Dodaj do ulubionych

Pora wybierać: okna, drzwi.

24.04.12, 00:34
Witam. Ponieważ u nas za miesiąc SSO, podobno, pora wybrać okna i drzwi wewnętrzne i wejściowe. Od razu napiszę, że dom z bala , więc wykończeniówka to minimum, ściany bal i szkieletowe, wykończone białym GK, podłogi deski na legarach, stąd czas już aby coś wybrać. I mam prośbę wielką-namiary na dobre i nie rujnujące kieszeni okna plastikowe oraz drzwi, wewnętrzne i zewnętrzne (zewnętrzne w okleinie drewnopodobnej) bez przeszkleń. Zewnętrzne najczęściej są bez przeszkleń, ale w wewnętrznymi jest problem. Szukam najprostszych, najchętniej białych, matowych i gładkich.
Materiał dowolny.
Dom budowany w Warszawie, więc namiary chętnie na coś w okolicy.
Z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
    • slim.fast Re: Pora wybierać: okna, drzwi. 24.04.12, 08:46
      Co do okien to nie polecam Adamsa, z daleka od tego producenta, bo masakra!! Zresztą powinnam chyba wszystkich przestrzec! Te okna to jakiś koszmar ://

Za to w poprzednim domu miałam okna Drutex-u i były ok, ciche, szczelne, dobrze dopasowane uszczelki, stosunek ceny do jakości naprawdę bardzo w porządku.

Drzwi zewnętrzne mamy dębowe, porządne, masywne, nie chcieliśmy żadnych wynalazków innych, ale rozumiem, że nie chcecie drewnianych?

Z wewnętrznymi białymi bez przeszkleń nie ma żadnych problemów obecnie, weź sobie katalog Pol Skone, Dre, Klimek i Kluś, jest tego całkiem sporo. Wejdź sobie choćby na stronę Pol Skone, kliknij na wzory i MODERN 02, proste, bez żadnych łuczków, zewnętrzne ramy drewniane, wypełnienie z płyciny, malowane natryskowo, o takie tutaj w tym wątku dziewczyna ma:

fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,125310777,125310777.html

My też mamy takie i jakość jest całkiem ok, mogę polecić. Dostaniesz w każdym sklepie DDD czy w innym prowadzącym stolarkę.

• skomroch1 Re: Pora wybierać: okna, drzwi. 24.04.12, 15:10
        Też słyszałam o Drutexie, ale podobno ostatnio coś się u nich zepsuło. Zajrzę zaraz na stronę, my mamy umowę z firmą taką, że okna nie mogą przekraczać 350 zł. za metr kw. czyli klasyczne okno ok. 150 na 150 cm. to 700 zł. Ale-chcemy w okleinie drewnopodobnej, o dom sosnowy, a to podraża. Staramy sie tak wyciąć otwory w ścianach, żeby zmieścić się w wymiarach typowych, jest dużo fiksów, ale i tak chyba będzie dopłata:(
        Drzwi zewnętrzne mogą być drewniane, czemu nie. Ale, znów-do 2 tys. zł. To raczej drewno odpada. Inny materiał i okleina w kolorze okien jak najbardziej jest brana pod uwagę.Slim Fast, Twój link do drzwi fajny, drzwi bardzo ładne, ale drzwi wewnętrzne chciałabym zupełnie gładkie, bez płycin i rowków, i takich właśnie nie widziałam.A to dlatego, że dom będzie trochę japoński, z doświetlami z długich, prostokątnych , matowych szyb pod sufitem. I wszelkie ozdoby na drzwiach będą się gryzły z czymś takim. Jedyne co znalazłam to metalowe drzwi techniczne, ale one są pomalowane na wysoki połysk, więc też niefajnie. Nasze możliwości (umowa z firmą bud.)to cena do 500 zł. za drzwi z ościeżnicą.
    • matt.j drzwi zewnętrzne przeciwzłodziejowe? 24.04.12, 22:17
      Podłączę się chętnie do wątku o drzwiach zewnętrznych.

Okna już zamontowane, drzwi frontowe i bramy garażowe przynajmniej mamy już wybrane. Gorzej ze znalezieniem drzwi ogrodowych. Większość nowoczesnych drzwi z blachy ma niestety zabezpieczenia byle jakie. Podobnie zresztą te wybrane frontowe Hormanna. OK, okładzina z blachy, ale tylko jeden zamek, jakieś bolce… jak porównujemy z drzwiami do mieszkania z wewnętrzną kratownicą stalową, dwoma osobnymi zamkami ze sporą ilością rygli to takie przeciętne zewnętrzne to prawie bez zabezpieczeń. Dziwi mnie, że te do mieszkania są nieporównywalnie tańsze a jednocześnie są bardziej antywłamaniowe. Kto włamuje się z klatki schodowej w bloku przez drzwi rozwalając je łomem? Łatwej przecież przez okno balkonowe. A do domu przydałyby się takie zewnętrzne porządne.

Przez te frontowe nikt się włamywać nie będzie ponieważ są na widoku. Ogrodowe niestety będą schowane pod tarasem i spokojnie niezauważonym będzie można przy nich dłubać żeby je przejść. Dlatego zależy nam na tym aby były faktycznie cięższe do sforsowania a takich zewnętrznych na rynku posucha. Może przesadzamy ale wolałbym się czuć bardziej zabezpieczony.
      Może ktoś ma namiar na drzwi zewnętrzne z blachy ale z lepszymi zabezpieczeniami? Do tego jeszcze potrzebujemy nie w okleinie drewnianej a kolorze z palety RAL (cała stolarka jest w szarości 7012).
      • dorjana1 Re: 24.04.12, 23:02
        Ja może nie polecę ale dodam swoje trzy grosze w kwestii robienia drzwi na zamówienie u stolarza.Zamówiłam trzy lata temu u stolarza super zdolnego w małej pracowni w górach -zapłaciłam kupę pieniędzy i stwierdzam że takich rzeczy ,które muszą być dokładnie spasowane,porządnie wykończone technicznie nie robi się ''przydomowo''.Musi być taśma produkcyjna,gwarancja i tp -muszą zejść z maszyn w fabryce,oczywiście od w miarę markowego producenta.U nas frezowane listwy odpadają ( może i od trzaskania ale maszyna by je lepiej scaliła zapewne:))Kolor jakiś brzydkawy się zrobił,wieje nimi chyba.Próbowałam uszczelnić gąbkowa taśmą to je lekko rozklekotałam i już nie przylegają dokładnie...Takie mam niefajne odczucie .
        A teraz zamawiam wewnętrzne , potrzebuję na parter 3 sztuki -stolarz wycenił mi je na 7.800 a Polskone te same za 4.330

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka