Dodaj do ulubionych

Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni ciagle

IP: *.chello.pl 15.06.05, 20:47
Ja tak czuje niesety, bo chcialabym tam mieszkac, ale czlowiek taki glupi
jest ze teskni za krajem:)
Obserwuj wątek
    • Gość: MAr Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.05, 11:00
      Mam to samo. W PL wiele rzeczy mnie drazni, ale kocham ten kraj. Mam mozliwosc
      zamieszkania w Stanach, ale kiedy tylko tam pojade to tak bardzo tesknie za
      krajem, ze slabo sie robi:) Faktem jestem, ze w USA mam lepsze perspektywy na
      prszyszlosc, ze z praca nie mam problemu, ze stac mnie na wiele, ze jezdze
      lepszym autem placac za benzyne grosze... ale to jakis glos wewnetrzny... glos
      ktory mowi POLSKA.
      • keily Za czym w Polsce ja tesknie 16.06.05, 14:11
        Za czym sie teskni w Polsce?

Za zapachem powietrza,
        Za krotka fala na Zatoce,
        Za oknem szeroko otwartym na morze wieczorem,
        Za letnia upalna noca,
        Za super kawa w Klifie w Gdyni o 10.00 rano,
        Za spacerkiem z Przymorza do Sopotu plaza o 7.00 rano,
        Za gdanska Starowka,
        Za Zielona Brama,
        Za wypietym tyleczkiem 18-stki opalajacej sie bez stanika w Juracie,
        Za normalnymi ludzmi, ktorzy chociaz gowno maja to nie pierdoIa glupot jak
        Polonusi na dorobku.
          • Gość: wiosna Re: no to se watek propagandowy zalozyliscie, heh IP: *.chello.pl 16.06.05, 21:30
            Ontarion, mozliwosci wyjazdu zawsze mozna miec jak sie bardzo chce, ale sa
            ludzie ktorzy moga wyjechac, tam zyc i pracowac, ale byli tam jakis czas, i
            mimo kasy wola byc u siebie. Dlaczego, oto jest pytanie. Tam sie teskni,
            fatalny klimat pogodowy w wiekszosci Stanow, polowa roku albo straszna wilgoc,
            potworne upaly 40-50C, huragany, a jak przychodzi zima to nie taka jak u nas
            raczej lagodna, tam sa silne wiatry i takie opady sniegy ktore paralizuje
            wszystko, albo straszne susze i plona lasy.
            Tak jesli bardzo ciezko pracujesz to moze sie dorobisz czegos, ale zwykli
            Amerykanie wcale nie zarabiaja wielkich pieniedzy, to sa tylko jednostki, jakie
            sa tez i nas ktorzy zarabiaja dzuo i sa bogaci, ale przeciez u nas juz tez jest
            tak samo. Mimo wszystko zycie tam przyplaca sie wielkim stresem i chorobami, a
            nie ma darmowej opieki zdrowotnej, tam zeby sie leczyc trzeba miec wielka kase
            i mozna sie zadluzyc i stracic majatek, a czy ich lekarze sa lepsi, Pelno
            Rosjan, Azjatow, Hindusow, ktorzy chca na tobie zarobic, a nie naprawde cie
            wyleczyc. Poza tym fatalne jedzenie, kartonowe, faszerowane chemia. Stad te
            wielki ilosci ludzi o wielkiej otylosci, jakiej w Europie na razie sie nie
            spotyka. No i wiele slawnych, i bardzo bofatgych ludzi juz okolo 60-70 umiera
            mna raka, ciekawe, taki wspanialy kraj, a nie potrafi za wielkie pieniadze
            wyleczyc, i nic nie pomoze ze masz miliony. Cywilizacja i stres szybko zabija,
            a u nas mimo wszystko teraz sa takie mozliwosci, tylu Amerykanow przyjezdza do
            Polski zakladac firmy, wiec mozna i tutaj jesli sie bardzo chce.
            • flipflap Re: no to se watek propagandowy zalozyliscie, heh 16.06.05, 21:56
              >tylu Amerykanow przyjezdza do
              >Polski zakladac firmy, wiec mozna i tutaj jesli sie bardzo chce.

Chciałem się spytać ilu? Jakieś dane? Jak bardzo trzeba chcieć?

i jeszcze jedno

>Amerykanie wcale nie zarabiaja wielkich pieniedzy, to sa tylko jednostki, jakie
              >sa tez i nas ktorzy zarabiaja dzuo i sa bogaci, ale przeciez u nas juz tez
              >jest tak samo. Mimo wszystko zycie tam przyplaca sie wielkim stresem i
              >chorobami, a nie ma darmowej opieki zdrowotnej, tam zeby sie leczyc trzeba
              >miec wielka kase i mozna sie zadluzyc i stracic majatek, a czy ich lekarze sa
              >lepsi,

To to sobie zachowam. Hehehehe Co za bzdury. Jednostki zarabiają dobrze a
              reszta ma tak jak w Polsce. Hehehehehe
              Propaganda jak za najlepszych komuchowych czasów. Ba, trzeba dopisać że w USA
              nie da rady żyć, hehehehehe.
              Jak nas doktory nie wykończą to te 50 stopniowe upały. Death Valley się nie
              umywa.
              Boże widzisz i nie grzmisz!!!!

Co jeszcze-
              oczywiście huragany muszą być. Bo inaczej byłoby nam za dobrze. Jak już się z
              tym wszystkim uporamy to przysra nam zimą.

Kolejka do polskiej ambasady ustawia się już w nocy. Chętnych na emigrację do
              Polski że hej. Nie idzie wyrobić. hehehehehe

Napisz "wiosna" jeszcze kilka kawałków, posmiejemy się razem.
              • Gość: wiosna Re: no to se watek propagandowy zalozyliscie, heh IP: *.chello.pl 16.06.05, 22:12
                A ty jak rozumiem od lat mieskasz w Stanach tak? Czy jestes jednym z tych
                przyszlych emigrantow czekajacych pod ambasada?

Kazdy ma prawo do swojego zdania, chcesz byc tam to jedz, ale ja wiem ze bedac
                tam zawsze tesknie za Polska i nic na to nie poradze. Co Amerykanow ktorzy w
                Polsce potwierali swoje prywatne firmy i tu zarabiaja kase, to jesli chcesz
                danych to poszukaj sobie na usinfo.pl, przychodzi mi od razu tez pare osob, o
                ktorych pewnie nie wiesz jesli mieskasz w US. Pan Procter- ten od firmy P@G
                zalozyl w Poznaniu swoje wydawnictow ksiazkowe, a maz K.Figury zaklada juz
                druga super restauracje w Wawie, takich jak oni jest w POlsce bardzo duzo tylko
                Ty o tym nie wiesz. Zgadnij dlaczego jest taka propaganda zeby studenci
                wyjezdzali z Polski, zgadnij kto tu przyjedzie na ich miejsce, pozaklada swoje
                firmy i zrobi wielkie pieniadze.
                • Gość: JP Re: no to se watek propagandowy zalozyliscie, heh IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 29.08.05, 05:45
                  Ty pewnie piszesz o jakims miescie w USA. Nie o USA. Ty nie znasz USA.
                  Tu gdzie ja mieszkam niema zimy ani upalow a w lecie. Niema huraganow. Niema
                  rosyjskich czy hinduskich lekarzy.
                  Tutaj niema w ogole biednych. Biedny to taki co zarania $2,000 na miesiac. Jak
                  uwazasz go za biednego, twoja sprawa. Wszyscy ktorzy pracuja maja ubezpieczenie
                  a ci co nie pracuja maja darmowe od panstwa. Nikt tu jeszcze nie zbankrutowal
                  przez chorobe czy leczenie. To jest Polska propaganda.

Pochodze z Sopotu i kocham to miasto ale tak jak ktos napisal bardziej
                  wspomnienia z mlodzienczych lat, niz jego rzeczywistosc. Baltyk juz dawno nie
                  nadaje sie do uzytku. Pisza dla turystow ze na odcinku Sopotu mozna sie kapac a
                  2m dalej juz nie. Ludzie w to wierza bo chca w to wierzyc.
                  Ci co nie widzieli pacyfiku nie znaja piekna oceanu.

Tesknia tylko ci ktorzy nie wtopili sie jeszcze w kulture amerykanska i nie
                  znaja dobrze jezyka. Testnia ci ktorzy nie maja wlasnych domow z pieknym
                  ogrodem. Testnia ci ktorzy nie maja najblizszej rodziny u boku.

Nie wierze jak ktos mowi ze teskni za Polska. Co to znaczy?
                  Za obecnym rzadem? Za bezrobociem? Za brakiem perspektyw? Za zlodziejstwem i
                  korupcja? Za piajactwem? Za durnymi przepisami? Za brakiem zrozumienia i
                  zyczliwosci miedzy ludzmi? Za zazdroscia i zawiscia znajomych? Za zacofaniem
                  technologicznym? Za droga beznzyna? Za drogimi domami? Itd, itd, itd.
                  A moze teskni za tym ze w Polsce moze sie czym pochwalic? Nowym samochodem, czy
                  ladnym ciuchem a w Ameryce to nie robi na nikim wrazenia.

Miszkam tu w USA juz 13 lat. Mam przyjaciol Amerykanow i nie tesknie za Polska
                  wcale.
                  Pisze na tym forum bardziej z nudow niz potrzeby. Wiem ze takich jak ja jest
                  setki tysiecy. Oni tu nie przychodza.
                  • Gość: kobyla Re: no to se watek propagandowy zalozyliscie, heh IP: *.ri.ri.cox.net 14.09.05, 01:46
                    Gość portalu: JP napisał(a):

> Ty pewnie piszesz o jakims miescie w USA. Nie o USA. Ty nie znasz USA.
                    > Tu gdzie ja mieszkam niema zimy ani upalow a w lecie. Niema huraganow. Niema
                    > rosyjskich czy hinduskich lekarzy.
                    > Tutaj niema w ogole biednych. Biedny to taki co zarania $2,000 na miesiac.
                    Jak
                    > uwazasz go za biednego, twoja sprawa. Wszyscy ktorzy pracuja maja
                    ubezpieczenie
                    >
                    > a ci co nie pracuja maja darmowe od panstwa. Nikt tu jeszcze nie zbankrutowal
                    > przez chorobe czy leczenie. To jest Polska propaganda.

Czys ty sie szaleju napil? Moze jeszcze jaguary za darmo daja?

>
                    > Pochodze z Sopotu i kocham to miasto ale tak jak ktos napisal bardziej
                    > wspomnienia z mlodzienczych lat, niz jego rzeczywistosc. Baltyk juz dawno nie
                    > nadaje sie do uzytku. Pisza dla turystow ze na odcinku Sopotu mozna sie kapac
                    a
                    >
                    > 2m dalej juz nie. Ludzie w to wierza bo chca w to wierzyc.
                    > Ci co nie widzieli pacyfiku nie znaja piekna oceanu.
                    >
                    > Tesknia tylko ci ktorzy nie wtopili sie jeszcze w kulture amerykanska i nie
                    > znaja dobrze jezyka. Testnia ci ktorzy nie maja wlasnych domow z pieknym
                    > ogrodem. Testnia ci ktorzy nie maja najblizszej rodziny u boku.

Mam dom, rodzine, samochod, dobra prace, znam ludzi. I TESKNIE.

>
                    > Nie wierze jak ktos mowi ze teskni za Polska. Co to znaczy?
                    > Za obecnym rzadem? Za bezrobociem? Za brakiem perspektyw? Za zlodziejstwem i
                    > korupcja? Za piajactwem? Za durnymi przepisami? Za brakiem zrozumienia i
                    > zyczliwosci miedzy ludzmi? Za zazdroscia i zawiscia znajomych? Za zacofaniem
                    > technologicznym? Za droga beznzyna? Za drogimi domami? Itd, itd, itd.
                    > A moze teskni za tym ze w Polsce moze sie czym pochwalic? Nowym samochodem,
                    czy
                    >
                    > ladnym ciuchem a w Ameryce to nie robi na nikim wrazenia.

Tak, i za kilkoma innymi rzeczami/odczuciami/klimatami etc

>
                    > Miszkam tu w USA juz 13 lat. Mam przyjaciol Amerykanow i nie tesknie za
                    Polska
                    > wcale.

pfff. biedny

> Pisze na tym forum bardziej z nudow niz potrzeby. Wiem ze takich jak ja jest
                    > setki tysiecy. Oni tu nie przychodza.
    • Gość: gosc Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c IP: 67.20.103.* 16.06.05, 22:03
      czlowiek nie jest glupi...;) niektorzy potrafia myslec bardziej pragmatycznie a
      inni zawsze beda sie kierowac sercem, emocjami,itp. faktem jest, ze w Stanach
      mozna zarobic, i to niekoniecznie jako sprzataczka. pod warunkiem za ma sie
      dyplom i troche oleju w glowie. najlepiej wyjechac, zarobic a po paru latach
      miec mozliwosc zainwestowania tej kasy gdzies w Europie (albo nawet w Polsce).
      ale jesli sie kocha Polske (przepraszam wszystkich "trzezwo myslacych") to i
      tak nie wytrzyma w Stanach na zawsze. chyba ze jest tchorzem i nie potrafi
      spelniac swych marzen i byc tam, gdzie mu lepiej (mentalnie, nie finansowo)
        • flipflap Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c 16.06.05, 23:08
          >Kazdy ma prawo do swojego zdania, chcesz byc tam to jedz, ale ja wiem ze bedac
          >tam zawsze tesknie za Polska i nic na to nie poradze. Co Amerykanow ktorzy w
          >Polsce potwierali swoje prywatne firmy i tu zarabiaja kase, to jesli chcesz
          >danych to poszukaj sobie na usinfo.pl, przychodzi mi od razu tez pare osob, o
          >ktorych pewnie nie wiesz jesli mieskasz w US. Pan Procter- ten od firmy P@G
          >zalozyl w Poznaniu swoje wydawnictow ksiazkowe, a maz K.Figury zaklada juz
          >druga super restauracje w Wawie, takich jak oni jest w POlsce bardzo duzo
          >tylko Ty o tym nie wiesz. Zgadnij dlaczego jest taka propaganda zeby studenci
          >wyjezdzali z Polski, zgadnij kto tu przyjedzie na ich miejsce, pozaklada swoje
          >firmy i zrobi wielkie pieniadze.

Dobrze że masz własne zdanie, źle że oparte na bzdurnym wyobrażeniu.

"Te 50 stopniowe upały, straszliwe huragany, co roku zimy stulecia
          paraliżujące wszystko. Na koniec porównanie pracownika z Polski do USA że
          zarabiają tak samo"

BTW link który mi podałaś jest to Ambasada PL w USA. Naliczyłem tam około 100
          amerykańskich korporacji takich jak Pepsi, Coka Cola czy Generel Motors. Nie
          wiem co tym chciałaś przedstawić czy zachęcić.

Co do studentów to wy sami robicie sobie propagandę. Nie szukaj czyjejś winy.
          20% bezrobocia, marne szanse na przyszłość, niestabilna gospodarka. To
          wystarczy.

Nikt tobie nie zabrania tęsknić za Polską. Tyle że Polska też się nie
          przejmuje twoim losem.
            • flipflap Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c 17.06.05, 00:16
              Gość portalu: mentecaptus napisał(a):

> Zywiec skonsumowany na plazy w Sopocie jest o wiele smaczniejszy nizli nad
              >Atlantykiem...

Żywiec wszędzie smakuje dobrze ale dla mnie jeszcze lepiej smakuje Johny Walker
              na plaży w St Lucia na karaibach.

www.stlucia.org/picturebank/photos/env026_large.jpg
              www.stlucia.org/picturebank/photos/Activities279_large.jpg
              www.stlucia.org/picturebank/photos/env036_large.jpg
              www.stlucia.org/picturebank/photos/Boats209_large.jpg
              www.stlucia.org/picturebank/photos/Activities278_large.jpg

To jest tylko kwestia gustu.
              Jeszcze jedno. Gdzie w Bałtyku zrobisz czyste zdjęcie 5 metrów pod wodą?
                • flipflap Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c 17.06.05, 00:46
                  Dla mnie wypad na wyspy jest tańszy niż wyjazd do Polski. Poza tym jestem tam w
                  kilka godzin.
                  Bilet kosztuje w granicach $300.00. Hotel około $250.00 na dobę. Jedzenie dla
                  trzech osób na cztery dni $500.00. Czyli wszystko około $2000.00
                  Dla wielu ludzi to jest tylko tydzień pracy.
                    • flipflap Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c 17.06.05, 01:23
                      mentecaptus napisał:

> Czy można na to patrzec w kategoriach finansowych?Jesli tak to wyjazd na
                      Margar
                      > ite ,Wenezuela rowniez piekne gorace plaze bedzie tansza opcja.Tudziez
                      Tajlandi
                      > a czy tez Wietnam.Tam doskonale warunki zaczynaja sie od 20$ a i widoki
                      rowniez
                      > wspaniale :)

Kwestia percepcji i możliwości.

Dla mnie Wietnam czy Tajlandia to daleki wypad. Poza tym nie interesują mnie
                      hotele za $20.00. Wolę zapłacić więcej i być tak traktowany. Masz rację
                      jeżeli jesteś studentem i chcesz tanio poznać świat. Sam przez to przeszedłem.

Inna sprawa jak masz już pieniądze i możliwości, i interesuje ciebie komfort.
                      Za to płacisz. Dobra kuchnia, wszystko ładnie podane. Czasami egzotyczne
                      dancerki podchodzą do stołu.

Jak już powiedziałem kwestia percepcji i potrzeb.
                      Jakieś durne wyobrażenie jest wśród krajanów że polacy w USA to robole przy
                      azbestach. Mimo że tego zawodu nie potępiam.

Ps. W dobrej firmie (związki zawodowe) pracownik na azbestach wyciąga $2000.00
                      na tydzień.

Wracając do głownego wątku. Jest naprawdę dużo więcej miejsc na świecie do
                      zobaczenia jak Polska.
                    • Gość: JP Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 29.08.05, 06:03
                      mentecaptus napisał:

> Czy można na to patrzec w kategoriach finansowych?Jesli tak to wyjazd na
                      Margar
                      > ite ,Wenezuela rowniez piekne gorace plaze bedzie tansza opcja.Tudziez
                      Tajlandi
                      > a czy tez Wietnam.Tam doskonale warunki zaczynaja sie od 20$ a i widoki
                      rowniez
                      > wspaniale :)

Muszisz sobie zdawac sprawe co to zanczy Wenezuela piszac o wyspie Margarite.
                      To jest bardzo biedne i zacofane cywilizacyjnie panstwo. Na takiej wyspie,
                      owszem jest piekna plaza, piekna czysta woda, piekne widoki ale to juz koniec.
                      Reszta to koszmar. Brak infrastruktury potrzebnej do zycia cywilizowanemu
                      czlowiekowi. Brak sklepow, bankow, restauracji, kin, stadionow sportowych. Ba
                      nawet niema czesto asfaltowych ulic, nie mowiac o chodnikach.
                      To nie jest miejsce do zycia. To moze byc miejscem na wakacyjny wypad.
                      Poza tym karaibski klimat sprzyja rozmnazaniu sie wszelkiego rodzaju robactwa i
                      nieciekawych zwierzat. Trzeba sie caly czas przed tym chonic.
                      Trzeba nie miec wyobrazni aby nie wiedziec o tym.

Generalnie mozna powiedziec ze poza drogimi oazami dla bogatych turystow to
                      jest tam brud i smrod i ubustwo. Jak ktos to lubi niech jedzie na Margarite.
                      Ladna nazwa.
                • Gość: z USA Wiosna jest psychicznie chora IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 17.06.05, 05:36
                  Stad potrzebuje DARMOWEJ opieki zdrowotnej, oferowanej w PL. Przeciez w USA
                  nikt nie bedzie za darmo leczyl nienormalnej, teskniacej za polskim syfem.
                  Wlasciwie to w pelni tlumaczy wiosny tesknote i umilowanie ojczyzny, a i tych
                  jej Amerykanow walacych do Polski na stale: beda robic genialne interesy w PL,
                  a glupi polscy studenci, zwiewajacy do USA nie dostana takiej wspanialej szansy
                  zyciowej... Demagogia i propaganda, az czytac hadko! Bieda umyslowa autorki
                  piszacej takie bzdury jest zenujaca, bardziej niz jej bieda z jaka boryka sie z
                  polskim syfem...
                  • Gość: wiosna Re: lekarka z Usa IP: *.chello.pl 17.06.05, 22:43
                    O, czyzby wredna lekarka z USA sie odezwala? ten prozny wydrwigorsz? Jestes tak
                    glupia, ze musialas stad wyjechac, bo tutaj nikt nie chcialby u Ciebie sie
                    leczyc nawet za darmo

Do flipflapa: a co do watku o wakacjach, o tym jak fajnie jest na wyspie X, bo
                    tam z Polski tez mozna pojechac, to jest to inny watek, bo ten watek jest o tym
                    gdzie sie mieszka na stale a nie o podrozach wakacyjnych, wyobraz sobie ze w
                    POlsce sa ludzie ktorych stac na wszystko takze i sa u siebie, a nie wsrod
                    emigrantow ktorzy nie maja w sobie klasy
      • marripossa Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c 28.06.05, 23:20
        Ja tak samo. Nie tesknilam, nie tesknie i nie jezdze do Polski. Mam swoje
        zycie tu. Nie oznacza to jednak, ze Polske opluwam czy cos jak ktos tam wyzej
        sie intelektualnie wysilil. Po prostu tematu unikam, malo kto wie skad
        pochodze, jedynie najblizsi przyjaciele. Obcy nie pytaja bo ich to nie
        obchodzi a sama tez sie nie chwale, bo nie czuje takiej potrzeby.
    • Gość: JP Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 29.08.05, 07:12
      Gość portalu: wiosna napisał(a):

> Ja tak czuje niesety, bo chcialabym tam mieszkac, ale czlowiek taki glupi
      > jest ze teskni za krajem:)

Ten pierwszy post na poziomie, zachecajacy do dyskusji ale te nastepne tej
      pozal sie Boze wiosny...
      Wyzwala sie niej jakas agresja. Nie toleruje nikogo kto sie z nia nie zgadza.
      Ona wie lepiej kto co czuje i jakie ma potrzeby. Ona jest w stanie przekonac
      kazdego ze to co ktos widzi i czuje to jest nieprawda. To tylko piekny film
      Amerykanski.
      Ameryka ma same wady. Po pierwsze i co nawazniejsze to tam mieszkaja same
      grubasy. To juz dyskwalifikuje tych ludzi jako narod cywilizowany.
      Amerykanie sa glupi, choc skonczyli najbardziej prestizowe uczelnie swiata. Sa
      niemodni, choc tworza swiatowa mode. Posiadaja niska kulture, choc caly swiat
      sie na nich wzoruje. Sa zacofani, choc tworza najwiecej nowych technik i
      technologi. Maja glupi rzad choc ich gospodarka rozwija sie najprezniej i
      wlasnie to panstwo jest najsilniejszym i najbogatszym w swiecie.
      Ogolnie rzecz biora jest zle a nawet beznadziejnie.
      Pewnie dlatego ludzie z calego swiata tak wala do tej Ameryki, nie rzadko
      narazajac swoje zycie. Dlatego niemal kazdy znany spiewak czy aktor chce tu sie
      osiedlic. Kazdy naukowiec czy troche madrzejszy specjalista w jakiejs
      dziedzinie chcialby tutaj robic kariere.

Niech tak zostanie. Musza byc na swiecie ludzie glupi i marzy, slabi i silni,
      niezaradni i sprytni. Ludzie mieszkajacy w biednych i bogatych krajach.

Poco tesknic za Polska jak mozna w niej mieszkac. Jakie to proste.
    • Gość: eres Re: Ameryka jest fajna,ale za Polska sie teskni c IP: *.hsd1.ct.comcast.net 11.09.05, 17:01
      Kazdy kocha i teskni za swoim krajem.Amerykanin w Polsce czy Polak w
      Ameryce .Coz za roznica.Jesli sie zostalo dobrze wychowanym przez rodzicow ,
      ktorzy wszczepili w nas zamilowanie do ojczyzny , historii ,Sienkiewicza, to
      nie widze podstaw do roztrzasania tego tematu.Posty traktujace tesknote przez
      pryzmat materialny czy polityczny , nalezy traktowac , jako niezrozumienie
      glownego watku .
      Ja tez tesknie ....bardzo , bardzo ... bo Polska jest piekna ,jedyna i
      niepowtarzalna.Niepowtarzalne i cudowne sa tez Hawaje , jak i Niagara i wiele
      innych miejsc w Stanach.Piekny jest Paryz , Budapeszt,Praga czy moj ulubiony
      Leningrad /Sankt Petersburg/.W kazdym z tych miejsc moglbym mieszkac ....ale
      zawsze bede tesknil za moim rodzinnym , kochanym i najwspanialszym Wroclawiem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka