Dodaj do ulubionych

"Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj

20.12.19, 10:10
Już dostępny!
Niestety, pierwsze recenzje pozycjonują go raczej jako średniaka wśród seriali ze średniej półki
Oglądacie?
Obserwuj wątek
    • solwer Re: "Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj 23.12.19, 07:04
      Oglądałem Brrr.!
      Minusy: Narracja wolna jak w tureckich tasiemcach. Maniera filmowania pod światło sprawia ,że na ekranie dominują ciemności, a postacie mgliste i rozmyte. Oko nawet w średniowiecznej karczmie i ciemnym lesie, widzi ostro. Kolory w pełnym świetle bez nasycenia(„brudne”). Zdjęcia robił kamerzysta który zgubił okulary i światłomierz (rozmyte nieostre)
      Plusy: Walka Gieralta(czytaj egzekucja) ze zgrają obwiesi – majstersztyk.
      Ogólnie po pierwszym odcinku Rozczarowanie. Czy oglądnę następne????
      • qohen.leth Re: "Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj 23.12.19, 13:42
        Dzięki za recenzję.
        Ja jestem po czterech odcinkach i się nie zniechęcam, oglądnę do końca, choć serial bardzo nierówny.
        O dziwo Cavill jako Wiesiek wypada całkiem dobrze.
        Przy okazji polecam wersję z napisami, jednak i lektor, i dubbing jak dla mnie niestrawne (choć może niektóre sceny powtórzę sobie w dubbingu ze względu na Żebrowskiego)
      • cahir98 Re: "Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj 30.12.19, 14:21
        ludzie, really?
        obejrzeć jeden odcinek i oceniać całość? po to Netflix wypuszcza cały sezon od razu, żeby zobaczyć komplet odcinków, wtedy można recenzować
        wiadomo było, że nakręcony hype spowoduje u niektórych rozczarowanie
        najlepiej oglądać bez tego całego balastu oczekiwań, wtedy można się doskonale bawić - bo tak, Witcher to dobra rozrywka i tyle!
        • solwer Re: "Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj 31.12.19, 11:39
          ahir98 30.12.19, 14:21 Napisał m.in : ludzie, really?......obejrzeć jeden odcinek i oceniać całość?......
          Po obejrzeniu 8 odcinków, podtrzymuję to co napisałem. Unikając zarzutów , oglądania serialu na przestarzałym sprzęcie, informuję że, oglądałem go na 55 calowym ekranie w jakości 4K w którym podkręciłem po 1 odcinku ustawienia fabryczne: kontrast, jasność, (wyraźna poprawa) balans kolorów - bez efektów.
          Minusy : Wolna narracja. Dotyczy wszystkich odcinków By daleko wstecz się nie cofać: odc. 8 Gieralt jedzie, jedzie, jedzie ranny na furze ok 10 minut z 60min odcinka,( jak ten Koziołek do Pacanowa) by pod koniec jazdy przypomnieć sobie o lekarstwie na ranę ( które ma za pazuchą) oraz o kontaktach z potrafiącymi leczyć czarodziejkami.Za to walka z potworkami wciśnięta w odcinek tylko po to by uzasadnić otrzymaną ranę, trwa ok. 1,5 min
          Maniera filmowania pod światło sprawia ,że na ekranie dominują ciemności, a postacie mgliste i rozmyte. Omawiana wyżej walka potworkami jest dowodem w temacie.
          Kolory w pełnym świetle bez nasycenia(„brudne”). Z wyjątkiem 3 odcinka. W pozostałych, ekipa pracowała chyba na popsutych światłomierzach.
          Odwrócona głębia ostrości. Zasada :ważne ostre, pomocnicze, nieostre, rozmazane. ]
          Scena z 8 odc. Rzut – spojrzenie na izbę Wiedźmina. Ostre, choć ciemnie i puste posłanie (po co? Żeby tam chociaż jaka Yennefer w negliżu była.) za to Wiedźmin i pierwszy plan rozmazany:( . Obraz stopniowo się wyostrza koncentrując się na wzięciu księgi przez Gierauta do ręki!!!.1,5 minuty filmu, by pokazać, że Wiedźmin umie czytać.
          W serialach często robi się niejasności scenariuszowe. Zauważył to szwampuch58 ,trzykrotne umieranie Calanthe wymaga koncentracji a na pewno dyskusji! Kto kogo, po co. Tym sposobem serial żyje własnym życiem na fejsie , różnych forach, a także uzasadnia ilość piw wypitych, niezbędnych by rozsupłać problem(żyje nie żyje)
          Zalety sceny walk i batalistyczno-czarowne: dobre, wręcz bardzo….lecz…. gdzie im do scen np. z Władcy pierścienia…
          ahir98 pisze także Witcher to dobra rozrywka i tyle!
          Nie jesteś w takim osądzie odosobniony. Serial ten został pozytywnie oceniony i znajduje się na trzecim miejscu oglądalności w USA. Jednakże za oglądalność, Oskarów się nie dostaje.
          Posłużę się grubą nicią szytą, analogią. Zespól Bayer full ,dzięki „zawojowaniu” rynku chińskiego sprzedał ponad 20mln egz płyt. Czy to świadczy, że grupa ta jest super i zapewnia dobrą rozrywkę?

• cahir98 Re: "Wiedźmin" na Netfliksie od dzisiaj 31.12.19, 13:59
            szacun za analizę, ale jeżeli chodzi o kawałek skierowany do mnie, to argument o oglądalności nie ma tu nic do rzeczy, nawet o tym nie wspominałem
            po prostu, moim subiektywnym zdaniem, jeżeli serial ogląda się bez napinki, to można się całkiem dobrze bawić
            a że nie jest to arcydzieło i o Oskarach (chyba raczej Emmy?) nie ma mowy - zgoda, ale wcale tego nie oczekiwałem, znając mniej więcej jakość seriali Netfliksa
            zobacz sobie "Another Life", to od razu zmienisz perspektywę ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka