Dodaj do ulubionych

piękna cera w dniu ślubu

24.09.06, 00:40
Hej Poznanianki
Znacie jakiegoś dobrego dermatologa w Poznaniu. Mam problem ze stanem skóry
na ramionach i dekolcie - pozostałości po trądziku. Obawiam się, że może to
wyeliminować suknię z odkrytymi ramionami, a tego bym nie chciała. Pomożecie??
Obserwuj wątek
    • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 24.09.06, 09:36
      Dermatolodzy na pozostałości (blizny?) niewiele pomogą, podobno bardzo pomocna może okazać się kosmetyczka, ale to kosztowne. Potrzeba 3-4 zabiegów po ponad 100 zł. Jest to jakieś złuszczanie naskórka jakimiś kwasami (pamiętam opis przez mgłę, stąd tyle ogólników). Ja sobie to zafundować muszę, zaczynam w październiku, żeby do maja się na luziku wyrobić smile
      Zabiegów tych nie można robić latem ani wiosną, tylko jak jest zimno, nie ma słońca. Dostaje się też wtedy kosmetyki do domu do pielęgnacji złuszczanej skóry.
      Pozdrawiam. Wiem, jakie to smutne bać się, czy będzie można się choć trochę odkryć na ślubie, łączę się w bólu, ale jestem dobrej myśli smile
    • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 30.11.06, 12:44
      No, kobiety, trochę mi to zajęło, ale w końcu zdecydowałam się na wyprawę do
      dermatologa. W końcu przed poszukiwaniem sukienki muszę wiedzieć czy w ogóle
      przymierzać te z odkrytymi ramionami, nie?
      Tak więc dziś idę do przychodni w Pologrodzie - DS2. Ponoć fajnie i fachowo. A
      co najważniejsze - na NFZ!!!
      Potem napiszę jak jak atmosfera w przychodni.
      • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 30.11.06, 20:47
        napisz smile a ja wybrałam się do kosmetyczki. bo jakoś tak się czułam, jakbym dostała o 10 lat spóźnionego pseudotrądziku albo coś, powiedziała, że między 20 a 30 rokiem życia coraz więcej kobiet się z tym zgłasza. na razie, przez miesiąc mam robić tak: 2x w tygodniu jakiś mocny peeling na plecy, potem maseczka oczyszczająca i wygładzająca. codziennie po kąpieli odkażanie/mycie takim płynem na bazie spirytusu na zapalenia skóry. wyierać delikatnie, nie trzeć ręcznikim. potem będzie złuszczanie skóry, drogie, ale ma zlikwidować ślady po "tym czymś", co nie wiadomo czemu zrobiło się 23-letniej dziewczynie sad
        po tym dziwnym czymś zostają mi własnie takie ślady dziwne, które mają zejść wraz ze złuszczaniem.
        sukienkę - całkiem przypadkowo! - mam taką, że plecy przykryte są bardzo przezroczystym ale jednak materiałem. wybierając zupełnie zapomniałam o plecach, a teraz się cieszę, że akurat w tej mi było tak ślicznie, bo w razie czego nie będzie się nic zanadto rzucało w oczy smile)))
        na dermatologów uważam. jeden mi powiedział, że mam się w ramach kuracji.... relaksować! i odesłał do domu. ja w zasadzie większość czasu się relaksuję, odprężam i zajmuję rzeczami przyjemnymi, więc nie rozumiem.. wink drugi - kazał mi szorować skórę twardą gąbką. po tym mam najgorsze blizny sad((
        uważaj więc, obyś trafiła na kogoś fajnego i mądrego. i słuchaj swojej intuicji. ja nie posłuchałam swojej z tą szczotą - i teraz mam.
        POWODZENIA!!!!!!!!
        • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 01.12.06, 00:31
          No więc ja też mam sporo różnych doświadczeń z kosmetycznkami i dermatologami.
          W liceum cały czas próbowałam leczyć. Potem przes studia było w miarę spokojnie
          ale teraz w miarę mi nie starcza więc znów się za siebie biorę.
          Otóż pani doktor z polibudy przepisała mi na razie antybiotyk, kazała wcinać
          dużo jogurtów i kefirów i niestety powiedziała, że najlepszym lekarstwem jest
          czas - może tak być do 30 roku życia, ale spróbujemy nad tym zapanować. No i na
          tyle liczyłam. Po 10 dniach kuracji antybiotykowej mam się zjawić i będziemy
          decydować dalej. Jak się uda sprawić, aby nowe zaskórniki nie wychodziły to
          wtedy dermabrazją usuniemy blizny. Jak się nie uda - pozostaje sukienka z
          zakrytymi ramionami i plecami - na szczęście takie też są śliczne.
          No więc polecam, bo pani doktor poważnie podeszła do tematu. Powiedziała mi
          też, że nie należy zbyt przeceniać diety i ostre rzeczy oraz kakao (czekolada)
          faktycznie mogą szkodzić, ale tylko jedzone w naprawdę dużych ilościach. No i
          dobrze, bo trudno mi sobie odmówić czekoladki smile))))))
          A poza tym było wesoło, bo asystentką pani doktor jest chyba jej córka (tak mi
          się wydawało widząc ich sposób rozmawiania ze sobą) i troszkę się sprzeczają,
          bo, jak stwierdził pani doktor, dopiero pracują nad zgraniem się smile)))))))))))
          Minusem tej przychodni jest fakt, że po prostu trzeba iść i swoje odsiedzieć,
          bo nie ma rejestracji na godziny.
          • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 01.12.06, 10:32
            A to się cieszę, że Ci się trafiła fajna smile Ja akurat jestem zupełnie przeciwna antybiotykom, z resztą, nie ma podstaw, żebym je brała, ufff, nie wime co bym wtedy zrobiła smile O diecie jakiś derma mi kiedyś wspominał, ale ja sobie akurat ostrego odmówić nie mogę, uwielbiaaaam indyjskie żarcie smile))
            A zakryte sukienki faktycznie też są piękne, nim kupiłam moją, miałam jedną upatrzoną i też się okazało, że plecy ma zakryte. Ale teraz to wolę moją smile
              • gicki Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 13:35
                Witam!
                Podbijam temat!Dziewczyny jak tam Wasze doświadczenia
                dermatologiczno-kosmetyczne?Potrzebuje i jednego i drugiegosmile
                Jak Wasze kuracje?A może znalazłyście jakis nowych specjalistów?
                Pozdrowionka
                • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 13:44
                  No ja cały czas faszeruję się antybiotykammi - niestety zmniejszenie dawki do
                  pół tabletki dziennie spowodowało, że znów moje gruczoły zaczynają się odzywać.
                  No i nie wiem co będzie jak odstawię je zupełnie - zobaczymy. Ogólnie rewelacji
                  nie ma. Kończę brać antybiotyk za 10 dni i rozważam jakieś złuszczanie czy coś,
                  ale opinie są tak różne, że nieco się boję. W przyszłym tygodniu chcę też
                  odwiedzić kosmetyczkę, która zrobi mi makijaż przed ślubem, aby sprawdzić jak
                  ona zapatruje się na moje ramiona.
                  Ale chyba poprzestanę na zakrytych sukniach...
                  • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 13:56
                    A ja jestem 3 tygodnie po zabiegu złuszczania skóry twarzy, nie znam się na tym, to chyba ten popularny lifting jest wink Cały długi tydzień wyglądałam jak potwór i starałam się nie wychodzić z domu wink Ale zmiana jest porazająca - w znaczeniu wspaniała!!! Gdy tylko podkuruję zrujnowane radami dermatologa plecy ("szorować plecki szczotką, szorować!") zrobię sobie lifting pleców, bo po buzi widzę naprawdę duże zmiany. Wybieram się też do ginekologa, którego poleciła mi właśnie kosmetyczka zdziwiona tym, że nie miałam wczesniej badań hormonalnych - dała nr do swojego lekarza, który jej z hormonami bardzo pomógł. Mi moich dwóch ginów NIE chciało nigdy zrobić tych badań mimo moioch bezpośrednich próśb - twierdzili, że (pierwszysmile zrobi mi te badanie jeśli nie zajdę w ciążę przez rok, (drugismile problemy ze skórą to zbyt mały problem, żeby się tym zajmować, skoro mam ważniejsze kłopoty ginekologiczne. I tyle było z nimi gadki sad Mam nadzieję, że teraz wizyta będzie inna, że badania będę miała i może okaże się, że faktycznie jestem androgynem i wystarczy uregulować hormony wink
                    Poza tym polecam Wam dziewczyny naprawdę - co 2-3 dni peeling i na to oczyszczająca maseczka. Choćby domowa, z drożdży, aczkolwiek śmierdzi wink U mnie poprawa jest niesamowita smile
                    • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 14:08
                      No rada z ginekologiem i badaniami hormonalnymi wygląda na trafioną. Mój gin co
                      prawda twierdzi, że nie ma sensu robić takich badań jak się łyka pigułki, ale
                      ja mu w sumie nie mówiłam, że chodzi o cerę, więc spróbuję jeszcze raz.
                      A co do pillingu - potwierdzam - daje dobre efekty.
                      Złuszczanie. Gdzie je robiłaś i jak to wyglądało finansowo?
                      • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 14:57
                        Robiłam w małym saloniku kosmetycznym koło mojego domu, zapłaciłam 100 zł, cena zwierała kosmetyki, jakie dostałam do domu, wyglądały na malutkie, ale mam je do dziś, może to z wrodzonej potrzeby oszczędzania smile Złuszczanie pleców ma być droższe, 110 albo 120 zł, nie pamiętam. Nie mogę się doczekać wink
                        • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 15:10
                          lubna a ten salonik możesz zdradzic gdzie jest - takie złuszczanie źle wykonane
                          może ponoć oszpecić na trwałe, dlatego jeśli jesteś zadowolona z efektów może
                          skorzystałabym tam gdzie ty...
                          A może ktoś też złuszczał i regeneracja skóry trwała krócej niż tydzień??
                          • lubna Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 15:26
                            Ja korzystałam z takiej złagodzonej wersji, która miała trwać 2-3 dni, niestety właśnie buzia wyglądała ładnie dopiero po tygodniu - strach myśleć, ile by to trwało przy tym ostrym złuszczaniu. Poszukam wizytówki tego salonu i napiszę Ci wieczorem ich adres i nr telefonu na maila, na razie latam między kompem a kuchnią, bo jak jestem sama w domu to coś mnie bierze na gotowanie wink
                            • greene3 Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 15:41
                              No to miłego gotowania i w wolnej chwilipoproszę o te namiary ale się nie
                              spieszy
                              muszę jeszcze sprawę przemyśleć, przedyskutować i zastanowic się kidy przez
                              kilka dni będę mogła nie wychodzić z domu smile
                              • gicki Re: piękna cera w dniu ślubu 02.01.07, 22:18
                                Lubna ja tez bym poprosiła na maila gazetowego namiar na ta kosmetyczke,jeśli to
                                nie problem oczywiście.A dowiadywałaś sie może jak czesto trzeba te zabiegi
                                powtarzac albo chociaz kiedy zacząc przed ślubem zeby plecy i twarz wygladały
                                dobrze?
                            • greene3 dzięki lubna 03.01.07, 11:09
                              Dzięki wielkie lubna za namiary na ten gabinet. Odczekam jeszcze trochę
                              obserwując efekty działań antybiotyku i też spróbuję. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka