffiti na scianie i opisac go a
        pytania do niego byly czy uwazam ze maluja legalnie i jakie zalety sa z
        malowania graffiti to wszystko
        1)jesteś w angli chcesz dostać się do szkocji do znajomego,pytasz na informacji
        - jakimi środkami transportu można się tam dostać
        -kturym najszybciej
        - kiedy i dlaczego chcesz lecieć
        2masz nową prace opowiedz;
        - jaki był pierwszy dzień
        -czy był lanch
        -o rozmowie z jednym z pracowników
        Obrazek przedstawial scenke w sklepie odzieżowym. Pytania:
        czy twoim zdaniem obsługa w tym sklepie jest miła?
        czy lubisz chodzic na zakupy sama?dlaczego?
        mi moja koleżanka miała coś o hobby - na obrazku była kobieta malująca obraz,
        pytania do tego byly:
        1. Czy uważasz, ze kobieta na obrazku maluje dla przyjemności ?
        2. Czy hobby jest ważne w życiu
        25 obrazek babka w bibliotece czyta ksiazke
        Jedziesz do szkocji powiedz na ile chcesz tam jechac jakim srodkiem transportu
        Pierwszy dzien w pracy jaki byl co robiles podczas lanczu co robiles jak
        wrociles do domu
        Przyjechala po ciebie kolezanka chciala isc z toba do pubu a ty jej odmawiasz
        10 Wyjazd na Malte gdzie bede mieszkac, co beed zwiedzac
        U kolegi wystawa osiagniec technologicznych z kim byles gdzie to bylo co ci sie
        najbardziej podobalo
        Kolezanka non stop siedzi pzred kompem powiedz ze to zle, odeprzyj argumenty,
        zgadza sie z twoimi argumentami obrazek koles w fotelu oglada tv a w drzwiach
        za nim stoi baba
        22 obrazek zolnieze trzymaja indyka jedza jak ja spozywam posilki , idziesz do
        sklepu masz problemy z kupieniem czegos , znajomy anglik proponuje wyjazd za
        miasto odrzucasz propozycje
        3 wycieczka gdzie chce mieszkac
        Co chce zwiedzac ile kosztuja pbilety do tych miejsc, jak spedziles swieta
        bozego nar. Co dostales, zakupy gdzie chce jechac nie pasuje mi o 18 uzasadnij
        czemu zgodz sie na srodek transportu
        Obrazek babcia w kuchni z dziewczyna babcia robi salatke
        pierwsza scenka jestem u rodziny w anglii cos jemy - pochwalic posilek -
        powiedziec co zazwyczaj jadam w polsce-zapytac co najczesciej jedza w anglii
        druga scenka pierwszy dzien w pracy - opowiedziec jak mi minela podrooz do
        pracy-jak zachowywali sie wobec mnie moi wspoolpracownicy- co robilam
        trzecia scenka jestem na obozie w anglii-wyrazic chcec na dodatkowe lekcje
        zapytac czy moge- nie zgodzic sie ze sobie nie poradze bo mam za duzo zajec - i
        przystac na propozycje

obrazek : stary zamek po prawej kolejka do zwiedzania, kilka drzew , lato, na
        laweczce siedzi babka ....
        pytania do obrazka
        1.dlaczego ta babka siedzi sama na lawce
        2.jakie sa plusy i minusy bycia turysta
        obrazek na ktorym byla jakas kobiecina i koles trzymajacy dziecko a w tle las
        pyt; Co czyni rodzine szczesliwą
        kupowanie pamiatki dla kolezanki,
        negocjowanie-dodatkowa lampa w pokoju hotelowym,
        relacjonowanie-z przyjecia u kolzeanki
        foto: bylo zdjecie z 5 laskami przed z supermarketem
        pyt1: jak sadzisz czy sa zadowolone z zakupow
        pyt2: dlaczego ludzie wola teraz kupowac w supermarketach a nie w malych sklepa
        9. 26 albo 17 zestaw
        1. rozmowa w sklepie, chce zwrocic towar
        2. opowiadam jak zostalam okradziona
        3.urzadzam przyjecie z kolezanka, nie zgadzam sie z nia co do liczby gosci
        Obrazek: ludzie w jakies firmie
        Pyt.: czy sa oni uczestnikami kursu, czy studentami
        : czy edukacja jest wazna w naszym zyciu
        nastpny zestaw
        obrazek facet w kuchni trzyma cos ,dwoje dzieci
        jaka role spelnia ojciec w rodzine
        kolega cche ogladac mecz a ja nie
        opis konferencji na temat zagrozenia srodwiska
        przyjezdza kolezanka jak trasfic do mnie ile jej to zajmnie kiedy bedzie
        1.jesdziesz do anglii, gdzie mozesz robic codzienne zakupy, w jakich godzinach
        sa owarte
        2.zgubiałm paszport, gdzie go zgubiłam i co mi powiedziano na piolicji
        3.rozmawiam z szefem, ustalam z nim dzine wolny, nie zgdazam sie z nim,
        kompromisowe rozwiazam
        obrazek: rodzinaz grilem, dlaczego grill na dworez? czy lubisz gortowac i czy
        lubisz pomagac gotowac?
        1.muzeum, czy mozna robic zdjecia, do ktorehj jest otwarte?
        2.w gorach, jakie były przygotowania, problemy w pociagu, przebieg wyprawy
        3.wynajac mieszkanie, jedna osoba chce w centruma ty na przedmieściach,
        negocjacje, kompromis
        obrazek: prezydent busz a kurczakiem na rekach w tle wojsko
        1. w sklapie, szukasz jakies atykułu ale nie mozesz go znalezc, popros o pomoc
        w znalezieniu go
        2. cos o wyjezdzoeza miasto
        obrazek: ubierają choinkę rodzina, dlaczego dziewczynka nie pomaga ubrac
        choinki? dlaczego ludzie lubia świeta?
        1, miała znaleźć prace, jakąś rozmowa kwalifikacyjna
        2. wycieczka z przewodnikiem
        3.ktos chce iść na mecz siatkowkia ty nie chesz, jakies negocjacje i
        kompromisowe rpozwia\zanie
        obrazek ojciec gotujący w kuchni i do tego
        było pytanie jaka jest rola ojca w rodzinie
      • Gość: M OTO MOJE ZESTAWY SKOMPLETOWANE Z NETU IP: *.stoszowice.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 09:26
        Jak ludzie pomagali
        się bada
        zestaw 48
        Podajesz inna propozycje
        Co będziecie tam robic
        Co było innego

Ile mu to zajmie czasu
        drugiej strony dzieci
        zestaw 46
        najbliższe
        Ile kosztuje bilet
        Dlaczego zrezygnowałeś
        Uzasadnij dlaczego tam
        spi na walizce
        zestaw 46
        Ile to będzie kosztowalo
        Przebieg koncertu
        supermarketu
        Podaj kompromis
        zwiedzic muzeum?
        Jak można tam dotrzec?
        Przebieg
        Podaj kompromis
        1pyt. Czemu oni czekaja?
        Zapytaj co musisz robic?
        Zapytaj ile placa?
        I co zalecil
        Odradz mu hotel
        Zaproponuj kompromis
        (nr34) – zgubiłem plecak
        Opisz wyglad
        Nie zgodz się i dlaczego
        Podaj kompromis
        wpatruje się w obraz
        Podaj kompromis
        Co robiłeś
        Co zrobiłeś z pieniędzmi
        Na jak dlugo?
        Cena ?
        Podaj kompromis
        Jakie były nagrody?
        Kiedy się odbywa?
        OBRAZEK
        PYTANIA DO OBRAZKA:
        UZYSKIWANIE INFORMACJI:
        RELACJONOWANIE:
        - po co tam poszedles
        - co sie wydarzylo
        - co Ci sie podobalo
        NEGOCJOWANIE
        - zaproponuj kompromis

Słówka ,które się pojawiły na mojej dzisiejszej maturze (dolny Śląsk)Inne:
        wiertarka, wiercić, flaga, plakaty( takie na demonstracja), inwalida, huragan,
        schronisko, głaskać, koszyk na zakupy, skrzypce, śmieci,targ, wózek inwalidzki

ZESTAW:
        A.przygotowałas potrawę:
        jakx się nazywa
        co potrzeba aby ją zrobić
        jak się ja robi
        zapytaj co kolezanka lubi gotować
        B. miałeś ostatnio ważny egzamin:
        kiedy
        opisz przebieg
        co robiłes po tym jak go zdałeś
        C. jesteś na targu,interesuje cię filiżanka za 7 ale dla ciebie to za dużo
        chcesz za nią 5:
        przedstaw swoją propozycję sprzedawcy
        nie zgódź się na 6
        wyraż wdzięcznośc za zgodzenie się na 5

Obrazek:
        5 starych klientek w living roomie gra w kartty
        pyt.: dlaczego SA tam tylko kobiety, jk w Polsce freetime spędzają kobiety.

• Gość: Luki moj zestaw oke krakow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.05, 10:57
      Zestaw 50

Jestem w schronisku:
      -zapytac sie czy moge skorzystac z internetu. Gdzie moge z niego skorzystac
      -jak dojechac w interesujace dla ciebie miejsce
      -cos jeszcze, latwe, ale nie pamietam juz co

Obejrzalem reportaż w tv na temat jakies katastrofy (to najtrudniejsze)
      -opisz jaka to katastrofa i jakie sa jej przyczyny
      -jak ludzie pomagali ofiarom
      -jakie organizacje braly w tym udzial

Jestes u jakiegos goscia w danii
      -zaproponuj mu wyjscie na koncert
      -on sie nie zgadza chce isc na disco, odrzuc jego propozycje i podaj argumenty
      -kompromis

Obrazek:
      W szpitalu kobieta doktor (ze sluchawkami) rozmawia z mala dziewczynka, dziewczynka trzyma misia, z tylu sa ksiazki.
      Pytania: Czy chcialbyc byc lekarzem? Dlaczego tak/nie
      Czy ta kobieta pomaga temu dziecku, jesli tak to jak to robi??

• Gość: meyde9 Re: Piszcie tematy ustnej matury z angielskiego p IP: 83.17.* / *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.05, 14:23
      piszcie tez koniecznie jaki to OKE
    • Gość: tynencia gdzie się podziali wszyscy ludzie z Łodzi? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.04.05, 09:51
      Ej ludziska czyżby w Łodzi nik nie zdawał. zapodajcie jakieś zestawy. ja mam
      może tylko ze cztery.
      • Gość: Rocky horror Re: gdzie się podziali wszyscy ludzie z Łodzi? IP: *.chello.pl 25.04.05, 23:22
        Mazowsze
        50 zestaw
        obrazek- powodz (pytania- gdzie to sie moglo wydarzyc, czy w polsce czesto
        zdarzaja sie kleski zywiolowe)
        rozmowy:1. u mechanika-zepsul sie samochod
        co z nim jest, jak długo potrwa naprawa, ile bedzie kosztowac
        2. chca zebym zostala jako opiekunka z dzieckiem jakies rodziny
        odmawiasz, proponujesz kompromis
        3. robisz remont pokoju
        dlaczego, co zmieniasz, czy ktos ci w nim pomaga
        To byl moj zestaw, pamietam ze kolezanka miala
        obrazek- dwoch policjantow na lotnisku i pytania o bezpieczenstwo oraz zawody
        sportowe w rozmowach i cos o ich sens. powodzenia!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka