Dodaj do ulubionych

prośba o pomoc przy ocenie projektu technicznego

19.06.12, 09:38
Hej,
deweloper musi naprawić nam ganki (teren gliniasty, zimą ganek się podnosi więc nie da się otwierać drzwi, pękają płytki). Przygotował projekt - nie jestem budowlańcem, ale nie podoba mi się on, tzn, teraz mam cały ganek schowany pod zadaszeniem i dwa schodki, a tutaj niewiadomo co, coś wychodzi poza obrys domu, itd.
Szukam kogoś, kto byłby w stanie ocenić merytorycznie jakość tego projektu (ze spisem treści i stroną główną ma 7 stron) i ewentualnie podał merytoryczne argumenty za bądź przeciw.

Plik podeślę w odpowiedzi na maila: izzunia@gazeta.pl

Sprawa dość pilna. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • kanga_roo Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 19.06.12, 12:27
      możesz mi przesłać na gazetowego :-)
      • izzunia Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 19.06.12, 17:25
        hmmm gazetowy krzyczy, ze nie aktywowalas profilu :)
        • mieszko02 Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 19.06.12, 22:04
          bo pewnie klikasz w nicka, wpisz nick@gazeta.pl
          • izzunia Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 20.06.12, 17:43
            poszło :)
            • mieszko02 Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 20.06.12, 18:55
              :)
            • kanga_roo Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 22.06.12, 10:41
              odpowiedziałam :-)
              • izzunia Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 22.06.12, 14:51
                dzięki :)
                ostatecznie na osiedlu, po burzliwych dyskusjach idzie pismo, że nie zgadzamy sie na takie rozwiązanie - bo zmienia projekt budynku, nie podoba nam się kostka zamiast płytek i developer totalnie olał temat słupa podtrzymującego dach (sic!) oraz temat elewacji.
                do tego patrząc w jaki sposób jest położona kostka na osiedlu mamy wątpliwości co do jakości potencjalnych prac (obecnie położona jest krzywo, zapada się, pęka, pomiędzy kostkami rośnie trawa, itd).
                Zobaczymy co dalej.
                • kanga_roo Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 25.06.12, 11:24
                  co znaczy: olał temat słupa?
                  słup ma swój fundament, nie stoi przecież na płycie żelbetowej. po prostu skują wokół niego beton, i ułożą kostkę.
                  ja bym wolała ładną kostkę brukową niż płytki. no ale rzecz gustu.
                  • izzunia Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 25.06.12, 14:55
                    no właśnie patrząc na to w jaki sposób deweloper działa, to jeśli coś nie jest dokładnie opisane to tego nie robi, a nawet jak jest, to trzeba pilnować:P
                    co do kostki - jak już pisałam położona na osiedlu jest masakrycznie - jak poprawiali u któregoś z sąsiadów, okazało się, ze nie ma w ogóle "podsypki" czy jak to się zwie, ale położona jest na grunt:PPP
                    do tego, jeśli zrobiliby kostkę pod mur, to musieliby całą elewację poprawiać / wymieniać, bo nie jest dociągnięta do samej ziemi, tylko do momentu gdzie idzie opaska przy płytkach.
                    ech. wydawało się, że deweloper sensowny, a tutaj takie cyrki zaczęły wychodzić :P
                    • izzunia Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 20.07.12, 13:55
                      hej :)
                      ciąg dalszy problemów z deweloperem.
                      nie zgodziliśmy się na przedstawiony projekt. Efekt - deweloper nas olał i robi poprawki w dwóch domach, które należą do niego. Na jego nieszczęście sąsiedzi to zauważyli i porobili sweet focie, jak to jest wykonywane - developer nie trzyma się nawet swojego projektu technicznego:P

w związku z tym pytanko - macie namiary na jakąś porządną / rzetelną firmę projektującą tego typu rzeczy, żeby zaprojektowała poprawki zgodnie z wymaganiami?
    • nowanowanowa Re: prośba o pomoc przy ocenie projektu techniczn 25.09.12, 23:59
      Izzunia, wysyłam Ci maila. Zimą ganek sie podnosi bo jest wysadzany przez zamarzniętą wodę. Oznacza to, ze projekt lub budynek nie jest wykonany zgodnie ze sztuka budowlaną. Gundament ganku powinien być posadowiony poniżej granicy przemarzania, czyli ok 1-0,8 m pod ziemią. Prawdopodbnie ktoś cos zle zrobił. Reszta na mailu
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka