Dodaj do ulubionych

Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!!

21.03.06, 23:15
No to juz koniec nadziei kryminalistow i oszustow ktorym sie wydawalo ze jak
beda okradac amerykanskich podatnikow wystarczajaco dlugo, to dostana w
nagrode staly pobyt.

www.nytimes.com/2006/03/21/politics/21cnd-prexy.html
He also rejected suggestions that amnesty be granted to illegal immigrants
who have been working in this country for a long time and raised families
here. Those people, he said, "have to get in line" to apply for legal status.
Obserwuj wątek
      • ply_mouth Re: Brawo Bush! Canada follows suit, hehehe n/t 23.03.06, 21:15
        trzeba byc ostatnim losiem, zeby do kanady nielegalnie wyjezdzac, skoro
        wyksztalcony czlowiek z bieglym ang/fr wize imigracyjna ma w kieszeni. z usa
        troche trudniej, ale tez sie da.
        sadzac z tonu waszych wypowiedzi (i obecnosci na forum polskiej gazety) was to
        bardzo boli. amerykanski/kanadyjski paszport to jedyne, co was odroznia od
        "loosera" w polsce. sporo ludzi tutaj zarobi wiecej niz wy tam na BP. :) prawde
        mowiac mnie byloby wszystko jedno. underclass za atlantykiem czy nad wisla to
        przeciez jeden pies. :))))
        • ratpole Re: Brawo Bush! Canada follows suit, hehehe n/t 24.03.06, 03:54
          ply_mouth napisał:

> trzeba byc ostatnim losiem, zeby do kanady nielegalnie wyjezdzac, skoro
          > wyksztalcony czlowiek z bieglym ang/fr wize imigracyjna ma w kieszeni.

Alez po coz wyksztalcony czlowiek z bieglym ang/fr mialby opuszczac Dzikie
          Pola???
          No i pewnie nie wyjezdzaja, sadzac z tego, ze przyjezdzaja wylacznie ostatnie
          losie, w dodatku nielegalnie.
          Sa dwie mozliwosci: albo wyksztalceni ludzie z bieglym ang/fr faktycznie nie sa
          zainteresowani wyjazdem, albo.... moze takich u was, brrrrr.... nie ma? Hehehehe

> sadzac z tonu waszych wypowiedzi (i obecnosci na forum polskiej gazety) was to
          > bardzo boli.

Wyrazaj sie synu jasniej, ze o niechlujnym pismiennictwie nie wspomne....
          CO niby nas boli?
          Mnie nic nie boli. Ja sie CIESZE. Jestes w stanie to pojac?

> amerykanski/kanadyjski paszport to jedyne, co was odroznia od
          > "loosera" w polsce.

Nieprawdaz? Tak niewiele, a tak nieslychanie DUZO, hehehe
          Wiesz czemu nie moge byc "loser'em", luzerze?
          Bo ja ten obcy paszport mam, a ty chocbys sie zes.... to bedziesz li
          tylko "elita" polanezyjska na goscinnych, nielegalnych wystepach na dachach
          Ameryki Pln., hehehe
          Zakladajac, ze kiedykolwiek w ogole dostapisz tego zaszczytu.

> sporo ludzi tutaj zarobi wiecej niz wy tam na BP. :)

Nie moze byc? Az sporo?
          A co z tymi, co zarobia mniej, albo zgola nic, bo na przyklad juz wszystkie
          tory kolejowe ukradziono w ich miejscowosci?
          Zreszta o czym ja tu mowie.... zarzut rzekomego dorobkiewiczostwa emigrantow
          jest pierwszym wytaczanym w takich dyskusjach. Tym razem to ty sie synu
          przypucowales, ze tak naprawde i jedynie wazna jest tylko kasiora (zwlaszcza
          ta, ktorej notorycznie nie posiadacie, hehehe)

> prawde mowiac mnie byloby wszystko jedno. underclass za atlantykiem czy nad
          wisla to przeciez jeden pies. :))))

Gdybys byl milszy to bym ci wspolczul bycia underclass w dosc makabrycznych,
          polskich warunkach, ale poniewaz jestes niemiluch, to pies cie pier....
          Wczytuj sie dalej namietnie w fora na ktorych pisza emigranci i niech cie szlag
          trafia, hehehe
          • ply_mouth Re: Brawo Bush! Canada follows suit, hehehe n/t 24.03.06, 16:44
            kilka uwag:

1. nie jestem twoim synem. w ogole nie mamy ze soba nic wspolnego.

2. zwykle nie przeklinam podczas rozmowy, do dowod prostactwa (noroma wsrod
            znakomitej wiekszosci polonii, niestety).

3. jak juz wspomnialem, kanadyjski paszport nie bylby dla mnie problemem.
            amerykanski tez nie, tylko wiecej czasu by mi to zajelo. ale po co mi on, skoro
            w dosc komfortowych wrunkach zyje w polsce?

4. mieszkalem i pracowalem chwile (dosc dluga) w USA. w zyciu nie bylem na
            zadnym dachu (znaczy bylem. dla ciebie to dach to dach ale tam mowia na to
            penthouse :) ) najbardziej zdziwi cie jednak fakt, ze bylem tam najzupelniej
            legalnie. szczerze mowiac mam sentyment do USA, ale daleki jestem od nazwania
            faktu przebywania tam zaszczytem. zreszta dosc prawdopodobne, ze za rok czy dwa
            znowu bede tam pracowal. taki mam zawod. :)

5. co do pieniedzy: jest dla mnie rzecza zupelnie oczywista, ze to jedna z
            najwazniejszych rzeczy w zyciu. ale nie bierze sie ona znikad. to efekt pracy i
            zdolnosci. tak sie sklada, ze ja pieniadze mam i w polsce.

6. na forum bywam, bo czasem mozna komus pomoc, czasem czegos sie dowiedziec.
            niestety, indywidua twojego pokroju sa zakala tego forum. bywam wiec od czasu do
            czasu.

7. zwroc uwage, ze nie jest to forum imigracjne. to forum o pracy w USA i
            kanadzie. trudno ci pojac, iz te pojecia nie sa tozsame, co? :)

8. wrescie ostatnia uwaga. nie musze byc dla ciebie mily, bo cie zwyczjnie nie
            lubie. wiesz dlaczego? bo uwazasz, ze wyrwales sie z szamba i traktujesz
            paszport jak mydlo. nie pomoze, zawsze bedziesz soba. tych zas nieszczesnikow,
            ktorzy chcieliby go miec (i pewnie predzej czy pozniej beda mieli) obrazasz.
            wiec ja, zupelnie swiadomie obrazam ciebie. w realnym zyciu nasze drogi niegdy
            by sie nie skrzyzowaly. chyba, za na BP.

eot
        • ratpole Re: Brawo Bush! Canada follows suit, hehehe n/t 24.03.06, 03:54
          ply_mouth napisał:

> trzeba byc ostatnim losiem, zeby do kanady nielegalnie wyjezdzac, skoro
          > wyksztalcony czlowiek z bieglym ang/fr wize imigracyjna ma w kieszeni.

Alez po coz wyksztalcony czlowiek z bieglym ang/fr mialby opuszczac Dzikie
          Pola???
          No i pewnie nie wyjezdzaja, sadzac z tego, ze przyjezdzaja wylacznie ostatnie
          losie, w dodatku nielegalnie.
          Sa dwie mozliwosci: albo wyksztalceni ludzie z bieglym ang/fr faktycznie nie sa
          zainteresowani wyjazdem, albo.... moze takich u was, brrrrr.... nie ma? Hehehehe

> sadzac z tonu waszych wypowiedzi (i obecnosci na forum polskiej gazety) was to
          > bardzo boli.

Wyrazaj sie synu jasniej, ze o niechlujnym pismiennictwie nie wspomne....
          CO niby nas boli?
          Mnie nic nie boli. Ja sie CIESZE. Jestes w stanie to pojac?

> amerykanski/kanadyjski paszport to jedyne, co was odroznia od
          > "loosera" w polsce.

Nieprawdaz? Tak niewiele, a tak nieslychanie DUZO, hehehe
          Wiesz czemu nie moge byc "loser'em", luzerze?
          Bo ja ten obcy paszport mam, a ty chocbys sie zes.... to bedziesz li
          tylko "elita" polanezyjska na goscinnych, nielegalnych wystepach na dachach
          Ameryki Pln., hehehe
          Zakladajac, ze kiedykolwiek w ogole dostapisz tego zaszczytu.

> sporo ludzi tutaj zarobi wiecej niz wy tam na BP. :)

Nie moze byc? Az sporo?
          A co z tymi, co zarobia mniej, albo zgola nic, bo na przyklad juz wszystkie
          tory kolejowe ukradziono w ich miejscowosci?
          Zreszta o czym ja tu mowie.... zarzut rzekomego dorobkiewiczostwa emigrantow
          jest pierwszym wytaczanym w takich dyskusjach. Tym razem to ty sie synu
          przypucowales, ze tak naprawde i jedynie wazna jest tylko kasiora (zwlaszcza
          ta, ktorej notorycznie nie posiadacie, hehehe)

> prawde mowiac mnie byloby wszystko jedno. underclass za atlantykiem czy nad
          wisla to przeciez jeden pies. :))))

Gdybys byl milszy to bym ci wspolczul bycia underclass w dosc makabrycznych,
          polskich warunkach, ale poniewaz jestes niemiluch, to pies cie pier....
          Wczytuj sie dalej namietnie w fora na ktorych pisza emigranci i niech cie szlag
          trafia, hehehe
    • wiesniaczek1000 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 26.03.06, 04:01
      Wbrew temu, co Ci sie wydaje jest w Stanach wiele ludzi, ktorzy wjechali tu
      legalnie, placa podatki, nie sa na zasilku. Zlamali prawo, bo skonczyla im sie
      wiza, nie chcieli jej odnawiac (albo im odmowiono) i nie bylo ani nie ma prawa
      pozwalajacego im w godny sposob starac sie o legalizacje pobytu. Nie kazdy chce
      zenic sie dla zielonej karty, ani polegac na sponsorze. Z drugiej strony mamy
      amerykanska biala cholote, ktora ma obywatelstwo, bo sie po prostu tu urodzila.
      Zyja na zasilku, tona w dlugach, nie przyczyniaja sie do rozwoju tego kraju, no
      ale sa obywatelami.
      • captain.america Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 26.03.06, 05:00
        > nie bylo ani nie ma prawa
        > pozwalajacego im w godny sposob starac sie o legalizacje pobytu.

No tak, przeciez sponsorowanie przez pracodawce jest dla wiesniaczkow niegodne i
        ponizajace. Jak sie nie chcialo odnawiac wizy to tez jest wina amerykanskiej
        bialej choloty, bo polskim wiesniaczkom "nalezy sie".
        • wiesniaczek1000 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 26.03.06, 05:16
          Nie to, ze sie nie chcialo, ale lepiej nie odnawiac w ogole, niz starac sie o
          odnowienie i dostac odmowe (czesta sytuacja) i nakaz opuszczenia kraju. Nie
          jest "ponizajace" bycie sponsorowanie, ale niezbyt przyjemne bycie na czyjes
          lasce. Sponsor moze sie zawsze rozmyslic. Nie oszukujmy sie, Stanom od dawna
          bylo na reke, ze zamieszkuja tu placacy podatki, ktorzy nie maja jednoczenie
          obywatelstwa. Jednoczesnie tacy ludzie (do pewnego wieku) sa zobowiazani
          zarejestrowac sie do sluzby wojskowej i mozna ich wyslac na wojne. Ciekawe...
          Nie narzekajmy, nie ma chyba innego kraju, gdzie bedac nielegalnie mozna sie
          tak dorobic
            • wiesniaczek1000 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 26.03.06, 07:11
              Czy Ty mieszkasz w Stanach? Nie mowie o poborze do wioska, ale o obowiazku
              rejestracji mezczyzn niezaleznie od statusu jesli nie przekraczaja pewnego
              wieku. Dochodzi do absurdalnej sytuacji gdy ludzie, ktorym nie umozliwia sie
              zalegalizowania sa wysylani na wojne. Przeciw temu miedzy innymi protestowali
              Latynosi w trakcie ich demonstracji (w zwiazku z propozycja zaostrzenia prawa
              imigracyjnego) w czwartek w Milwakee, Wisconsin: "Pozwalacie nam walczyc i
              ginac, ale nadal nie jestesmy nazywani Amerykanami"
              • wiesniaczek1000 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 26.03.06, 07:18
                Zobacz informacje o Selective Service na www.army.com Jeden z
                przykladow absurdalnego prawa w tym kraju. Nie wiem dlaczego prawo imigracyjne
                jest tak skomplikowane i nie nagradza niezaleznych ludzi, ktorzy nie musza na
                nikim polegac (sponsor), nie maja dlugow, placa podatki i nie daje im
                mozliwosci zalegalizowania pobytu, ale rzuca klody pod nogi.
              • captain.america Bredzisz bez sensu 26.03.06, 08:08
                Mieszkam w Stanach, zarejestrowalem sie w Selective Service. I co? I goovno, bo
                ten rejestr do NICZEGO nie sluzy - jest prawnym przezytkiem i nikt nawet nie
                probuje karac ludzi ktorzy sie nie rejestruja.

No to kiedy ostatnio "ludzie ktorym nie umozliwia sie zalegalizowania" zostali
                wyslani no wojne???
                • axx61 Re: Bredzisz bez sensu 26.03.06, 17:33
                  kapitanie. Bedzie zmieniona ustawa o poborze do wojska. Pobor w mysl nowej
                  ustawy bedzie obowiazkowy podobnie jak powiedzmy w Polsce. Zreszta to nie jest
                  zadna nowosc. Byl juz i to dosc dlugo. USA planuja nowa wojne i beda potrzebni
                  ludzie. Z punktu widzenia ameryki lepiej byloby aby armia byla z poboru i nie
                  platna. Lepiej takze by bylo aby zginal immigrant niz obywatel a zwlaszcza
                  wyksztalcony amerykanin. Armia w rzeczywistosci nie potrzebuje tylu fachowcow.
                  Tych juz posiada. Potrzebuje zwyklych zolnierzy do przeprowadzania akcji i
                  lania w morde.
                • wiesniaczek1000 Re: Bredzisz bez sensu 26.03.06, 23:19
                  Skad sie wiec biora nielegalnie imigranci w armii?
                  Nawet nie to jest istotne, ale twoje pelne nienawisci nazwanie nielegalnych
                  imigrantow kryminalistami i oszustami. Troche empatii byc ci sie przydalo.
                  • captain.america Re: Bredzisz bez sensu 27.03.06, 02:10
                    Po pierwsze sie "nie biora" bo brak legalnego pobytu oznacza natychmiastowa
                    dyskwalifikacje tak samo jak n.p. bycie skazanym za powazne przestepstwo.

Po drugie nielegalni SA OSZUSTAMI bo
                    a) klamia i oszukuja ze jada "na wakacje" na podaniu wizowym
                    b) zabieraja miejsca pracy legalnym imigrantom i osobom na wizach pracowniczych
                    (w szczegolsnosci w rolnictwie)
                    c) przewaznie kradna i falszuja dokumenty i identity innych ludzi
                    d) przewaznie nie placa podatku dochodowego
                    e)

itd. itd., nie wspominajac juz o tym ze obrabiaja podatnikow korzystajac za
                    darmo ze szkol, szpitali itd. i powoduja wzrost kosztow nieruchomosci bo sie
                    robi tloczno
                    • wiesniaczek1000 Re: Bredzisz bez sensu 27.03.06, 04:47
                      Prawo emigracyjne utrudnia ludziom zalegalizawanie pobytu i cale szczescie, ze
                      wreszcie zabrano sie za jego zmiane. Ostatnie demonstracje pokazaly, ze ludzie
                      nie pozwola sie traktowac jak tanie woly robocze. Nie bede z Toba polemizowac,
                      bo nie widzisz dalej, niz czubek wlasnego nosa. Sadze, ze siedzisz w Polsce i
                      zazdroscisz ludziom, ktorym nawet bez legalnego pobytu powodzi sie w Stanach
                      lepiej, niz w Polsce. Bardzo ciekawe czasy nas czekaja, juz od wtorku.
                    • ply_mouth Re: Bredzisz bez sensu 27.03.06, 17:42
                      tak z ciekawosci. czy w twoim stanie jest "sales tax"? jesli tak (i nie
                      mieszkasz w kaliforni), to pytanie drugie: kupujesz przez internet? no i pytanie
                      ostatnie: placisz podatek od towarow zakupionych w sieci stanowi, w ktorym
                      mieszkasz? czy sobie zwykle darujesz ...
    • wiesniaczek1000 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 27.03.06, 19:01
      Wielu nielegalnych dobrze zyje i wcale nie jest wolem roboczym. Od wtorku
      zaczna sie obrady nad zmiana prawa emigracyjnego i captain bedzie musial
      przelknac zawisc (jesli mieszka w Polsce) albo wscieklosc jesli sam nie
      poczekal na ustawe i zebral u sponsora albo ozenil sie na lewo.
      Zauwazcie, ze w demonstracjach bylo wiele Latynosow o roznym statusie i tego
      sie Polacy od nich uczmy: popieranie sie. Jak tylko jakis Polak dostanie
      papiery, to z zaczyna pelne nienawisci i wyzszosci gadanie jak captain.
    • captain.america 27 marca: dalej guzik!!! 27.03.06, 21:16
      Prezydent mowi ze legalizacja przestepcow bylaby wymierzona w uczciwych ludzi
      ktorzy legalnie imigrowali do USA. Brawo Panie Prezydencie - nie dawac sie
      lewackim oszolomom!!

nytimes.com/2006/03/27/national/27cnd-immig.html?ei=5094&en=ad0f089e26191399&hp=&ex=1143522000&adxnnl=1&partner=homepage&adxnnlx=1143486561-yQkfa+LsiqEdI1HWEkPg9w
      Mr. Bush today also came out against an amnesty. He told the 20 new citizens and
      their family members attending the naturalization ceremony that an amnesty
      "would be unfair, because it would allow people who break the law to jump ahead
      of people like you all, who play by the rules."
      • wiesniaczek1000 Re: 27 marca: dalej guzik!!! 28.03.06, 01:53
        Poczekaj jeszcze troche i przestaniesz zlosliwie zacierasz lapy z radosci.
        Ciezko pracujacy i placacy podatki beda zalegalizowani. Nie wiem dlaczego
        nazywasz ich przestepcami. Reszcie pozwoli sie zaplacic podatki wstecz. Wiem,
        co mowie, jestem psychic. A Ty gdzie mieszkasz i co robisz, ze jestes taki
        zawistny?
      • wiesniaczek1000 Re: 27 marca: dalej guzik!!! 28.03.06, 01:55
        Obrady dopiero sie zaczely, glupku. Mozesz je na zywo ogladac w telewizji. Duzo
        rozsadnych ludzi zabiera glos. Bardzo mi sie podoba to, ze jesli nawet ludzie
        maja przeciwne poglady, to potrafia kulturalnie dyskutowac, nawet zartowac.
        Paczcie, obrazajacy sie jak niedojrzale dzieci polscy politycy i uczcie sie!
          • captain.america Re: Melduje kapitanie ze.... 28.03.06, 03:18
            Pijaku, komisja senacka moze sobie zatwierdzac co sobie chce, ale ustawa nie
            zostaje prawem zanim nie zostanie zatwierdzona przez:

1. caly Senat
            2. Izbe Reprezentantow i
            3. prezydenta

Poczytaj moze sobie lepiej Konstytucje USA zamiast jutrzejszych gazet.
                  • itaka-sobie Re: Melduje kapitanie ze.... 29.03.06, 05:16
                    Captain, to byl zawsze kraj imigrantow. Wszyscy oprocz potomkow Indian nimi sa,
                    przodkowie czarnych tez (przymusowa imigracja). System z czasem stal sie coraz
                    bardziej zamkniety. Porownaj to z Kanada gdzie czlowiek deklaruje chec
                    emigracji, wypelnia papiery i zaczyna proces, ktory nie jest tak przerazliwie
                    dlugi jak w USA. Ludzie z Meksyku, ani innego kraju nie moga pojsc do konsulatu
                    amerykanskiego w swoim kraju i powiedziec wprost: "chce byc obywatelem
                    amerykanskim". No wiec przechodza przez granice, albo dostaja wizy turystyczne
                    i bedac tu nie staraja sie o ich przedluzenie, bo nie mozna. Jesli uwazasz, ze
                    ktos jest przestepca dlatego tylko, ze jest tu bez papierow, ale jednoczesnie
                    nie siedzi na zasilku i placi podatki, to daj Boze zeby tylko taka
                    przestepczosc istniala na swiecie. Czy bardziej zasluguja na zielona karte
                    osoby przypadkowo wylosowane w loterii? Nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja
                    wizowa i gdzie mieszkasz, ale wyluzuj i wczuj sie w sytuacje innych. Bycie tu
                    nielegalnie nie traktowane jest juz jak powazne przstepstwo. Przeszedl tez w
                    wstepnie plan Kennedy-Cain pozwalajacy ludziom pracujacym i placacym podatki
                    zaczac proces o obywatelstwo. Nareszczie cos sie zmienia.
                    • captain.america Re: Melduje kapitanie ze.... 29.03.06, 07:55
                      Amerykanie maja prawo decydowac ile ludzi i jakich moze tutaj co roku imigrowac.
                      Nie ma czegos takiego jak "prawo do imigracji" tutaj.

Jak masz burdel w swoim domu to tez sie przeprowadzasz do bogatszego sasiada - i
                      to bez jego pozwolenia bo wiesz ze ci nie pozwoli ale na to "zaslugujesz"????

PS Loteria wizowa zostanie na szczescie zlikwidowana.
                      • andrea71 Re: Melduje kapitanie ze.... 30.03.06, 00:18
                        Cale szczescie, ze zlikwidowano idiotyczna loterie wizowa. Dzieki nowemu prawu
                        wiele ludzi bedzie sie moglo zalegalizowac i krzykacze twojego rodzaju moga
                        tylko plakac z bezsilnej zlosci. Dodat istniejace prawo bylo niehumanitarne.
                        Bedzie sie wreszcie liczyc praca i podatki, a nie fikcyjne malzenstwa i
                        poleganie na sponsorze. Przeciez to jest kraj niezaleznych ludzi i najwyzszy
                        czas zeby nagradzal tych, ktorzy nawet nie majac papierow dobrze sie tu
                        urzadzili. To, ze zlamali prawo jest wina glupiego prawa. Nie mow o rzeczach, o
                        ktorych nie masz pojecia. Siedzisz pewnie nad butelka wodki w Polsce i myslisz
                        jak dokopac emigrantom. Sam bys wyjechal, ale nie znasz jezyka, nie dalbys
                        rady, zreszta juz jest za pozno. Ustawa i tak ciebie by nie objela cwaniaczku.
    • andrea71 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 30.03.06, 18:02
      Wlasnie ogladam na C-SPAN 2 relacje z obrad Senatu na temat zmiany prawa
      emigracyjnego. Ogladamy history in the making. Ponad dwadziescia lat temu za
      Reagana byla amnestia. Teraz nie bedzie amnestii, ale od dawna potrzebna
      ustawa, ktora polozy krek ignorowaniu potrzeb ok. 12 milionow nielegalnych
      emigrantow.
        • axx61 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 04.05.06, 20:17
          To bedzie kosztowalo min 2 tys a moze i nawet wiecej 2,5 . Z podatkami
          sprawa jest rowniez prosta .Kto nieplacil to zaplaci. Wielkosc podatku zalezec
          bedzie od dlugosci pobytu w USA. Wiadomo ile wynosi koszt utrzymania i
          starajacy bedzie musial udowodnic ze pracowal zate gdzie i ile zarabial nawet
          za gotowke. IRS oczywiscie pojdzie na reke i pomoze w spalacaniu ...rozkladajac
          to na raty a karta w raczce bedzie z chwila splacenia.Proste nieprawdaz.
            • axx61 Re: Prezydent Bush mowi: guzik z amnestii!! 04.05.06, 23:29
              Oczywiscie ze nie pomaga amerykanom ale tylko tym ktorzy tego nie chca i kreca
              starajac sie go oszukac bo jak wiesz amerykanie to tez lubia. Mnie osobiscie
              IRS pomogl bo rozlozyl mi na raty spora doplate. Zainteresuj sie jak to sie
              robi. Sa specialne druki. Umiesz je chyba wypelnic.I wszystko proste. Co
              ciekawe urodzenie ma sie nijak do IRS. Zadnego znaczenia. Maja placic wszyscy
              ci co sie tutaj urodzili i ci ktorzy sa nielegalnie. Taka jest jego psia rola.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka