Dodaj do ulubionych

Gdzie należy się udać po kupnie auta?

04.06.18, 16:04
Podpisuję umowę zabieram wszystkie dokumenty i ......
Muszę udać się do urzędu w mieście gdzie kupiłem auto ?
Czy od razu wracam do swojego miasta i tam załatwiam wszystkie formalności ?
Obserwuj wątek
  • tapatik Re: Gdzie należy się udać po kupnie auta? 17.06.18, 13:34
   Wracasz do swojego miasta, w mieście sprzedającego nic nie musisz załatwiać.

   Jedziesz do urzędu skarbowego w swoim mieście i płacisz podatek. No chyba, że samochód kupiony na fakturę VAT lub VAT-marża (z autokomisu), to wtedy nie musisz płacić podatku.
   Potem urząd miejski wydział komunikacji (albo inny urząd jeśli mieszkasz poza miastem), najpierw dostajesz tablice i tak zwany miękki dowód rejestracyjny, po około 2 tygodniach normalny dowód.
   Jeśli samochód jest z tej samej gminy to możesz zostawić stare tablice, zawsze to parę złotych w kieszeni zostaje.
   Sprawdź termin badań technicznych samochodu i termin ubezpieczenia OC. Kiedyś było tak, że w dniu rejestracji trzeba było natychmiast wykupić ubezpieczenie OC, obecnie możesz jeździć na OC poprzedniego właściciela, ale trzeba pilnować kiedy się skończy i kilka dni przed wykupić na siebie, a stare wypowiedzieć. No chyba, że stary ubezpieczyciel ci pasuje.
   Ubezpieczenie dobrze jest załatwiać w firmie, która obsługuje różnych ubezpieczycieli, bo masz różne oferty, no i takie biuro z reguły wie co robić, aby wszystkiego dopilnować.
   Przypominam też, że jeśli sobie zamontujesz gaz albo hak to musisz ten fakt zgłosić do urzędu w ciągu 2 tygodni, bo inaczej będą problemy przy badaniach technicznych.
   Jeżeli w samochodzie już jest gaz albo hak, to ten fakt musi być odnotowany w dowodzie rejestracyjnym, a przy gazie powinieneś jeszcze od sprzedającego dostać homologację na butlę z gazem. Butla z gazem ma homologację na 10 lat (może być wcześniejsza od daty zainstalowania gazu), po 10 latach albo wymiana butli albo badania techniczne.

   Szerokiej drogi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka