Dodaj do ulubionych

czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPower

10.12.13, 13:48
Witam
Czy ktoś interesował się pracą przy czyszczeniu ryb w Kanadzie prowadzoną przez Manpower? Wg mnie jest to podejrzana oferta. Dostałem wstępne dokumenty do wyjazdu (na 2 lata). Podana w dokumentach kanadyjska firma wg mnie nie istnieje - Abimen Aquatic Foods. To jej strona aamfoods.com/ Pod podanym adresem raczej nic nie ma. A domena i strona założona parę miesięcy temu na serwerze w Afryce. Podany telefon jest do jakiejś agencji pośrednictwa pracy w Kanadzie. Też firmy widmo. Na @ nie reagują. W necie nie ma kompletnie żadnego śladu działalności tej firmy.
Obserwuj wątek
  • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.13, 11:08
   Witam
   Ja wstępnie aplikowałem na to stanowisko i czekam na dalsze rozwinięcie sprawy.
   A tobie coś odpowiedzieli ?
   Napisz do mnie radeekk@gmail.com
   Pozdrawiam
  • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.13, 12:59
   www.polcan.fora.pl/quebec,21/abimen-aquatic-foods-prosba-do-ludzi-z-montrealu,7227.html
   Założyłem tutaj wątek ponieważ jest pełno wątpliwości.
   Numer telefonu jest dziwnie podany bo to jest kierunkowy do Quebec city
   +1 581
   Czy ktoś życzliwy może sprawdzić czy taka firma fizycznie istnieje ?
   Agencja manpower która nam załatwia tą pracę jest jak wiemy poważna ale są obawy ponieważ np. domena została świeżo założona tej firmy a rzekomo istnieją na rynku juz 8 lat do tego założyli ją w Afryce...
   Domain Name: AAMFOODS.COM
   Registrar: CLOUD GROUP LIMITED
   Whois Server: whois.hostingservicesinc.net
   Referral URL: www.resell.biz
   Name Server: NS5.HOSTFRICA.COM
   Name Server: NS6.HOSTFRICA.COM
   Status: clientTransferProhibited
   Updated Date: 24-sep-2013
   Creation Date: 24-sep-2013
   Expiration Date: 24-sep-2014

   Strona ta dodatkowo wykorzystuje zdjęcia z innych stron i jest to nawet można powiedzieć kopia tej strony
   www.northernproducts.com
   • jackk3 Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe 15.12.13, 21:04
    Typowe oszustwo z Afryki.
    Abimen Aquatic & Marine Foods, Ltd. is a Canadian. Company, incorporated in the State of Montreal, Canada. Our primary function is to bring to market the wealth of seafood products harvested and processed by its family of affiliated producers. From the rich resources of Québec, the Canadian Maritimes, the cold clean waters of Chile, Norway, Iceland and around the globe, comes a volume and variety of quality seafoods beyond compare!
    Przeczytaj pierwsze zdanie I wszystko jasne.
    • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.adsl.inetia.pl 15.12.13, 21:13
     My się kapneliśmy ale Manpower gdzie pracuje tyle ludzi już miało to w d... żeby sprawdzić i wysłać kogoś z oddziału z Kanady na miejsce do pracodawcy...bo po co....
     Banda debili. W życiu nikomu nie polece już MANPOWER....nieudacznicy i niekompetencja prowadzi ich na samo dno.
  • Gość: robak1131 Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.13, 17:23
   WAŻNE !!!!
   Do wszystkich ludzi chcących rozpocząć pracę w Kanadzie w firmie „Abimen Aquatic Foods” (przetwórni a rybna) (www.aamfoods.com) przez pośrednictwo MANPOWER !!! Otóż podana wyżej firma nie istnieje. A chcąc zachęcić ludzi do współpracy oferuje bardzo wysokie zarobki około 12 tyś zł. Do tego zakwaterowanie i dojazd do pracy oraz wyżywienie jak również przelot do Kanady miał być zagwarantowany w zamian za opłatą około 500 dolarów. No dowód tego iż jest to oszustwo z kontaktowałem się z Konsulatem RP w Kanadzie i o to co mi odpisał:
   Szanowny Panie,

   Pana wiadomość została przekazana w dniu dzisiejszym przez Konsulat Generalny RP do Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu, który reprezentuję.

   W nawiązaniu do Pana zapytania informuję, że podanej przez Pana firmy nie ma zarejestrowanej w rejestrze przedsiębiorstw prowincji Quebec.
   O takiej firmie nie słyszeliśmy nigdy ani nie mieliśmy z taką firmą kontaktu w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu. Nie możemy potwierdzić jej istnienia ani faktu działania.

   Jednocześnie strona internetowa, która miałaby należeć do tej firmy (www.aamfoods.com) budzi zdecydowane wątpliwości.

   Chciałbym również zwrócić uwagę na wypowiedzi pojawiające się w internecie, wskazujące na potencjalne oszustwo, jak niżej:

   www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=77913&p=180762

   419advancefeefraud.blogspot.ca/2013/11/contacttshrscom-stallion-human-resource.html

   forum.gazeta.pl/forum/w,436,148474770,148474770,czyszczenie_ryb_w_Kanadzie_Quebec_z_ManPower.html

   Jeżeli ma Pan kontakt z tą firmą, proponowałbym, aby poprosił Pan firmę o podanie Panu numeru przedsiębiorstwa, pod jakim jest zarejestrowana w prowincji Quebec, tak zwanego Numéro d’entreprise du Québec (NEQ) oraz np. wyjaśnienie opinii zawartych w ww. wypowiedziach.

   Z poważaniem,

   Michał Korczak
   II Sekretarz, Wicekonsul
   Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu
   3501 Avenue du Musée
   Montreal, QC
   Canada H3G 2C8
   Tel.: +1 (514) 282-1732 wew. 205 lub +1 (514) 282-0080
   Fax.: +1 (514) 282-1784
   www.montreal.trade.gov.pl

   Chciałbym nadmienić że agencja pracy Manpower nie poczyniła żadnych kroków związanych ze sprawdzeniem wyżej wymienionej firmy i gdyby nie moja intuicja a także dość ograniczone zaufanie do tego typu ofert pracy pewnie stał bym się ofiarą tego oszustwa.
   POZDRAWIAM
  • nolina Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe 17.12.13, 17:40
   Ta oferta pracy od samego początku śmierdziała, ale raczej nie rybami (chlebem też nie ...przypominam dla osób w temacie).
   Sposób rekrutacji przez wielką, światową, profesjonalną firmę rekrutacyjną ManPower odz. Bielsko-Biała i reprezentującą ją Marcelinę Placek. Pozostawiał wiele do życzenia od samego początku. Dyletanctwo i nikt nic nie wie. Ale przecież gra toczy się tylko o m.in. 2 letnią emigrację za ocean. Więc nie wymagajmy za wiele. Dopiero otrzymanie żenująco podrobionej "umowy". A wraz z nią uzyskanie wreszcie, nieco danych o naszym przyszłym losie. Dało podstawy do przeprowadzenia prostego, kilku minutowego śledztwa w internecie. Wynik był intrygujący. Dla niektórych był nawet szokiem. W tym momencie rekrutacja nabrała wreszcie tempa i należnych jej emocji. Przeistoczyła się w nową grę. Kto tu kogo i co będzie z tego miał?
   Epilog jest taki. Zawarte zostały nowe znajomości za Oceanem ale ku zaskoczeniu zainteresowanych, nie w Kanadzie. Pracy nie ma i nie będzie i nie było co istotne. 500$ nie zdążyło opuścić kont (mam nadzieję, że we wszystkich kilkudziesięciu osobo-przypadkach). Nasze dane osobowe w tym xsero paszportów, krążą gdzieś między darmowymi Afrykańskimi serwerami a wirtualnymi kanadyjskimi przetwórniami ryb a może nawet o zgrozo piekarniami. O serwerach Manpower już nawet nie piszę. Cicho dalej szumią wśród kompetentnych i inteligentnych specjalistów Manpower. Mających doświadczenie rekrutacyjne i życiowe. Którzy dzięki swoim wysokim kwalifikacjom dostali kiedyś pracę i mogą dalej jej szukać ochoczo dla innych. Szukający pracy dalej jej szukają. I pewnie jeszcze długo jej nie znajdą. Być może mają zbyt małe kwalifikacje by dostać pracę. Mimo to nie będą więcej liczyć na pracowników Manpower.

   • manpowergroup Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe 18.12.13, 18:18
    Szanowni Państwo,

    W związku z zaistniałą dyskusją, w imieniu agencji zatrudnienia Manpower potwierdzam, że prowadziliśmy w ostatnich tygodniach proces rekrutacyjny dla ABIMEN Aquatic Foods z Kanady, w którym brało udział ok. 40 kandydatów z całej Polski. W trakcie wieloetapowego procesu poszukiwania pracowników dla tej firmy pojawiły się przesłanki, które zmusiły Manpower do wstrzymania współpracy z ABIMEN Aquatic Foods i co się z tym wiąże wstrzymania tej rekrutacji.

    Zapewniamy, że wszyscy kandydaci, którzy brali udział w tej rekrutacji, otrzymali od nas szczegółowe wyjaśnienie w związku z zaistniałą sytuacją. Raz jeszcze przepraszamy wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do udziału w procesie rekrutacji i liczyły na otrzymanie pracy w Kanadzie. Bardzo ubolewamy z powodu zaistniałej sytuacji.

    Jednocześnie pragnę poinformować, że wywołana na tym forum Pani Marcelina Placek jest konsultantem agencji odpowiedzialnym za wyszukiwanie Kandydatów, Pani Marcelina w żaden sposób nie jest odpowiedzialna za zaistniałą sytuację i przebieg procesu.

    W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną – Magdalena Kopczyńska tel. 608 480 275; ManpowerGroup Sp. z o.o.
    • jackk3 Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe 18.12.13, 20:38
     Jak mozna prowadzic rekrutacje do firmy ktora nie istnieje? Kompletne dyletanctwo!
     • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.13, 23:07
      Już od dawna wiadomo że Manpower idzie na ilość a nie na jakość...
      Przedstawię teraz fakty których wy Manpower bez nas byście nie wiedzieli a po drugie to dzięki nam tak naprawdę nie doszło do przekrętu i nie zostaliśmy naciągnięci na ogromne koszta i nie wmawiajcie nam że jest inaczej:
      1. Brak u was ludzi sprytnych informatyków którzy potrafią wyśledzić w internecie oszustwa:
      a) Prosta sprawa dla gimnazjalisty nie sprawdziliście, przez whois domeny kiedy została założona i gdzie.
      b)Nie weszliście w aamfoods.com i nie sprawdziliście kodu źródłowego strony, gdzie linki zdjęć prowadziły do www.northernproducts.com gdzie już po tym wystarczyło zobaczyć że strona i opis został skopiowany. Oczywiście nawet nie poinformowaliście tej firmy amerykańskiej że ktoś podrobił im stronę (my to zrobiliśmy za was) za co nam dziś dziękują.
      c) Nie weszliście w google street view i nie sprawdziliście czy taka firma jest na mapie bo rzekomo mieli tam mieć office.
      d) Telefon widniejący na kontrakcie prowadzi do agencji leohrs.com nie sprawdziliście to samo domeny kiedy została założona a jest świeża tak jak aamfoods.com oraz nie popatrzyliście w google street view że nie ma tam nawet szyldu z tej agencji.
      e) Nie sprawdziliście że telefon podany na stronie internetowej +1581 to kierunkowy nie do Montrealu tylko do Quebec city...bo po co sprawdzać
      f) Nie sprawdziliście odwiedzin robotów google poleceniem site:aamfoods.com gdzie np. link do kontaktu kiedy to robot google odwiedzał tą stronę 1 grudnia nawet nie miała ta strona stworzonego kontaktu a zdjęcia i opis firmy był kompletnie porozwalany.
      g) Nie napisaliście do firmy oryginalnej amerykańskiej czy mają jakikolwiek kontakt lub oddział powiązany z firmą Abimen... my to zrobiliśmy za was !!!
      h) Nie czytaliście zagranicznych forum o tej ofercie pracy również w innych krajach i że ta firma kiedyś nazwała się niby "Golden Sea Foods" co więcej jest to do poczytania od 2010 roku
      2. Nie pojechaliście do pracodawcy mając mimo tego że macie oddział w Montrealu
      Montreal, QC
      630 Sherbrooke Ouest
      Suite 105
      Montreal, QC H3A 1E4
      514-848-9922
      Co dla mnie jest po prostu brakiem mózgu żeby nie zadzwonić do swoich ludzi i poprosić o podjechanie do pracodawcy na miejscu....nie lepiej współpracować z inna agencją i robić w wała ludzi....
      3. Nie zadzwoniliście do Ambasady w Kanadzie i nie sprawdziliście czy firma jest zarejestrowana czy nie.... lepiej obdzwonić 40 ludzi i powiedzieć im zwolnijcie się z roboty bo Kanada czeka.
      4. Wszystkie osoby które u was zajmują stanowiska przy komputerze powinny iść na szkolenia bo nie macie pojęcia o rekrutacji i daleko wam jeszcze do agencji Adecco.
      5. Nie sprawdziliście żadnego z nas znajomości języka tylko jakieś skale oceniacie co was skreśla i faktem jest to że bierzecie byle kogo na słowo.
      6. Jeśli chodzi o Panią Marcelinę Placek zgadza się nie jest ona winna temu wszystkiemu bo dostawała polecenia z góry i zapewne dopiero się uczy tego bagna...ale na litość boską ktoś odpowiada za tą rekrutację.
      7. Jesteście jedyna agencją która kontrakty podpisuje przez wydrukowanie i skanowanie mimo że oddziałów tyle macie...nie spojrzeliście nawet na podpis tego pracodawcy Abimen że jest to czcionka komputerowa i pieczątka komputerowa.
      8. Osoba zajmująca się tą rekrutacją powinna być zwolniona od zaraz czego się domaga 40 osób które straciło lub wypowiedziało inna pracę i tylko wtedy kiedy zobaczymy wypowiedzenie tej osoby za to odpowiedzialnej będzie znaczyło dla nas przepraszam.
      9. I proszę nie pisać bzdur bo nie macie pojęcia kompletnie o niczym ani jak rozróżniać przekręty od prawdziwych ofert. Szkoda wam paliwa żeby podjechać do pracodawcy i się z nim spotkać tylko kupujecie VOIP bo na to was tylko stać żeby zadzwonić i pisać debilne maile.
      Dlatego bez mrugnięcia okiem mogę napisać że wasza agencja oraz wasi pracownicy są bez kompetencji i co lepsza nie ma wyciągania konsekwencji przez takie wpadki.
      Gratuluje waszej agencji że 40 osób zamiast dostać pracę zrezygnowało z posad które mieli zapewnione bo liczyli że osoba która rekrutuje ma więcej niż 18 lat.
      MANPOWER TO NAJGORSZA AGENCJA JAKA KIEDYKOLWIEK MOGŁA POWSTAĆ I NA PEWNO NIE TYLKO 40 OSÓB SIĘ POD TYM PODPISZE...
      Mamy w d... wasze przeprosiny, chcecie nas przeprosić to wywieście wypowiedzenie tej osoby w internecie co była odpowiedzialna za tą rekrutacje.
  • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.13, 09:50
   Mózgu to trzeba nie mieć żeby się wypowiadać w temacie o którym się nie ma pojęcia.
  • Gość: poszkodowany Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 15:35
   no i wyszla lipa 1,5 miesiaca oczekiwania pozwolenia itp i jedna wielka czarna dupa
  • Gość: radeekk Re: czyszczenie ryb w Kanadzie (Quebec) z ManPowe IP: *.20-1.cable.virginm.net 19.05.14, 21:20
   Nikt cie nie wpuści na teren Kanady nawet do pracy nie masz i nie będziesz mieć pozwolenia do jakiegoś czyszczenia ryb zapomnij o tym od tego mają pełno kolorowych żeby takie rzeczy robić
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka