Dodaj do ulubionych

kolor okien - pomóżcie!

07.06.11, 12:31
Witam, jestem nowa na tym forum i nowa w temacie budowy domu. Tak naprawdę to osobiście nie budujemy, ale musimu podjąć kilka ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór okien. Kolor z zewnątrz nie podlega dyskusji - ma być brąz, ale wewnątrz można kolor zmienić. Mąż namawia mnie na białe, ale boję się jak to będzie wyglądało, czy będzie to bardzo widać jak uchylimy okno. Okna będą na lata i boję się, że nie będę mogła znieść widoku dwukolorowych okien. Z drugiej zaś strony ciemny brąz pomniejszy mi optycznie pokoje. Pomóżcie mądre głowy:) A może ktoś ma takie okna i może pokazać (zdjęcie).
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • kasiak37 Re: kolor okien - pomóżcie! 07.06.11, 15:02
      nie rozumiem dylematow z otwieraniem okien.
      I nie rozumiem dlaczego braz nie podlegajacy dyskusji?;)
      U mnie okna drewniano-aluminiowe,z zewnatrz aluminium w kolorze golebim niebieskim,od srodka bielone drewno.W zyciu nie przyszloby mi do glowy zastanawiac sie jak to bedzie wygladalo gdy okno uchyle badz otworze:D
      Zreszta w moim domu okien otwierac nie musze wcale.
      Ze sie tak zapytam,w jakim kolorze planujesz dach i elewacje?
      • hubinka Re: kolor okien - pomóżcie! 07.06.11, 16:16
        Zewnętrzny brąz nie podlega dyskusji, ponieważ deweloper, który buduje osiedle domków zastrzegł, że kolorytyka zewnętrzna we wszystkich domkach ma być jednakowa.
        No trudno, wyboru nie mamy.
        Ale nigdy nie widziałam "na żywo" dwukolorowych okien. Chcę wiedzieć, czy nie popełnimy błędu. Dlatego proszę o wskazówki, rady, albo podpowiedzi jak zrobić, żeby było ładnie.
        • turnesolka Re: kolor okien - pomóżcie! 07.06.11, 20:09
          Sama nigdy 2 kolorówek nie miałam ale wiele razy widziałam takie i to zupełnie nie razi. Koloru zewnętrznego w środku za bardzo nie widzać nawet przy uchylonych oknach.

Osobiście zdecydowania preferuję białe okna, zwłaszcza w środku. Wszelkie brązy prędzej czy później gryzą się z wystrojem wnętrz. Poza tym brązowe kolory pseudodrewnianych okien są najczęściej dość okropne i do niczego nie pasujące.
            • slim.fast Re: kolor okien - pomóżcie! 07.06.11, 20:56
              Strasznie nie podobają mi się dwukolorowe okna, ja bym zrobiła albo całe brązowe, albo całe białe. Faktycznie po otwarciu czy uchyleniu okien wygląda to beznadziejnie, szczególnie ten pas plastiku wewnątrz, nie pasuje do niczego, niestety. Także radzę ci zobaczyć takie okna przed zakupem "na żywo" i wtedy zdecydować samej czy takie coś nie będzie ci przeszkadzać.
            • kanga_roo Re: kolor okien - pomóżcie! 09.06.11, 08:45
              jadwiszka napisała:
              okna inne niz białe w srodku są trudne w aranzacji

ależ skąd. okna inne, niż białe, stanowią piękną ramę dla widoku. białe nadają się właściwie tylko do firanek. miałam okna granatowe (z zewnątrz białe, bo to było w bloku), teraz mam antracytowe (w środku i na zewnątrz).
              przy plastikach i tak to, co w grubości okna jest gładkie, bez okleiny - białe, lub brązowe. nie zmienisz tego, więc nie ma się co napinać - przy otwieraniu widać, że to nie drewno.
              • jadwiszka Re: kolor okien - pomóżcie! 09.06.11, 14:31
                białe tylko do firanek? dobre:)

a nie uważasz ze brąz na oknach jest zobowiązujący? na tyle, że trzeba o nim myslec wybierając stolarkę drzwiową , podłogę i meble?

Tu nie ma mowy o ciemnych antracytowych czy szarych oknach z zewnatrz i wewnątrz tylko brązowych - a to ogromna różnica - sztuczny okleinowy brąz w środku na oknach wygląda tandetnie.
                • inx123 Re: kolor okien - pomóżcie! 09.06.11, 21:14
                  jeśli budujesz dom (remontujesz stary czy co tam innego)..to zakładam ze planujesz za wczasu też i jego wnętrze ....a nie po tym jak już wstawisz okna.....nie do kazdego stylu pasują brązy ...jeśli nie ma się pomysłu na wystrój to pewnie że lepiej mieć w środku białe ..co byś nie zrobiła to i tak ,,będzie pasować,, ;)............ja zanim kupiłam swoje (obustronne wenge perlato )...wiedziałam dokładnie co gdzie i w jakim kolorze.....
        • ziellonka Re: kolor okien - pomóżcie! 12.06.11, 23:16
          A może zamiast deliberować warto obejrzć dobre wzory. Poniżej podaję link. Kliknąć w zdjęcie po lewej, a potem jeszcze raz w powiększone, to otworzy się całe mieszkanie)
          www.alvhemmakleri.se/index.php?page=hem-till-salu
          Od siebie dodam, że od wewnątrz nie widać koloru zewnętrznego, a brąz narzuca styl i kolorystykę wnętrza. Radzę wizyty na fotoforum wnętrza mieszkań, tam dziewczyny naprawdę się znają.
    • matt.j Re: kolor okien - pomóżcie! 19.06.11, 19:51
      Nie ma problemu z dwukolorowymi oknami. Do domu zamówiliśmy okna „plastikowe” od środka białe a od zewnątrz w kolorze szary bazaltowy. W mieszkaniu mieliśmy w całym bloku zakładane drewniane, całe bardzo ciemno brązowe. Faktycznie do niczego nie pasowały ale na szczęście drewniane można pomalować także zmieniliśmy kolory na pasujące do wnętrz np. w salonie na jasno piaskowy a w kuchni na morski. W żaden sposób nie razi taka dwukolorowość, nawet jak otwiera się drzwi na balkon i widać brązowy kolor to nie jest to coś co rzuca się w oczy i przeszkadza.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka