Dodaj do ulubionych

wosk do napuszczania mebli

31.08.13, 00:04
Jaki kupić? Czy warto? Może lepiej pociągnąć bejcą i matowym lakierem?
Czy często trzeba konserwować takie woskowane meble?
Mam do pomalowania ławę, komodę, półke i stolik rtv.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Obserwuj wątek
    • cyklina-klimkiewicz Re: wosk do napuszczania mebli 31.08.13, 00:41
      To jest dobre co kto lubi. Wosków jest kilkadziesiąt. Różne efekty dają . Najważniejsze by były DIBt czyli zero smrodu i toksycznych skłądników. Dobre są z Bona jest ich koło 10 róznych. Jest co wybierać.Zawsze trzeba zrobić wzorniki do akceptacji. Konserwacja prosta , łatwa, i robiona nie zbyt często. Wszystko jest tanie. Na różnych gatunkach drewna różnie wygląda więc trzeba wybrać wg wzornika. B.Klimkiewicz.
        • cyklina-klimkiewicz Re: wosk do napuszczania mebli 31.08.13, 21:26
          Wosk naturalny jest w sklepach pszczelarskich. Jego przydatność jest słaba. Bo nie s towoski scnące i utwardzające się. W marketach jest sporo tych produktów. Wadą główną tych z marketu jest to, że nie ma do nich instrukcji renowacji i konserwacji. Warto pamiętać, że wszystko trzeba odnawiać i utrzymywać w dobrym stanie. Bona robi w nowej serii Bona Hard Wax Oil. Jest w pólmacie i macie. Nakłada się go wałkiem na zaolejowane drewno albo na zagruntowane np Bona Nordic Tone w 1 lub 2 warstwach. Jest jeszzce Bona HS-Wax matowy na zaolejowanę podłogi Bona Oil 90, Jest też olej z twardym woskiem .Do koloru do wyboru. B.Klimkiewicz.
    • slim.fast Re: wosk do napuszczania mebli 31.08.13, 10:50
      Wosków jest taka masa rodzajów, że głowa boli. ;)

      Ja kiedyś malowałam drewniane parapety woskiem bielącym Osmo, dość drogo wyszło, więc teraz przy renowacji ławy kupiłam pierwszy lepszy bielący wosk z marketu i też dobrze poszło. Tylko, że tym razem blat czyściłam też z przyrostów młodego drewna miedzianą szczotką, zanim pomalowałam, więc efekt jest nieco inny, jestem nim zachwycona. :)
      • cyklina-klimkiewicz Re: wosk do napuszczania mebli 03.09.13, 20:27
        Obecnie Bona Nordic Tone jest w 5l, Bona Craft Oil to 2,5l a Bona Hard Wax Oil półmat i mat też minimum 2,5 litra. Jak kupujesz z robotą to opakowania Cię nie intresują bo to certyfikowany parkieciarz Bona wszystko załatwi. To dobre rozwiązanie bo nie biegasz po sklepach i niczego nie musisz szukać. Tanio i prosto. B.Klimkiewicz.
      • nawalonych7krasnali Re: wosk do napuszczania mebli 04.12.13, 23:28
        slim.fast napisała:


        > Tylko, że tym razem blat czyściłam też z przyrostów młode
        > go drewna miedzianą szczotką, zanim pomalowałam

        To są przyrosty letnie - drewno miękkie, łatwe do usunięcia właśnie taką metodą. Wtedy przyrosty zimowe - twarde pozostają wypukłe.
    • cyklina-klimkiewicz Re: wosk do napuszczania mebli 25.11.13, 09:42
      Bona mega Extra Mat jest bardzo proste w użyciu i w odróżnieniu od olejów czy wosków nie ma zapachu i daje dobra odporną powierzchnię. Do mebli listew sosnowych i cokołów dobrze się nadaje. Lakieruje się na podkłądzie z Bona Prime Classic. Barwić też można bejcami Bona lub innymi jak masz zamiar otrzymać jakiś kolor który jest w ofercie Bona niemożliwy do osiągnięcia. Można też użyć Bona Flow czy Traffic jak zostało z lakierowania podłogi czy parkietu w mieszkaniu.Może być i Bona Novia. Do mebli wystarczy . B.Klimkiewicz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka