Dodaj do ulubionych

Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar?

15.06.10, 15:32
Witam,
Zastanawiam się nad zabezpieczeniem swojej emerytury. Nie jestem przekonany do
różnego rodzaju ubezpieczeń w stylu np. Allianz. Czy sądzicie, że oszczędzanie
w postaci funduszy inwestycyjnych AXA jest sensowne? Czy szukać czegoś
jeszcze? Jak zabezpieczacie swoją emeryturę? Mnie zależy na wygodzie:
chciałbym móc wpłacać co miesiąc jakąś ustaloną kwotę i ktoś już będzie dbał o
to. smile Dzięki za wszelkie uwagi! Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • z17 Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 15.06.10, 20:10
      Axa to też ubezpieczenie z wieloletnim programem inwestycyjnym. Po co płacić
      dodatkowe prowizje i blokować kasę na lata? Co to daje w zamian? Moim zdaniem
      nic (konwersje bez belkowego są dostępne w wielu innych produktach).

Oszczędzając na emeryturę musisz pomyśleć o dwóch rzeczach:

(1) o nagromadzeniu jak największej sumy pieniędzy - i tutaj polecam
      oszczędzanie BEZ żadnego ubezpieczyciela w tle. Sposób sobie wybierz sam - od
      lokaty bankowej, poprzez obligacje skarbu państwa i różne fundusze inwestycyjne,
      aż po samodzielną grę na giełdzie.

(2) o tym, jak to sobie później wypłacić - i tu ubezpieczyciel może się przydać,
      bo jakoś trzeba będzie zagospodarować te pieniądze, a nikt z góry nie wie, ile
      jeszcze pożyje. Dlatego produkt z rentą dożywotnią o z góry zagwarantowanym
      współczynniku wypłat z kapitału jest ok. Mam starą polisę AL, która to daje -
      polisa ta kapitałowo jest gówno warta i pieniędzy żadnych nie przyniesie, ale
      zapewnia korzystne wartości wypłat z kapitału. Przed jej zapadalnością wsadzę na
      nią dodatkowe środki zaoszczędzone gdzie indziej i zażądam wypłaty renty
      dożywotniej, co będzie dla mnie b. korzystne.

I to cały plan emerytalny.
            • z17 Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 12.07.13, 20:04
              No, ale przecież to wcale nie musi być mbank (bynajmniej zresztą go nie polecam). Ofert IKE z funduszami inwestycyjnymi, proponowanych przez banki lub konkretne TFI jest od groma. Mały wybór funduszy nie jest wadą, zważywszy na stosunkowo niewielkie środki, jakie można wpakować na IKE (roczny limit 11.139 zł). Jeśli jest to dobre TFI np. Legg Mason czy Unikorona to szafa gra, gorzej gdy trafi się TFI herbu śmierdzące jajo, typu Idea czy Skarbiec. Tutaj klient musi być już po prostu świadomy (co zresztą też często zdaje się na nic, gdy niepostrzeżenie zmieni się kadra zarządzająca TFI - w końcu Skarbiec za czasów Konrada Łapińskiego był rewelacyjny, ale potem ten sobie odszedł i od końca 2008 r. zaczął lecieć w przepaść - obecnie znajduje się gdzieś na poziomie Rowu Mariańskiego).

Ja generalnie w ogóle odradzam IKE z funduszami inwestycyjnymi - zbyt duże ryzyko, zbyt duże wahania ceny jednostek, brak procentu składanego. Mam IKE Lokata w Getinie, oprocentowanie stałe 7,29% gwarantowane na 10 lat i święty anielski spokój.
    • paininthebass Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 16.06.10, 11:57
      Każdy fundusz inwestycyjny ma spore szanse na spełnienie oczekiwań. W ramach 3
      filaru wystarczy wybrać jeden z funduszy (w zależności od tolerancji na ryzyko,
      które notabene z wiekiem powinno się zmieniać - czytaj maleć) i tam zainwestować
      posiadane wolne środki. Zawsze można dokupywać jednostki funduszu, lub przesuwać
      je w obrębie "parasola".
      Najlepsze fundusze w 2009 zarobiły ponad 80% - pamiętać jednak należy, że
      fundusze akcyjne mogą notować gorsze okresy, chociaż przy inwestycji
      długoterminowej (jak w przypadku funduszu emerytalnego) ma to nieco mniejsze
      znaczenie.

--
      Ponad 83% zysku i brak opłatmanipulacyjnych
    • karolski4n AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 29.06.10, 14:59
      Wracając do tematu, jest sobie taki produkt jak Plan Inwestycyjny AXA
      (www.axa-polska.pl/navi/36591). W zasadzie jest to ubezpiecznie z
      inwestycją, ale... Jak zacząłem dokładnie to czytać, to okazuje się, że ta forma
      ubezpieczenia jest "pro forma", bo całość składki i tak jest inwestowana. Opłata
      za zarządzanie pozostałymi funduszami kapitałowymi to 2.25%, a po 10 latach
      1.25%. Do tego stała opłata za ryzyko jakies 5gr miesięcznie.

Co o tym sądzicie? Ma to ręce i nogi? A może jakieś inne, ukryte opłaty?
      Dzięki!
        • karolski4n Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 29.06.10, 16:18
          Różnica jest taka, że taki produkt proponuje mi doradca. Bedzie on rowniez
          doradzal, w jakie fundusze inwestowac. Gdybym ja sie znal na tym, rzeczywiscie
          sam bezposrednio bym kupowal. A ja jestem laikiem w tych sprawach. Ja chce po
          prostu odlozyc na emeryture pare groszy, placac co miesiac jakas kwote i sie
          dalej tym nie przejmowac. Widzisz jakas inna alternatywe dla takich osob jak ja?
          • axel40 Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 29.06.10, 17:15
            > Różnica jest taka, że taki produkt proponuje mi doradca
            Bo ma prowizję z tego,że ci sprzeda , arównie dobrze możesz kupic cos
            podobnego bez prowizji dla agenta

Bedzie on rowniez
            > doradzal, w jakie fundusze inwestowac.

A skąd wiesz ,że o się zna? Może czyta tyle samo co ty w prasie.A czy bierze
            odpowiedzialność za to doradzanie?
            Tylko w nielicznych wypadkach agent pozostaje z klientem."Doradztwo" znika wraz
            z podpisaniem umowy.Taka jest prawda.

Ja chce po
            > prostu odlozyc na emeryture pare groszy, placac co miesiac jakas kwote i sie
            > dalej tym nie przejmowac.

Jeśli mówimy o pieniądzach,które ciężko zarobiłeś to nie ma mowy o tym,żeby się
            niczyn nie przejmować bo decyzje musisz podjąć TY.
            Jeśli mówimy o dużych pieniądzach to możesz powierzyć to zawodowcom,ale za to
            trzeba im placić,również za porady,ale i tak decyzję ty podejmujesz.No chyba ,że
            lekko zarobileś i łatwo możesz stracić.

Widzisz jakas inna alternatywe dla takich osob jak ja
            > ?

Tak. To o czym pisałem we wcześniejszych postach.

• karolski4n Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 29.06.10, 17:59
              axel40 napisał:
              > Jeśli mówimy o pieniądzach,które ciężko zarobiłeś to nie ma mowy o tym,żeby się
              > niczyn nie przejmować bo decyzje musisz podjąć TY.

"Niczym sie nie przejmowac" rozumiem w tym kontekscie jako: nie musze byc
              specjalista od tego. Oczywiscie, ze to ja podejmuje decyzje. Ale jest ona
              podjeta na podstawie czyjejs (wiarygodnej) rekomendacji. To nie jest nic
              dziwnego. Stad plynie dalej wniosek, ze...

> Tak. To o czym pisałem we wcześniejszych postach.

... brak alternatywy. Bo zeby kupowac cos na wlasna reke MUSZE sie na tym znac.
              Co innego jest jak ktos kompetentny udzieli dobrej rady i bedzie tego pilnowal.
              Dlatego chyba wole ciut wiecej zaplacic, ale miec nadzieje, ze ktos bedzie na to
              spogladal od czasu do czasu.
              • axel40 Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 29.06.10, 18:25
                Dlatego chyba wole ciut wiecej zaplacic, ale miec nadzieje, ze ktos bedzie na to
                spogladal od czasu do czasu.

Będziesz miał TYLKO NADZIEJĘ smile

Jeśli planujesz oszczędzać 10,15 20 lat to wpłacając co miesiąc okresloną kwotę
                w fundusze to masz na kilka ładnych lat spokój z zaglądaniem na wyniki.Jeśli
                planujesz czegoś sie nauczyć w inwestowaniu można wykorzystać 2,3 proste
                narzędzia do okreslenia kierunku.
                Np. można na początek poczytać o inwestowaniu w dziale:Edukacja .Link na górze
                forum.
              • z17 karolski4n POBUDKA! 29.06.10, 21:26
                > Co innego jest jak ktos kompetentny udzieli dobrej rady i bedzie
                > tego pilnowal.

To jest absolutna ułuda! Nikt ci tego pilnował nie będzie. Chodzi wyłącznie o
                zgarnięcie prowizji od sprzedaży. Agent obieca wszelkie cuda na kiju, aby tylko
                zarobić. Opieka posprzedażna ogranicza się w najlepszym wypadku do przesyłania
                mailem "portfeli modelowych" lub prób wciskania kolejnych produktów. Czasami
                agent sam namawia do zerwania polisy, którą wcześniej wcisnął, bo rzekomo
                "przejrzał na oczy", a tak naprawdę proponuje inne podobne gówno, z którego chce
                zgarnąć kolejną prowizję. Jako klient private banking płaciłem ciężkie pieniądze
                za doradztwo inwestycyjne, które okazało się również wyłącznie SPRZEDAŻĄ
                produktów, z korzyścią głównie dla banku, a nie dla klienta. Tak grają
                najwięksi. Cóż dopiero mówić o żałosnej drobnicy, żyjącej wyłącznie z prowizji,
                zajmującej się wciskaniem axy, aegona, skandii, bolera, superkapitału, strategii
                lwa, planu na życie i innych bliźniaczo podobnych do siebie shitów. Jeśli
                wierzysz w kompetencje tych ludków, to zapisz się od razu do klubu miłośników
                UFO, strzyg i wilkołaków, ewentualnie Towarzystwa Płaskiej Ziemi.
                  • z17 Re: karolski4n POBUDKA! 30.06.10, 16:48
                    Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Załóż sobie IKE w banku gdzie masz konto osobiste,
                    wybierz opcję fundusze inwestycyjne i regularnie wpłacaj co miesiąc na fundusz
                    akcji w ramach IKE. Limit miesięczny wpłat to prawie 900 zł - chyba
                    wystarczający? Nie ponosisz żadnych szalbierczych prowizji i opłat, a pieniądze
                    możesz wyjąć kiedy chcesz, tyle tylko że wtedy zapłacisz podatek Belki.
                    Inwestując regularnie co miesiąc uśredniasz ewentualne górki i dołki na giełdzie.
                    • tomekjot Re: karolski4n POBUDKA! 28.11.10, 14:51
                      Równie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiejś platformy funduszy inwestycyjnych, chociażby na gazeta.pl czy mBank. Ich zaleta jest możliwość nabywania funduszy bez opłat. IKE jest dobre bo wymusza dyscypline i nie pozwala wypłacić wcześniej pieniędzy

-
                      inwestycjenaemeryture.blogspot.com/
            • black-sandra Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 17.02.11, 09:06

>
              > A skąd wiesz ,że o się zna? Może czyta tyle samo co ty w prasie.A czy bierze
              > odpowiedzialność za to doradzanie?
              > Tylko w nielicznych wypadkach agent pozostaje z klientem."Doradztwo" znika wraz
              > z podpisaniem umowy.Taka jest prawda.
              >
              > Jesli on sie nie bedzie znal to sa fachowcy w firmie ktorzy sie tym zajmuja i jesli klient wyrazi zgode za zaopiekowanie sie jego finansami oni za niego beda robic wszystkie konwersje kwestia obgadania wszystkiego i nic wiecej . Ogolnie pomysl z inwestowaniem na pozniesza emeryture uwazam za bardzo dobry zwracajac uwage jaka moglibysmy miec ta emeryture dzis liczac tylko na ZUS . Druga sprawa to z tego co wiem nie musisz wplacac pieniedzy przez 10 lat , wystarczy tylko 6 natomiast przez kolejne 4 wplacasz lub nie , nie ma juz takiego przymusu , ale tez ich nie wyplacasz z racji jeszcze na maly zysk i strate jaka bys poniosl przy wyplacie .

Kotos tutaj wspomnial o oszczedzaniu w lokatach bankowych - bzdura . Na taki procent jaki daja banki niewiele by mozna bylo odlozyc na te starosc poza tym banki nie posiadaja masy upadlosciowej i w razie W tracimy wszystko , natomiast FI mase upadosciowa maja i gwarancje KNF ze nasza kasa nie wyparuje .
              Pozdrawiam .

>
                • black-sandra Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 17.02.11, 14:39
                  axel40 napisał:

> A czy pani Sandra wie co to BFG? Pani to świeżo po szkoleniu w sprzedaży fundus
                  > zy?
                  > A stwierdzenie o lokatach bankowych i upadłości banków to totalna bzdura.
                  > Polecam lekturę na dobry początek:
                  > www.bfg.pl/?m_id=668

Wielkie dzieki za wyczerpujaca lekture ( czlowiek cale zycie sie uczy ) i tak dla sprostowania tylko - nie jestem agentem ubezpieczeniowym a tym samym nie odbylam zadnego szkolenia , tak troszke od jakiegos czasu zaczelam sie tym interesowac , co nie zmienia to faktu ,ze bardziej oplacalna lokata na pozniejsza starosc jest FUNDUSZ niz jakakolwiek LOKATA BANKOWA ,,,,,

Pozdrawiam ...smile)
              • z17 Re: AXA c.d.: Plan Inwestycyjny AXA 18.02.11, 01:26
                black-sandra napisała:

> Jesli on sie nie bedzie znal to sa fachowcy w firmie ktorzy sie tym zajmuja i jesli klient
                > wyrazi zgode za zaopiekowanie sie jego finansami oni za niego beda robic wszystkie
                > konwersje kwestia obgadania wszystkiego i nic wiecej .

Sandruniu.... skąd zaczerpnęłaś te mądrości? Niestety (a może stety...) rażąco odbiegają one od znanej nam praktyki działania tych firm.
    • finansowyprzekrent Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 05.11.10, 11:19
      wycofac się możesz ale kase tracisz. Z tego co pamietam z umowy to wynika ze rozwiazujac umowę po roku czy dwóch kasa na 0 , teraz to tylko przepękać kolejny rok i wtedy mozna chociaż odzyskać jakas cześć. Byłam w 3 filarze w PZU i udało mi się odzyskać po 5 latach gołą kwotę bez odsetek, ale znajoma była w innej ubecpieczalni i to z 10 lat i tylko odzyskała jakieś 30%. Wszystko zależy co masz w umowie.

Tak anprawde to 3 filar jest inwestycją tylko dobrą dla agentów oni maja z tego pensje a ty niestety nic. Lepiej jest zabiezpieczyć swoje pieniadze inaczej
      Ja np. mam na lokatach i jestem zadowolna. I plusem jest to ze jesli cos mi sie stanie czy komus z rodziny mam dostęp do tych pieniedzy. A tu przy 3 filarze usłyszałam sorry ale jak sie ma coś przytrafić to ubezpieczenie na zycie smile smieszne
        • z17 Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 28.01.11, 21:50
          Hmmm, przyznam się że nawet nie wiem jak to skomentować. Chyba zal.pl byłby odpowiedni. Cóż za durnowata wypowiedź! Wszyscy wiedzą, że jesteś agentem PZU. A produkty tej firmy mamy na forum dawno rozpracowane, włącznie z wtórnym, staroświeckim i nieatrakcyjnym Planem na Życie, który starasz się tu chyłkiem zareklamować.

Ps. Naprawdę nie mam wielkiej satysfakcji w topieniu akwizytorów ubezpieczeń, ale los stawia mi ich wciąż na drodze. Ostatnio znów zadzwonił mi na komórkę jeden taki młody napalony, grzecznie próbowałem odmówić i dałem wyraźnie znać, że mam sporą wiedzę, ale cóż... Rekin finansjery nie spostrzegł nawet że rozmawia z wielorybem. Więc niebawem zostanie zgnieciony. Ciekawe czy coś zrozumie - zazwyczaj niestety nie rozumieją nic, zupełnie jak w starych komediach Woodego Allena, gdy ten rozmawiał z puszczalskimi pannami pustakami o sensie życia wink
      • black-sandra Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 17.02.11, 17:15
        finansowyprzekrent napisał
        >
        > Tak anprawde to 3 filar jest inwestycją tylko dobrą dla agentów oni maja z tego
        > pensje a ty niestety nic. Lepiej jest zabiezpieczyć swoje pieniadze inaczej
        > Ja np. mam na lokatach i jestem zadowolna. I plusem jest to ze jesli cos mi sie
        > stanie czy komus z rodziny mam dostęp do tych pieniedzy. A tu przy 3 filarze
        > usłyszałam sorry ale jak sie ma coś przytrafić to ubezpieczenie na zycie smile smi
        > eszne

Jejku - czy Wy w ogole wiecie co to znaczy oszczedzanie na starosc?? - chyba raczej nie . Jesli sie inwestuje w FI to trzeba se zdawac sprawe z tego ze to jest inwestycja dlugoterminowa a to dlatego tak sie dzieje ze np. akcje dzisiaj stoja dobrze i osiagamy duzy zysk w kolejnym roku may zysk niewielki a jeszcze kolejny moze nam przyniesc starty . A Wy chcielibyscie juz po 2 latach miec wielkie pieniadze . Nastepna sprawa to jesli oszczedzamy to pieniedzy nie wyplacamy ! Jesli natomiast wiemy ze w kazdej chwili bedziemy potrzebowac jakiejs gotowki to zakladamy dodatkowe konto przy funduszu lub tez lokujemy w banku pieniazki i mozemy wyplacac do woli az nam sie w koncu wyczerpia i nici z oszczedzania . Nikt przeciez nam nie kaze miec kasy tylko w jednym funduszu lub jednym banku , nawet lepiej dla nas jak mamy wiecej mozliwosci .
        • z17 Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 12.07.13, 20:22
          black-sandra napisała:

> Jejku - czy Wy w ogole wiecie co to znaczy oszczedzanie na starosc??

Wiemy. To jest odwrotność tego, co Ty proponujesz.

> Jesli sie inwestuje w FI to trzeba se zdawac sprawe z tego ze to jest inwestycja
          > dlugoterminowa a to dlatego tak sie dzieje ze np. akcje dzisiaj stoja dobrze i osiagamy duzy > zysk w kolejnym roku may zysk niewielki a jeszcze kolejny moze nam przyniesc straty .

No, istna krynica mądrości. Napisz jeszcze, co w przypadku, gdy ten rok ze stratami trafi się w chwili, gdy chcemy przejść na emeryturę. Taka replika 2008 roku na przykład i pierdolnięcie w dół o 50%. Co wtedy robi mądra Sandrunia? Czeka 10 lat na odbicie będąc w wieku emerytalnym?

> A Wy chcielibyscie juz po 2 latach miec wielkie pieniadze.

Chcielibyśmy tylko nie mieć straty spowodowanej opłacaniem ubezpieczeniowych hien takich jak Ty (choć się tego wypierasz i nie chcesz przyznać).

> Nastepna sprawa to jesli oszczedzamy to pieniedzy nie wyplacamy
          > ! Jesli natomiast wiemy ze w kazdej chwili bedziemy potrzebowac jakiejs gotowki
          > to zakladamy dodatkowe konto przy funduszu lub tez lokujemy w banku pieniazki
          > i mozemy wyplacac do woli az nam sie w koncu wyczerpia i nici z oszczedzania .
          > Nikt przeciez nam nie kaze miec kasy tylko w jednym funduszu lub jednym banku ,
          > nawet lepiej dla nas jak mamy wiecej mozliwosci .

Mhm, proponuję Nobla z ekonomii dla tej Pani. Sam bym tego nie wymyślił buahahaha!
    • hiekws Re: Fundusze inwestycyjne AXA jako 3 filar? 23.12.14, 02:23
      Każdy chciałby nie martwić się o jutro , nie martwić się o swoje pieniądze, o swoją przyszłość i o przyszłość swoich dzieci.

Chciałbym napisać kilka kwesti, które pozwolą państwu wybrać najlepszy sposób oszczędzania

1. ZUS odpowiadający za emerytury jest zadłużoną instytucją, której m.in prezes mówił o tym aby ludzie odkładali dodatkowo. Oraz szef rady nadzorczej ZUS-u powiedział publicznie ,że tam nie ma pieniędzy: golden-line.com.pl/zus-wydal-nielegalnie-pieniadze/

2. Polisy inwestycyjne z funduszem kapitałowym to chyba największe finansowe oszustwo trwające ponad 15 lat. Dziś można odzyskać pieniądze nawet z 1998r z upadłej polisy lub zerwanej przez nas. Wyroki sądów są już w sprawie funduszy inwestycyjnych jednolite. Z ponad 13- tu TU można odzyskać środki
      Aby dowiedzieć się więcej o łamiących prawo polisach proszę wejść na stronę totalfreedom.pl/pomoc/odzyskaj-pieniadze-polis/
      Po sprawie wygranej przeciwko Generali: twojakasa.com.pl/finanse/po-sprawie-przeciwko-generali/
      ponad 50 mln zł kary dla firm oferujących polisy inwestycyjne:
      twojakasa.com.pl/finanse/ponad-50-mln-kary-dla-firm-oferujacych-polisy-inwestycyjne/
      Inwestycja w grunty w porównaniu do inwestycji w polisy inwestycje-grunty.pl/polisy-inwestycyne-inwestycja-grunty/

3. Jeśli chodzi o banki trzymając tam pieniądze tracimy je non stop z powodu inflacji , a poza tym system bankowy upada i musi upaść, bo nie można spłacać długu poprzez inflację, czyli drukować w nieskończoność banknotów.
      Więcej tu: golden-line.com.pl/system-bankowy-sie-rozpada/

Najbezpieczniejsze formy lokowania majątku są to grunty inwestycyjne i metale szlachetne

Najlepsze formy oszczędzania: twojakasa.com.pl/finanse/najlepsze-formy-oszczedzania/

Polecam zacząć dzielić majątek tak jak na poniższej stronie:
      golden-line.com.pl/rezerwa-gotowkowa/

Pamiętajmy grunty nie dają nam takiej płynności jak kruszce , bo je możemy w każdej chwili zamienić na gotówkę.
      Zakup metali szlachetnych tutaj:
      golden-line.com.pl/zakup_metali-szlachetnych

***Uwaga***

Potrzebujesz pilnie pieniędzy lub znasz kogoś kto chce zarobić w jeden dzień ( jednorazowo ) nawet ponad 1000 zł bez wkładu własnego i polecania.
      lub pilnie potrzebuje np. gotówki to prześlij mu tę stronę: twojakasa.com.pl/darmowa
      Takie możliwości daje branża finansowa i jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w Polsce przez internet. Jeśli twój klient nie może spłacić dlugu to wyślij mu ten sposób, a dodatkowo możesz na tym zarabiać!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka