Dodaj do ulubionych

Toyota Yaris benzyna 1.0 gaśnie silnik

22.01.15, 23:39
Posiadam od nowości (w lutym 6 lat) Toyotę Yaris z silnikiem 1.0 z polskiego salonu. Auto serwisowane w ASO w mieście wojewódzkim na K. Od nowości wymieniany olej Castrol co około 15.000km. Tankowane w 99% na BP, Statoil lub Shell. Obecnie ma na liczniku ponad 162.000km przebiegu. We wrześniu auto raz mi zgasło przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, zbagatelizowałem to gdyż do tej pory auto "śmigało" bez żadnych problemów. W październiku już dwa-trzy razy, a w listopadzie już dobrych kilka razy, w grudniu częściej. Wygląda to tak, że np. po uruchomieniu silnika pierwszy raz danego dnia, względnie po pracy (jest zatem zimny go stoi ponad 8 godzin) - przejadę dosłownie kilka (3-5) kilometrów i gdy muszę zwolnić (przed rondem, przed pasami gdy ktoś przechodzi, przed skrzyżowaniem) już przy hamowaniu - sprzęgło, hamulec auto samo gaśnie gdy na wolne obroty schodzi, tak jakby (używam potocznego języka) nie trzymał obrotów na biegu jałowym. Przy wymianie oleju - koniec grudnia/początek stycznia opisałem problem i stwierdzono w ASO, że trzeba dokonać czyszczenia przepustnicy (za co uiściłem około czterech stów), po dwóch dniach auto znowu zgasło, pojechałem ponownie, wymienili mi świece (DENSO) niby na dwóch było coś ciemnego - być może były wadliwe, ok zapłaciłem ponad sześćdziesiąt zł. Po trzech dniach auto mi znowu zgasło, no to mi powiedzieli, że prawdopodobnie zatankowałem gdzieś "gorsze" paliwo i abym teraz zalał lepsze 98 i wlał ulepszacz. Nigdy nic się nie działo, a obecnie z różną częstotliwością auto mi gaśnie, czasem dwa razy w ciągu dnia, czasem raz na 3-4 dni. Raz nawet zgasło po przejechaniu 25km, więc nie był zimny silnik (tak samo zwalniałem przed rondem o ile dobrze pamiętam). Czy spotkał się może ktoś z podobnym problemem?
Obserwuj wątek
  • m.agda.m Re: Toyota Yaris benzyna 1.0 gaśnie silnik 25.09.15, 18:01
   Witam, mój ojciec ma podobny problem tzn. auto jedzie po paru km gasnie i nie mozna odpalić go. Po przeczekaniu 10-15 min odpala i znów to samo. Komputer nic nie wykazuje, żadnych błędów, mechanicy rozkładają ręce nikt nic nie wie co mu jest.
  • m.agda.m Re: Toyota Yaris benzyna 1.0 gaśnie silnik 25.09.15, 18:02
   Czy wiesz co było Twojej Yaris?
  • bigollini Re: Toyota Yaris benzyna 1.0 gaśnie silnik 02.11.15, 07:17
   Może warto skonsultować się jeszcze z jakimś innym serwisem i zrobić jakiś generalny przegląd. Może to coś pomoże. U mnie sprawdza się serwis Euromaster, jak jest jakiś problem to się tam wybieram i diagnoza w 99% jest trafna wink Warsztaty mają w całej Polsce, więc pewnie znajdzie się jakiś i koło ciebie smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka