Dodaj do ulubionych

Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej

09.09.14, 12:50
Jeśli ktoś jest zainteresowany inwestycją w UFK ( nie trzeba się znać na funduszach-są odpowiednie narzędzia do zarządzania funduszami tzn. np. platformy Zarządzane) jednak jest zrażony "zabójczymi" opłatami likwidacyjnymi proszę o kontakt. Mam w ofercie produkt, bez opłaty za zerwanie.
Obserwuj wątek
  • axel40 Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 09.09.14, 13:07
   A możesz przybliżyć nieco produkt?
   • prestige.optimum Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 11.09.14, 11:25
    Jest to produkt firmy Aegon: Program Swobodnego Inwestowania. Jest to program ze składką jednorazową ( min. 20.000zł) . Po 3 latach brak opłaty likwidacyjnej. Ppzy wcześniejszym zerwaniu programu opłata za likwidację i wystawienie polisy wynosi 540 zł bez względu na wysokość zainwestowanej kwoty. Także po 3 roku przy zerwaniu programu nie ponosimy kosztów z tego tytułu. Jeśli zainwestujemy np. 60 tysięcy złotych to przy zerwaniu umowy po roku zapłacimy łącznie tylko 540 zł a po 3 latach 0 zł. z tego tytułu Dodatkowo opłata obsługowa pobierana jest miesięcznie wówczas, gdy w porównaniu do poprzedniego miesiąca mamy zysk. Gdy program nie wypracował dla nas zysku w danym miesiącu to opłata obsługowa nie jest pobierana.
    Dodatkowo nie ma oceny ryzyka ubezpieczonego. 3/4 wpłaty jest wolne od egzekucji sądowej. Można zwiększać kwotę inwestycji poprzez dokonywanie wpłat dodatkowych: min 2000zł. Można dokonać wypłaty z konta głównego, jednak na koncie głównym zawsze musi być min 15.000zł. Do wyboru mamy 2 platformy: Otwartą i Zarządzaną- jeśli nie znamy się na UFK. Dostępne fundusze są oczywiście polskie oraz zagraniczne. W razie zainteresowania produktem zapraszam do kontaktu 690 919 099.
    • prestige.optimum Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 11.09.14, 11:31
     Chciałam jeszcze nadmienić, iż w przypadku gdy np. inwestujemy wspomniane 60,000 zł. i z jakiś powodów musimy przerwać program przed upływem 3 lat, to opłatę 540 zł ponosimy jedynie przy wypłacie całości zainwestowanej kwoty. Natomiast, gdy na rachunku zostawimy min 15.000 zł. wówczas opłaty tej nie ponosimy.
     • axel40 Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 11.09.14, 11:54
      Ile wynosi alokacja składki?
      • opiekuninwestora Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 03.10.14, 09:49
       AEGON Program Swobodnego Inwestowania faktycznie nie ma opłat likwidacyjnych. Ma za to prowizję od wpłaty równą opłatom likwidacyjnym w innych produktach jednorazowych smile

       Czyli - inwestor nie wiedząc o tym, że są różne możliwości i różne produkty 'cieszy się', że nie ma opłaty likwidacyjnej - choć ostatecznie sam tę opłatę poniósł na początku inwestycji smile

       Podczas gdy podobny produkt inwestycyjny mógł wybrać z kilkuletnią opłatą likwidacyjną - i ponosić ją tylko wtedy gdy z produktu zrezygnował przed upływem okresu obowiązywania tej opłaty.
      • firleyy Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 07.10.14, 19:25
       Kiedyś było to 40% mniej niż jest obecnie...
  • tata3ki Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 11.09.14, 20:37
   Produkt służący do oszczędzania i przynoszący korzyści z ekspozycji na rynek giełdowy?
   Przy okazji odpowiadam na ewentualne pytanie axel40: 100% alokacji składki.

   Najtańsze w zakupie i zarządzaniu jest kupowanie jednostek funduszu ETF notowanego na naszej giełdzie opartego o indeks WIG20. Opłata za zarządzanie wynosi zaledwie 0,5% rocznie. Dodatkowo fundusz ten wlicza do wyceny otrzymywane dywidendy, które dla WIG20 wyniosły ponad 3% w skali roku. Portfel można uzupełnić o podobny instrument oparty o indeks niemieckiej giełdy, a także o indeks amerykański S&P500.
   Jedna jednostka ETF na WIG20 kosztuje obecnie ok.250zł, więc raz w miesiącu można odłożyć. Jak jest więcej gotówki, to można kupić więcej jednostek, a jak nagle nie ma nadwyżki, to nie trzeba wpłacać składki, tak jak w programach regularnego oszczędzania.
   Opłaty w funduszach inwestycyjnych są złodziejskie i wynoszą zwykle 4% w skali roku, czyli dorównują wysokości oprocentowania lokaty. Tyle pobierają instytucje finansowe za wystawianie na ryzyko Waszych pieniędzy. Na zachodzie opłata za zarządzanie funduszy akcyjnych wynosi zwykle max. 2% rocznie!
   Dodatkowe opłaty zwykle pobiera instytucja proponująca takie produkty i można się tylko zastanowić, czy uda nam się zarobić na tych funduszach wystarczająco, żeby pokryć ok.5% opłat rocznie.

   Długoterminowo zwrot z indeksu S&P500 wraz z reinwestowanymi dywidendami wyniósł niecałe 10% rocznie (nie średnia arytmetyczna, lecz jako procent składany, czyli pierwiastek od stopy zwrotu, stąd końcowy wynik jest ponad 22krotnie wyższy, niż liczony dla indeksu bez dywidend, a średnia stopa zwrotu jest ledwie 100% wyższa).

   Najlepiej za kilkaset złotych miesięcznie skupować różne spółki dywidendowe z giełdy warszawskiej. Kilkanaście spółek wypłaciło w 2014r. 8-10% dywidendy, a zdarzyły się przypadki ponad 10%.
   Wiele spółek wypłaciło 2razy więcej dywidendy, niż można otrzymać z najlepszej lokaty bankowej!

   Ile osób zauważa perełkę polskiej giełdy? Za 2013r. zyski PZU były tak duże, że dywidendę spółka wypłaci w 3 transzach, idąc w kierunku firm z rozwiniętych gospodarek wypłacających dywidendę kwartalnie. Oponenci 4razy w roku będą sprzedawać i kupować, bo i tak jest ona odcinana od ceny? Na bardzo płynnych spółkach może to się udać, ale właśnie zapłaciliście 4razy prowizję za sprzedaż (zwykle 0,39%) i kupno (0,39%, o ile prowizja minimalna została przekroczona), czyli 4 razy 0,78% = 3,12% (obecnie to sporo patrząc na oprocentowanie lokat). To nawet połowa dochodu z dywidendy!
   PZU wypłaci w sumie 54zł dywidendy za 2013r. Cena przed wypłatą zaliczkowej części końcem ub. roku wahała się od 340-460zł, ze względu na spadki spowodowane majstrowaniem przez rząd przy OFE. Gdyby nawet akcje zostały kupione przy szczytach, np. po 450zł, to skumulowana dywidenda z PZU za rok 2013r. w wysokości 54zł przyniesie 12% dochodu (minus podatek Belki, chyba że ktoś kupił akcje przez konto maklerskie, które nie nalicza podatku Belki!).

   Dla fanów marudzenia, że dywidenda jest odcinana od ceny odniesienia link:
   stooq.pl/mol/?id=9071
   Nie jest to zatem reguła, a po np. 5latach dywidendy po 8% spółka nie będzie 40% niżejwink

   Sam długoterminowiec Buffet, który rzadko się myli kiedyś na wykładzie powiedział studentom:
   "Chcecie czegoś innego niż wartość? Jednak ludzie nie chcą uwierzyć. Wybierają rzeczy, które są emocjonalnie satysfakcjonujące ? powiedział. ? Ludzie, którzy nie wierzą, szukają natychmiastowego bogactwa. Ale ci, którzy chcą być bogaci szybko, nie będą nimi nigdy ? dodał. "


   doradca@dywidenda.com.pl
   • tata3ki Zapomniałem o wykresie 11.09.14, 20:48
    www.advisorperspectives.com/newsletters11/images/12-2-fig1.gif
   • axel40 Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 11.09.14, 22:00
    Teoretycznie tata to ładnie napisał,ale gdyby to było rok wcześniej to byłoby super napisać,że spółki w 2014r. wypłacą ponad 10% dywidendy, a ETF-y dadzą zarobić więcej ,albo perełkami będą ......
    To,że fundusze pobierają około 4% to też prawda,ale bądźmy dokładni - te akcyjne,ale ,że to dużo i bez żadnych gwarancji to też prawda,ale nikt nas nie zmusza do ich zakupów. To nasz wybór.
    Nieprawdą jest ,że większość dystrybutorów pobiera dodatkowe opłaty za sprzedaż j.u.
    Wiele platform oferuje sprzedaż bez żadnych opłat manipulacyjnych,a większość TFI poprzez swoje platformy transakcyjne również nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

    Kupując ETF musisz jednak założyć rachunek maklerski(opłata) i pokrywać koszty transakcji,a przede wszystkim znać się na przeprowadzaniu zleceń i co najważniejsze znać się na giełdzie lepiej niż Kowalski. A co z płynnością certyfikatów ETF? Można kupić za 5-10tyśzł.
    A co jeśli ktoś chce zainwestować 100-200tyś?

    A timing? Tutaj nieważne ,czy zapłacę 4% funduszowi,czy 0,5% za ETF. Liczy się timing.
    Ale poza tym masz rację,że to dobre alternatywy do inwestowania.
    Pozdrawiam

   • opiekuninwestora Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 03.10.14, 10:09
    Jest wiele miejsc do inwestowania - akcje, fundusze, etfy i każdy znajdzie coś dla siebie. ETFy dobrze odzwierciedlają indeks - tylko ... jeżeli giełdy tracą ETFy też tracą (chyba że shortsmile). Więc 'korzyść' z odwzorowania indeksu jest dokładnie taka jak 'korzyść' z kupna funduszu akcji i trzymania wiele lat. To po pierwsze.

    2. Fundusze akcji 'nie zjadają dywidend' tylko je przyjmują - nie jest tak, że inwestując w fundusze przepada nam dywidenda

    3. Można kupować fundusze zagranicznych rynków z kosztami - tak jak napisano 1-2% rocznie

    4. Fundusze akcji - jeżeli są kupowane 'losowo' mogą zarobić gorzej niż indeks giełdy. Ale kupowane w oparciu o choćby podstawowe analizy - często zarabiają więcej niż giełda.

    5. ETF nie odzwierciedla dokładnie indeksu o który jest oparty. Czasem będzie lepiej (np. ETFWIG20 w 3 lata zarobił więcej niż WIG20), czasem będzie gorzej (ETF DAX zarobił w 3 lata mniej niż indeks DAX)

    6. Opłaty w funduszach w Polsce są wyższe niż na świecie - ale za to dostępne bez prowizyjnie. Opłata wliczona jest w cenę - i jeżeli fundusz zarabia więcej niż giełda to inwestor nie powinien mieć z opłatami problemów. Chyba, że stosuje zasadę: sam nie zarobię, ale nie dam zarabiać funduszom smile
  • hiekws Re: Inwestycja bez opłaty likwidacyjnej 23.12.14, 01:53
   Każdy chciałby nie martwić się o jutro , nie martwić się o swoje pieniądze, o swoją przyszłość i o przyszłość swoich dzieci.

   Chciałbym napisać kilka kwesti, które pozwolą państwu wybrać najlepszy sposób oszczędzania

   1. ZUS odpowiadający za emerytury jest zadłużoną instytucją, której m.in prezes mówił o tym aby ludzie odkładali dodatkowo. Oraz szef rady nadzorczej ZUS-u powiedział publicznie ,że tam nie ma pieniędzy: golden-line.com.pl/zus-wydal-nielegalnie-pieniadze/

   2. Polisy inwestycyjne z funduszem kapitałowym to chyba największe finansowe oszustwo trwające ponad 15 lat. Dziś można odzyskać pieniądze nawet z 1998r z upadłej polisy lub zerwanej przez nas. Wyroki sądów są już w sprawie funduszy inwestycyjnych jednolite. Z ponad 13- tu TU można odzyskać środki
   Aby dowiedzieć się więcej o łamiących prawo polisach proszę wejść na stronę totalfreedom.pl/pomoc/odzyskaj-pieniadze-polis/
   Po sprawie wygranej przeciwko Generali: twojakasa.com.pl/finanse/po-sprawie-przeciwko-generali/
   ponad 50 mln zł kary dla firm oferujących polisy inwestycyjne:
   twojakasa.com.pl/finanse/ponad-50-mln-kary-dla-firm-oferujacych-polisy-inwestycyjne/
   Inwestycja w grunty w porównaniu do inwestycji w polisy inwestycje-grunty.pl/polisy-inwestycyne-inwestycja-grunty/

   3. Jeśli chodzi o banki trzymając tam pieniądze tracimy je non stop z powodu inflacji , a poza tym system bankowy upada i musi upaść, bo nie można spłacać długu poprzez inflację, czyli drukować w nieskończoność banknotów.
   Więcej tu: golden-line.com.pl/system-bankowy-sie-rozpada/

   Najbezpieczniejsze formy lokowania majątku są to grunty inwestycyjne i metale szlachetne

   Najlepsze formy oszczędzania: twojakasa.com.pl/finanse/najlepsze-formy-oszczedzania/


   Polecam zacząć dzielić majątek tak jak na poniższej stronie:
   golden-line.com.pl/rezerwa-gotowkowa/

   Pamiętajmy grunty nie dają nam takiej płynności jak kruszce , bo je możemy w każdej chwili zamienić na gotówkę.
   Zakup metali szlachetnych tutaj:
   golden-line.com.pl/zakup_metali-szlachetnych

   ***Uwaga***

   Potrzebujesz pilnie pieniędzy lub znasz kogoś kto chce zarobić w jeden dzień ( jednorazowo ) nawet ponad 1000 zł bez wkładu własnego i polecania.
   lub pilnie potrzebuje np. gotówki to prześlij mu tę stronę: twojakasa.com.pl/darmowa
   Takie możliwości daje branża finansowa i jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w Polsce przez internet. Jeśli twój klient nie może spłacić dlugu to wyślij mu ten sposób, a dodatkowo możesz na tym zarabiać!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka