Dodaj do ulubionych

czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun osob--

IP: *.puck.net.pl 31.05.05, 19:20
---starszych ?
Orientuje sie ktos moze , oczywiscie chodzi mi o prace legalna .
z gory thx
Obserwuj wątek
    • martyna14 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 31.05.05, 19:44
      Gość portalu: abc napisał(a):

> ---starszych ?
      > Orientuje sie ktos moze , oczywiscie chodzi mi o prace legalna .
      > z gory thx

Czyli masz papiery? W nyc i chyba w innych duzych miastach tez jest bardzo
      latwo znalezc taka prace . Przydalyby sie referencje . Istnieja agencje , ktore
      pomagaja znalezc taka prace .
      • martyna14 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 01.06.05, 03:17
        samo napisała:

> Mozesz zaczac szukac w necie, np. na greataupair.com oglaszaja sie rowniez
        > rodziny szukajace opiekunek do osob starszych.Poza tym w Stanach wazne sa
        > referencje i prawo jazdy- bez tego moze byc ciezej niz nielegalnemu.

Jak bedziesz pracowac w NYC to byc moze prawo jazdy nie bedzie konieczne .
        Jesli znasz kogos ze USA to najlpeiej niech Ci napisze referencje nawe takie
        lewe.
        • rhino1 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 01.06.05, 06:42
          hey,
          ja pracuej jako opiekjun juz dwa lata , oto co moge poradzic :
          - prace jest znalezc stsosunkowo latwo - glownie bedzie zalezec to za jaka
          stawke zgodzisz sie pracowac ( za mniejsze bedzie duzo latwiej)
          do tego mezczyznie jest latwiej bo jest nas mniej w takiej pracy ,
          - referencajmi sie nie przejmuj , powiedz ze robiles to w Polsce czy cos , bo
          jak ci ktos napisze a np dopiero co przyjechales i np. oni na interview beda
          chcieli paszport zobaczyc to niepotrzebne klamanie wyjdzie,
          a tak to juz po pierwszej pracy bedziesz mial refencje - tylko dobrze sie
          rozejdz z rodzina :) bo ja np. ucieklem z 2 wiec z refencji nic ci hehe ale to
          nic

- co do agencji - to jest to glownie miejsce znalezienia takiej pracy , czasam
          i mozna w gazecie znalezc tez ale to bardzo rzadko , bo np szpitale maja listy
          agencji i daja je rodzineie pacjenta ktory bedzie potrzebowla opiekuna i ta
          dzowni , ale z agencjami trzeba uwazac bo strasznei naciagaja niektore ,
          szczegolnei jesli ktos jest "swiezy" - generalnie umowa jest taka ze dajesz
          tygodniowke , niektore sie wycwanily i chca 2 tyghodniowki - dobra rada - nigdy
          nie dawaj tygodniowki z gory tylko po conajmnije tygodniu pracy , bo zdarzylo
          sie juz wielokortnie ze dasz z gory i zaczniesz prace i po 2 dniach bedziesz
          szukal nastepnej a tygodniowki nikt ci nie odda - nie beda sie przejmowac bo
          wiedza ze im nic nie zrobisz , oczywiscie powiedza ze znajda inna prace ale to
          jest bull shit ; w chicaco np. jest na milweukach agencja prowadzona przez
          rosjanki ktore chca od razu po intervierw zaplate - i one maja uklad z pewna
          kobieta ktora niby zatrudnia ale po 2 dniach jest koniec pracy i nastepna
          glupia ktora trzeba naciac - sam poznalem dziewczyne ktora sie dala zrobic a
          domnie ta agencja wydzwaniala prze 2 tygodnie ale ja wole poczekac pare dni
          dluzej i isc do czegos pewniejszego
          - jak bedziesz w Chicago to napisz do mnie na priv to dam ci adresy dobrych ,
          sprawdzonych agencji
          - jak bedziesz tutaj "leglny inaczej " to wyrob sobie jeszce w Polsce prawo
          jazdy miedzynarodowe - ja juz przez 2 lata jezde tak i tylko ubezpiecdzenie mu
          placic za auto wieksze - ono niby pare miesiecy jest wazne ale wiesz jak jest .

PS . a kiedy i gdzie przyjezdasz ?? bo ja bede szukal kogos kto mnie zastapi .
          pozdrawiam i tak na koniec - nie daj sie wykorzystywac babkom - bo one sa
          najgorsze i kup sobie ksiazki najlpeiej do nauki jezyka , ktory w tej pracy
          jest bardoz latwo sie nauczyc bo masz kontakt ciagly i duzo wolnego czasu w
          samotnosci
    • Gość: Epsilon Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o IP: *.chello.pl 01.06.05, 11:13

Co to znaczy wg ciebie "legalna praca". Na ogół "legalna praca" to znaczy, że
      masz prawo stalego pobytu w USA na podstawie zielonej karty lub masz
      obywatelstwo USA. Tego typu praca raczej jest "zarezerwowana" dla nielegalnych,
      chyba, że ty masz takie powołanie. Konieczna jest albo przydatna znajomość
      języka do porozumiwania się i prawo jazdy. Pracy szukasz przez Agencje lub sama
      przez ogloszenia prasowe.
    • aksiegowy Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 01.06.05, 12:19
      szukaj przez agencje pracy specjalizujacej sie w tego typu pracach. I nic nie
      plac. Agencje ktore pobieraja pieniadze od szukajacego pracy robia to
      nielegalnie. Ludzie zerujacy na swierzych imigrantach pobieraja oplaty.
      Oplate za znalezienie pracownika placi zawsze pracodawca.
      Kup sobie amerykanska gazezete i poszukaj ogloszen agencji. Spoleczenstwo sie
      starzeje wiec takiej roboty coraz wiecej.

AK
              • rhino1 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 03.06.05, 06:43
                ja bym z tym 700 to uwazal - przynajmniej na poaczatku - to wszystko zalezy od
                szczescia ale lepiej sie przygotowac na troche mniesjsza stawke - ja zaczynalem
                od 630 ( spoko bo milaem szczescie) ale pozniej mialem prace za 490 i to o
                wiele ciezasza bo dziadek nie ruszal reka czy noga i np . nawet podrapac po
                nosie o 3 w nocy trzeba bylo o karmienu go i wszystkim innym nie mowiac .

ale fakt ze sa to pienieadze "na czysto " sprawia ze sie oplaca byc
                caregiverem - wlasnie nie musisz myslec o kwaterze czy jedzeniu tylko ze nie
                mozesz wyjsc nigdzie - czasmai jak jest wspolmalzonek tej osoby to ci dadza
                godzine wolnego dzeinnie ale np . ja teraz mam 3 tygodnie bez wyjscia nigdzie -
                no tylko po gazete rano na podjazd .
                pozdrawiam
                • martyna14 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 03.06.05, 07:22
                  rhino1 napisał:

> ja bym z tym 700 to uwazal - przynajmniej na poaczatku - to wszystko zalezy
                  od
                  > szczescia ale lepiej sie przygotowac na troche mniesjsza stawke - ja
                  zaczynalem
                  >
                  > od 630 ( spoko bo milaem szczescie) ale pozniej mialem prace za 490 i to o
                  > wiele ciezasza bo dziadek nie ruszal reka czy noga i np . nawet podrapac po
                  > nosie o 3 w nocy trzeba bylo o karmienu go i wszystkim innym nie mowiac .
                  >
                  > ale fakt ze sa to pienieadze "na czysto " sprawia ze sie oplaca byc
                  > caregiverem - wlasnie nie musisz myslec o kwaterze czy jedzeniu tylko ze nie
                  > mozesz wyjsc nigdzie - czasmai jak jest wspolmalzonek tej osoby to ci dadza
                  > godzine wolnego dzeinnie ale np . ja teraz mam 3 tygodnie bez wyjscia
                  nigdzie -
                  >
                  > no tylko po gazete rano na podjazd .

Ja mialam taka propozycje pracy do opieki ale nie wytrzymalabym. Jak Ty sobie
                  dajesz rade przeciez mozna zwariowac bez wychodzenia i wolnego? Podziwiam Cie.
                  • rhino1 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 04.06.05, 06:13
                    wiesz na poczatku bylo ciezko bo chcialo sie wyjsc i poznac troche cale chicago
                    i wtedy bralem sobie wiolne raz w tygodniu ale idzie sie przyzwyczaic - teraz
                    chce zarobic i wiem ze jeszcze tylko pare nmiesiecy moze tygodni i koniec wiec
                    nie jest az tak zle no i teraz nie mam babki ktora by sie czepiala tylko sam z
                    dziadkiem sobie siedze i jest ok
                • sylwek07 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 04.06.05, 09:46
                  jagoda85 napisała:

> dzięki za odpowiedź, mnie te 700 dolarów wydaje się strasznie dużo, nie
                  > sadziłam że tyle można zarobić i jak widać na poniższych przykładach bywa
                  > różnie.
                  --------------------------------------------------------------
                  a to zalezy za jaki rodzaj pracy i jakie obowiazki bo mozesz tarfic tak ze 700
                  to bedzie malo :((
                • Gość: Daria Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o IP: 1.3.* / *.proxy.aol.com 13.06.05, 18:21
                  Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o
                  Autor: jagoda85
                  Data: 03.06.2005 21:20 + dodaj do ulubionych wątków

skasujcie post

+ odpowiedz

--------------------------------------------------------------------------------
                  dzięki za odpowiedź, mnie te 700 dolarów wydaje się strasznie dużo, nie
                  sadziłam że tyle można zarobić i jak widać na poniższych przykładach bywa
                  różnie.

Zeby byla jasnosc $700 na tydzien to raczej rzadkosc i za darmo ich nie
                  oferuja. Musisz miec sporo atutow w garsci by tyle dostac /wierz mi jestem na
                  opiekach od 12 lat/ Zeby tyle dostac musisz znac angielski miec doskonale
                  SPRAWDZALNE referencje i musisz umiec wszystko zrobic perfekcyjnie kolo
                  chorego. Czesto jest to sztuczne karmienie, lub worek z gownem na brzuchu u
                  rakowcow. Czasem jest to poprostu czlowiek chodzacy po nocach - nie spiacy.
                  Czasem jest to czlowiek z Alzhaimerem czyli niemozliwy do wytrzymania 24/h na
                  dobe. Trzeba umiec obslugiwac podnosnik do ciala chorego itd.
                  Opieki dla poczatkujacych sa platne przewaznie od $ 50 - 70 za 24/h i trzeba
                  naprawde miec wiele szczescia by znalezc lepiej platna. opieke.
      • rhino1 Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o 02.06.05, 08:20
        na okolo 30 agencji , o ktorych wiem w okolicahc chicago tylko jedna nie
        pobiera od opiekunow , reszta bierze - zarowno od rodziny jak i od pracownika -
        i moze to jest nielegalnee ale masz dwa wybory - dac i miec prace lub niedac i
        szukac moze z 2 miesiace jak dbrze pojdzie - mowie bo znam to z 2 letniej
        praktyki , i sam nawet zrobilem ogloszenia i jezdilem po roznych okolicach i
        roznosilem ale to na nic .
        pozdrawiam
          • rhino1 Re: wybitny polski lekarz rhino1 04.06.05, 06:19
            hey !
            dzieki za pochwale ale wiesz przecenilas/les mnie bo jeszcze lekarzem nie
            jestem , po drugie do baru nie chodze tak jak ty , po trzecie nie bede musial
            zdawac egzaminow nostryfikacjynych bo mam zamiar tutaj studiowac ; po czwarte
            nie irytuj sie tak strasznie w Ameryce tez mozesz nawet ty byc lekarzem i grac
            wazniaka - znam goscia ktory w wieku 53 lat poszedl na medycyne tutaj wiec ...
            pozdrawiam i zycze powodzenia szczegolnie poza barem
            • pawelek_25 Ja też chce do was jechać chłopaki !!!!!!!!!!!!!!! 04.06.05, 15:24
              Teraz właśnie pielęgniarstwo kończe. Od dłuższego czasu myśle o stanach. Kurcze
              ciężko mi jednak decyzje podjąć o wujeździe bo nawet za granicą nigdy nie byłem
              ani u ruskich ani w czechosłowacji :-) Tutaj dostałem oferte siedzenia z
              kobietą z Alzcheimerem po 12 godzin dziennie od 9 rano do 9 wieczorem i co
              druga niedziela wolna plus wyśywienie i mieszkanie. I dają 2000 złotych za
              miesiąc.
      • Gość: Daria Re: DLA WSZYSTKICH KTORZY SZUKAJA PRACY IP: 1.3.* / *.proxy.aol.com 13.06.05, 18:30
        DLA WSZYSTKICH KTORZY SZUKAJA PRACY
        Autor: Gość: Robin IP: *.dialup.sprint-canada.net
        Data: 12.06.2005 09:25 + dodaj do ulubionych wątków

skasujcie post

+ odpowiedz

--------------------------------------------------------------------------------
        zwlaszcza tej przy starych dziadkach www.HeathCareLocators.com znajdziecie tam
        multum ofert z calych Stanow nie tylko z Chicago.
        Jedna z ofert pracy job code#120104
        Bez znajomosic jezyka u Polakow na Florydzie, w Farmington,FL
        Informacje na temat pracy po angielsku (niestety) tel:919-6734757
        POWODZENIA!!!!

W zadnym wypadku nie idz do pracy do Polakow znani sa z tego, ze maksymalnie
        wykorzystuja i gowno placa i tak oprocz opieki bedziesz jeszcze nianczyla
        dzieci jesli sa,prala, gotowala dla calej rodziny i sprzatala. To pewne.
        Szczerze odradzam.
    • Gość: kuki Re: czy ciezko znalesc prace w usa jako opiekun o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.05, 23:45
      nie jest ciezko. podpieram to stwierdzenie doswiadczeniem z chicago, mieszkalem
      tam dwa lata i przez ten czas sporo pracowalem jako opiekun osób starszych.
      jednak chcę zaznaczyc "przestrzec", ze jest to b. cięzka praca, można trafić
      na "dziadka" spokojnego, a mozna trafic równiez na takiego, przy którym trzeba
      czuwać 24h - sen ograniczony. muszę też przestrzec osoby młode - sam mam 27
      lat - że jest to praca nie dla młodych; siedzenie na "doopie" i podcieranie
      tejże 24h nie sprawia radości... jeżeli chodzi o kasę, to spokojnie można
      wyciągnąć 100$ dziennie. na początek bez preferencji oferują 85$, ale przy
      drugim dziadku już jest więcej. na koniec swojego pobytu w usa miałem 120$ za
      dobę.
      mogę udzielić więcej info dla zainteresowanych, polecić agencje w chicago,
      kontakt misakowski@gazeta.pl pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka