Dodaj do ulubionych

jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka?

25.09.11, 11:17
szukam jakiegoś produktu bankowego/funduszu gdzie mozna wplacac dlugoletnio pieniadze na dobry start dla dziecka.
kompletnie nie znam sie na finansach (sama mam jakis plan akcyjny z axa, po 200zl/mc na jakies 20 lat)- nie wiem czy lepiej akcje czy cos zrownowazonego.
chcialabym, zeby byla mozliwosc wplat roznych kwot (nadwyzek poza stala kwota ok 100-150zl), male oplaty i prowizje i realne szanse na pomnozenie kapitalu a nie pozarcie wszystkiego przez inflacje przez jakies 20-25 lat
Obserwuj wątek
  • axel40 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 25.09.11, 13:40
   Do osiągnięcia celu jaki sobie wyznaczyłaś trzeba wyszukać produkt który będzie dostepny za małe pieniądze,więc trzeba korzystac z internetu.
   Bardzo duża ilości różnych funduszy jest dostepna w mBanku czy Multibanku.
   www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/
   multibank.pl/dla_ciebie/centrum_oszczedzania
   Są jeszcze oczywiście jeszcze inne platformy oferujące nabycie jednostek funduszy za free,ale wszyscy mają w swojej ofercie prawie takie same fundusze.
   Ja ,bez zadnej reklamy korzystam od wielu lat z mBanku gdzie mam bezpłatne konto osobiste i korzystam z różnego rodzaju ofert,w tym z bezpłatnego korzystania z nabywania jednostek funduszy.

   Aby rozsądnie wykorzystać zainwestowane pieniądze dla dziecka z przeznaczeniem na wykorzystanie w późniejszym terminie na różne cele musi to być produkt czysto inwestycyjny,więc odpada więc wszelkiego rodzaju mieszanki z ubezpieczeniem.
   Jeśli chcesz wpłacać bez zmuszania cię do regularnego wpłacania określonych kwot,nawet jeśli istnieje mozliwość zawieszenia na pewien czas wpłat, nalezy unikać programów oszczędnościowych oferowanych przez różne firmy.
   Możesz przecież stracić na dłuższy czas pracę, ulec wypadkowi,zostać sam ,czego ci nie życzę oczywiście ,ale trzeba brac wszystko pod uwagę.
   Możesz sobie sama stworzyć tak iprogram bez zobowiązań,ale wymagający od ciebie dyscypliny inwestycyjnej-musisz regularnie wpłacać jeśli będzie cię na to stać i nie ruszać tych pieniędzy na inne cele niż są przeznaczone,chyba ,że zmusi cię do tego sytuacja życiowa,ale to będzie twój wybór i decyzja.
   Wybierając inwestycję i chęć zysku w perspektywie 20-25 lat ,choć nic na giełdzie nie jest pewne ,dane historyczne pokazują jak dotychczas,że najbardziej opłacalną inwestycją są akcje.Jesli nie znasz się jak piszesz na finansach wybierz fundusz inwestycyjny z akcjami w portfelu. Jaki wybrać? Temat rzeka.Jesli temat cię zainteresował to z pewnością Z17 ,czy ja ,albo Arfer ,czy inni ludzie z forum pomogą ci.Możesz tutaj liczyć,że nikt kitu ci nie wcisnie i uchroni przed naciągaczami. Jeśli zdecydujesz się na korespondencję na priva z jakimś przedstawicielem raczej konsultuj się na forum.

   Jeśli teraz jak jest źle na giełdzie i nie bałabyś się inwestować systematycznie to FAkcji jest dla ciebie,w przeciwnym razie aby spokojnie spać musisz stale szukać dobrych lokat bankowych,które pokryją tylko inflację.
   Twoje pieniądz i twój wybór.To jest tylko forum.
   Jeśli chcesz skorzystać z porady doradcy to tylko z takiego,który za to weźmie pieniądze.Raczej nie polecam tych za darmo.Sprzedadzą ci cos za co mają największą prowizję.Możesz oczywiście trafić na wyjątek ,ale trafi ci się to jak ślepej kurze ziarnko.
   pozdr........
   pozdr......
   • tomekjot Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 25.09.11, 20:54
    Zgadzam sie z poprzednim wpisem, jeśli coś można dopowiedzieć to radze skorzystać z porównywarki i osunąć z listy te wyceniane w USD albo EUR

    www.money.pl/fundusze/porownanie/krajowe;-;papierow;dluznych,-2.html
    Na uwagę zasługuje np.:

    www.money.pl/fundusze/archiwum/fundusze/#frm
    zaleta jest inwestowanie środków w papiery wielu emitentów, w tym firm prywatnych. Ostatnie wydarzenia wyraźnie wskazują, że obligacje skarbu państwa wcale nie są takie bezpieczne.
  • abrowarska Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 29.09.11, 14:48
   Polecam Superfundusz COMPENSA, wpłaty min.150/msc, na okres długoletni, nawet do 25 lat(chociaż może być dłużej bo tutaj nie ma daty zakończenia), w tym ubezpieczenie nnw na 5000, można robić wpłaty dodatkowe-1000 i więcej. Dziecko musi mieć ukończone 6 miesięcy aby można było założyć mu taki fundusz.Oprocentowanie ok.10%(nieoficjalnie mówi się nawet o 14).Przez 2 lata nie można zrezygnować i wyciągnąć pieniędzy(po 2 latach też kokosów jeszczed nie ma), za to można sobie zawieszać opłacanie składek.Druga opcja to Superfundusz Plus-ale tutaj min. wpłata to 500/msc.
   Polecam!
  • eryk2 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 28.11.11, 19:48
   (sama mam jakis plan akcyjny z axa, po 200
   > zl/mc na jakies 20 lat)-
   a n
   > ie pozarcie wszystkiego przez inflacje przez jakies 20-25 lat


   To już jest Pani ofiarą akwizytorów pt. domokrążcy AXA z planami inwestycyjnymi... Wyrazy współczucia - ja straciłem przez nich wszystko...
   • white_eagle83 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 11.11.12, 12:02
    Mam pytanie do osób tutaj obeznanych...

    od 2,5 roku odkładam dla dziecka pieniążki wykupując jednostki funduszu Leeg Mason. syn ma dopiero 3 latka wiec jest jeszcze sporo czasu. Z tąd moje pytanie Czy warto na jakiś czas poprzestać na tym i nie ładować pieniedzy w ten fundusz i skupić sie może na tej lokacie w skbanku?? Nie mogę sobie pozwolić aby wpłacać i tu i tu, albo wycofać pieniądze z tego funduszu i w całości wplacic na tą lokate i co miesiąc wpłacać przez 2-3 lata ??

    Z góry dzieki za każda sugestie
    • z17 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 11.11.12, 12:37
     Trudne pytanie. Legg Mason Akcji (bo chyba o ten fundusz chodzi?) to jeden z lepszych funduszy akcyjnych, więc generalnie wybór dobry. Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kroczącą obniżkę stóp procentowych, więc wysokie oprocentowanie lokat w dłuższej perspektywie się nie utrzyma. Również tych długoterminowych lokat w sk banku, które mają zmienne oprocentowanie.

     Według pradawnych reguł książkowych przy horyzoncie czasowym oszczędzania 15 lat , najlepiej pakować pieniądze w akcje. Ale życie wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, realia na giełdach są dynamicznie zmienne i nikt już niczego nie gwarantuje. Moim zdaniem , najważniejsze to to, aby nie być uwiązanym jakąś wieloletnią umową i móc na bieżąco reagować na sytuację rynkową.

     Osobiście w zakresie bezpiecznego oszczędzania preferuję obecnie krótkoterminowe lokaty (2-6 miesięcy), których promocyjne oferty w różnych bankach wynajduję dzięki kilku blogerom. Jest z tym trochę mitręgi, zwłaszcza, że wielokrotnie są warunki dodatkowe typu założenie konta (które potem trzeba likwidować) albo przyprowadzenie od razu drugiej osoby z lokatą (zakładam na członków rodziny), i tak dalej, ale per saldo mi się to opłaca, bo nie schodzę z oprocentowaniem poniżej 7% brutto.

     Sama musisz pokombinować, na tak stawiane pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi.
      • stokrotka2465 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 17.11.12, 14:35
       Witam, powiem szczerze, że niektóre opinie moich poprzedników są niebywałe i chciałoby się odpisać na większość ale pozostanę przy głównym wątku. Jednakże tylko nadmienię dla jasności, że jak się przed chwilą dowiedziałam należę do tych "domokrążców" - co w efekcie bardzo mnie rozbawiło, ale do rzeczy.
       Produktów inwestycyjnych jest dziś tysiące, jedne lepsze, drugie mniej... Jeśli Pani celem jest zabezpieczenie przyszłości dla własnego dziecka, proszę wybrać okres inwestycyjny najlepiej 10 letni, później zawsze może go Pani wydłużyć, ale wtedy już nie jest Pani ograniczona umową więc i dostęp jest łatwiejszy. Ktoś dobrze wcześniej nadmienił, że rynek, giełda nie jest stabilna wręcz zmienna, zgadza się to już nie te czasy kiedy zawsze było się na plus jednakże nigdy i proszę to zapamiętać żaden fundusz nic nikomu nie zagwarantuje! Gwarancje mamy w innych produktach, jednak te dają możliwości, ogromne możliwości zbudowania kapitału, a lokata ma inne zastosowanie. Poza tym w funduszach nie musi się Pani obawiać o inflacje i dodatkowo takie produkty zazwyczaj są bardzo elastyczne, jeśli chodzi o podwyższanie składki, zawieszanie, czy częściowe wykupy.
       Można by wiele napisać, ale w razie zainteresowania chętnie coś doradzę. Pozdrawiam
  • hiekws Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 23.12.14, 02:33
   Każdy chciałby nie martwić się o jutro , nie martwić się o swoje pieniądze, o swoją przyszłość i o przyszłość swoich dzieci.

   Chciałbym napisać kilka kwesti, które pozwolą państwu wybrać najlepszy sposób oszczędzania

   1. ZUS odpowiadający za emerytury jest zadłużoną instytucją, której m.in prezes mówił o tym aby ludzie odkładali dodatkowo. Oraz szef rady nadzorczej ZUS-u powiedział publicznie ,że tam nie ma pieniędzy: golden-line.com.pl/zus-wydal-nielegalnie-pieniadze/

   2. Polisy inwestycyjne z funduszem kapitałowym to chyba największe finansowe oszustwo trwające ponad 15 lat. Dziś można odzyskać pieniądze nawet z 1998r z upadłej polisy lub zerwanej przez nas. Wyroki sądów są już w sprawie funduszy inwestycyjnych jednolite. Z ponad 13- tu TU można odzyskać środki
   Aby dowiedzieć się więcej o łamiących prawo polisach proszę wejść na stronę totalfreedom.pl/pomoc/odzyskaj-pieniadze-polis/
   Po sprawie wygranej przeciwko Generali: twojakasa.com.pl/finanse/po-sprawie-przeciwko-generali/
   ponad 50 mln zł kary dla firm oferujących polisy inwestycyjne:
   twojakasa.com.pl/finanse/ponad-50-mln-kary-dla-firm-oferujacych-polisy-inwestycyjne/
   Inwestycja w grunty w porównaniu do inwestycji w polisy inwestycje-grunty.pl/polisy-inwestycyne-inwestycja-grunty/

   3. Jeśli chodzi o banki trzymając tam pieniądze tracimy je non stop z powodu inflacji , a poza tym system bankowy upada i musi upaść, bo nie można spłacać długu poprzez inflację, czyli drukować w nieskończoność banknotów.
   Więcej tu: golden-line.com.pl/system-bankowy-sie-rozpada/

   Najbezpieczniejsze formy lokowania majątku są to grunty inwestycyjne i metale szlachetne

   Najlepsze formy oszczędzania: twojakasa.com.pl/finanse/najlepsze-formy-oszczedzania/


   Polecam zacząć dzielić majątek tak jak na poniższej stronie:
   golden-line.com.pl/rezerwa-gotowkowa/

   Pamiętajmy grunty nie dają nam takiej płynności jak kruszce , bo je możemy w każdej chwili zamienić na gotówkę.
   Zakup metali szlachetnych tutaj:
   golden-line.com.pl/zakup_metali-szlachetnych

   ***Uwaga***

   Potrzebujesz pilnie pieniędzy lub znasz kogoś kto chce zarobić w jeden dzień ( jednorazowo ) nawet ponad 1000 zł bez wkładu własnego i polecania.
   lub pilnie potrzebuje np. gotówki to prześlij mu tę stronę: twojakasa.com.pl/darmowa
   Takie możliwości daje branża finansowa i jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w Polsce przez internet. Jeśli twój klient nie może spłacić dlugu to wyślij mu ten sposób, a dodatkowo możesz na tym zarabiać!
  • wiewiorka-75 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 08.06.15, 14:59
   Długoterminowo dużo lepiej sprawdzi się inwestycja w coś namacalnego niż składanie pieniędzy i walka z inflacją, złodziejskimi "bail-in", czy podatkiem belki.
   Dobrze sprawdzi się inwestowanie w fizyczne metale, przy tych kwotach będzie to najpewniej srebro, które nota bene jest dziś bardzo tanie, www.mennicastaropolska.pl/kategorie/monety-8
   Uzbieranie "worka monet" będzie kiedyś fantastycznym startem dla dziecka, a przy okazji - choć płynny - trudniej jednak taki kapitał ruszyć na konsumpcję, niż rozwiązać prostą lokatę.
  • ra74 Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 06.01.16, 22:47
   stary wątek ale może inne mamy zmusi to pomyślenia. Przy tzw polisach inwestycyjnych dla kwot typu 200zł masz często stałą opłatę typu 10zł + opłata roczna 1.5-2.5% + fundusz akcji zazwyczaj 4% co daje przynajmniej 11% na opłaty. Średnioroczny zysk na akcjach przyjmuje się 7-10%w długim okresie a ok 70% fuduszy nie bije indeksów. W krótkim większość wpłacających ma zły timing i jest do tyłu. Statystycznie nie masz szans być do przodu.
  • krzychukot Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 13.01.16, 18:50
   Według mnie jeśli jest sie laikiem to nie ma co kombinować na własną rękę tylko trzeba skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty. Ja tak zrobiłem. Zdecydowałem się wybrać TFI juz jakiś czas temu i wybrałem niezależnego specjalistę pana Bralczyka. Według mnie tylko niezalezny specjalista pozwoli nam na dobry wybór funduszu bonie bedzie "musiał" sprzedać tego z którym ma podpisaną umowe.
  • gcav Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 23.01.16, 18:36
   Witaj
   Jeden z najbardziej elastycznych produktów, które są na rynku to IKZE, które pozwala Ci zarówno oszczędzać ( bez konieczności regularnej składki ), masz gwarancję rentowności nawet 30% rocznie
   ( ulga podatkowa - wpisujesz to do deklaracji rocznej PIT ), masz dostęp do gotówki bez żadnych opłat likwidacyjnych itp. Możesz sobie wybrać dowolna firmę, która prowadzi takie konto ( ja korzystam z LM ) . Szczegóły na priv: osrodki1@wp.pl
  • wspolpraca.kr Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 24.05.16, 22:36
   Dzień dorby Szanowny Panie, mogłabym zaproponować fundusz inwestycyjny oparty na regularnej comiesięcznej inwestycji, min. 250 zł. Oferujemy fundusze parasolowe nakierowane głównie na rynki rozwijające się o perspektywie dużych zysków - od konserwatywnych, bezpiecznych funduszy po bardziej ryzykowne. Proszę o kontakt: 0048 577 899 955.
  • hankifas Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 29.08.16, 21:39
   Ja postanowiłem skorzystać z porady agenta ubezpieczeniowego Marzanny Trzebiatowskiej z Giżycka. Okazało sie że można na prawdę w dobrej cenie wykupić bardzo satysfakcjonujące ubezpieczenie. Pani Marzanna przedstawiła mi bardzo fajną ofertę z której skorzystałem. Każdemu kto nie bardzo się na tym zna polecam skorzystać z usług właśnie takiej osoby która wie co robi smile
  • fifidrogosz Re: jaki fundusz inwestycyjny dla dziecka? 17.09.16, 09:25
   Samemu lepiej sie za takie rzeczy nie brać przynajmniej według mnie. Słyszałem ze naprawdę dobrym specjalistą od funduszy jest pan Piotr Bralczyk. Z tego co wiem jest niezależny czyli nie związany z żądnym z funduszy i dzięki temu zawsze wybiera najlepszy w danym przypadku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka