Dodaj do ulubionych

KURSY DLA AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH

13.06.10, 21:41
POMOCY, ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA FINANSÓW KAŻDA OSOBA WYKONUJĄCA
CZYNNOŚCI AGENCYJNE POWINNA AKTUALIZOWAĆ SWOJĄ WIEDZĘ TZN, ODBYWAĆ SZKOLENIA
CO TRZY LATA, DOKŁADNIE ROZPORZĄDZENIE OKREŚLA TEMATY I LICZBĘ GODZIN, W MOIM
PRZYPADKU KLASYCZNIE 50H. FIRMA UBEZPIECZENIOWA Z KTÓRĄ WSPÓŁPRACUJĘ TAKISZ
SZKOLEŃ NIE ZAPEWNI BO NIE MA UPRAWNIEŃ CHOĆBY DO WYSTAWIENIA MI CERTYFIKATU Z
ODBYTEGO SZKOLENIA. CZY KTOŚ POMOŻE JAK NAJŁATWIEJ I NAJTANIEJ ODBĘBNIĆ TEN
OBOWIĄZEK.MOŻE KTOŚ JUŻ JEST PO. DODAM , ŻE W PODOBNEJ SYTUACJI JEST
KILKUDZIESIĘCIU MOICH ZNAJOMYCH Z PRACY.W POLSCE TYSIĄCE.DZIĘKI ZA POMOC
Obserwuj wątek
    • andrzejto1 Sugeruję zmianę firmy 20.06.10, 22:49
      Jeśli firma nie jest w stanie zapewnić swoim agentom takich kursów, to należy
      się zastanowić co to za partyzantka jest...

I sugeruję zmianę, bo przyszłości w czymś takim nie widzę...
      • fajny.andzia123 Re: Sugeruję zmianę firmy dalej proszę o sugestie 30.06.10, 21:20
        firma to ja, jako agent prowadzędziałalność gosp., z firmąubezp. tylko
        współpracuje, firma ub. nie jest firmą szkoleniową więc nie ma uprawnień do
        wystawienia chociażby certyfikatu który muszę posiadać na wypadek kontroli.
        myślę , że takich osób jak ja są w polsce tysiące i chciałabym wiedzieć jak
        rozwiązują ten problem
        • vispar Re: Sugeruję zmianę firmy dalej proszę o sugestie 01.08.10, 23:43
          Nie bardzo rozumiem pytanie. O jakie szkolenie dokładnie Ci chodzi? Z tego co
          wiem wszystkie TU organizują szkolenia produktowe (48h) dla swojej sieci
          agencyjnej. I wystawiają zaświadczenia, które później idą do KNF razem z umową
          agencyjną.

Podpisywałem umowę z 5 TU w tym roku, więc informacja jest świeża...
          • fajny.andzia123 Re: Sugeruję zmianę firmy dalej proszę o sugestie 06.09.10, 22:20
            czytałeś ustawę o pośrednictwie ubezpieczeniowym. małokto wie ale tam pisze czarno na białym że każda osoba prowadząca działalność agencyjną ma się szkolić co trzy lata. rozp. ministra finansów z dnia 4 lipca 2004 roku określa liczb ę godzin i tematy tych szkoleń. zdziwiony? tak jest. w razie kontroli knf tracisz licencję jak nie będziesz mieć tych szkoleń. więc ja się pytam gdzie je zrobić, w ustawie nawet pisze dokładnie jak i co ma zawierać certyfikat potwierdzający odbycie takiego szkolenia
            • vispar Re: Sugeruję zmianę firmy dalej proszę o sugestie 07.09.10, 01:18
              Przecież i w ustawie i w rozporządzeniu wszystko jest napisane. Kto szkoli, jaki jest zakres, kto potwierdza odbycie szkolenia i w jaki sposób. Co tu jest niejasne?

Są to dokładnie te same szkolenia, które przechodzisz rozpoczynając działalność agencyjną. Też są zakończone egzaminem i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu.

Może przeczytaj jeszcze raz ustawę i rozporządzenie - tam jest wszystko opisane...
              • fajny.andzia123 Re: Sugeruję zmianę firmy dalej proszę o sugestie 07.09.10, 14:23
                ja pracuję już 10 lat w tej samej firmie. nie chodzi o szkolenie które odbywasz na początku żeby mieć licencję ale nowe skrócone do 50 godzin trzeba robić co trzy lata . oto przepis
                Sejm na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2005 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym oraz niektórych innych ustaw.
                Nowelizacja ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym weszła w życie, z pewnymi wyjątkami, po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
                Zmieniona treść ustawy dotyczy, między innymi, obowiązków informacyjnych i szkoleniowych agentów ubezpieczeniowych oraz brokerów
                Przepis art. 4c. wprowadza obowiązek odbycia przez osoby fizyczne raz na trzy lata szkolenia zawodowego.
                Szkolenie zawodowe polega na odbyciu odpowiedniej liczby godzin zajęć i jest zakończone wydaniem przez podmiot przeprowadzający szkolenie dokumentu, poświadczającego odbycie szkolenia.
                Szczegóły szkoleń określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2005 r. w sprawie przeprowadzania szkoleń zawodowych osób wykonujących czynności agencyjne lub czynności brokerskie ( Dz. U. Nr 125, poz. 1051 ).

Należy mieć na uwadze, że w przypadku agentów wykonujących czynności agencyjne, jako osoba fizyczna, powyższy obowiązek szkoleniowy też ich dotyczy, niezależnie od obowiązku odbycia szkolenia przeprowadzonego przez zakład ubezpieczeń i zakończonego zdanym egzaminem.

Niezależnie od obowiązków szkoleniowych w zakresie doskonalenia wiedzy trzeba pamiętać, iż zmiany został także zakres szkoleń dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych.
                Zmiany powyższe wprowadziło rozporządzenie Ministra Finansów Finansów dnia 7 lipca 2005 r. w sprawie minimalnego zakresu szkolenia osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminu i trybu jego przeprowadzania ( Dz. U. Nr 125, poz. 1053 ).

tylko ja pytam gdzie te szkolenie zrobić. firma w której pracuję twierdzi, że nie jest firma szkoleniową i nie może wystawić stosownego certyfikatu. trzeba szukać samemu. owszem złozono nam propozycję za ponad 8 tys. zł i to juz po dofinansowaniu przez ue. zgroza. nie wiem co robić i moi koledzy po fachu też

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka