Dodaj do ulubionych

waszyngton (dc)

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.05, 01:52
czy ktos tam mieszka lub mieszkal w nieodleglej przeszlosci?

czy jest tam o wiele niebezpieczniej niz w nyc? jesli tak to ktorych czesci
miasta nalezy unikac?

a w ogole to jaki klimat jest w miescie - sympatycznie jakos czy nie za
bardzo? no wiem pytanie niekonkretne i subiektywne ale chcialabym poznac
opinie :))

no i oczywiscie pytanie fundamentalne - ile kasy trzeba na przezycie na
miesiac (zalozmy, ze na samo wyzywienie, transport metrem, pranie etc - bez
mieszkania)

z gory dzieki za pomoc :))
Obserwuj wątek
    • Gość: arto. Re: waszyngton (dc) IP: *.tnt12.dca5.da.uu.net 02.07.05, 22:17
      Mieszkam pod Waszyngtonem, wiec o samym miescie za tyle nie wiem - ale z tego
      co mowia amerykanie to podobno jest troche niebezpieczniej niz w NYC. Ja sie
      wlocze po centrum glownie, wiec dla mnie to miasto jest oaza spokoju, ale
      pewnie wiedza co mowia.
      Klimat jest zarabisty, kupa turystow i dzielnice ociekajace amerykanskim
      dobrobytem, ale nie ma co porownywac zycia nocnego do NYC - WDC w tym temacie
      to wioska. 4 lipca powinien byc tu niesamowity, wiec jak sie wybierasz to sie
      pospiesz.
      Kasa: metro przejazd w 1 strone kilka stacji w godz. szczytu ok. 3-4$. Za 10$
      dziennie na jedzenie przezyjesz - ale co to za zycie..., pranie nie wiem - ale
      jak masz mieszkanie to to powinnas miec z glowy.
      • Gość: frygija Re: waszyngton (dc) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 00:26
        <<<ale nie ma co porownywac zycia nocnego do NYC - WDC w tym temacie
        > to wioska.>>>

ja tam wlasnie bylam kiedys w weekend 2 lata temu i bylo zupelnie pusto w
        centrum.... w ogole trudno bylo mi sobie wyobrazic, ze to miasto jakos zyje,
        ale podobno mieszkancy mieszkaja pod waszyngtonem wiec to pewnie dlatego :)

<<<4 lipca powinien byc tu niesamowity, wiec jak sie wybierasz to sie
        > pospiesz.
        >>>

ja dopiero w sierpniu wiec jakbym chciala cos zobaczyc to by mi chyba jakis
        live feed w internecie musial wystarczyc :)

<<<metro przejazd w 1 strone kilka stacji w godz. szczytu ok. 3-4$>>>

to drozej jeszcze niz w nyc?!!! porazka :((

dzieki za info :) jesli mozna wiedziec, to od dawna tu pomieszkujesz?
          • Gość: axx Re: waszyngton (dc) IP: *.155.popsite.net 04.07.05, 02:53
            W USA nie istnieje miejsce gdzie nie sa popelniane
            morderstwa ,gwalty ,pobicia ,kradzieze i inne. Przestepczosc istnieje wszedzie
            w tym rowniez w najbardziej prestizowych miasteczkach. Jest tylko rozny
            stopien tej dzialalnosci. Zatem poszukiwanie takiego bezpiecznego miasta jest
            naprawde pronionym pomyslem i trzeba sie z tym pogodzic. Washington D.C.
            znajduje sie w pierwszej piatce a chyba w ubieglym roku byl Nr.1(okolo 400
            morderstw) przed Detroit. Ale chyba sie nie pomyle jezeli powiedzmy 95%
            morderstw dotyczy nie bialych. Washington jest zdecydowanie zamieszkaly przez
            ludnosc kolorowa i poludniowo amerykanska podobie jak Detroit.
            Z drugiej strony Washington D.C. jest miastem nauki,kilka a moze kilkanascie
            uczelni,collegow. Instytucje rzadowe,organizacje,muzea no i siedziba rzadu.
            Bardzo duzo studentow. Latwosc znalezienia pracy (dobrze platnej) Obecnie stopa
            wynosi chyba 3% dla Wirginii i Maryland. Ogromny ruch budowlany.
            Dobra komunikacja miejska . Mam tutaj na mysli metro. Bardzo czyste i doskonale
            utrzymane. Dwa lotniska pazazerskie (Washington i Dulles Airport VA)
            a takze Baltimore. Tylko 220 mil do Nowego Jorku i kilka godzin do Florydy. 120
            mil do plazy w Dalaware. 65 mil do gor. Wlasnie dzisiaj odbylem bardzo ladny 7
            milowy splyw Shenandoah River w Front Royal.Jest bardzo duzo historycznych
            miejsc do zwiedzania o muzeach nie wspominajac. Gdzie spedzic wekeend?
            prosze kupic czwartkowe lub piatkowe wydanie "The Washington Post" Jest tam
            wkladka kilkunastostronicowa z podaniem co,gdzie, kiedy. Klubow sporo
            i chyba nie mniej niz w NY. Washington D.C. jest jednak znacznie mniejszy. Jest
            gdzie wydac pieniadze . Polakow malo.
            Dokumenty wymagane. Do wielu prac (nawet do sprzatania w niektorych
            instytucjach) security clearance. Budownictwo zdominowane przez Ameryke Pld.
            Jak ktos utraci prace to unemployment w stanie Maryland wynosi 310 $ na tydzien
            przez okres 6 miesiecy. W sumie jestem bardzo zadowolony z pobytu tutaj a
            mieszkalem w Chicago,Detroit i New York.
            • Gość: frygija Re: waszyngton (dc) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.05, 12:52
              <<<Zatem poszukiwanie takiego bezpiecznego miasta jest
              > naprawde pronionym pomyslem i trzeba sie z tym pogodzic>>>

No ja juz miasto raczej wybralam i tylko sie zastanawiam czy latwiej dostac tam
              w 'leb' niz gdzie indziej ;))

Dziekuje bardzo za pozostale informarcje! :)) to zawsze dobrze zobaczyc jak to
              wyglada z polskiego punktu widzenia :))
    • Gość: cykada Re: waszyngton (dc) IP: *.nrockv01.md.comcast.net 06.07.05, 03:43
      Ja tu mieszkam od dwoch lat i nie mam ochoty sie wynosic, jak na razie moje
      ulubione miasto w Stanach. Nie wiem jak niebezpiecznie bywa bo pruszam sie
      glownie samochodem, albo po centrum. Unikac zdecydowanie nalezy Anacosti;
      bardzo ogolnie, lepiej mieszkac na zachodzie miasta niz na wschodzie. Wynajecie
      mieszkania z 1 sypialnia w przyjemnej okolicy to okolo 1100$ miesiecznie. Nie
      potrafie powiedziec ile potrzeba na samo jedzenie, ale pewnie jak sie malo je
      to 300 miesiecznie wystarczy. Bardzo duzo parkow, wiekszosc muzeow za darmo.
      No, nie wiem na ile Ci pomoglam, ale w kazdym razie ja to miasto bardzo
      lubie.
      • Gość: frygija Re: waszyngton (dc) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.05, 13:01
        <<<Nie wiem jak niebezpiecznie bywa bo pruszam sie
        > glownie samochodem, albo po centrum>>>

a jak z komunikacja miejska? raczej spelnia zadanie jesli chodzie o poruszanie
        sie po miescie czy samochod konieczny?

<<<No, nie wiem na ile Ci pomoglam, ale w kazdym razie ja to miasto bardzo
        > lubie. >>>>

bardzo pomoglas :)
        • Gość: cykada Re: waszyngton (dc) IP: *.nrockv01.md.comcast.net 06.07.05, 13:54
          metro wystarcza w zupelnosci w centrum, ale ogolnie nie jest zbyt rozlegle.
          Samo "downtown" ma tylko okolo 500 tys. i tam stacji jest sporo, na
          przedmiescia w kazdym kierunku jedzie juz wlasciwie pojedyncza nic. Jesli
          przyjdzie Ci mieszkac na przedmiesciach to pozostaja autobusy. Te docieraja
          wszedzie, nie jest to tak przyjemny srodek lokomocji jak metro, ale da sie
          przezyc. Samochodu nie trzeba, chyba ze sie pracuje tak jak ja, w takim miejscu
          gdzie trudno dojechac:) Metro jest chyba nawet wygodniejsze, bo DC znane jest z
          korkow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka