Dodaj do ulubionych

Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotowujeci

15.12.12, 11:41
Jak w temacie :)

W tym roku Wigilia będzie u nas, a ja nie mam kompletną pustkę

Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
Obserwuj wątek
    • e-ness Re: Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotow 15.12.12, 13:22
      To moja druga wigilia gdzie jesteśmy gospodarzami, ale zgodnie z tradycja wyniesiona z domu robie typowe na ten dzień potrawy

- kapusta wigilijna - sam sie gotuje
      - karp pieczony w majonezie -zero roboty
      - śledz z "wody" z ziemniakami
      - barsz z uszkami
      - pierogi z kapusta i grzybami
      - sledz w oleju wigilijnym z cebulka
      - sałatka śledziowa z kukurydzą
      - jakies filety rybne smażone dla dzieci

To sa rzeczy które gosciły na moim stole jak byłam mała, jaoś nawet nie mam ochoty wprowadzać nowości:)
    • dmgr Re: Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotow 15.12.12, 21:09
      Ja w tym roku u moich rodziców a tam raczej nie ma takich typowo wigilijnych potraw jak np. kapusta z grochem czy kompot z suszu ale oczywiście bezmięsnie i po części tradycyjnie. Ja jak zawsze robię pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki i barszcz, śledzie "pod pierzynką" i w tym roku dwie nowości a mianowicie filet z łososia z sosem chrzanowym z "łuską" z ogórków i roladę z mielonego fileta karpia. Resztę robi mama i siostry. No i ciasta oczywiście.
      • aga_junior Re: Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotow 17.12.12, 09:39
        U nas też w tym roku Wigilia.

Mam w planie

Kapusta z grzybami
        Pierogi z kapustą i grzybami
        uszka z grzybami leśnymi
        Dużo ryb (ryba po grecku, dorsz bałtycki, szczupak z połowów mojego M, symbolicznie karp i sola dla dzieciaków)
        boczniaki smażone ala schabowy
        fasola polana bułką tarta na masełku
        ze trzy rodzaje śledzi
        sałatka jarzynowa
        jajka faszerowane łososiem z majonezem
        kompot z suszu
        zastanawiam się nad barszczykiem czy sama gotować czy kupić gotowy bo boje się, że się za bardzo udupię z tym gotowaniem ;-)
          • boazeria Re: Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotow 17.12.12, 09:45
            Ja mam ten komfort, że musimy odwiedzić teściów i moich rodziców więc mamy 2 kolacje :-)
            Wszystko będzie na stole (jupi!!) a ja mam zrobić tylko ciasta ale uwielbiam piec. Może kupię też rolmopsy w occie z Biedronki i zrobię rybę ala po grecku. Smażę mintaja w cieście a potem otwieram słoik Łowicz słodko kwaśny i tym zalewam z podduszoną cebulką. Mniam/

Na stole brakuje mi tylko prawdziwych uszek- niestety nie umiem robić i mamy zawsze te kupne z torebki....

• aga_junior Re: aga junior 22.12.12, 19:24
            alcea3 napisała:

> jajka faszerowane łososiem z majonezem
            >
            > Jak robisz?

Z połówek jajek ugotowanych na twardo wyciągam żółtka do miseczki, do tego wrzucam pokrojonego na drobno łososia, trochę majonezu i robię taka pastę, którą wkładam z powrotem w dziurki od jajek :D
            Ja osobiście tego nie jem bo nie lubię jajek na twardo ale zawsze wszyscy chwalą ;-)
    • klarysa007 Re: Jakie potrawy w tym roku na wigilie przygotow 21.12.12, 21:33
      W tym roku wigilia będzie u nas, przyjdą teściowie i moi rodzice z bratem. Planuję:
      - barszczyk czerwony z uszkami
      - pierogi
      - zamiast karpia smażone dzwonka łososia
      - śledziki w oleju i w pomidorach
      - śledzie pod pierzynką
      - sałatka jarzynowa
      - ryba po grecku
      - pasztet (moi teściowie mięsni są)
      - sernik
      - makowiec
      - wiewiórka
      - keks (mało typowy ale ukochany ;)
      - bigos (jedyna rzecz, której ja nie przygotowuję. Moi rodzice przyniosą)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka