Dodaj do ulubionych

deska na taras ryflowana czy nie?

13.05.13, 22:56
Poza wyglądem to czym one się różnie w użytkowaniu?
Ponoć ta ryflowana jest trudniejsza w utrzymaniu.

A tak w ogóle to chętnie posłucham rad dotyczących tarasu - wykonania itd. taras będzie prawdopodobnie z modrzewia lub daglezji, postawiony na słupkach, powierzchnia jakieś 35m2, położony na legarach lub na konstrukcji stalowej.
Dopiero podchodzimy do tematu...
Jak wygląda sprawa z zatrzymywaniem wody? Czy deski kładzie się w takiej odległości by woda spływała czy po prostu robi się delikatny spad?
Obserwuj wątek
  • jadwiszka Re: deska na taras ryflowana czy nie? 15.05.13, 11:02
   ryflowane - bo nie będą śliskie w czasie deszczu i się na nich nie zabijesz.
   my akurat wylewaliśmy taras betonowy bo mamy spadek terenu i tak będzie kiedyś łatwiej obłożyć drewnem, zrobiliśmy spadek, żeby woda nie stała.
   kto Ci to będzie robił? sama? że o takie podstawy pytasz?:)


   • joana.mz Re: deska na taras ryflowana czy nie? 19.05.13, 17:42
    sama mam w planach wykonać olejowanie. Skąd te pytania? :-)
    Konstrukcję stalową będzie wykonywał pan który się takimi rzeczami zajmuje. Drewno już jest zamówione z tartaku (pocięte i oheblowane). Możemy jeszcze się zdecydować na to ryflowanie - na razie zamówiliśmy bez.
  • hbinko Re: deska na taras ryflowana czy nie? 16.05.13, 08:29
   Dla mnie deska ryflowana to zmora, każdy ranek zanim wyschną wgłębienia "mijają wieki", a po deszczu lepiej nie mówić, owszem jest "przechył" żeby spływała woda, ale nie wiem jaki musiałby być duży żeby faktycznie spłynęła. Jeszcze jednym problemem są drobinki piasku, które na stałe gnieżdżą się w ryflach, a to wydłubywanie - masakra. Nigdy więcej. Kolejny problem: olejowanie. Po założeniu w pierwszym roku, jak Pan Bóg przykazał olejowaliśmy wiosną i jesienią, w drugim roku po dwa razy, w trzecim - obecnym daliśmy sobie spokój: olejowana czy nie jednakowo wygląda, tzn. tak sobie. Tak więc deski egzotycznej merbau do tego ryflowanej nie polecam.
  • joana.mz Re: deska na taras ryflowana czy nie? 05.09.13, 13:04
   Jak już mój wątek jest na wierzchu to zdam relację.
   Mamy modrzew nieryflowany. Zaimpregnowany i zaolejowany. Nie jest ślisko bezpośrednio po deszczu, wypróbowałam w różnych butach by uniknąć wypadków. Szybko schnie, dobrze się sprząta. Tylko kupiłam szczotkę z trzonkiem ustawionym pod kątem bo niby takie zalecane do tarasów i to był błąd, nie wiem w czym ma ten kąt pomagać podczas sprzątania - lepsza jest zwykła, prosta szczotka.
   • hbinko Re: deska na taras ryflowana czy nie? 08.12.14, 14:48
    Ta szczotka "pod kątem" to do ryflowanych chyba, bo taką mam i lepiej z rowków wymiata wodę; jakby tu wytłumaczyć: ustawiam miotłę z przodu (na wprost) i pcham wzdłuż ryfli... i klnę, bo niby spływa woda, ale trzeba powtarzać. Taras jest pod lekkim kątem, ale nie aż takim, żeby mocno spływała woda.
  • kasia.trawinska Re: deska na taras ryflowana czy nie? 05.12.14, 14:47
   Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem, u teściów na tarasie były kładzione zwykłe deski, i na dobre im to nie wyszło. Mimo że taras był zadaszony to w zimie nawiewało tam dużo śniegu, który nie zawsze był zgarnięty i lakier w tych miejscach schodził dużo mocniej niż powinien. My się zastanawiamy nad tym czy nie zrobić tarasu i u nas. Wstępny wywiad mamy już za sobą, bo wypytaliśmy się o wszystko w kuhn'ie bo robili u nas schody na piętro. Ponoć da się to u nas zrobić bez problemu, pytanie tylko czy powinniśmy robić zadaszenie czy tego drewna ryflowanego nie trzeba aż tak zabezpieczać i wystarczy nam zwykły żagiel/parasol rozpinany w lecie , który bardziej będzie chronił nas przed słońcem niż podłogę;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka