Dodaj do ulubionych

Obudowy na grzejniki

18.08.11, 11:45
myślę ,ze w domowych warunkach -majac wyrzynarkę itp ...dałybysmy radę.Tylko ja potrzebuje taki połączony z parapetem to już wyższa szkoła jazdy aby obsadzić...
ale szukam sposobu
wybór spory można dopasować łatwością.Blachę jakby co znalazłam taką ładnie perforowaną ,a jeśli ktoś chce takie szczebelki w karo to można wyciąć z tych dużych osłon ogrodowych...Nawet zrobić o jako drzwiczki otwieralne ( magnes,albo haczyk ) .Pomalować ...

tinyurl.com/3vry2aj
Obserwuj wątek
    • woda.lekko.gazowana Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 13:11
      no mozna, mozna.
      ale po wyzynarce jeszcze dobrze pomalowac/polakierowac w zaleznosci od materiału - jak wytniesz w płycie mdf i zostawisz to masakra..

mam w ogóle ogromny dylemat zwiazany z zabudowywaniem grzejników, o mam schizę kurzową ;)
    • woda.lekko.gazowana Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 13:12
      a te szczebelki w karo z osłon ogrodowych to hmmm... rozpadną sie, jak je tylko ciąć zaczniesz :)
      chyba, że masz jakies bardzo wypasione na zbyciu :)
      • dorjana1 Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 13:58
        poleciałam ,poszarpałam w ogrodzie-dadzą radę.One muszą być tylko oczywiście nabite na drewnianą ramę
    • mifff Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 21:18
      Wyhamuj. Obudowywać grzejniki????
      Idź na spacer, przyda się....
      • dorjana1 Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 21:45
        Ty wiesz że dziś poszłam?Główkuję na temat ogrodzenia i dobrze mi poszło.
        Obudować chcę delikatnie -wentylacja będzie.Na te metalowe skrzynki patrzeć nie można
        • mifff Re: Obudowy na grzejniki 18.08.11, 23:08
          > Obudować chcę delikatnie -wentylacja będzie.Na te metalowe skrzynki patrzeć nie
          > można

Pomaluj w grochy, albo w niezapominajki :)
          • kanga_roo Re: Obudowy na grzejniki 19.08.11, 13:57
            no cóż, z powodu urazu do grzejników mam w salonie takie wysokie, płaskie panele w kolorze szaroniebieskim, jak ściany. w kuchni, korytarzu i hallu - podłogówkę, w łazience antracytową drabinkę, a w innych pomieszczeniach mnie nie rażą takie zwykłe, białe.
            choć nie ukrywam, że rozważałam owinięcie na gładko blachą stalową, nierdzewną.
            chciałam też powiedzieć, że te "skrzynki" grzeją głównie do góry, więc obudowa nie jest jakimś dramatem. tyle, że dla mnie niestety obudowy sa brzydkie.
            • mifff Re: Obudowy na grzejniki 28.08.11, 19:23
              > choć nie ukrywam, że rozważałam owinięcie na gładko blachą stalową, nierdzewną.

.... i następna wtopa, jak usunąć ślady paluchów z nierdzewki.

> chciałam też powiedzieć, że te "skrzynki" grzeją głównie do góry, więc obudowa
              > nie jest jakimś dramatem.

Jest. Powietrze ogrzane unosi się do góry, odbija od spodu parapetu i kieruje się w stronę sufitu. Ochłodzone powietrze spływa w dół, ogrzewa się od kaloryfera i ... tak dalej. Każda osłona, nawet ażurowa przeszkadza w cyrkulacji.
              Miłego szczytowania w wymyślaniu coraz bardziej niedorzecznych prezerwatyw grzejnych.
              • dorjana1 Re: Obudowy na grzejniki 28.08.11, 20:15
                Mifff
                ja tych fizycznych teorii nie pojmuję do końca -albo jest zimno w pokoju albo ciepło.Stref kontrolowanego przepływu powietrza nie rejestruję ale może ze względu na wzrost duży...
                • mifff Re: Obudowy na grzejniki 28.08.11, 20:31
                  Dorotko, wzrost nie ma nic z tym wspólnego.
                  Wykazałem, że ruch powietrza jest różny od rozchodzenia się plemników, ale w jednym i drugim przypadku odpowiednie prezerwatywy działają z tym samym skutkiem.
                  • dorjana1 Re: Obudowy na grzejniki 28.08.11, 22:09
                    Egzystencjalnie stwierdzam że na szafie jest mi za ciepło ,grzejnik u nas nieczynny wiec mogę sobie obudowywać ile wlezie a w temacie plemników to wiecznie zaskoczona jestem.

btw -a wierzysz w te farby do malowania obudów ?Nie złazi to myślisz,tzn nie łuszczy ?Kurcze, mi się wydaje że takie zajzajer farby to bardzo niebezpieczne pod wpływem podgrzewania ...
              • kanga_roo Re: Obudowy na grzejniki 30.08.11, 13:26
                nie napisałam, że nie jest przeszkodą (btw w przypadku wspomnianej blachy stalowej nie w cyrkulacji, a w przewodzeniu, ale to szczegół), ale że nie jest dramatem. wiesz, jak taki typowy grzejnik jest zbudowany? dlaczego w środku ma mnóstwo lamelek?

www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=861&cms=372
                o ile nie zabudujesz go od góry i od dołu, a jedynie "owiniesz" boki, dużych strat nie będzie :-)

ps. biorąc pod uwagę ceny ładnych grzejników, nie dziwię się, że ludzie chcą te białe pudła jakoś "schować"
                • mifff Re: Obudowy na grzejniki 30.08.11, 14:27
                  > o ile nie zabudujesz go od góry i od dołu, a jedynie "owiniesz" boki, dużych st
                  > rat nie będzie :-)

Tu wykusz, tu balkonik, kolumienka i koszty rosną, a każdy element przy budowie niewiele kosztuje. Majątek robi się, nie z dużych zarobków. lecz z oszczędności.

> ps. biorąc pod uwagę ceny ładnych grzejników, nie dziwię się, że ludzie
                  > chcą te białe pudła jakoś "schować"

Można się przyzwyczaić, jak do męża :)
                  • kanga_roo Re: Obudowy na grzejniki 31.08.11, 11:31
                    miff, bardzo mi przykro, ale proste elementy są zdecydowanie droższe, niż ozdobne i udziwnione. począwszy od stolarki budowlanej, przez grzejniki i wyposażenie łazienek, materiały na podłogi, oświetlenie, na meblach skończywszy.
                    koszty rosną, jeśli nie podoba Ci się marketowa masówka. a chyba się nie podoba, skoro cały wątek jest poświęcony zakryciu grzejników.
                    ps. grzejniki lakierowane na kolor, oraz z płaską obudową, kosztują minimum dwa razy tyle, co zwykłe.
                    niestety (lub na szczęście), niektórzy wolą nie mieć, niz mieć brzydkie.
                    • gawliki Re: Obudowy na grzejniki 14.09.11, 10:22
                      ja mam w salonie i calym dole tylko podlogowke,wlasnie dlatego,ze kaloryfery nie wygladaja,,,
                      a u dzieci kupilam plaski-niestety bialebo na kolor czekalo sie z 3miechy,,,ale kupilam juz farbe,wiec pomalujemy-bedzie latwo bo sa plasciutkie.choc moi pracownicty zdziwieni,ze chce pomalowac
      • cyklina-klimkiewicz Re: Obudowy na grzejniki 16.11.11, 21:59
        Masz rację za ciepło? Przecież te obudowy zabierają ciepło. Po co zasłaniać i dodatkowo grzać? B.Klimkiewicz.
    • jerrykot1 Re: Obudowy na grzejniki 26.08.11, 14:43
      Dorka,
      masa wzorow i inspiracji tutaj:
      hopka.pl/z7e6a
      mnie się najbardziej widzą takie lamelkowe....
    • turnesolka Re: Obudowy na grzejniki 27.08.11, 21:59
      Ja też mam taki koszmarniasty kaloryfer w salonie, który sen mi z powiek spędza, ale boję się zabudowywać żeby nie było za dużo strat ciepła. Póki co wymyśliłam że do drewnianej półki/parapetu doczepię białą firanę sznurkową, zobaczę jak wyjdzie.
    • i.s.ireks Re: Obudowy na grzejniki 18.04.13, 14:15
      Fajne rozwiązanie na upiększenie naszych kaloryferów mają w Proform z Mikołowa. Śliczne ażurowe obudowy do samodzielnego montażu.
      • i.s.ireks Re: Obudowy na grzejniki 19.04.13, 14:27
        Bardzo ładne maskownice z Proform z Mikołowa.
        www.Proform.eu
        /forum.meble.pl/obudowa-na-kaloryfer-perforowane-plyty-dekoracyjne,temat363,1,2.html#p78338[/img]
        forum.meble.pl/obudowa-na-kaloryfer-perforowane-plyty-dekoracyjne,temat363,1,2.html#p78269
    • nawalonych7krasnali Re: Obudowy na grzejniki 18.09.13, 22:54
      Musisz wybrać, albo ciepło w domu, albo obudowane grzejniki - to nie idzie razem w parze.
    • relaxnowe Re: Obudowy na grzejniki 29.12.21, 14:24
      Witam bardzo fajne tania obudowa na grzejnik , dzięki nim moje stare mieszkanie nie szpeci już starym kaloryferm

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka