Dodaj do ulubionych

co sądzicie o Norton Antivirus?

31.07.04, 15:11
prosze powiedzcie mi co sądzicie o programie antywirusowym Norton Antivirus?
Czy oprócz tego programu powinnam posiadac jeszcze jakis inny dla
bezpieczenstwa mojego komputerka? Mam windows 98 i stały dostęp do sieci.
Pozdrawiam!!
Obserwuj wątek
    • trebor112 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 31.07.04, 15:29
      Przez ostatni rok (do 10 lipca, bo wtedy skończyła mi się subskrypcja) używałem
      Nortona. Zacząłem poszukiwać nowego antyVira, czytałem różne porady, fora,
      itp.. Zapuściłem kilka skanerów online- efekt? Znalazły mi około 30 wirusów.
      Zaznaczam, że często robiłem updaty i skanowałem system Nortonem, mimo, że
      chodził on cały czas "w tle". Jestem zdecydowanie rozczarowany Nortonem, toteż
      teraz zainstalowałem Avasta, z nadzieją, że będzie skuteczniejszy.
      • Gość: piecyk gazowy Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.04, 15:45
        trebor112 napisał:

> Przez ostatni rok (do 10 lipca, bo wtedy skończyła mi się subskrypcja)
        używałem
        >
        > Nortona. Zacząłem poszukiwać nowego antyVira, czytałem różne porady, fora,
        > itp.. Zapuściłem kilka skanerów online- efekt? Znalazły mi około 30 wirusów.

Jeszcze należałoby zdefiniować co to jest wirus. Ja też nie lubię Nortona
        (według mnie zbyt mocno obciąża system), ale ja bym go aż tak nie demonizował
        (w testach ma raczej bardzo dobre noty). Co z tego, że jakieś antywirusy
        znalazły Ci około 30 wirusów? MkS też się czepia byle badziewia i
        krzyczy "wirus", podczas gdy zagrożenie jest ŻADNE.

Do Autorki wątku:
        Jeśli jesteś podłączona bezpośrednio do Sieci, dobrym rozwiązaniem prócz
        antywirusa jest jeszcze włączenie firewalla. A jeśli jesteś np. w sieci
        osiedlowej, nie jest to wtedy aż tak istotne, bo są zabezpieczenia na bramie
        interenetowej (przynajmniej powinno być) oraz "naturalne" zabezpiecznie jakim
        jest NAT.

Ważna jest też bieżąca aktualizacja system. Możesz to zrobić na stronie
        wwww.windowsupdate.com . W zasadzie wystarczy instalować jedynie
        aktualizacje krytyczne, a resztę według własnego uznania.
        • trebor112 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 31.07.04, 16:14
          Gość portalu: piecyk gazowy napisał(a):
          Co z tego, że jakieś antywirusy
          > znalazły Ci około 30 wirusów?
          Ano to, że jeden z nich zaczął mieszać w systemie, zmieniać stronę startową,
          dodawać mi badziewie do ulubionych itp.. A co szpiedzy wyszpiegowali to ich...
          Obraziłem się na Nortona i już.
                  • wwwandal1 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 01.08.04, 01:03
                    Gość portalu: Ciekawski napisał(a):

> Do Wandala: skoro Norton jest do doopy, to co bys polecił zamiast niego?
                    > Ewentualnie czego sam używasz (antywirus i firewall)? Po sądzę że po tych
                    > twoich przygodach z niego zreygnowałeś?????

wyobraż sobie,że 2 w jednym Panda Antyvirus Platinium 7 od tego czasu nie mam
                    problemów z kompem ,virami...a szczerze ? - drwie sobie z wirów ! dlaczego?
                    Otóż jest wiele wspominanych na tym i nie tylko forum programów antyvirósowych-
                    niektóre może są nawet"lepsze" ale...ALE antyvirusy to najwyraźniej nie tylko
                    same produkty z "dwoma silnikami" itd..to sztab ludzi,którzy dniem i nocą
                    kontrolują sieć w poszukiwaniu zagrożeń aby szybko napisać aktualizację i podać
                    ją użytkownikom omawianego. - przypominam,że to Twórcy Pandy odkryli Sassera
                    np...pozdrawiam
                    • Gość: Ciekawski Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.04, 10:05
                      Dzięki za wyczerpujące odp. Co do Nortona to zgadzam się że sporo rzeczy
                      potrafi wskazać ale nie umie zniszczyć.Kiedyś wpadłem na minę w postaci Kazyy
                      zawalonej spyware'm i usunąłem to cholerstwo dopiero AdAwarem.
                      Ja specjalnie do netu kupiłem Norton Internet Security bo chciałem mieć też
                      firewalla. Nie czuję specjalnie obciążania systemu czy zwolnienia pracy
                      internetu.
                      Panda Plat.7 ma niezłe opinie na tym forum, sporo ludzi poleca też darmowy
                      Avast i to będą zapewne programy na które się przesiądę jeśli (nie daj Boże)
                      zwali mi się Norton.
                    • Gość: piecyk gazowy Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.04, 11:49
                      wwwandal1 napisał:

> masz przykład jaką pomoc oferjue symantec czy Norton ..masz instrukcję po
                      > angielsku jak usunąć konkretnego vira - czyli musisz osobiście grzebać w
                      > registrach i zmieniać czy usuwać tamtejsze wpisy..

Chwileczkę! Jeśli jest zainstalowany antywirus - obojętnie jaki - i ma aktualne
                      definicje, to żaden wirus się nie zainstaluje i nie trzeba będzie nigdzie
                      grzebać.
                      • wwwandal1 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 01.08.04, 18:46
                        piecyk trzeba mi było to powiedzieć w chwili jak mój Norton wydziwiał
                        samokopiując swoje okienka na całym ekranie i system padł .Norton był
                        aktualizowany na bierząco...jak to nazwiesz zbiegiem okoliczności.
                        A dziesiątki stron na których symantec radzi:hkey local
                        miachine;software;microsoft;win...;run ; run services etc to dla kogo jest???
                        dla ludzi posiadających Nortona i wirusy,które trzeba w rejestrze startu
                        usunąć..a może się myle i to dla hobbistów? ;)
                      • wwwandal1 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 01.08.04, 18:54

)
                        ) Chwileczkę! Jeśli jest zainstalowany antywirus - obojętnie jaki - i ma
                        aktualne
                        )
                        ) definicje, to żaden wirus się nie zainstaluje i nie trzeba będzie nigdzie
                        ) grzebać.

oto przykłąd jeden z dziesiątek jak ;) nie trzeba niczego
                        usuwać..:W32.Mydoom.N@mm
                        Discovered on: July 29, 2004
                        Last Updated on: July 31, 2004 10:24:33 AM

W32.Mydoom.N@mm is a variant of W32.Mydoom.M@mm. It is a mass-mailing worm that
                        drops and executes a backdoor that is detected as Backdoor.Zincite.A, which
                        listens on TCP port 1034.

The worm uses its own SMTP engine to send itself to email addresses that it
                        finds on the infected computer. The email contains a spoofed From address. The
                        subject and body text will vary, as will the name of the attachment.

This threat is packed using ASPack.

Type: Worm
                        Infection Length: 35,328 bytes

Systems Affected: Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows
                        NT, Windows Server 2003, Windows XP
                        Systems Not Affected: DOS, EPOC, Linux, Macintosh, Macintosh OS X, Novell
                        Netware, OS/2, UNIX

Virus Definitions (Intelligent Updater) *
                        July 29, 2004

Virus Definitions (LiveUpdate™) **
                        August 04, 2004

*
                        Intelligent Updater definitions are released daily, but require manual
                        download and installation.
                        Click here to download manually.

**
                        LiveUpdate virus definitions are usually released every Wednesday.
                        Click here for instructions on using LiveUpdate.

Wild

Number of infections: 0 - 49
                        Number of sites: 0 - 2
                        Geographical distribution: Low
                        Threat containment: Easy
                        Removal: Moderate
                        Threat Metrics

Wild:
                        Low
                        Damage:
                        Low
                        Distribution:
                        Low

Damage

Payload Trigger: n/a
                        Payload: n/a
                        Large scale e-mailing: Uses its own SMTP engine to send itself to the email
                        addresses found in the files with certain extensions.
                        Deletes files: n/a
                        Modifies files: n/a
                        Degrades performance: Mass-mailing may clog mail servers or degrade network
                        performance.
                        Causes system instability: n/a
                        Releases confidential info: n/a
                        Compromises security settings: The dropped Backdoor allows unauthorized remote
                        access.
                        Distribution

Subject of email: Varies
                        Name of attachment: Varies with .cmd, .bat, .com, .exe, .pif, .scr, or .zip
                        file extension.
                        Size of attachment: Varies
                        Time stamp of attachment: n/a
                        Ports: TCP 1034
                        Shared drives: n/a
                        Target of infection: n/a

When W32.Mydoom.N@mm runs, it does the following:

Creates one of the following registry keys, which mark the computer as infected:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Daemon
                        HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Daemon

Copies itself as %Windir%\Java.exe.

Note: %Windir% is a variable. The worm locates the Windows® installation folder
                        (by default, this is C:\Windows or C:\Winnt) and copies itself to that location.

Drops and executes %Windir%\Services.exe, which is detected as
                        Backdoor.Zincite.A.
                        When Services.exe runs, it opens TCP port 1034 and listens for remote
                        connections. The backdoor also probes random IP addresses on port 1034 looking
                        for other infected hosts.

Adds the following values:

"Services" = "%Windir%\services.exe"
                        "JavaVM" = "%Windir%\java.exe"

to one of the following registry keys:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
                        HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

so that the worm and backdoor load when Windows starts.

May create the following files for logging purposes:
                        %Temp%\Zincite.log
                        %Temp%\(randomly named file).log

Gathers email addresses from files that have the following extensions:
                        .adb
                        .asp
                        .dbx
                        .ht*
                        .php
                        .pl
                        .sht
                        .tbb
                        .tx*
                        .wab

Queries the following search engines to harvest additional email addresses for
                        possible distribution:
                        search.lycos.com
                        search.yahoo.com
                        www.altavista.com
                        www.google.com

When the worm finds an open Microsoft® Outlook window, it attempts to send
                        itself to the email addresses that it found. The email message has the
                        following characteristics:

From:
                        The From address is spoofed.

Subject: (One of the following)
                        hello
                        hi
                        error
                        status
                        test
                        report
                        delivery failed
                        Message could not be delivered
                        Mail System Error - Returned Mail
                        Delivery reports about your e-mail
                        Returned mail: see transcript for details
                        Returned mail: Data format error

Body:
                        The content that is contained in the body of the email message varies, based on
                        a number of text options. One of each of the phrases or words in brackets,
                        separated by a "|" character, appears in the following messages:
                        Dear user {(recipient's email address)|of (recipient's email domain)},{ {{M|m}
                        ail {system|server} administrator|administration} of (recipient's email domain)
                        would like to {inform you{ that{:|,}|}|let you know {that|the following}{.|:|,}}
                        |||||}
                        {We have {detected|found|received reports} that y|Y}our {e{-|}mail |}account
                        {has been|was} used to send a {large|huge} amount of {{unsolicited{ commercial|}
                        |junk} e{-|}mail|spam}{ messages|} during {this|the {last|recent}} week.
                        {We suspect that|Probably,|Most likely|Obviously,} your computer {had been|was}
                        {compromised|infected{ by a recent v{iru}s|}} and now {run|contain}s a {trojan
                        {ed|}|hidden} proxy server.
                        {Please|We recommend {that you|you to}} follow {our |the |}instruction{s|} {in
                        the {attachment|attached {text |}file} |}in order to keep your computer safe.
                        {{Virtually|Sincerely} yours|Best {wishe|regard}s|Have a nice day},
                        {(recipient's email domain) {user |technical |}support team.|The (recipient's
                        email domain) {support |}team.}

{The|This|Your} message was{ undeliverable| not delivered} due to the following
                        reason{(s)|}:
                        Your message {was not|could not be} delivered because the destination
                        {computer|server} was
                        {not |un}reachable within the allowed queue period. The amount of time
                        a message is queued before it is returned depends on local configuration
                        parameters.
                        Most likely there is a network problem that prevented delivery, but
                        it is also possible that the computer is turned off, or does not
                        have a mail system running right now.
                        Your message {was not|could not be} delivered within (random number) days:
                        {{{Mail s|S}erver}|Host} (host used to send the email)} is not responding.
                        The following recipients {did|could} not receive this message:
                        ((recipient's email address))
                        Please reply to postmaster@{(sender's email domain)|(recipient's email domain)}
                        if you feel this message to be in error.

The original message was received at [current time]{
                        | }from {(sender's email domain) ]|{(host used to send the email)]|]}}
                        ---
                          • Gość: piecyk gazowy Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.04, 19:06
                            To jest instrukcja jak USUNĄĆ wirusa. Jeśli masz aktualne definicje (obojętnie
                            czy jest to Panda, NAV, Avast czy MkS), przy próbie otwarcia zainfekowanego
                            załącznika (czyt. przy próbie zainstalowania wirusa), program antywirusowy na
                            to NIE POZWOLI. System się nie zainfekuje i ta instrukcja nie będzie potrzebna.

A tu masz opis z Pandy (podobny do tego z Symanteca):
                            www.pandasoftware.com/virus_info/encyclopedia/overview.aspx?lst=det&idvirus=50107#PROPAGACION
                            • wwwandal1 Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 01.08.04, 19:20
                              Gość portalu: piecyk gazowy napisał(a):

> To jest instrukcja jak USUNĄĆ wirusa. Jeśli masz aktualne definicje
                              (obojętnie
                              > czy jest to Panda, NAV, Avast czy MkS), przy próbie otwarcia zainfekowanego
                              > załącznika (czyt. przy próbie zainstalowania wirusa), program antywirusowy na
                              > to NIE POZWOLI. System się nie zainfekuje i ta instrukcja nie będzie
                              potrzebna.
                              ...wymiękam -Jest tam napisane krok po kroku co należy uczynić DALEJ w
                              przypadku zainfekowania systemu -DLA UŻYTKOWNIKÓW NORTON ANTYVIR!!!! więc
                              rozłoże Ci to jaśniej Masz Nortona(tak przwieduje Symantec) a mimo to podaje Ci
                              jak usunąć vira z systemu-grzebiąc w registrach-co jest dla Ciebie nie jasne???
                              Skoro Twoja teoria jest prawdziwa to po cholere Symantec pisał by jak usówać
                              wira? przecież superhiperthebest Norton robi to za Ciebie,...
                              >
                              > A tu masz opis z Pandy (podobny do tego z Symanteca):
                              > www.pandasoftware.com/virus_info/encyclopedia/overview.aspx?lst=det&idvirus=50107#PROPAGACION
                              to ciekawe z Pandy ...jak będziesz miał Mydoom.N to mi go podeślij a ja zrobie
                              zrzut z ekranu jak Panda Go usuwa i Ci zapodam na forum :)-bez konieczności
                              grzebania...p.s. już przerobiłem tego vira(właściwie Panda)
                              • Gość: piecyk gazowy Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.04, 19:28
                                wwwandal1 napisał:

> ...wymiękam -Jest tam napisane krok po kroku co należy uczynić DALEJ w
                                > przypadku zainfekowania systemu -DLA UŻYTKOWNIKÓW NORTON ANTYVIR!!!!

Oczywiście, tak jest napisane.

> więc
                                > rozłoże Ci to jaśniej Masz Nortona(tak przwieduje Symantec) a mimo to podaje
                                Ci
                                >
                                > jak usunąć vira z systemu-grzebiąc w registrach-co jest dla Ciebie nie
                                jasne???
                                > Skoro Twoja teoria jest prawdziwa to po cholere Symantec pisał by jak usówać
                                > wira? przecież superhiperthebest Norton robi to za Ciebie

Ta instrukcja jest dla tych, którzy:
                                1. nie mieli w momencie infekcji aktualnych definicji,
                                2. kupili program, zainstalowali, zaktualizowali i okazało się, że mają tego
                                właśnie wirusa.

Poza tym Symantec (podobnie jak Panda) udostępnia tym co nie lubią grzebać w
                                rejestrze narzędzie do atomatycznego usunięcia wirusa:
                                securityresponse.symantec.com/avcenter/FxMydoom.exe
    • havlo Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 02.08.04, 22:59
      Norton AV jest "ciężki", powolny, poważnie obciąża system operacyjny i zużywa
      sporo zasobów (wyjątkiem jest wersja korporacyjna NAV9, która pracuje na
      zupełnie innym engin'ie niż NAV200x). NAV dobrze sobie radzi z większością
      nowych robaków, ale ma poważne problemy z rozpoznawaniem i usuwaniem starszych
      wirusow dyskowych, które mogą naprawdę poważnie namieszać w systemie.
      Osobiście polecam zestaw F-Prot Antivirus 3.15e + poczciwy Kerio Firewall w
      wersji 2.1.5. Taki tandem nie powoduje zauważalnego spowolnienia systemu, a
      jednocześnie stanowi dość dobre zabezpieczenie komputera. Warunek: właściwa
      konfiguracja F-Prota i systematyczny upgrade baz antywirusowych. O konieczności
      systematycznej aktualizacji Windows nawet nie wspominam - to oczywiste.
      No i zwracam uwagę na konieczność czytania komunikatów systemowych, bo z
      doświadczenia wiem, że 90% infekcji wynika z lekkomyślności użytkowników,
      którym brak cierpliwości i zbyt szybko klikają przycisk OK ;)
      PS. Firewall przydaje się w sieciach osiedlowych, bo ich zakałą są domorośli
      włamywacze, którzy z uporem poszukują dostępu do zasobów komputerów pracujących
      w sieci MSN.
    • k_az Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 03.08.04, 18:09
      Norton to badziew. Wydałem rok temu sporą kasę miał mnie chronić, i co? jego
      skutki ochrony do dziś są w moim compie nawet nie wykrył Startpage006. Dodam
      więcej, moje interwencje telefoniczne zakończyły się ich obietnicami, że w
      najbliższym czasie wyslą mi e-maila jak usunąć to badziewie z mojego
      compa.Czekam już 4miesiące.Jedyne co się sprawdzilo to to,ze jak na razie nikt
      na świecie nie usunie tego trojana skutecznie.Szkoda kasy.
      pozdrawiam.kaz.
    • Gość: gość Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.acn.waw.pl 12.10.04, 12:32
      Jeśli nie poprawili mechanizmu autoryzacji przez Internet to odradzam. Kupiłem
      kiedyś wersję angielską 2004 Pro, bo dawała licencje na dwa komputery. Na jednym
      Norton AV w którymś momencie odmówił działania - po zainstalowaniu jakiejś
      aplikacji zaczął twierdzić, że jest wersją testową, która wygasła. Wydawać by
      się mogło, że powinno działać jak z Win XP - nic nie zmieniasz w komputerze, to
      możesz reinstalować tyle razy ile chcesz, ale gdzie tam. Support jest fatalny -
      polskie biuro ma gdzieś problemy, a support techniczny jest po angielsku
      (połączenie jest na 0800 więc chociaż nie kosztuje). No chyba, że chcesz przez
      godzinę poćwiczyć sobie angielski. Ale sposób załatwienia klienta jest
      beznadziejny - zamiast jak MS w przypadku Win XP podać kod aktywujący (w końcu
      komputer ten sam, konfiguracja bez zmian), facet po drugiej stronie powiedział
      mi, że zgłosi problem i zrobią dla mnie patcha. Jakaś paranoja... Na szczęście
      przy zakupie przez internet oferują 30 dniowy zwrot pieniędzy, więc mogłem
      odzyskać kasę.
      Korzystam z Antivirenkit 2004 Pro (www.gdata.pl) kosztuje mniej bo ok. 150 zł.
      ma dwa skanery, w testach (Virus Bulletin czy Chip.de) ma większą skuteczność
      niż Norton. Tylko że trzeba mieć szybki procesor, przynajmniej z 1 GHz, bo
      jednak obciąża komputer.
      • netsec Re: co sądzicie o Norton Antivirus? 13.10.04, 19:00
        Dobry/zły w przypadku programów antywirusowych jest to stwierdzenie bardzo
        względne.Liczy się częstotliwość aktualizacji baz danych i jakość wparcia
        użytkownika. Jak są udokumentowane na stronach www wirusy jeśli chcesz z nimi
        wałczyć ręczni itp.
        Jakość wykrywania wirusów w większości programów antywirusowych jest podobna.
        różnica polega na tym kto jak szybko wykrywa i umieszcza wirusa w swojej bazie.
        Tutaj Norton nie jest najlepszy, Polecam Kasperskiego lub McAfee.
        • Gość: Herman Re: co sądzicie o Norton Antivirus? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.04, 17:40
          Jak chcesz to moge Ci podesłać 20 wirusów, z których MKS wykrywa 19, Kaspersky
          5, BitDefender 13, NOD32 11, a Norton ŻADNEGO, więc to coś chyba mówi. A testy
          na różnych stronach czy w gazetach mówią tylko o tym która firma więcej
          zapłaci, ten jej produkt będzie lepszy ;) Poza tym jak miałem w kompie Nortona
          (oczywiście z najnowszymi bazami, a jak - imho teraz to nie problem bo każda
          szanująca sie firma antywirowa uaktualnia swe bazy wystarczająco często) po
          pewnym czasie różne dziwne rzeczy działy sie w nim. Odpaliłem McAffe ViruScana
          i ten wykrył, już nie pamiętam ale troche tego było, wiruski a Norton
          oczywiście nie. Po tem jak już system był "czysty" odpaliłem MKSa i ten znowu
          wykrył pare :( Tak naprawde to każdy antywirus jest "zły" stymże tego są wśród
          nich te zauważalnie gorsze, jak i lepsze. Wybór najlepszego jest więc zgoła
          trudny. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka