Dodaj do ulubionych

Ale trojan ! 1 raz widzę coś takiego .wyłudza !

23.01.11, 13:45
witam. Jestem uzytkowniczką Win 7 i mam program antywirusowy AVG ( pełny pakiet, zaktualizowany ).
Dziś rano zdążyłam tylko obejrzeć główna stronę onetu. Po jakim czasie nieużywania kompa zamiast tła pulpitu pokazał się wielki napis WARNING + opis, komputer został zainfekowany. Taki sam komunikat pokazał się w dymku flagi na pasku. Nic nie działało ( pokazywało brak dostępu ) ani google, ani mój avg, ani outlock nic. zakazdym razem pojawiał się komunikat systemu tool ( nie wiem skąd się wziął ) iż żeby wyleczyc komp i ocalić dane muszę wykupic ich program antywirusowy. Uruchamianie ponowne też nic nie pomogło. Nie mogłam też przywrócić systemu. więc po czasie walczenia kliknełam wykupienie najtańszą wersje. Zapłaciłam kartą kredytową i odrazu wszystko się odblokowało. Kartę zablokowałam bo bałam się,że wyłudzają, program odinstalowałam ( choć nadal mam ikonę, a w spisie nie mam go )
Przeskanowłam AVg i znalazł 15 różnych zagrożen, robaki, trojan, diler...
Program był włączony dlaczego nie zablokował wejścia ???? a potem tyle znalazł ? no i jeszce windows ma swoją zaporę. Ściagnełam jeszcze z dobre programy free avast i jeszcze znanazł 2 sztuki nie do wyleczenia.

Pytanka
-czy te dwa antywirusy mogą być jednoczesnie ? czy muszą pracowac, czy tylko moga być n apulpicie ?
-co robić nastepnym razem. uzytkuje już 15 lat i mam 1 taki przypadek.
- czy dostatecznie się zabezpieczyłam.
- kto zna znaki taki przypadek, ktoś specjalnie wpuszcza wirusa aby kupić jego program ?
no ale jak to udowodnić ?

Z góry dziekuje za wszelkie sugestie.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kolobos Re: Ale trojan ! 1 raz widzę coś takiego .wyłudz IP: *.zask.pl 23.01.11, 20:05
      > Zapłaciłam kartą kredytową

To chyba najglupsza rzecz jak mozna zrobic! Infekcje sie usuwa, a nie placi. Nie rob tego wiecej.

Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit i usun to co wykryja. Zrob skan przy pomocy OTL, log ze skanowania wklej na wklej.org i podaj link na forum.

> -co robić nastepnym razem. uzytkuje już 15 lat i mam 1 taki przypadek.

Napisac na forum, wykonac to co napisalem, NIE PLACIC!!

> - czy dostatecznie się zabezpieczyłam.

Nie, skoro doszlo do infekcji. Pamietaj, ze to nie programy chronia lub doprowadzaja do infekcji, a sam uzytkownik przez swoje dzialanie. Brak aktualizacji, sciagnie plikow z zainfekowanych stron, zalaczniki poczty, uzywanie dziurawych programow itd.

> - kto zna znaki taki przypadek, ktoś specjalnie wpuszcza wirusa aby kupić jego
      > program ?

To teraz bardzo modne, skoro uzytkownicy placa to przestepcy ich doja do woli. Sama jestes tego doskonalym przykladem.

> no ale jak to udowodnić ?

Komu? Przeciez nikt tego nie robi osobiscie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka