Dodaj do ulubionych

Impregnacja płyty OSB

11.08.11, 21:38
Planujemy zbić małą szopę z płyt OSB. Czym zabezpieczyć ściany przed wilgocią? Szukałam w sieci, ale jest tylko o ocieplaniu styropianem. Nie zamierzam ocieplać, tylko zabezpieczyć w miarę dobrze przed korozją. Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • mifff Re: Impregnacja płyty OSB 11.08.11, 22:24
      blacha ocynk
      ondulina
      papa
      lakiery olejne i chlorokauczukowe
      tynk
      itd.
      Głównie powinno chronić przed czynnikami atmosferycznymi, bo żadne robactwo do tego nie wlezie.
      • kocia_noga Re: Impregnacja płyty OSB 12.08.11, 07:11
        Serdeczne dzięki! Jesteś niezawodna *
        • mifff Re: Impregnacja płyty OSB 12.08.11, 09:49
          > Jesteś niezawodna *

          jeszcze nie zmieniłem "pci"
          • kocia_noga Re: Impregnacja płyty OSB 12.08.11, 11:34
            O, myślałam, że to klub BAB budowniczych.
      • dziurb1 Re: Impregnacja płyty OSB 04.12.11, 19:18
        to jest cytat ze strony producenta płyt OSB:
        Płyty Kronopol OSB należy jak najprędzej bezwzględnie zabezpieczyć przed bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych, aby wilgotność płyty nie przekroczyła 15% .
        Technologia wykonania:
        •Płyty OSB nie trzeba szlifować.
        •Impregnaty tylko na bazie oleju mineralnego i syntetyczne. Impregnaty są rzadkie, łatwo wchłaniają się, zabezpieczają płytę OSB przed wilgocią wchłaniają się i zabezpieczają płytę OSB przed wilgocią i korozją biologiczną.
        •Impregnat nanosimy pędzlem lub wałkiem, minimum 2-3 warstwy, w zależności od wyglądu i wymagań. Przykładowe materiały: (Nie zalecane są impregnaty na bazie soli, ponieważ sól zatrzymuje wilgoć w komorze ściany i powoduje korozję elementów metalowych).
    • cyklina-klimkiewicz Re: Impregnacja płyty OSB 04.12.11, 22:46
      Płyty OSB, to materiał stosowany wewnątrz pomieszczeń. jako ściany zewnętrzne nie może być stosowany .B.Klimkiewicz.
    • sylwekk Re: Impregnacja płyty OSB 26.02.25, 17:17
      jeśli szopa ma być trwała i odporna na uszkodzenia, to zamiast OSB warto rozważyć płyty MPB. są bardziej wytrzymałe mechanicznie i dostępne w uniwersalnych kolorach, które pasują do różnych zastosowań. co ważne, nie wymagają dodatkowego zabezpieczania tak jak OSB
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka