Dodaj do ulubionych

Proszę o sprawdzenie loga

26.05.09, 22:56
wklej.org/id/96327/
Mój problem sprowadza się do następujących sytuacji :
1) Malware tzw. Gumblar wykradł najprawdobniej hasło z mojego Total Commandera włamał się (bot) na ftp i nadpisał wszystkie strony php złośliwym skryptem i ukrytymi ramkami kierującymi na strony z trojanami. Poradziłem sobie z blogiem zrobiłem porządek skaner Google zdjął mnie z indeksu witryn mogących wyrządzić szkody na komputerach ją odwiedzających.
Skanowałem komputer wiele razy mam antywirus Kaspersky znalazł luki etc, które usunąłem. Najlepsze jest to, że korzystam przez 80% czasu z systemu Ubuntu a na Vistę loguję się od czasu do czasu - widać wystarczyło.
Niestety wczoraj kolejne malware (chyba) włamało się na moje konto na Facebooku wysyłając spam do znajomych z mojej listy:/ . Podobna sytuacja spotkała znajomego 2 dni wcześniej. Generalnie nie wiem dokładnie gdzie zlokalizowana jest przyczyna problemu.

1. Według mnie to zainfekowany Windows (luki w bezpieczeństwie Adobe etc)
2. Zainfekowany komputer korporacyjny w pracy ale tam jest ogrom zabezpieczeń największa firma telekomunikacyjna:) chociaż praca na IE6 :P (jeżeli chodzi o Facebooka - czasem się logowałem)
3. Ubuntu??? skanowałem avastem nie sądzę abym miał malware na Ubuntu :/
4. Korzystałem z LastPass niby sprawdzone ale zrezygnowałem bo obawiam się, że to też może być przyczyna.

Log jest oczywiście z mojej Visty, która chyba jest najbardziej prawdopodobnym źródłem problemu. Obawiam się o moje inne hasła dlatego bardzo proszę o pomoc. (Oczywiście zmieniłem je z poziomu systemu Ubuntu).

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka